Şimdi Ara

2 hafta yokum. Kedi'yi tek başına bıraksam?? [GELDİM]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
80
Cevap
1
Favori
66.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 15 gun boyunca evde olmayacağım. kediyi tek başına evde bırakmayı düşünüyorum. 4,5 aylık. küçük sayılır. dışarı bırakamam. İçeri kutuya kuru kedi mamalarından döküp suyuda bolca koyup kapıyı kapatıp gitmeyi düşünüyorum. birşey olur mu?

saçma ve dalga geçme yorumları şikayet edilecektir. ciddi bir durum söz konusu.
    bırakabileceğim kimse yok. acilen tavsiyelere ihtiyacım var.

Eve geldim. Kedim her zamankinden daha bir şişman buldum. suyunu bitirmiş. Çok da susamışkana kana içti. Yiyeceğinin bir kısmı duruyordu. Azar azar gun içinde yemiş olmalıç Evde herhangi bir aksaklık yok. Uslu uslu durmuş.
    bir dahakine 1 ay da olsa bırakırım hiç düşünmeden. Kediler idare edebiliyorlar kendilerini.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MartNisan -- 26 Ekim 2009; 16:19:35 >

• seni eve kapatsalar 2 hafta?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhaha

seni eve kapatsalar 2 hafta?

hayır arkadaşım yanlış anlıyorsun. kediler tek başlarına durabilirler. ben zaten mecbur kaldığım için 2 haftalık bir durumdan bahsediyorum. yanlış yerlere çekmeyelim konuyu. Hayvan sevgimi sorgulamaya kalkma beni tanımadan. ne kadar değer verdiğimi hayvanlara beni tanımadan anlayamazsın.
    iyiniyetli yorum yaptığına inanıyorum. mesajın için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MartNisan

quote:

hayır arkadaşım yanlış anlıyorsun. kediler tek başlarına durabilirler. ben zaten mecbur kaldığım için 2 haftalık bir durumdan bahsediyorum. yanlış yerlere çekmeyelim konuyu. Hayvan sevgimi sorgulamaya kalkma beni tanımadan. ne kadar değer verdiğimi hayvanlara beni tanımadan anlayamazsın.

Yemek ve su olayını hallederim diyorsanız.Yalnız kalmaktan pek sıkılmazlar...
  • quote:

quote:

kankam şöyle bi durum yokmu bunların kumu değişmesi lazım her mıçtığında bide ev havasız kalacak
  • quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Ben veterinere veya mümkünse bir yakınınıza bırakmanızı, en kötü bir yakınınızın en azından 2 günde bir falan gelip kontrol etmesini tavsiye ederim. Kediler titizdir, 15 gün uzun bir süre. Bayatlamış mamayı, suyu tüketmek istemeyecektir. Aynı şekilde kumu da. Kesinlikle 15 gün tek başına kontrolsüz bırakmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: cause_of_death

Ben veterinere veya mümkünse bir yakınınıza bırakmanızı, en kötü bir yakınınızın en azından 2 günde bir falan gelip kontrol etmesini tavsiye ederim. Kediler titizdir, 15 gün uzun bir süre. Bayatlamış mamayı, suyu tüketmek istemeyecektir. Aynı şekilde kumu da. Kesinlikle 15 gün tek başına kontrolsüz bırakmayın.

kuru mamaların sonuçta raf ömrü 1 yıl. ben yeni paketi açıp bırakacağım. sorun olur mu?
  • quote:

Alıntıları Göster
    kardeş bari suyu devrilmeyecek şekilde koy 15 gün uzun bi sure evin farklı farklı noktalarına su kapları koy kedıler hareketlı devırebılır. ben kucukken bı kedım vardı bı hafta bıyere gıtmek zorunda kalmıştık mecbur. hayvan ağlıyo gibi bakıyodu geldiğimizde sulu gözlerle. insan bi tuhaf oluyo

• quote:

quote:

kuru mamaların sonuçta raf ömrü 1 yıl. ben yeni paketi açıp bırakacağım. sorun olur mu?

Raf ömrü kapalı tutulduğunda 1 yıl olmalı, 15 gün açıkta bayatlayacaktır. Yaklaşık 10 gün önce kaybettiğim kedim 1 gün geçtikten sonra bile yemek istemiyordu kuru mamasını, biraz su falan damlatınca yiyordu. Aynı şeyi su için de yapıyordu ki arkadaşımın kedisinde de aynı durum mevcut. Kumu kirli olunca da defalarca yanına gidip geri geldiğini, kumuna yapmak istemediği için dışarı çıkmak istediğini gördüm. Koku kediler için önemli, mama 1 gün bile açıkta kaldığında hava ile temas eden mama kokusunu önemli ölçüde kaybediyor.

Ayrıca evde insan isteyecektir diye düşünüyorum, 15 gün yalnız kalması için uzun bir süre.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cause_of_death -- 5 Ekim 2009; 13:27:06 >

• quote:

quote:

quote:

Raf ömrü kapalı tutulduğunda 1 yıl olmalı, 15 gün açıkta bayatlayacaktır. Yaklaşık 10 gün önce kaybettiğim kedim 1 gün geçtikten sonra bile yemek istemiyordu kuru mamasını, biraz su falan damlatınca yiyordu. Aynı şeyi su için de yapıyordu ki arkadaşımın kedisinde de aynı durum mevcut. Kumu kirli olunca da defalarca yanına gidip geri geldiğini, kumuna yapmak istemediği için dışarı çıkmak istediğini gördüm. Koku kediler için önemli, mama 1 gün bile açıkta kaldığında hava ile temas eden mama kokusunu önemli ölçüde kaybediyor.

Ayrıca evde insan isteyecektir diye düşünüyorum, 15 gün yalnız kalması için uzun bir süre.

ben özellikle kediye mama almıyordum kendim ne yersem ondan veriyordum. arada sosis vb.. gibi şeylerde verip ödüllendiriyodum. amam almadım şimdiye kadar.
    ama bu gideceğim zaman için kutuda yazan oranın iki katı kadar hesapladığımda mama bırakacağım. sonuçta kuru olması kısa süreli bozulmalara karşı değilmidir..
    bir de aç kalırsa yemek zorunda kalır diye düşünüyorum artık ayırt etmeden.
    yani sonuçta taze ekmek bulamayınca biz de bayat mayat demiyor yiyoruz..

bir de kaç gun açlığa dayanırlar maksimum? ( olası bir yememe durumun karşı soruyorum. yanlış anlaşılmasın, yoksa o benim canım.)

• quote:

quote:

quote:

quote:

ben özellikle kediye mama almıyordum kendim ne yersem ondan veriyordum. arada sosis vb.. gibi şeylerde verip ödüllendiriyodum. amam almadım şimdiye kadar.
    ama bu gideceğim zaman için kutuda yazan oranın iki katı kadar hesapladığımda mama bırakacağım. sonuçta kuru olması kısa süreli bozulmalara karşı değilmidir..
    bir de aç kalırsa yemek zorunda kalır diye düşünüyorum artık ayırt etmeden.
    yani sonuçta taze ekmek bulamayınca biz de bayat mayat demiyor yiyoruz..

bir de kaç gun açlığa dayanırlar maksimum? ( olası bir yememe durumun karşı soruyorum. yanlış anlaşılmasın, yoksa o benim canım.)

Alıntıları Göster
    Kesinlikle bırakma.

Strese giriyorlar! Kesinlikle birinin gelip yemini suyunu özellikle kontrol etmesi gerekiyor.
    Su kapları küçük olursa düşürür büyük olursa boğulur filan :)

Yemek 2 hafta süresince problem olmaya başlayabilir.
    Biz 1 hafta bırakmıştık, her gün biri gelip kontrol etmesine rağmen kedi çok değişmişti, strese girmişti.

Yazık günah.
    Bırakacak en azından kontrol edebilecek biri mutlaka bulunur.

• 15 gün cok ya 2 gunde bır bırının kontrol etmesını saglamalısın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lyros

15 gün cok ya 2 gunde bır bırının kontrol etmesını saglamalısın
    Nerede oturuyorsun?

Ver bana 2 hafta bakayım.
    Bence de evde tek kalması hayvanı olumsuz etkiler. Başka çare bulmalısın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatih.089

Kesinlikle bırakma.

Strese giriyorlar! Kesinlikle birinin gelip yemini suyunu özellikle kontrol etmesi gerekiyor.
    Su kapları küçük olursa düşürür büyük olursa boğulur filan :)

Yemek 2 hafta süresince problem olmaya başlayabilir.
    Biz 1 hafta bırakmıştık, her gün biri gelip kontrol etmesine rağmen kedi çok değişmişti, strese girmişti.

Yazık günah.
    Bırakacak en azından kontrol edebilecek biri mutlaka bulunur.

Alıntıları Göster
    Sakın böyle birşey denemeyin.Çok büyük ihtimalle büyük rahatsızlık geçirrecektir ya da psikilojisi bozulacaktır.Biz 2 gun bıraktık evde su kaplarını falan devirmiş.baya tepinmiş korkunc bır durumdaydı.bize pek yanasmıyodu falan.zaten yemeklerı yememıs ve susuz kalmıstı.bu hayvanlar hassas hayvanlar boyle bır sey yapmanız onu bıtırebılır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lyros

15 gün cok ya 2 gunde bır bırının kontrol etmesını saglamalısın
    Kesinlikle ve çok net olarak söylüyorum 2 hafta boyunca yalnız bıraktıktan sonra geldiğinde üzücü görüntüler ile karşılaşabilirsin. Kediler çok hassas hayvanlardır. Yalnızlığa dayanamazlar ve suları ve mamaları taze, kumları ise temiz olmalıdır. Mutlaka ama mutlaka bir yakınına bırakmaya çalış ya da en azından 2 - 3 günde uğrayacak birini ayarla. Kendim de kedi bakıyorum. 2 gün yalnız başına bırakınca hayvan bana trip atıyor resmen 2 saat yanıma gelmiyor sevdirtmiyor kendisini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: İstanbul Beyefendisi

Kesinlikle ve çok net olarak söylüyorum 2 hafta boyunca yalnız bıraktıktan sonra geldiğinde üzücü görüntüler ile karşılaşabilirsin. Kediler çok hassas hayvanlardır. Yalnızlığa dayanamazlar ve suları ve mamaları taze, kumları ise temiz olmalıdır. Mutlaka ama mutlaka bir yakınına bırakmaya çalış ya da en azından 2 - 3 günde uğrayacak birini ayarla. Kendim de kedi bakıyorum. 2 gün yalnız başına bırakınca hayvan bana trip atıyor resmen 2 saat yanıma gelmiyor sevdirtmiyor kendisini...

Alıntıları Göster
    Kedimi 1 gün yalnız bırakmıştım eve geldiğimde nasıl miyavlıyordu...

• quote:

Orijinalden alıntı: CThirty

Sakın böyle birşey denemeyin.Çok büyük ihtimalle büyük rahatsızlık geçirrecektir ya da psikilojisi bozulacaktır.Biz 2 gun bıraktık evde su kaplarını falan devirmiş.baya tepinmiş korkunc bır durumdaydı.bize pek yanasmıyodu falan.zaten yemeklerı yememıs ve susuz kalmıstı.bu hayvanlar hassas hayvanlar boyle bır sey yapmanız onu bıtırebılır.

Alıntıları Göster
    15 gün çok uzun, 2 gece bıraktım kapıyı açtıgımda üstüme atladı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vikernes

Kedimi 1 gün yalnız bırakmıştım eve geldiğimde nasıl miyavlıyordu...

Alıntıları Göster
    arkadaşlar keşke birinini bulabilsem ama inanın hiçkimse yok kontrol edecek.
    komşular demeyin . evde kedi olduğunu bilseler kediyi dehlerler. o derece vahim yani.
    ya bırakacağım 2 hafta ya da sokağa bırakmam lazım ki bu hiç olmaz. 2 haftada aç kalmamsı için nasıl bir yol izlemem lazım. tavsiyeler bu yönde olursa işime yarar. sağolun yorumlar için.

• quote:

arkadaşlar keşke birinini bulabilsem ama inanın hiçkimse yok kontrol edecek.
    komşular demeyin . evde kedi olduğunu bilseler kediyi dehlerler. o derece vahim yani.
    ya bırakacağım 2 hafta ya da sokağa bırakmam lazım ki bu hiç olmaz. 2 haftada aç kalmamsı için nasıl bir yol izlemem lazım. tavsiyeler bu yönde olursa işime yarar. sağolun yorumlar için.

Alıntıları Göster
    hayvan bakım evleri falan yok mu? var öyle yerler diye biliyorum. ver oralara baksınlar hayvana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chandler Bing

hayvan bakım evleri falan yok mu? var öyle yerler diye biliyorum. ver oralara baksınlar hayvana.

Alıntıları Göster
    Asla tek bırakma , veterinere bırak en azından.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.