Şimdi Ara

2.Viteste 90 yapan araba 5. viteste kaç yapar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.359
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler bunu nasıl hesaplayabilirim bi ara normal denerim az evvel eve gelirken çarşıdan yolu biraz uzatarak çevre yolundan geldinm tam yolun başında kırmızı ışıklardan 2 yle bi yapıştırdım 90 gördüm araç nisan qashqai 2008 benzinli daha üstünü zorlamadım hani nfs under grand 2 de deviri sona dayayınca bi ses çıkyordu biraz daha zorlayınca kol çıkarıyordu aynı sesi duyunca direk 3

• Disli oranlarini bilmeden hesaplayamayiz. Ama 190-200 civari gorur.

O ses limitor sesi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Motoru eline almaya çalışma bence, ne gerek var böyle hareketlere. 2.vitese kalkar kalkmaz takıp, o araçta 90-100 gibi hızlarda 4. viteste olman lazım. Amacın hızsa o aracın 200km yi geçeceğini çok sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Disli oranlarini bilmeden hesaplayamayiz. Ama 190-200 civari gorur.

O ses limitor sesi.

ibre 240 olduğuna göre normal mi dersiniz max hız olarak
  • düşli oranlarını motor tork hp grafiğini araç aero sürtünme kat sayısını rüzgarın hızını ve yönünü lastik sürtünme dirençlerini ve basınçlarını aracın ağırlığını ve yol eğiminide verebilirsiniz

bir toplama çarpmada tam cevabı verebiliriz.

töbe yarabbim nasıl soru
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Motoru eline almaya çalışma bence, ne gerek var böyle hareketlere. 2.vitese kalkar kalkmaz takıp, o araçta 90-100 gibi hızlarda 4. viteste olman lazım. Amacın hızsa o aracın 200km yi geçeceğini çok sanmıyorum

yok hocam motoru elime filan almaya hiç niyetim yok sadece 1 seferlik deneme amaçlı birşeydi okadar ibre 240 zaten 200 görse bile yeter de artar ozaman
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

düşli oranlarını motor tork hp grafiğini araç aero sürtünme kat sayısını rüzgarın hızını ve yönünü lastik sürtünme dirençlerini ve basınçlarını aracın ağırlığını ve yol eğiminide verebilirsiniz

töbe yarabbim nasıl soru

biri şu yazıları türkçeye çevirebilirmi ? [gt;:]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berke_17 -- 3 Kasım 2016; 17:12:43 >
  • Corolla mi araba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Corolla mi araba?

konuya yazdım nisan qashqai 2008 benzili konuya yazdım
  • aerodinamik etkenlerden ötürü düz yolda 180 i zor geçer. Arkana sağlam rüzgar alır ya da eğim olursa 200 ü görür.
  • quote:

düşli oranlarını motor tork hp grafiğini araç aero sürtünme kat sayısını rüzgarın hızını ve yönünü lastik sürtünme dirençlerini ve basınçlarını aracın ağırlığını ve yol eğiminide verebilirsiniz

töbe yarabbim nasıl soru

Dişli oranı, devir sayısı ve lastik çapı yeterlidir.Araç aynı vites aynı devirde yokuş aşağı da yokuş yukarı da aynı hızı yapar
  • 2 de 90
    3 te 135
    4 te 180
    5 te 225
    6 da 270
    senin mantığına göre bu sonuç çıkıyor
  • 2. vites kartal slx'te 90 km hıza çıkarmıştım . Bu arabanın hızını belirlemez.
  • scenic2 1.6 motoruyla 2de 102 yapiyor.Eger hava ruzgarsiz ve yol uygun düzlükse 200 yapuyor.Ama 185 olan fabrika verisini aşırı zor geçiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • En güzeli 4. viteste uzatıp 5. vitese atmak.
  • ugurozer U kullanıcısına yanıt
    Ne kadar surede hizlanirim dememis son hizim ne olur demis

• quote:

Orijinalden alıntı: JrEvo

En güzeli 4. viteste uzatıp 5. vitese atmak.

Benimki 4 vites

• quote:

Orijinalden alıntı: berke_21

quote:

töbe yarabbim nasıl soru

biri şu yazıları türkçeye çevirebilirmi ? [gt;:]

Sen onu bunu birakta palio noldu

• quote:

Orijinalden alıntı: Feint-TR

quote:

töbe yarabbim nasıl soru

Dişli oranı, devir sayısı ve lastik çapı yeterlidir.Araç aynı vites aynı devirde yokuş aşağı da yokuş yukarı da aynı hızı yapar

Yetmez efendim. Belirli bir devirden sonra guc dusmeye baslar surtunmeye ve rampa cikiliyor ise aracin agirligina ve egime de ihtiyac var. Sen hangi aracta hem rampa yukari hem rampa asagi son hizlari ayni gordun? Adam 3. Vitesden 4. Den bahsetse ol ama yuksek hizlara yani aracin devir kesiciye girmeden once rampa ve ruzgara yenilecegi hizlara ulasacak bir vitesden bahsediliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurozer -- 3 Kasım 2016; 18:02:30 >

• Dişli oranları ile alakalı
    1.8 Civic HB İ-Shift 215 de kesiciye geldiğinde kendi vites yükseltiyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.