Şimdi Ara

2 Monitör Tek Görüntü Yapma Yardım!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
5.229
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • asus 660ti var 2 adette 24'' monitörüm var . Normalde 2 ekranı bazen bir olarak kullanıyorum ama film ve oyunlarda AKTİF olmuyor TEK Ekrana düşüyor.. Programı falan mı var hem film hem Oyun oynarken 2 Ekranı Tek Ekranmış gibi görmek için..

Şmdiden Tşk'ler.

• Yapay Zekanın Yanıtı

2 Monitör Tek Görüntü Yapma: Adım Adım Kılavuz

Günümüzün teknolojik dünyasında, birden fazla monitörü tek bir görüntüde birleştirme ihtiyacı giderek artmaktadır. Bu, iş verimliliğini artırmak, oyun deneyimini geliştirmek veya çalışma alanını düzenlemek için faydalı olabilir. İşte iki monitörü tek görüntüde birleştirmeye yönelik adım adım bir kılavuz:

1. Donanımınızı Kontrol Edin

• İki monitörünüzün aynı çözünürlüğe ve yenileme hızına sahip olduğundan emin olun.
    • Monitörlerinizin DisplayPort (DP) veya HDMI bağlantı noktalarına sahip olup olmadığını kontrol edin.
    • Grafik kartınızın birden fazla video çıkış bağlantı noktasına sahip olması gerekir.

2. Yazılım Ayarlarınızı Yapın

• Windows 10 veya 11 kullanıyorsanız, "Ayarlar" > "Sistem" > "Ekran" bölümüne gidin.
    • Mac kullanıcıları için "Sistem Tercihleri" > "Ekranlar" bölümünü açın.
    • "Ekranları Çoğalt" veya "Bu Ekranları Aynala" seçeneğini seçin.

3. Monitörleri Bağlayın

• Her bir monitörü grafik kartındaki bir video çıkış bağlantı noktasına bağlayın.
    • DP veya HDMI kabloları kullanarak monitörleri birbirine bağlayın.

4. Monitör Konumunu Ayarlayın

• "Ayarlar" > "Sistem" > "Ekran" bölümüne geri dönün.
    • "Ekranları Düzenle" seçeneğini seçin.
    • Sanal monitörlerin konumunu fiziksel monitörlerinize göre ayarlayın.

5. İlave Ayarları Yapın

• İsteğe bağlı olarak, her monitör için farklı ölçekleme seçenekleri belirleyebilir veya farklı uygulamalar için özel ekran ayarları oluşturabilirsiniz.
    • Ayarlar penceresinde bu seçenekleri bulmak için "Ölçekleme ve Düzen" veya "Gelişmiş Ekran Ayarları" seçeneklerini arayın.

Bilgilendirme: İki ekranı tek görüntüde birleştirme yeteneği, grafik kartınıza ve monitörlerinize bağlı olarak değişebilir. Bazı eski veya düşük güçlü grafik kartları birden fazla monitörü desteklemeyebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • nvidia 2 monitör de oyunları desteklemiyor sanırım ben de 2 adet monitör var ama ne yaptıysam olmadı yabancı forumlarda da nvidia nın 2 monitöre oyunlarda desteklenmediği yazıyor bir kaç program varmış ama ben uğraşmadım AMD de ise 2 monitör destekliyor
    ancak 2 mönitörde oyun oynanması biraz saçma olabilir oyunun tam ortasında çerçeveler olacağından zevk alamassınız tahminimce bence 3. monitörü alın film için de indirirken çözünürlüğü dikkat etmeniz lazım
  • nvıdıa surraund ozellıgını aktıf hale getıreceksınız
     2 Monitör Tek Görüntü Yapma Yardım!!
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.