Şimdi Ara

2.El Öldü Mü? (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
1
Favori
2.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: juke sero

Arkadaşlar bi tanıdığım tam 3 ay oldu symbol ilanı acali. Dizel 1.5 30 binde araca 38 bin istiyor. Inanin ne arayan var ne soran. Adam bu zamana kadar böyle bir sey gormefim diyor.

Fiyatı edermi etmezmi bilmiyorum

Yanlis anlamayin ama otomobil piyasasi hic bir zaman boyle bir donem gormedi. Eger satis adeti ve piyasasi gorece iyi olan bu aracin ilani uc aydir nakite donmediyse belirledigin fiyatin alicisi yok demektir.

Fiyatta israrci olmaya gerek yok satmiyorsa dusur fiyati.
    -İlk aydan sonra her ay siteye para ode,
    -Uc ay boyu surekli "adaklik koyun,terkedilmis arsa,cansiz manken,tuyolu kupon" takas teklifleriyle cebelles,
    -Surekli artan kurla alacagin arabalarinda degerinin firlamasi gibi durumlarla karsilasmamak icin bir an once fiyati malum siteye gore degil,alicisi olacak fiyata cekmesi gerekir.

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi prydzsnare -- 22 Temmuz 2015; 4:38:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu arabayi by fiyata aldiracak alkol henuz icat edilmedi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr Thoth -- 22 Temmuz 2015; 8:09:30 >
  • prydzsnare kullanıcısına yanıt
    Haklısın ustadim ama adam pazarlık yapmaya hazir. Nakite gerçekten ihtiyaci var. İşleri kötü. Adam satıp borçlarını odeyene kadar bi daha almayacak ve araba hastası. Düşünün artik.

• 20 liralık arabaya 25 lira isterler ise piyasa ölür (:
  • Benimde arabam var satılık. piyasanın bin lira altına koydum siteye ve 500 lirada pazarlık payı bıraktım ona rağmen 15 gundur arayan soran yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

0 yarisi 40 bin liranın altına satıyorlar. pazarlıkla 37 bine alınabilir. yine aynı şekilde pololar, fiestalar vs. da bu fiyatlara. adam neden gidip 5 yaşında araca sıfırından 5 binlira az diye yönelsin?

Aracimi savunmak icin söylemiyorum ama bahsettiğiniz araclar 1.0 motor baz model fiyatlar.
    Minimum 1.2 motor ve donanim seviyesi orta yada uzeri oldugunda fiyat 40 bin tl nin altina dusmeyecektir.

hocam aracınızı yermek ıstemıyorum ama sokaktakı adama sordugunuzda 5 yasında toyotaya 30 bın vermekten gocunmayan adam 5 yasında cıtroene 20 bını cok goruyor. hele ısın ıcıne sıfır arac olunca cok daha farklı oluyor bakıs acısı. ornegın baz donanım polodan, fıestadan, yarısten vs. nasıl bır ustunlugu var aracınızın donanım olarak da ınsanlar sızın aracınızı tercıh etsın? bence fıyatlandırmayı bu sekılde yapmalısınız

• Arabam yok ama almayı düşünüyorum. Trt belgesel'de tamirhane diye program var. Hasarlı arabaları tamir edip satıyorlar. Alma, masraf ve satma fiyatlarını yazıyorlar. Oto sanayide geçiyor bu olay haliyle. Ne kadar doğrudur bilmem ama satarken sağlam kar yapıyorlar. Öyle bişey işte.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açgözlü insanımız değerinin 5 üstüne yazıyor arabalarını sonra satılmıyor diye ağlanıyor.
    Ben şunu gördüm değerinde veya biraz düşük satıldığında eğer araç temizse, pert kaydı v.s yoksa en fazla 2 güne satılıyor.

Sen gidip 20 lik arabaya 25 yazarsan doğal olarak kimse aramaz. Bu yüzden de piyasayı yükseltiyorlar işte.
    Geçen ilan vardı, 80 bin de pert kayıtlı Fiesta'ya 31.000 yazmış. Ne şimdi bu güler misin, ağlar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: babasayfa

Arabam yok ama almayı düşünüyorum. Trt belgesel'de tamirhane diye program var. Hasarlı arabaları tamir edip satıyorlar. Alma, masraf ve satma fiyatlarını yazıyorlar. Oto sanayide geçiyor bu olay haliyle. Ne kadar doğrudur bilmem ama satarken sağlam kar yapıyorlar. Öyle bişey işte.

Eskiden çalıştığım bir firma ihale usulü ile hasarlı araba alır, yaptırır değerinin aldığı fiyatın çok üstünde satardı.
    En son 15 bine sel hasarlı Audi A3 almışlardı, o arabayı allayıp pullayıp, 38-40 a sattılar. Telefon susmuyordu Audi için o derece.
    Bizim millette garip ne diyelim...
  • Dacia geçen senenin 5 aylık dönemine göre bu sene satışlarını %85 arttırmış. (KAYNAK: VATAN GAZATESİ)
    Bunun sebebi alt ve orta gelir grubu al-satçılardan, galerilerden, çar çakaldan bıktığıdır.
    Ben Mayıs ayında aracımı sattım. Bana göre piyasasına verdim. Sahibinden e bakarsak keriz sayılırım. 2005 model albeaydı ve alan adam dua ederek gitti. Birde 99 1.8T passat sattık ki alan adam anadoludan başka araç için gelmiş 2 parça boyalı denen araç pert kayıtlı ve 5 parça değişenli çıkmış. Adam arabayı satmamız için yalvardı abi çar çakala yem etme bizi diye.25.000 ortalama fiyatken 21.500 e sattık. Milletin ilanları seneyi doldururken biz 2 haftada sattık. Dürüst satıcıyı görünce 500 de fazla verdi bile bile.
    Yani özetle
    1. Herkes dürüst satıcıdır, üç kağıtçılar ütopyadan ithaldir.
    2. Her araç alan daha ayı dolmadan satılığa çıkartıyo ve 2.000 tl zararına satıyor. Bu al satçılar kimler bilinmiyo.
    3. Pert arabaların hepsi sigortadan para alınmak için küçük çaplı kaza yapıp pert raporu alıyo.
    4. Tavan hariç çizik boyalı bütün araçlar. Milletin işi gücü yok 3 yaşındaki arabayı bizzat kasten çiziyor. Oto boyacıları para kazansın diye.
    5. Hepsinin km si eski sahipleri tarafından düşürülmüştür. Nasıl oluyorsa bu eski sahip bulunamamıştır.
    6. Her arabanın bakımı yeni yapılmıştır. Yeni lastikleri sökülüp eskileri takılmış, akü çıkmasıyla değişmiş, teyp değiştirilmiş, satılıcak diye gevur malı mualemesi görmüş çelik jantlar akrabalara satılmıştır bile.
    7. Motor hacmi ne olursa olsun her benzinli araba 7 lt, her dizel araba 5 lt den öteye yakamaz, satıcı fazla yakmasını yasaklamıştır.
    Aklıma gelenler bunlar eklemek isteyenler olursa memnun olurum.

• quote:

quote:

quote:

0 yarisi 40 bin liranın altına satıyorlar. pazarlıkla 37 bine alınabilir. yine aynı şekilde pololar, fiestalar vs. da bu fiyatlara. adam neden gidip 5 yaşında araca sıfırından 5 binlira az diye yönelsin?

Aracimi savunmak icin söylemiyorum ama bahsettiğiniz araclar 1.0 motor baz model fiyatlar.
    Minimum 1.2 motor ve donanim seviyesi orta yada uzeri oldugunda fiyat 40 bin tl nin altina dusmeyecektir.

hocam aracınızı yermek ıstemıyorum ama sokaktakı adama sordugunuzda 5 yasında toyotaya 30 bın vermekten gocunmayan adam 5 yasında cıtroene 20 bını cok goruyor. hele ısın ıcıne sıfır arac olunca cok daha farklı oluyor bakıs acısı. ornegın baz donanım polodan, fıestadan, yarısten vs. nasıl bır ustunlugu var aracınızın donanım olarak da ınsanlar sızın aracınızı tercıh etsın? bence fıyatlandırmayı bu sekılde yapmalısınız

Genel olarak buradaki kanaat aracin fiyatinin cok yazildigi yonunde bende 31 bin lira fiyata cekip 30a vermeye karar verdim.
    Lakin hem piyasada hemde insanlarda cok buyuk tezatliklar var.
    Ornegin daha gecenlerde acilan bir baslik vardi 2001 model fabiam var hic boyasiz 30bin kilometrede kac para eder diye oradada genel gorus 26-27 yaz 25e sat seklindeydi adam arabayi 26ya satmis
    Yani 10 yas yasli arabaya 26 bin veriliyorken 4 yasinda citroene burada herkes fiyat cok yuksek diyor.Kaldiki sifiri daha oncede dedigim gibi 52 bin tl.Makyaj farki vs dedigimizde yillik 5bin lira deger kaybi bir fiyata satiyorum yinede cok deniliyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

Benimde arabam var satılık. piyasanın bin lira altına koydum siteye ve 500 lirada pazarlık payı bıraktım ona rağmen 15 gundur arayan soran yok.

Sizin model ve ozellikler nedir?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Selamlar arkadaslar 2011 model boyasız 40bin kmde benzinli 1.4 C3 aracimi 32bin tl fiyatla sahibindene koydum tam olarak 10 gun oldu inanin 1 tek kisi bile aramadi.
    Fiyatlara baktim yuksek mi yazdim acaba diyerek ancak ortalama bir fiyat yazdigima kanaat getirdim.(Ne ucuz ne pahalı)
    Yaşadığım yerde aşırı derecede C3 var yani piyasasi olan ve sevilen bir model.Kaldiki daha once tam numune denilebilecek cesit cesit arac sattim onlari bile 3-5 kisi arayip sorardi.
    Satma sebebim yeni bir yere taşındım eskiden 2 kilometre olan ev is arasi su anda 28 kilometreye cikti benzin parasi haliyle yormaya basladi.
    Su anda gercekten cok cazip sifir kampanyalari var kabul fakat ben yinede 2.elden sasmayanlardanim.Herkes sifira mi yoneldi yoksa komple satislar mi durdu durum nedir sahibindende araclara bakıyorum galeri ilanlari yeni tarihli sahibinden ilanlar en az 15 gundur duruyor.

arkadaşım her aracın değeri satıldığı rakamdır. ben her arabamı 1-2 günde sattım ve bugüne kadar 7-8 araç sattım. bu rakama gitmiyorsa demek ki pahalı söylüyorsun. insanların yazdığı fiyatlara değil araçların satıldığı fiyatlara bakmalısın. bir galeriye git, galerinin sana verdiği fiyata %5 ekle, o fiyata sat. galeriler %10 ekler kafadan.

bu üç soruma cevap verirsen ben kendimce tahmini bir fiyat söyleyebilirim:
    -aracın sıfırı kaça?
    -kasası değişti mi?
    -plaka istanbul plaka mı?

Sifirinda ayni donanim paketi var ama ayni motor yok 1.4 yerine daha iyi bir motor olan 1.2 vti var.Kampanyali fiyati 52 bin tl kasa ayni ama makyajli.
    Exchange by toyota ile toyotaya goturdum 26 bin lira teklif ettiler tanidik galerici 29a alirim dedi.
    Arac 32 plaka.

34 plaka olmaması iyi ama makyaj görmesi + motorun değişmesi iyi. galericinin söylediği fiyat iyi. bence galericiye hemen ver. ama muhtemelen o aşamaya geldiğinde başka şeyler çıkaracak ve fiyatı düşürecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Sıfırına oranla ikinci el otomobil piyasası daha yüksek. O sebeple çoğu tüketici kredi çekip sıfır almayı daha mantıklı buluyor. Sıfırı 65,000 TL olan C sınıfı otomobilin 2 yaşındaki ikinci eli 63,000 TL'ye satılmak isteniyor. Bu aracın değeri 58,000 TL'ye kadar inmesi lazım oysa.

sıfırı 65 ise 2 yaşındaki max 40-45 olmalı. 63 dediğin rakam da çok yüksek.

benim son iki aracım sıfır. sıfır aldın mı en az 3-4 sene rahat edersin. bir de benim gibi garanti uzattın mı oh. ayrıca 2. el aldığında olan aldatılma ihtimali sıfırda yok. ben 5-6 2. el araba aldım, hepsinin de başka bir derdi vardı. gerçi o zamanlar şimdiki gibi bilgisayar sistemi de olmadığı için arabayı resmen aldıktan sonra bile sıkıntılar çıkabiliyordu. alım-satım da çok masraflı olduğu için kimse arabaları devralmıyordu ve sorunlar da genelde burdan çıkıyordu.

• şu anda şişmiş bir piyasa var bu yüzden aşırı dalgalanma söz konusu, dolar euro rayına girsin ülke gündemindeki belirsizlik azalsın piyasalar rahatlayacak
  • Babam 5 yıl önce aldığı 24000tl 2004 model Megane Sedan i üç gun önce 28500 den sahibinden.com a koydu dün 27000 e sattı (arabada bilinmeyen bir kaç arıza çıktı)

Yani 2.el çok canlı özellikle yaz aylarında ama ülke insanının alım gücü arttığı için ve sıfır faiz gibi kampanyalar olduğu için sıfır araba alımı çok arttı ve araba sahibi olan insan sayisida arttı

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 15 -20 gün önceye kadar bende araç bakıyordum.Favorilerimde 200 tane araç olmuştu neyse araç buldum aldim.Şimdi o fiyat kirmayan ilanlar 3 lira 5 lira aşağı düşmüş zamaninda düşseler o araçlardan birini değerlendirirdim.2.el bitim değil fiyatlar saçma bayramdan önce 45 lira olan araç suan 39 binlira

• Seat ibiza 1.4 Ankara Aydoğanlar 35 bine bıraktı geçen hafta kayınpedere aldık. 3-4 bin için 5 yaşında araba almam kusura bakmada
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Black Raven

Benimde arabam var satılık. piyasanın bin lira altına koydum siteye ve 500 lirada pazarlık payı bıraktım ona rağmen 15 gundur arayan soran yok.

Sizin model ve ozellikler nedir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bakimli-220700963/detay

• 15 gün kadar önce ben de 2013 model civic aracımı satışa çıkardım.
    İlk önce sahibindendeki fiyatlara aldanıp 59.000 yazdım ama 1 kişi bile aramadı.
    Bir kaç gün sonra biraz piyasayı araştırıp fiyatı 56.000 e çektim. Ertesi gün araba satıldı.
    Yani 2. el ölmedi aslında sadece fiyat yüksekse arayan olmuyor, doğru fiyatla hızlı bir şekilde satabiliyorsunuz aracı.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.