Şimdi Ara

2.El Öldü Mü? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
2.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Alkımm

15 -20 gün önceye kadar bende araç bakıyordum.Favorilerimde 200 tane araç olmuştu neyse araç buldum aldim.Şimdi o fiyat kirmayan ilanlar 3 lira 5 lira aşağı düşmüş zamaninda düşseler o araçlardan birini değerlendirirdim.2.el bitim değil fiyatlar saçma bayramdan önce 45 lira olan araç suan 39 binlira

Hepsinin sonu böyle olacak.
  • Herkesin birbirine bakıp fiyat şişirdiği piyasaya bakarak fiyat belirlerseniz satamazsınız tabi. 1 ay önce 4 günde sattım aracımı.
  • Düzgün fiyat istenince satılmayacak araba yok ama bizim millet hep uyanık ,hepsinin ticari zekasi çok yüksek olduğu icin çok kar edip aniden zengin olacağı şekilde arac satıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Millet aç gözlü, şaşırmış, ne oldum delisi olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Sıfırına oranla ikinci el otomobil piyasası daha yüksek. O sebeple çoğu tüketici kredi çekip sıfır almayı daha mantıklı buluyor. Sıfırı 65,000 TL olan C sınıfı otomobilin 2 yaşındaki ikinci eli 63,000 TL'ye satılmak isteniyor. Bu aracın değeri 58,000 TL'ye kadar inmesi lazım oysa.

sıfırı 65 ise 2 yaşındaki max 40-45 olmalı. 63 dediğin rakam da çok yüksek.

benim son iki aracım sıfır. sıfır aldın mı en az 3-4 sene rahat edersin. bir de benim gibi garanti uzattın mı oh. ayrıca 2. el aldığında olan aldatılma ihtimali sıfırda yok. ben 5-6 2. el araba aldım, hepsinin de başka bir derdi vardı. gerçi o zamanlar şimdiki gibi bilgisayar sistemi de olmadığı için arabayı resmen aldıktan sonra bile sıkıntılar çıkabiliyordu. alım-satım da çok masraflı olduğu için kimse arabaları devralmıyordu ve sorunlar da genelde burdan çıkıyordu.

İkinci elde piyasanın ölmesi lazım bu fiyatlar yüksek. ABD'de ikinci el otomobiller ölü paraya gidiyor, bizde şarap gibi zaman geçtikçe değerleniyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: juke sero

Haklısın ustadim ama adam pazarlık yapmaya hazir. Nakite gerçekten ihtiyaci var. İşleri kötü. Adam satıp borçlarını odeyene kadar bi daha almayacak ve araba hastası. Düşünün artik.

Anladim hocam. O zaman kafasinda pazarlikla indirebilecegi fiyati yazip pazarlik yoktur seklinde ilani duzenleyebilir. Fiyati fazla goren onemli bir kesim teklifde yapmadan direk benzer daha uygun ilanlara yoneliyor cunku.

• Herkes alsatçı olduğu için kimse aldığı paranın altında vermiyor aracını. Malı kıymetli olan satmasın kardeşim Bu arada piyasa çok durgun çünkü insanlar hükümet kurulduğunda paralarının değerleneceğini ya da mallarının ucuza gideceğini falan düşünüyor. Arabası olan satmıyor yüksek istiyor, araba olacak olanlar da bu fiyatlara araba mı alınır hükümet kurulsun hallederiz modundalar

• prydzsnare kullanıcısına yanıt
    Hakikaten zor durum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Sıfırına oranla ikinci el otomobil piyasası daha yüksek. O sebeple çoğu tüketici kredi çekip sıfır almayı daha mantıklı buluyor. Sıfırı 65,000 TL olan C sınıfı otomobilin 2 yaşındaki ikinci eli 63,000 TL'ye satılmak isteniyor. Bu aracın değeri 58,000 TL'ye kadar inmesi lazım oysa.

sıfırı 65 ise 2 yaşındaki max 40-45 olmalı. 63 dediğin rakam da çok yüksek.

benim son iki aracım sıfır. sıfır aldın mı en az 3-4 sene rahat edersin. bir de benim gibi garanti uzattın mı oh. ayrıca 2. el aldığında olan aldatılma ihtimali sıfırda yok. ben 5-6 2. el araba aldım, hepsinin de başka bir derdi vardı. gerçi o zamanlar şimdiki gibi bilgisayar sistemi de olmadığı için arabayı resmen aldıktan sonra bile sıkıntılar çıkabiliyordu. alım-satım da çok masraflı olduğu için kimse arabaları devralmıyordu ve sorunlar da genelde burdan çıkıyordu.

İkinci elde piyasanın ölmesi lazım bu fiyatlar yüksek. ABD'de ikinci el otomobiller ölü paraya gidiyor, bizde şarap gibi zaman geçtikçe değerleniyor.

o ölü paraya gidiyor dediğiniz araçlar amerikan malı
    avrupa araçlarının ikinci eli oradada yüksek ama burası gibi değil

• Bizim milletimiz alırken bedeva ister satarkende dünyaları ister tüm kargaşa bundan işte.
  • 2. El piyasası %10-20 arası marka ve modeline göre şişik. Cebinde 20-30 bin nakiti olup B segment araç alacaklar kesinlikle 0 a yöneliyor. 30-40 bin peşini olanlarda C segment sıfıra yöneliyorlar. Üstü kredi ile tamamlanıp araçlar alınıyor.

• Şahsen bende 32 lira vermem 35-40 arası 0 boş paket araç alirım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Siyasi belirsizlikler acil ihtiyacı olanlar dışında olanların taleplerini ister istemez etkiliyor. Aslında sıfır km deki fiyatlar ve mevsim itibariyle 2. elde iyi günler yaşanması gerekirken durum böyle değil maalesef.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.