Şimdi Ara

2'NCI ZH. TUG. K.LIGI KARTAL / ISTANBUL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
1
Favori
142.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    benım msn adresi
    romeomd82@hotmail.com
  • Tertip benim sınıf piyade. Cumartesi öğlene doğru İstanbuldayım inşallah.

engisdene@hotmail.com
  • quote:

Orijinalden alıntı: engişdene

Tertip benim sınıf piyade. Cumartesi öğlene doğru İstanbuldayım inşallah.

engisdene@hotmail.com

tertip ekledım senı msnde
  • arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun. 2. zırhlı tugay maltepe kartal sınırında olduğu için kafa karıştırıcı adres bilgileri oluşmuş olabilir. Bağlı olduğu yer Maltepe'dir. Topçu Taburuna gelen DH'ci arkadaşlar ile iki gün sonra tanışma fırsatımız olacak. Son iki gününüzü güzel geçirmeye bakın. 329 KD ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: boramir_tr

arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun. 2. zırhlı tugay maltepe kartal sınırında olduğu için kafa karıştırıcı adres bilgileri oluşmuş olabilir. Bağlı olduğu yer Maltepe'dir. Topçu Taburuna gelen DH'ci arkadaşlar ile iki gün sonra tanışma fırsatımız olacak. Son iki gününüzü güzel geçirmeye bakın. 329 KD ;)

dede kısa dönemler beraberm kalıyor yoksa karmamı uzunlarla
    bırde sunu sorıyım topcu egıtımlerı zormu

• tertipler bende 2'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALTEPE İSTANBUL sınıf:Tank
    Görüşmek üzere.
  • piyade olarak düştük buraya. görüşmek üzere arkadaşlar. elk2_msm@hotmail.com eskişehirden serkan
  • bende 2. zırhlı tugay topçuyum.

görüşmek üzere orada. heryerim dövme ordan tanırsınız artık xD ismim Tolga Ankara'danım.

birde bu topçuların şimdi birliği belli mi oldu yani?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kralmelkor

bende 2. zırhlı tugay topçuyum.

görüşmek üzere orada. heryerim dövme ordan tanırsınız artık xD ismim Tolga Ankara'danım.

birde bu topçuların şimdi birliği belli mi oldu yani?

tolga kardeş bende anıl antalyadanım
    orda zaten tanısırız bızımkıler bellı oldu heralde topcuyuz bız
  • Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 23'ÜNCÜ MOT. P. TÜM. 23'ÜNCÜ MOT. P. A. K.LIĞI SAMANDIRA İSTANBUL
    Arkadaşlar kadıköyden yukarıdaki adrese nasıl gidebilirim
    Kaç dakika veya kaç saat sürer.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.GÖRÜŞMEK ÜZERE
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaankaann86

Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 23'ÜNCÜ MOT. P. TÜM. 23'ÜNCÜ MOT. P. A. K.LIĞI SAMANDIRA İSTANBUL
    Arkadaşlar kadıköyden yukarıdaki adrese nasıl gidebilirim
    Kaç dakika veya kaç saat sürer.
    ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.GÖRÜŞMEK ÜZERE

tertip iett sitesinden bak istersen orda yollar var
    metrodanda bakabılırsın
    karsı tarafı ve samadırayı hıc bılmıyorum
  • 2'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI MALTEPE İSTANBUL topçu er tertipiniz de cumartesi yani bugün saat 16:50 itibarı ile tugaydaki yerini alır
    donanım haber parolasıyla dahaçabuk kaynaşırız, 13 saat sonra görüşmek dileklerimle, hayırlı tezkereler dilerim...
  • Tertipler ne kadar çok topçu çıktı Donanımhaber'den. Anlaşılan DH'ciler topa tutacak :D.

Sabahın 5'inde ancak bu kadar espri çıkıyor. Benim gibi piyade çıkan azmış ya. Ben de saat 13.30 gibi çıkıcam bağcılardan bir iki yere uğrayıp birliğe katılıcam. Herelde 4.30 gibi oradayım.

Aman teslim olucam demeyin. Spor salonundaki bir subay; "cezaevine teslim olmuyorsun oğlum, birliğe katılıcam denir" diye takılmıştı bana. Orada bir şekilde tanışırız. Baya kalabalığız. Sormaktan çekinmeyin yenilere.

Birbirimizi kısa sürede tanırız ki hepimiz için daha iyi olur tertipler. Alışma evresini daha çabuk atlatıp, vatana layıkıyla hizmet etme gururunu paylaşırız.
  • kardeşim mekanize piyada olarak başlamış, telefonda açtı yemek berbat kaloriferde calısmıyor donucas dedi bende asker adamsın çekicen tabi biraz dedim, zaten en zorlu olan piyade sanırım.
    herkeze hayırlı teskereler
  • Arkadaşlar sınıf piyade, şaka maka 9 günü devirdik, artık yavaş yavaş alışmaya başladık buranın şartlarına.
    Herkese kolay gelsin.
    Şafak: 148
  • arkadaşlar bende 2 nci zh.tug.k.lığında askerlik yaptım 1986/2 tertip idim 1 nci tank taburuk karargah bölüğünde idim ve taburda s1 personel subaylığı yazıcığını yaptım 12 ay zor bir dönemdi hem yazıcılık yapıp hem nöbet tutuyorduk zamanımızda özkan yarbay tabur komutanı idi ve ali yzb.da bölük komutanımızdı çok güzel günlerimizde geçti.
  • Şafak atarsa 135 biter mi yahu
  • quote:

Orijinalden alıntı: fakirbey

Arkadaşlar ben Shh.Çvş.Gençay şuan 325 kısa dönem olarak bu birlikte askerliğimi yapıyorum size burdan bahsedelim aklınızda soru kalmasın ;)

1) Tugay askerlik yapmak için türkiyedeki en rahat birliklerden biri
    2) KAdıköyden uğur mumcu dolmuşları veya otobüsleri tam önünde indiriyor
    3) Kısa dönemlere dağıtım diye birşey yok acemelikte burda ustalıkta burda
    4) Birliklerinize ilk gün dağıtılıyorsunuz internette herkese piyade yazıyor ama taburlara dağıtılcaksınız 11 tane bölük ve tabur var
    5) En zor kısım istikam ve savaş bölüğü sürekli yardırma ( bu tabiri burda cok duycaksınız ) en rahat yerler lojistik ( ulaştırma ve sıhhıye ) tank ve topcu taburları bazı bazı zor genelde heryer rahat kafanıza cok takmayın
    6) Kantinleri mevcut dışardan cok bişey almayın hersey var burda ta diyarbakırdan pudra getırmeyın yanı ıcerde daha ucuz dısardakıne oranla unutmayın bır ıkı parca alın herseyden atlet don falan abartmayın benım gıbı :)
    7) Digiturk var her taburda macları rahatlıkla izlersiniz onun dısında bol bol kral tv power fm izlersiniz :) haber aksam haberlerı belkı :)
    8) Dışardan koğuşlar aranabiliyor akşam eşiniz dostunuz araya bilir
    9) Sizde dışarıyı rahatlıkla arabilirsiniz heryerde ankesörlü telefon var asker kartı var 1.8 ytl 30 dakkika konuşuluyor yani dışardan tel kartı cok almayın
    10) Hırsızlık var evet ama cok olmuyor onun için ayık olun ( bunuda burda ögrenceksinizdaima ayıkım veya doğuştan ayığım diyceksiniz) cüzdanboyuna asılandan almanızı tavsıye ederım burdada satılıyor
    11) İçerden bir tane nizamiyede bir tane subay tabildotun önünde garanti bankası bankamatiği var birde postane var merkez kantinin yanında havale posta kargo gönderre bilirsiniz yad size gelebilir
    12) Merkez kantin de ne isterseniz var cipsten kolaya sakızdan dona kadar
    13) üstünüzde çok para taşımayın 10 milyon yeter çay 10 kuruş
    14) komutanlar genelde ıyı
    15) evci genelde yok tugay genelinde yemin törenınde evci var
    16) kantinler var ayvalık tostu yersınız 1.5 ytl

Öncelikle HAyırlı teskereler bir iki hususu soran olmuş acıklayım

1) askeri alan maltepedemi kartaşdamı diye cok sorulmuş okada buyukku iki semttede kayıyor alanı ama adres yazarken maltepe diye yazın yada gen.nurettın baransel kışlası yazın kartalda yazsanız ulasır merak etmeyın

2) cep telefonu hususunda elbette yasak ama olmayan adam yok gıbı :) yakalanmadıgın surece hersey serbets dansoz sokun ıstersenız ama cep telefonu ıle yakalanırsanız 45 gun ceza evıne atarlar ve askerlıgınızden dusmuyor :) ( sim kartda dahil)
    sorunu olursa yazın yardımcı olalım

josh@herseyforum.com sorabılırsınız

• quote:

Orijinalden alıntı: Servetb

Arkadaşlar
    bende kardeşimi askere göndermenin heyacanından az kalsın unutuyordum. 2. Zırhlı Tugaya gidip şanslı olup yukarıda bahsettiğim 3. Tank Taburuna düşerseniz; MUTLAKA VE MUTLAKA Tabur Komutanı Engin binbaşıya, Armağan Yüzbaşıya, 7. bölük komutanı Bülent Başçavuşa ve Uzman Çavuşum Cobra Ali`ye 313 Kd Çavuş Servet`in selamı var deyin. Büyük ihtimalle size buraya niye uğramıyor diye serzenişte bulunacaklar ama size çok yardımı olacaktır. Bu isimleri sakın unutmayın. Bu isimler sadece 3. tank için geçerlidir. Benden size kıyak

Ayrıca kısa dönemler arasında tertipcilik kesinlikle hoş karşılanmaz ve yapılmaz. Siz yemin ettikten sonra 317`lerden izin kullanmayanlar 4-5 gün içinde terhis olacakları için size işlerin nasıl yürüdüğünü öğreteceklerdir

quote:

utkuavcu Tarih 11 Aralık 2007; 2:36:51
    Beyler eğitimleri nasıldır 23. Mekanize Piyade' nin zor mu?

Bi iki kere 315lerin eğitimine denk gelmiştim. O kadar zor değildi. Fakat herşey eğitim verecek komutana göre değişir. Zannedersen Ahmet Teğmen eğitim vermişti. Bu arada 23. Mekanize değil 23. Motorlu Piyade Alayıdır. Bu celpte 319 lar olarak yaklaşık 50-80 kişi olacaksınız ve kesinlikle Hizmet Birliği komutanı Ali Binbaşıya dikkat edin. Askerle uğraşmayı çok sever. Demelerine göre 2 kere rütbesi sökülmüş, sigara içenlerden nefret eder dışarda görse bile hoşlanmaz aman çarpılmayın. .
    Bide Hamdi Yarbay gibi ismini hatırlayamadığım çok şeker üst rütbeli komutanlar var. Eğer onların emri altında olursanız büyük bi keyif alırsınız.

Arkadaşlar bende bu iki yerden terhis olalı 7 ay oldu. Bu yüzden bazı şeyler taksit taksit aklıma gelmeye başladı. Ufak şeylere kafanızı takmayın. Herzaman birlik olun. Hepinize tekrar hayırlı teskereler.

Ben Hamdi yarbayın yazıcısıydım 23. Mot. Py. A.K.lığı / Alay Karargah Bölük Komutanlığı :D ben ordayken Kıbrısa tayini çıktı Albay oldu. Sonra onu yerine Savaş Binbaşı geldi. Yani 2.tabur S3 kısım amiri. Hamdi yarbay Alay S3 Kısım Amiri idi. Kulakları çınlasın süper biridir.

• arkadaşlar kısa dönem olarak olarak geliyorum aranıza buraya düşenlerle haberleşeli mutlaka

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZEITGEIST -- 10 Nisan 2010; 1:54:14 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.