Şimdi Ara

2.el 1080ti mı? Sıfır 2070 mi? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
74
Cevap
0
Favori
5.422
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Cok pahali cokkk kartlar geriden takip edicez mecbur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

GTX1080 Ti = RTX2080

GTX1080 = RTX2070

Bu kadar açık ve net. Yukarıda 2070 aldım sende pişman olmak istemiyorsan 2070 al diye zırvalayanlara bakma. Bir önceki nesilde 980 Ti = 1070 şeklinde bir denge vardı ama aynı sıçrama bu nesilde geçerli değil o yüzden ilerleyen yıllarda 1080 Ti değerini yitirir ama 2070 değerini korur gibi laflar çok boş ve havada kalıyor hatta sana şöyle söyliyim ilerleyen zamanlarda 2070 çok çok daha fazla değersiz olacak neden? çünkü RTX için 2080 Ti bile yetersizken 2070 in RTX de esamesi bile okunmayacak alacaklar sadece salt güç için tercih edecek onda da zaten 1080 dengi olduğu için hiç bir cazibesi olmayacak. Niye 1080 dururken 2070 saçmalığına daha fazla versin? mantıklı mı?
    bilir-bilmez yorum yapıyorlar işte...

"ben 2070 aldım çünkü daha yeni"

konuyu açan arkadaş bu sığlıkta bir yoruma itibar edip, kart seçiyorsa gitsin alsın zaten...

2080'le kafa kafaya mücade eden bir gpu varken gidip daha yeni diye 2070 almak... hiç sanmıyorum.

ha bi de 2070'in değeri düşmezcilerin yorumlarını okurken de gülmekten sandalyeden düşüyordum.

sırf değeri ileride daha az düşsün diye daha düşük performanslı gpu alıp, senelerce onu kullanmak için tam bir iş bilmez olmak lazım.

ayrıca 2070 in değerinin düşmeyeceğini ne biliyorsunuz o da ayrı konu... şu anda bile 1080ti ın ikinci eli daha çok para eder.

bu karşılaştırmada 2070'i kurtaracak tek şey dlss olabilir, onun da nvidia'nın para yedirdiği 1-2 şirket hariç hiçbir oyun yapımcısının umrunda olacağını sanmıyorum.

son olarak "980ti alanlar bak ne halde?" diyen arkadaşım, 1070 980ti'ı çıkar-çıkmaz patates etti, 2070 ise 1080ti'ın yanına bile yaklaşamadı. umarım artık aydınlanmışsındır ve yalan-yanlış yorumlarla insanları yanlış yönlendirmezsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 20 Aralık 2018; 15:43:37 >
  • 2k ve 4k için rtx açınca yerle bir olan bir kart 2070. 10-20 fps için gidin vega 56 ya da 1070 ti alın o mantığa göre. Ben hem vega 64 hem de 1080 ti kullanıcısıyım. Bundan sonra anlamlı bir değişim için sadece ve sadece 2080ti alırdım. Gerisi 2000 serisi için anlamsız bir hareket. Her 1080 ti sahibi mining yapacak diye bir kaide de yok. Ben ikinci el temiz bir 1080 ti tercih ederdim. Gerçekten performans anlamında daha çok gündemde kalır. 2080 almışsınız hayırlı olsun. 2070 alarak hata yapmamanıza sevindim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Kloroform kullanıcısına yanıt
    2070 içimde kalacaktı evet,2080 ı indirimde yakalamam güzel oldu. Bence daha birçok gelecek güncellemeyle kartları daha ön plana çıkartacaklardır.(yani inşallah öyle olur :)

• MacGyver. kullanıcısına yanıt
    Selamlar,

"1070 980ti'ı çıkar-çıkmaz patates etti" yorumunuza katılamayacağım

Alan arkadaşa da, bize bu saatten sonra hayırlı olsun demek düşer.

2.el temiz bir GTX 1080Ti almak daha cüzdana yakın olmakla birlikte (2800₺); RTX2080 nin RTX ve DSR gibi oyuncakları için heyecanı şimdiden yaşamak isteyenler için de 4.450₺ çok değil bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rezes -- 20 Aralık 2018; 18:43:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rezes

Selamlar,

"1070 980ti'ı çıkar-çıkmaz patates etti" yorumunuza katılamayacağım

Alan arkadaşa da, bize bu saatten sonra hayırlı olsun demek düşer.

2.el temiz bir GTX 1080Ti almak daha cüzdana yakın olmakla birlikte (2800₺); RTX2080 nin RTX ve DSR gibi oyuncakları için heyecanı şimdiden yaşamak isteyenler için de 4.450₺ çok değil bence.
    size de selamlar,

yeni çıkan bir ürün eski ürüne göre daha düşük fiyata aynı performansı ya da biraz daha fazlasını verebiliyorsa, yüksek fiyatlı kalan ürün patates olmuş olur. 980ti da pascal serisinin çıkışıyla patates olmuştur, kabak hale gelmiştir. dönemin parasıyla 3000 lira verip 980ti alan forumdaki arkadaşların ağlamaları hala hatrımda...

2070 alanlar rt'in heyecanını değil hüznünü yaşarlar ancak... 2080ti alanlar bile sefasını süremedi, kapattı geçti, 2070 alanlar mı heyecan yaşayacak? çözünürlüğü 720p'ye çekerlerse belki:)

bu arada 2800'e 1080ti'ı mining yapmış olarak bile alabileceğinizi sanmıyorum. çarığı-çürüğü olan ürünse bilemem. zaten 1080ti'ın temizini 2800 liraya alıyor olsanız 4500 lira 2070 e vermek... neyse söylemeyeyim. çok ayıp olur.

arkadaş rtx 2080 almış bu arada... amazonda vs. 4800 tl civarına düştüğünü düşünürsek, iyi yapmış, hayırlı olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 20 Aralık 2018; 19:4:18 >
  • Saolun arkadaşlar,inşallah herkes aldığı üründen parasının hakkını verecek şekilde performans alır..ben 980,1080ti falan kullanamadım o zamanlar maddi imkansızlıklarım yüzünden bilgisayarım bile yoktu.şimdi güzel bir işim var maddi olarak biraz rahatım.ve yılların acısını çıkartmak istiyorum :))...sadece ülkemizdeki kur bizleri mahvediyor.hatta bizleri bu forumlarda birbirimize düşürür oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: MacGyver.

size de selamlar,

yeni çıkan bir ürün eski ürüne göre daha düşük fiyata aynı performansı ya da biraz daha fazlasını verebiliyorsa, yüksek fiyatlı kalan ürün patates olmuş olur. 980ti da pascal serisinin çıkışıyla patates olmuştur, kabak hale gelmiştir. dönemin parasıyla 3000 lira verip 980ti alan forumdaki arkadaşların ağlamaları hala hatrımda...

2070 alanlar rt'in heyecanını değil hüznünü yaşarlar ancak... 2080ti alanlar bile sefasını süremedi, kapattı geçti, 2070 alanlar mı heyecan yaşayacak? çözünürlüğü 720p'ye çekerlerse belki:)

bu arada 2800'e 1080ti'ı mining yapmış olarak bile alabileceğinizi sanmıyorum. çarığı-çürüğü olan ürünse bilemem. zaten 1080ti'ın temizini 2800 liraya alıyor olsanız 4500 lira 2070 e vermek... neyse söylemeyeyim. çok ayıp olur.

arkadaş rtx 2080 almış bu arada... amazonda vs. 4800 tl civarına düştüğünü düşünürsek, iyi yapmış, hayırlı olsun.

Alıntıları Göster
    perfonmansla ilgili değil de fiyatla ilgili yorum yapmak istiyorum.

şu an da sahibinden üzerinde 2. el olarak 2800-2900 arasına 1080ti almak mümkün. mining veya değil o kadarını bilemem sonuçta satıcının dürüstlüğüne kalmış bir durum ama binlerce 1000serisi kart dolu sahibinden. herkes elindeki kartı çıkarma derdinde olduğu için fiyatlar epey düşüşte. tabi 2. el olarak almanın riskleri de alıcıya kalıyor :)
  • rylai2113 kullanıcısına yanıt
    ben biliyorum, sahibindendekilerin yarısından fazlası mining yapmış kartlar. anlayana miningci kartların her ilanında bunun için ipuçları var.

tam tersine 2000 serisi fos çıkınca ve çok pahalıya satılınca 1000 serisindekilerin eli gayet rahat.

adam kartını satıp 4500 liraya 2070 mi almak için derde düşecek? saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 20 Aralık 2018; 21:17:43 >
  • DSR dediğimiz şey görüntüyü çok blur yapıyor ben sevmedim

RTX 2070 bazı oyunlarda yakalıyor 1080ti ama çoğu oyunda 1080 ile 1080ti arasında kalıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Şu an sahibindende mining yapmamış kart gösterebilir misiniz? Adam mining kartı kasa içine koyup foto atıyo al sana oyuncu kartı.
    Mining kartların dezavantajı da yok zaten, bu kadar kasılmaya da gerek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 20 Aralık 2018; 23:34:17 >
  • İkisi arasında kalsam 2070 alırdım.
  • KASAP1910 kullanıcısına yanıt
    1080ti %13 daha performanslı,
    Neden 2070?

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    Eğer deli gibi benchmark yapıp kendinizi tatmin etmiyorsanız o farkı gözünüzün hissetmesi çok zor. 1080Ti çıkalı yaklaşık 2 sene olacak, 2070 dediğimiz kart taze yeni çıktı. Biliyoruz ki nvidia 2 sene daha geçsin 10xx serisi ile işini bitirecek,ne optimizasyon iyileştirici bir güncelleme gelecek ne de başka bir şey. Performansı düşürmeseler şükret. 2070 iyi ya da kötü yine de RTX teknolojisini destekliyor. Şu an için çok yetersiz ama illa ki bazı oyunlarda RTX'i yeterli seviyede karşılayacaktır. Bir de garanti var.. 1080Ti 2.el, garantisi seneye bilemedin 1.5 seneye bitecek.
    Karşında fiyatı yakın, arasında %10 fark olan, biri 2 senelik biri 0 yeni teknoloji bir ürün var.
    Bunların haricinde yarın bir gün kart yükseltme ihtiyacı doğunca 1080Ti'ı daha zor satar 2070'e göre. 1080Ti şu an piyasada bollaşmaya başladı ileriki zamanlarda çok daha fazla sayıya ulaşacak. 2070'in piyasası daha canlı olacaktır. Bir de 1080'in garantisi bitince işler daha da sıkıntı olur.
    Bütün bu sebeplerden ötürü 0 şekilde bir 2070 tavsiye ediyorum. Başka alternatiflere açıksak, 8 Ocak CES fuarında AMD kartlarını da görmek gerektiğini düşünüyorum. Daha fp ürünler sunabilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KASAP1910 -- 20 Aralık 2018; 23:59:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Şu an sahibindende mining yapmamış kart gösterebilir misiniz? Adam mining kartı kasa içine koyup foto atıyo al sana oyuncu kartı.
    Mining kartların dezavantajı da yok zaten, bu kadar kasılmaya da gerek yok.
    ok
  • quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Eğer deli gibi benchmark yapıp kendinizi tatmin etmiyorsanız o farkı gözünüzün hissetmesi çok zor. 1080Ti çıkalı yaklaşık 2 sene olacak, 2070 dediğimiz kart taze yeni çıktı. Biliyoruz ki nvidia 2 sene daha geçsin 10xx serisi ile işini bitirecek,ne optimizasyon iyileştirici bir güncelleme gelecek ne de başka bir şey. Performansı düşürmeseler şükret. 2070 iyi ya da kötü yine de RTX teknolojisini destekliyor. Şu an için çok yetersiz ama illa ki bazı oyunlarda RTX'i yeterli seviyede karşılayacaktır. Bir de garanti var.. 1080Ti 2.el, garantisi seneye bilemedin 1.5 seneye bitecek.
    Karşında fiyatı yakın, arasında %10 fark olan, biri 2 senelik biri 0 yeni teknoloji bir ürün var.
    Bunların haricinde yarın bir gün kart yükseltme ihtiyacı doğunca 1080Ti'ı daha zor satar 2070'e göre. 1080Ti şu an piyasada bollaşmaya başladı ileriki zamanlarda çok daha fazla sayıya ulaşacak. 2070'in piyasası daha canlı olacaktır. Bir de 1080'in garantisi bitince işler daha da sıkıntı olur.
    Bütün bu sebeplerden ötürü 0 şekilde bir 2070 tavsiye ediyorum. Başka alternatiflere açıksak, 8 Ocak CES fuarında AMD kartlarını da görmek gerektiğini düşünüyorum. Daha fp ürünler sunabilirler.
    selamlar.

4k'da 1080ti ile 2070'i çıplak gözle ayırırım. hele hele ayarlar ultra falansa bir gözümü kapatıp öyle ayırırım.

bu kadar net bir fps farkını ayıramayanın kendi sorunudur...

sırf daha sonra çıktı diye daha yüksek fiyata %20 daha düşük performanslı kartı insanlara tavsiye ediyorsunuz ve yanlış yapıyorsunuz.

daha zor satar- daha kolay satar muhabbetleri sizin varsayımınızdan ibarettir, sizden başka kimseyi bağlamaz. ve bunu kimseye garanti edemezsiniz.

1000 defa aksi ispat edildi ancak performansı düşürme geyiği yıllardır bitmedi-gitti. rt dlss vs. olmadan 2070 in 1080ti'ı şimdi de 5 yıl sonra da geçme ihtimali yok. çünkü güncellenen driver'la, değişen oyunlarla bugüne kadar böyle bir performans artışı görülmedi.

2000 li kartların yanma sorunu varken taş gibi sorunsuz 1000'li kartlar daha çok güven verir. ayrıca ekran kartı çok sağlam bir komponenttir ve 2000 serisi kartlardaki gibi kronik bir hatası yoksa doğru kullanımda kolay kolay bozulmaz.

velhasıl 2070 1080ti'ın rakibi bile değildir. 1080ti 2070'i saf performans anlamında "paramparça" eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MacGyver. -- 21 Aralık 2018; 0:45:13 >
    Peki hocam herkesin kendi düşüncesi 1080ti size göre daha iyidir, ciddi 4k ultra oynayacak bir sistem isteyen birinin ne 1080ti ne 2070e bakacağını sanmıyorum zaten:) ben 4k varsayımı yapmadan önerimi sundum ve şu an 2070 almak bana göre daha mantıklı geliyor. Arkadaş fiyat sabit yazmış biri 2.el biri 0 ürün. Üstelik 0 olan daha yeni bir seri. Şu aşamada 2.si de 0 ve aynı fiyat olsa 1080ti diyebilirdim ama bu şartlarda her türlü 2070 daha mantıklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: KASAP1910

Peki hocam herkesin kendi düşüncesi 1080ti size göre daha iyidir, ciddi 4k ultra oynayacak bir sistem isteyen birinin ne 1080ti ne 2070e bakacağını sanmıyorum zaten:) ben 4k varsayımı yapmadan önerimi sundum ve şu an 2070 almak bana göre daha mantıklı geliyor. Arkadaş fiyat sabit yazmış biri 2.el biri 0 ürün. Üstelik 0 olan daha yeni bir seri. Şu aşamada 2.si de 0 ve aynı fiyat olsa 1080ti diyebilirdim ama bu şartlarda her türlü 2070 daha mantıklı.
    high ayarlarda 1080ti 4k'da 60 fps veriyor hocam, ultraya almadığınız sürece sıkıntı yok... 2000-2500 liraya 28-32 inch 4k ekranlar var, bu ekranları alan adam 10.000 liraya 2080ti alacak ya da sli yapacak diye bir kaide yok. 2080 derseniz onun da gücü aşağı-yukarı 1080ti kadar yetiyor 4k'ya... ayar kısarsanız 2070'in de yeter ama diğerleri kadar tat vermez.

netice itibariyle ben detay veriyorum, somut örnekleri ortaya koyuyorum ama siz hala tekrar tekrar "ama daha yeni seri" diyorsunuz. 2050, 2060 falan çıkınca onu alsaydı o zaman... sizin mantıkla en yenisi o...

selamlar...
    Demek istediğimi hala anlamak istemiyorsunuz ama neyse
    Aynı fiyata biri 2.el,biri 0 ürün. Şartları göz önüne alın diyorum,şartlar eşit olsa dediklerinize eyvallah diyeceğim, teşekkürler
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.