Şimdi Ara

2'NCI ZH. TUG. K.LIGI KARTAL / ISTANBUL (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
1
Favori
142.754
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaslar selam ben 1987/4 tertip piyade cavuşum 2 zh tug. en rahat bölüğünde askerlık yapıorum bölük yazıcısıyım içinizden 2 ya da 4 sanslı bizim bölüğe düsecek ddaha önce anlatılanlar gıbı cok rahat bı tugay yanlız mekanıze pıyade ve tank taburları off offff içerde atm war garantı bankasıyla anlasmalı ayrıca postaneden de cok rahat cekebılırsnıız 1 ay burada acemlılık yapcaksın ondan sonra herkez bırlıgıne hepınıze hayırlı teskereler bu arada safak 50 .....
  • İlker tertibim sanırım bölügün yazıcısıydın..vermis oldugun bilgiler icin cok tesekkür ederim, sana bir sarum olacak bizim dagıtım olduktan sonra dısarıya dagıtılma ihtimalimiz nedir bir de tugay komutanı kim, kısa dönemlere bakıs acısı ne bunları yazarsan cok tesekkür ederim İlker
  • serdar dısarı dagıtım demekle ne dedın anlamadın 1 ay ıcerdesınız bır ay sonra yemın torenınız olacak o hafta eger ewcı cıkabılırsınız yada o haftasonu cıft carsı alırsınız ondan sonra pazartesı askerlık dağıtım yapıldıgınz bırlıklerde dewam edecek 4 ayınız bu 4 ay ıcınde 7 gun bı ıznınız olacak onu kullanabılırsınız hepınıze hayırlı teskereler kısa donemlere bakıs acısı bölukten böluge degıosıyo mesela bızın bolukte dıslama dıye ısey yok ama baska boluklerde zor dedıgım gıbı ıcınızden 2 ya da 4 kısı bızım boluge gelecek
  • ilker, sanırım dağıtım derken tugay içi dağıtım demek istedin, kısa dönemler başka illere dağıtım durumu olmuyordur umarım.

Bizde Yalovadan 2 okul arkadaşı olarak kartal 23. mot. piyade alay kom. düştük, yarın görüşmek üzere..

Selim ASLAN
    sel1maslan@hotmail.com
  • tugay ıcınden dıger ıllere dagıtım olmuyo ben tugaydayım alayla bızım bı alakamız yok sadece bıze yakın o kadar kısa donemler nerede askerlıklerı cıktıysa orada askerlık yapıolar baska bı ıle dagıtımları cıkmaz
  • slm arkadaşlar ben kayseriden said...usta birliğim 2.nci zırhlı tugayı topcu taburu 3.ncü bölüğe cıktı. acaba orası nasıl biyer bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.. şimdiden tşkler.
  • 2'NCI ZH. TUG. K.LIGI'na avrupa yakasından nasıl giderim, bilen varmı arkadaşlar? yani hangi otobüsler geçiyor ordan?
  • Allah 23. Mot. P.A. na düşenlerin yardımcısı olsun..Yeni bitirdim..323.kd olarak..denetleme gördük gerçi ama bu kadar ruh hastasının bir arada oldugu bir tabur daha görmedim. Resmen uzun dönem askerlik yaptık. Dışarıda bu kadar çalışmaya 5bin lira maaş isterdim. Şükür ki kurtuldum. Darısı başınıza. Hiçbir şeye kulak asmayın arkadaşlar.. Kapatın şalterleri ve gidin. Sorgulamayın, bu niye böyle demeyin. Yapılan işin askerlikle falan alakası bulunmuyor. Yemekmiş oymuş buymuş hiç takmayın bile. Altı ayda yemeyiveriyim dersiniz şalterler kapalı olur ise. Yoksa kafayı takarsanız sıyırırsınız. Öyle bir yer..
    18 kilo verdim kış günü.. Buraları insanlar bir umutla okuyor, biliyorum. Ben de gitmeden önce okumuş da gitmiştim. Kimse kendini kandırmasın, askerlik her yerde aynı. Koşullar ve olanaklar belli. Görmeden duymadan bilmeden bi yaşam. yazık ki gencecik üretken insanlar orada 6 ay hapsoluyor resmen. Allah kurtarsın..!
  • Arkadaşlar ben Shh.Çvş.Gençay şuan 325 kısa dönem olarak bu birlikte askerliğimi yapıyorum size burdan bahsedelim aklınızda soru kalmasın ;)

1) Tugay askerlik yapmak için türkiyedeki en rahat birliklerden biri
    2) KAdıköyden uğur mumcu dolmuşları veya otobüsleri tam önünde indiriyor
    3) Kısa dönemlere dağıtım diye birşey yok acemelikte burda ustalıkta burda
    4) Birliklerinize ilk gün dağıtılıyorsunuz internette herkese piyade yazıyor ama taburlara dağıtılcaksınız 11 tane bölük ve tabur var
    5) En zor kısım istikam ve savaş bölüğü sürekli yardırma ( bu tabiri burda cok duycaksınız ) en rahat yerler lojistik ( ulaştırma ve sıhhıye ) tank ve topcu taburları bazı bazı zor genelde heryer rahat kafanıza cok takmayın
    6) Kantinleri mevcut dışardan cok bişey almayın hersey var burda ta diyarbakırdan pudra getırmeyın yanı ıcerde daha ucuz dısardakıne oranla unutmayın bır ıkı parca alın herseyden atlet don falan abartmayın benım gıbı :)
    7) Digiturk var her taburda macları rahatlıkla izlersiniz onun dısında bol bol kral tv power fm izlersiniz :) haber aksam haberlerı belkı :)
    8) Dışardan koğuşlar aranabiliyor akşam eşiniz dostunuz araya bilir
    9) Sizde dışarıyı rahatlıkla arabilirsiniz heryerde ankesörlü telefon var asker kartı var 1.8 ytl 30 dakkika konuşuluyor yani dışardan tel kartı cok almayın
    10) Hırsızlık var evet ama cok olmuyor onun için ayık olun ( bunuda burda ögrenceksinizdaima ayıkım veya doğuştan ayığım diyceksiniz) cüzdanboyuna asılandan almanızı tavsıye ederım burdada satılıyor
    11) İçerden bir tane nizamiyede bir tane subay tabildotun önünde garanti bankası bankamatiği var birde postane var merkez kantinin yanında havale posta kargo gönderre bilirsiniz yad size gelebilir
    12) Merkez kantin de ne isterseniz var cipsten kolaya sakızdan dona kadar
    13) üstünüzde çok para taşımayın 10 milyon yeter çay 10 kuruş
    14) komutanlar genelde ıyı
    15) evci genelde yok tugay genelinde yemin törenınde evci var
    16) kantinler var ayvalık tostu yersınız 1.5 ytl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fakirbey -- 15 Mart 2009; 15:13:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: birgaripaskbestesi

2'NCI ZH. TUG. K.LIGI'na avrupa yakasından nasıl giderim, bilen varmı arkadaşlar? yani hangi otobüsler geçiyor ordan?

Bildiğim kadarıyla 500T ile ulaşım mevcut. Cevizlibağdan kalkıyor galiba...Gitmediği yer yok gibi bu hattın :D
  • 327'NCİ Dönem olarak 12 Nisan Pazar gunu oradayim.

Okuduklarimdan ve digerleri ile karsilastirinca cok sansli oldugumuzu dusunuyorum.

Burada askerlik yapip yasadiklarini paylasanlara tesekkurler.
  • 327. Dönem
    23. Mot. Piy. Alayı K.lığı Kartal / İst.
    Pazar sabahı ordayım. iyidir inşallah.. hiç bi fikrim yok :S
  • slmm arkadaşlarr ben 89/1 ilker topçu taburu karargah hizmet bölüğüne düştüm. onbaşı olarak geliyorum.. nasıl biyere düştüm merak ediyorum ???????????
  • Tugayın en rahat taburu lojistik
    lojistiğin en rahat takımı Ulaştırmadır :)

Biraz abartı olcak ama çağırsalar ulaştırmada tekrar 5 10 gün askerlk yaparım :D:D

tertipçilik yok sıracılık war we en alt dewre ne ise en üst dewrede öle ulaştırmada ;)
    ayrım yok bağlılık war....

Piyade taburu we istikham sawaş bölüğüne düşenler Allah yardımcınız olsun :D
  • Aday Nu. 58917
    Adı ve Soyadı GÜRAY GÜRBÜZ
    Baba Adı AYHAN
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 23'ÜNCÜ MOT. P. TÜM. 47'NCİ MOT. P. A. K.LIĞI İSTANBUL

ARKADASLAR BENIM GİTTİGİM YER BİRAZ FARKLI SANKİ. 47.MOT PA DİYOR. LÜTFEN BİLEN ARKADASLAR BİLGİ VEREBİLİRMİ COK RİCA EDİYORUM:)
  • Aday Nu. 91297 Adı ve Soyadı ÖZGÜR NAYMAN Baba Adı DİLAVER Kuvveti Kara Kuvvetleri Sınıfı Piyade Statüsü Kısa Dönem Er Branşı - Kabul Toplama Merkezi - Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 2'NCİ ZH. TUG. K.LIĞI İSTANBUL

arkadaşlar sim kart veya telefon olayları nasıl yürüyor sokabillme şansımız nedirrr acabaa teşekkür ediyorumm
  • quote:

Orijinalden alıntı: guray33

Aday Nu. 58917
    Adı ve Soyadı GÜRAY GÜRBÜZ
    Baba Adı AYHAN
    Kuvveti Kara Kuvvetleri
    Sınıfı Piyade
    Statüsü Kısa Dönem Er
    Branşı -
    Kabul Toplama Merkezi -
    Gideceği Sınıf Okulu / Eğitim Merkezi 23'ÜNCÜ MOT. P. TÜM. 47'NCİ MOT. P. A. K.LIĞI İSTANBUL

ARKADASLAR BENIM GİTTİGİM YER BİRAZ FARKLI SANKİ. 47.MOT PA DİYOR. LÜTFEN BİLEN ARKADASLAR BİLGİ VEREBİLİRMİ COK RİCA EDİYORUM:)

Aynı yere düşmüşüz...Bilgi verebilecek olan var ise çok makbule geçer..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkan54 -- 10 Ağustos 2009; 13:33:19 >
  • vaybe ilk sayfada kendi mesajımı gördüm 2 yıl önce yazmışım zaman ne çabuk geçmiş

Buraya düşenler şanslısınız istanbulda kebap askerlik yapacaksınız.ulaşımı çok kolaydır ama tugay o kadar geniş bi arazideki bölük nizamiyeye gitmek yarım saat sürüyodu
  • 23.MOT.PİY.TÜM. 6 . MOTOR P.A.K'LIĞI İSTANBUL

çıktı bana da tertiplerim..daha önceki dönemlerde yazılan pek çok faydalı bilgi var,çok teşekkürler hepsine..gittiğimiz yerin rahat bir yer olduğunu biliyoruz en azından..
    yalnız piyadelerin eğitimleri en ağırmış,öyle yazmışlar...hepimize geçmiş olsun arkadaşlar : ))Allah yardımcımız olsun...acemilikten sonra dağıtımda olmuyomuş burda..
    dayanışmayla her şeyin üstesinden gelebileceğimizi umuyorum..hepimize hayırlı tezkereler..
  • benimkide 2'NCI ZH. TUG. K.LIGI KARTAL / ISTANBUL

topçu
    kısa dönem er

olarak.

bi arkadaş sagolsun geniş bilgi vermiş ama tugayın içinde internet cafe tarzı bi şeyler varmı aceba?
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.