Şimdi Ara

2.el 1080ti mı? Sıfır 2070 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
5.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba 2.el evga ftw3 1080ti mi alınması mantıklı yoksa sıfır 2070 mi

1080ti 5 aylık falan samimi olmasamda tanıdıgım birisi satıyor. ((İkisininde fiyatları aynı))

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Birebir 1080 dengi kartı alıp kazık yiyince millete de aynı kazığı mı yedirmeye çalışıyorsun

GTX1080 Ti = RTX2080

GTX1080 = RTX2070

Bu kadar açık ve net. Yukarıda 2070 aldım sende pişman olmak istemiyorsan 2070 al diye zırvalayanlara bakma. Bir önceki nesilde 980 Ti = 1070 şeklinde bir denge vardı ama aynı sıçrama bu nesilde geçerli değil o yüzden ilerleyen yıllarda 1080 Ti değerini yitirir ama 2070 değerini korur gibi laflar çok boş ve havada kalıyor hatta sana şöyle söyliyim ilerleyen zamanlarda 2070 çok çok daha fazla değersiz olacak neden? çünkü RTX için 2080 Ti bile yetersizken 2070 in RTX de esamesi bile okunmayacak alacaklar sadece salt güç için tercih edecek onda da zaten 1080 dengi olduğu için hiç bir cazibesi olmayacak. Niye 1080 dururken 2070 saçmalığına daha fazla versin? mantıklı mı?
    selamlar.

4k'da 1080ti ile 2070'i çıplak gözle ayırırım. hele hele ayarlar ultra falansa bir gözümü kapatıp öyle ayırırım.

bu kadar net bir fps farkını ayıramayanın kendi sorunudur...

sırf daha sonra çıktı diye daha yüksek fiyata %20 daha düşük performanslı kartı insanlara tavsiye ediyorsunuz ve yanlış yapıyorsunuz.

daha zor satar- daha kolay satar muhabbetleri sizin varsayımınızdan ibarettir, sizden başka kimseyi bağlamaz. ve bunu kimseye garanti edemezsiniz.

1000 defa aksi ispat edildi ancak performansı düşürme geyiği yıllardır bitmedi-gitti. rt dlss vs. olmadan 2070 in 1080ti'ı şimdi de 5 yıl sonra da geçme ihtimali yok. çünkü güncellenen driver'la, değişen oyunlarla bugüne kadar böyle bir performans artışı görülmedi.

2000 li kartların yanma sorunu varken taş gibi sorunsuz 1000'li kartlar daha çok güven verir. ayrıca ekran kartı çok sağlam bir komponenttir ve 2000 serisi kartlardaki gibi kronik bir hatası yoksa doğru kullanımda kolay kolay bozulmaz.

velhasıl 2070 1080ti'ın rakibi bile değildir. 1080ti 2070'i saf performans anlamında "paramparça" eder.
    Bu forumun sorunu ne biliyor musunuz arkadaşlar? Uzanamadığı ciğere mundar diyen insanlarla dolu olması ve herkesin kağıt üzerinde ki verilerle değerlendirme yapması. Ben kullanmadığım ürünü asla tavsiye etmedim etmemde. X bir ürünü alana enayi keriz aptal gibi hakaretlerde bulunmak ne bileyim bu biraz çekememezlik değil mi? Bende yok onda da olmasın gibi. Bu kafadan lütfen çıkın 1080ti kullanmışsındır performansı seni tatmin etmiştir. 2070 kullanmışsındır performansı seni tatmin etmemiştir bunu + ve - olarak belirtirsin olur biter. Kullanıcı yorumu çok az forumda çok gereksiz bilgi kirliliği mevcut ve doğru orantı da gereksiz insan kirliliği de fazlasıyla var. Hakaret etmekten tartışmaktan başka, bir katkınız olmuyor bu foruma bilin istedim. Kırpık rt ve 1080'den %5-10 daha performanslı kartımla gayet mutluyum ben. 4k zaten oynayacak değilim, 2k'da yeterli fps değerlerini yakalıyor bu kart. Ee daha neyin karalaması çamur atması çekememezlik bu? 2016'da çıkan aynı paraya 2. el olarak satılan seriyi almak mı mantıklı? Lütfen yapmayın kendinize gelin...
    ben biliyorum, sahibindendekilerin yarısından fazlası mining yapmış kartlar. anlayana miningci kartların her ilanında bunun için ipuçları var.

tam tersine 2000 serisi fos çıkınca ve çok pahalıya satılınca 1000 serisindekilerin eli gayet rahat.

adam kartını satıp 4500 liraya 2070 mi almak için derde düşecek? saçma.
    bilir-bilmez yorum yapıyorlar işte...

"ben 2070 aldım çünkü daha yeni"

konuyu açan arkadaş bu sığlıkta bir yoruma itibar edip, kart seçiyorsa gitsin alsın zaten...

2080'le kafa kafaya mücade eden bir gpu varken gidip daha yeni diye 2070 almak... hiç sanmıyorum.

ha bi de 2070'in değeri düşmezcilerin yorumlarını okurken de gülmekten sandalyeden düşüyordum.

sırf değeri ileride daha az düşsün diye daha düşük performanslı gpu alıp, senelerce onu kullanmak için tam bir iş bilmez olmak lazım.

ayrıca 2070 in değerinin düşmeyeceğini ne biliyorsunuz o da ayrı konu... şu anda bile 1080ti ın ikinci eli daha çok para eder.

bu karşılaştırmada 2070'i kurtaracak tek şey dlss olabilir, onun da nvidia'nın para yedirdiği 1-2 şirket hariç hiçbir oyun yapımcısının umrunda olacağını sanmıyorum.

son olarak "980ti alanlar bak ne halde?" diyen arkadaşım, 1070 980ti'ı çıkar-çıkmaz patates etti, 2070 ise 1080ti'ın yanına bile yaklaşamadı. umarım artık aydınlanmışsındır ve yalan-yanlış yorumlarla insanları yanlış yönlendirmezsin.
  • 1080ti %14 daha performanslı gözüküyor.

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Bende 1080ti a daha yakınım ama aklımın ucundada 2070 var yeni seri olması yeni teknoloji falan.ancak dez avantajlarıda var.kartların sorunlu olabiliyor olması,ve daha az performans.birde tabi 2070 olursa msi armor falan olacak

• 2070 Pubg da %7 daha performanslı
    1080ti Fortnite %12 daha performanslı

İkisinin de iyi ve kötü yanları var, hani ortalamada 1080ti daha iyi olabilir ama içinize sinmeyecekse 2070 alın tabii ki.
    Yalnız bir sıfır bir 2.el diye tercih yapmayın,
    Sonuçta sıfır olan şimdi sıfır, 1 yıl sonra o da gözünüze 2.el gözükecek, 1yıl sonra keşke 2070 yerine 1080ti alsaydım niye sıfıra 2.ele takıldım diyebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

2070 Pubg da %7 daha performanslı
    1080ti Fortnite %12 daha performanslı

İkisinin de iyi ve kötü yanları var, hani ortalamada 1080ti daha iyi olabilir ama içinize sinmeyecekse 2070 alın tabii ki.
    Yalnız bir sıfır bir 2.el diye tercih yapmayın,
    Sonuçta sıfır olan şimdi sıfır, 1 yıl sonra o da gözünüze 2.el gözükecek, 1yıl sonra keşke 2070 yerine 1080ti alsaydım niye sıfıra 2.ele takıldım diyebilirsiniz.
    1 yil sonra 1080ti 3 yillik kart olacak farkinda misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 kart arasında 1 yıl olacak fatura tarihiyle.tabi seri çıkış olarak 3 yıl olabilir..kararsızlık devam ediyor :)

• 2070 almak istersen elimde sıfır olarak var.

Rog Strix RTX 2070 OC modeli.

ama karar senin yine hocam
  • Aynı kararsizlikta kalıp 2070 aldim çok memnunum :)

• Aynı 1070 çıktığında 980Ti alanlar gibi pişman olmak istemiyorsanız 2070 alın.

Salt performansta 2070 bi tık geride olsa da, ileride 1080Ti kıymetini kaybetse de 2070 yoluna bakar.

Sonuç olarak ben de 2 kart arasında 2070 seçtim iyi ki de seçmişim. Az yakar çok kaçar güzel kart.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 19 Aralık 2018; 14:53:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alprux

2 kart arasında 1 yıl olacak fatura tarihiyle.tabi seri çıkış olarak 3 yıl olabilir..kararsızlık devam ediyor :)
    Faturaya bakma release date daha mantikli

• Şimdide 2070 e daha yakınım :):) ben yılbasını bekleyim uyguna 2070 bulursam indirimden falan alırım artık onu

• rylai2113 kullanıcısına yanıt
    Neden satmak istiyorsunuz ?

• özel mesaj atayım buradan yazdığım zaman "reklam" oluyormuş ceza kesiyor yönetim sonra
  • Fiyata bakar. 3.000 TL'ye kadar ikinci el temiz bulunursa alınır, daha yukarı fiyat anlamlı olmaz.
  • Oc li 1080ti ile oc li 2080 ayni performansta.

2070 den hiç bile bahsetmedim farkedersen. 1080 dengi kart ile 1080ti karşılaştirmak çok abes kaçıyor.

2.el 1080ti mı? Sıfır 2070 mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyaqçocuk -- 19 Aralık 2018; 19:31:44 >
  • Ti vs. 2080 desen neysede 2070 gereksiz tabi beta rtx on off tester ve olmayan yada gelmesi olası dlss özelliği için 2070 almakta bir olasılık.

İş şahsen fiyata bakar gerisi kolay..
  • GTX1080 Ti = RTX2080

GTX1080 = RTX2070

Bu kadar açık ve net. Yukarıda 2070 aldım sende pişman olmak istemiyorsan 2070 al diye zırvalayanlara bakma. Bir önceki nesilde 980 Ti = 1070 şeklinde bir denge vardı ama aynı sıçrama bu nesilde geçerli değil o yüzden ilerleyen yıllarda 1080 Ti değerini yitirir ama 2070 değerini korur gibi laflar çok boş ve havada kalıyor hatta sana şöyle söyliyim ilerleyen zamanlarda 2070 çok çok daha fazla değersiz olacak neden? çünkü RTX için 2080 Ti bile yetersizken 2070 in RTX de esamesi bile okunmayacak alacaklar sadece salt güç için tercih edecek onda da zaten 1080 dengi olduğu için hiç bir cazibesi olmayacak. Niye 1080 dururken 2070 saçmalığına daha fazla versin? mantıklı mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Aynı 1070 çıktığında 980Ti alanlar gibi pişman olmak istemiyorsanız 2070 alın.

Salt performansta 2070 bi tık geride olsa da, ileride 1080Ti kıymetini kaybetse de 2070 yoluna bakar.

Sonuç olarak ben de 2 kart arasında 2070 seçtim iyi ki de seçmişim. Az yakar çok kaçar güzel kart.
    Birebir 1080 dengi kartı alıp kazık yiyince millete de aynı kazığı mı yedirmeye çalışıyorsun

• 4.450TL RTX 2080 VENTUS

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-msi-rtx-2080-ventus-sifir-630175765/detay

2018/11 TR FATURALI PENTA ÇIKIŞLI

SIFIR KAPALI KUTU AMBALAJI AÇILMAMIŞTIR.

RTX 2080 VENTUS

Fiyat makul duruyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.