Şimdi Ara

20 yil sonra Firefox'tan Edge'e gectim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2004'te baslayan Firefox maceram dun aksam itibariyle sona erdi. Microsoft Edge 120.xx'e gectim. Youtube'da 4K x 60 fps Oled HDR goruntuler kaymak gibi ne atlama ne yavaslama var. Yogun grafikli siteler de donma, kasma yok. Eger islemciniz zayifsa kesinlikle microsoft edge'e gecmenizi oneririm.

Firefox'taki 1000'lerce sifremi de import ettim, o sorun da kalmadi.

Islemci Intel Pentimum Silver N5030

Ram: 8GB

Disk: 128GB SSD

TV: 55" 4K LG Oled.

$165 dolarlik laptop sanki Asus ROG'a benzedi :D:D:D

• Bende firefox kullanicisiydim firefox asiri donanima yukleniyor. Edge su an donanim performans odakli calisiyor cok kaliteli ve tamamen windowsla etkilesimli baska tarayiciya gerek yok.
  • 9 aydır Egde kullanıyorum. Sıkıntısız devam ederken daha 2 gün önce sayfalar yüklenmemeye çökmeye başladı.

Biraz araştırdım Windows>Uygulamalar ve Özellikler kısmından Edge'i seçip değiştire tıkladıktan sonra onar seçeneği ile sorunumu 3 dakikada hallettim. Operadan buraya geçtim ve mutluyum.

• bende google den opera ya gectim...

• Bende edge kullanıyordum. Sanırım bir yıldır sıkı kullanıyordum. Son haftalarda hem puan yükseltme olmadı hem de bazı sitelerde sorun meydana getirmeye başladı. Mozilla'ya geçtim.

• Aslinda hocam sorun islemcilerdeki entegre codec cozuculerden ortaya cikiyor.

- VP9

- AV1

- H.265

- H.264

- HEVC (H.265 bazli ama Samsung'a ozel bazi algoritmalari var)

Su codecler'den AV1, VP9 ve HEVC intel 10. nesil'den sonra entegre edildigi icin onceki islemcilerde sorun yasiyoruz web sayfalarinda.

Sirf bu yuzden yeni laptop almadan once Intel 16th gen islemcilerin cikmasini bekliyorum ki uzun omurlu olsun boyle codec eklemelerini 5-6 nesilde bir yapiyorlar cunku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sensaura -- 5 Şubat 2024; 17:29:19 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.