Şimdi Ara

2.El Öldü Mü? (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
1
Favori
2.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Avrupadaki gibi eskiyen arabaya vergi artışı gelmediği sürece bu saçma 2. el piyasası devam edecek gibi görünüyor.
    Canı çıkmış araçlara hiç sıkılmadan 25000 yazıyor millet.
    Bizim millet de her arabaya efsane kasa muamelesi yapıp bayılıyor paraları.
    Komik valla

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

quote:

Orijinalden alıntı: Kubilay A

quote:

Orijinalden alıntı: aylak_herif

Millet tatilde

Eylül de canlanır piyasa

+1 olabilir.

okullar , üniversiteler , memurlar , yazlık ekstra harcamalar biteceğine göre piyasa hareketlenebilir.

tabi bi de hükümet olayı çözülünce krediler - paralar döner aynı şekilde

hökümet olayı çözülemez
    kasımda seçim netleşirse şu an 20 bin lira burun kıvırdığınız arabaları 25 bin lira ödeseniz bile alamazsınız

ya anlamadığım kasımda seçim falan deniyor ya ne değişecek.

bu işte ayrı bir komedi. kimse kimseden gerektiği kadar oy alamıyor ki. akp kimden oy alacak chp seçmeni ya da hdp seçmeninden mi, imkansıza yakın. hatta hdp'ye daha da fazla kürt oyu kaybeder. emeklilerdi işiddi falan derken chp'ye bile oy kaybedebilir.

geriye mhp kalıyor ondan ise olmaz ya hadi yüzde 2 aldı diyelim ne değişecek. hatta mhp'ye bile oy kaybedebilir şu anda. bakıyorum bakıyorum, aynı tablo tekrar çıkıyor.

güvenilir anketçiler aynısını söylüyor, 3 gram beyni olan herkes bunu görüyor, bir tek bizim siyasetçiler göremiyor.
  • Şu sahibinden.comda alınık ilanı açabilsek süper olacak yazarsan aradığın fiyatı aracı özellikleri satmak isteyenler arar neden böyle bir uygulama yok merak ediyorum fahiş fiyattan satıcılarla uğraşmaktansa iyi yöntem
  • Arkadaşlar bi tanıdığım tam 3 ay oldu symbol ilanı acali. Dizel 1.5 30 binde araca 38 bin istiyor. Inanin ne arayan var ne soran. Adam bu zamana kadar böyle bir sey gormefim diyor.

Fiyatı edermi etmezmi bilmiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Selamlar arkadaslar 2011 model boyasız 40bin kmde benzinli 1.4 C3 aracimi 32bin tl fiyatla sahibindene koydum tam olarak 10 gun oldu inanin 1 tek kisi bile aramadi.
    Fiyatlara baktim yuksek mi yazdim acaba diyerek ancak ortalama bir fiyat yazdigima kanaat getirdim.(Ne ucuz ne pahalı)
    Yaşadığım yerde aşırı derecede C3 var yani piyasasi olan ve sevilen bir model.Kaldiki daha once tam numune denilebilecek cesit cesit arac sattim onlari bile 3-5 kisi arayip sorardi.
    Satma sebebim yeni bir yere taşındım eskiden 2 kilometre olan ev is arasi su anda 28 kilometreye cikti benzin parasi haliyle yormaya basladi.
    Su anda gercekten cok cazip sifir kampanyalari var kabul fakat ben yinede 2.elden sasmayanlardanim.Herkes sifira mi yoneldi yoksa komple satislar mi durdu durum nedir sahibindende araclara bakıyorum galeri ilanlari yeni tarihli sahibinden ilanlar en az 15 gundur duruyor.

arkadaşım her aracın değeri satıldığı rakamdır. ben her arabamı 1-2 günde sattım ve bugüne kadar 7-8 araç sattım. bu rakama gitmiyorsa demek ki pahalı söylüyorsun. insanların yazdığı fiyatlara değil araçların satıldığı fiyatlara bakmalısın. bir galeriye git, galerinin sana verdiği fiyata %5 ekle, o fiyata sat. galeriler %10 ekler kafadan.

bu üç soruma cevap verirsen ben kendimce tahmini bir fiyat söyleyebilirim:
    -aracın sıfırı kaça?
    -kasası değişti mi?
    -plaka istanbul plaka mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beyinsis -- 21 Temmuz 2015; 21:31:26 >
  • ikinci el öldü mü
    ıssız araç kaldi mu
    galeri ucuz aldi mu
    imdi yürek yırtılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fırat.ç.

ikinci el öldü mü
    ıssız araç kaldi mu
    galeri ucuz aldi mu
    imdi yürek yırtılır

Bunu kim yazacak diye bekliyordum
  • 2. el öldü mü
    temiz araba kaldı mı
    felek öcün aldı mı
    imdi yürek yırtılır

Edit: Benden önce yazmışlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Donanım -- 21 Temmuz 2015; 21:54:33 >
  • Kusura bakmayın ama 35-36 bin tl ye sıfır km ibiza varken 2011 model c3 e 31-32 bin vermezdim ben.

• uc dort galericiye gosterip onlarin verdiginin 3000 fazlasini yazarsan satarsin:)
    sana bakip 5 kisi de 32.500 yazmistir simdi :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ölmedi,kalbimizde yaşıyo
  • satıcı arkadaş 10 gündür kimse aramadı demişin cevabını kendin vermişin zaten. o fiyatı görünce formaliteden bile olsa tenezzül edip aramamışlardır, üzerinde durmadan hemen başka ilanlara geçerler.. bu fiyatlar sayesinde bazı vatandaşları sıfır araba sahibi yapıyorsunuz, 5 daha verir sıfır alırım diyende çok...
    burdaki tavsiyeleri dikkate al bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: beyinsis

quote:

Orijinalden alıntı: Ters Adam

Selamlar arkadaslar 2011 model boyasız 40bin kmde benzinli 1.4 C3 aracimi 32bin tl fiyatla sahibindene koydum tam olarak 10 gun oldu inanin 1 tek kisi bile aramadi.
    Fiyatlara baktim yuksek mi yazdim acaba diyerek ancak ortalama bir fiyat yazdigima kanaat getirdim.(Ne ucuz ne pahalı)
    Yaşadığım yerde aşırı derecede C3 var yani piyasasi olan ve sevilen bir model.Kaldiki daha once tam numune denilebilecek cesit cesit arac sattim onlari bile 3-5 kisi arayip sorardi.
    Satma sebebim yeni bir yere taşındım eskiden 2 kilometre olan ev is arasi su anda 28 kilometreye cikti benzin parasi haliyle yormaya basladi.
    Su anda gercekten cok cazip sifir kampanyalari var kabul fakat ben yinede 2.elden sasmayanlardanim.Herkes sifira mi yoneldi yoksa komple satislar mi durdu durum nedir sahibindende araclara bakıyorum galeri ilanlari yeni tarihli sahibinden ilanlar en az 15 gundur duruyor.

arkadaşım her aracın değeri satıldığı rakamdır. ben her arabamı 1-2 günde sattım ve bugüne kadar 7-8 araç sattım. bu rakama gitmiyorsa demek ki pahalı söylüyorsun. insanların yazdığı fiyatlara değil araçların satıldığı fiyatlara bakmalısın. bir galeriye git, galerinin sana verdiği fiyata %5 ekle, o fiyata sat. galeriler %10 ekler kafadan.

bu üç soruma cevap verirsen ben kendimce tahmini bir fiyat söyleyebilirim:
    -aracın sıfırı kaça?
    -kasası değişti mi?
    -plaka istanbul plaka mı?

Sifirinda ayni donanim paketi var ama ayni motor yok 1.4 yerine daha iyi bir motor olan 1.2 vti var.Kampanyali fiyati 52 bin tl kasa ayni ama makyajli.
    Exchange by toyota ile toyotaya goturdum 26 bin lira teklif ettiler tanidik galerici 29a alirim dedi.
    Arac 32 plaka.

• quote:

Orijinalden alıntı: kilicoglu

0 yarisi 40 bin liranın altına satıyorlar. pazarlıkla 37 bine alınabilir. yine aynı şekilde pololar, fiestalar vs. da bu fiyatlara. adam neden gidip 5 yaşında araca sıfırından 5 binlira az diye yönelsin?

Aracimi savunmak icin söylemiyorum ama bahsettiğiniz araclar 1.0 motor baz model fiyatlar.
    Minimum 1.2 motor ve donanim seviyesi orta yada uzeri oldugunda fiyat 40 bin tl nin altina dusmeyecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: alagözsalih

Ben linkini attım,büyük ihtimal o araç diye düşünüyorum.

Oncelikle aracim o degil.Benim aracimda boya yok diye belirttim kaldiki aracim o olsaydi bile buraya koyulmasini istemezdim.Orada iletisim bilgilerinden isim ve soyismimize kadar yaziyoruz.Forum ortaminda bunu paylasmak istesem kendim ilanimi koyabilirdim.Biraz saygi lutfen

• Haklısınız,düzelteyim mesajı linki de sileyim.Kusura bakmayın.Kolay gelsin. Edit:Sildim mesajı,tekrar kusura bakmayın düşüncesizliğim için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alagözsalih -- 22 Temmuz 2015; 0:16:54 >
  • 32 bin lira yı kimse o araba ya vermez otomatik olsa tamam ama o araba o paraya gitmesi imkansız
  • Yeni araba kokusunu insanlar seviyor.
  • Sıfırına oranla ikinci el otomobil piyasası daha yüksek. O sebeple çoğu tüketici kredi çekip sıfır almayı daha mantıklı buluyor. Sıfırı 65,000 TL olan C sınıfı otomobilin 2 yaşındaki ikinci eli 63,000 TL'ye satılmak isteniyor. Bu aracın değeri 58,000 TL'ye kadar inmesi lazım oysa.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

Sizin aracın piyasasını bilmiyorum ama evet birçok kişi sıfır araca yöneldi. Ben de araç alıcam ve muhtemelen sıfır alıcam çünkü ikinci elde fiyatlar gerçekten ilginç. Sıfır araç ile ikinci el arasında kayda değer bir fark yok çoğu modelde ki sıfır araçta düşük faiz, sıfır faiz, şimdi al bilmem ne zaman öde gibi kampanyalar var.

İkinci eli bitiren süper zeka al-satcı tayfası. Eskiden galeriler vardı, bir de aracını satan normal insanlar. Bu sahibinden olayı çıktıktan sonra herkes al-satçı oldu. Piyasayı bitirdiler. İkinci elde güven duygusu kalmadı, kimin gerçekten namuslu satıcı olduğu kimin çakal al-satçı olduğu belli değil.

AL-SAT işinden sağlam para döndürülüyor ama. Mühendis adam 4,000 TL'yi zor alırken ortalama bir otomobil ile aracılık sayesinde de o parayı rahat kazanıyorsun.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.