Şimdi Ara

1998 clio 1.4 RT hatchback 5 kapı vs 1998 peugeot 306 1.4 XR

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar.forum aracılığıyla yıllardır birşeyler alırım/satarım ve beni bugüne kadar hiç yarı yolda bırakmadınız.Aldığım herşey de ya ucuza geldi yada uzun yıllar kullacanak kadar sorunsuzdu.Bugünkü isteğim ise şu külüstür 2 modeli kıyaslamanız.

cf moto 250nk marka 250cc motorum var.Geçenlerde haliçte yaptığım sollamada sol şeridinin trafiğinin durduğunu görmemle freni köklemem ve duramayıp ufak bir kaza yapmam bir oldu.Sol ayağımdaki egzos yanığı dışında başka bir sorunla karşılaşmadım ve motorumu satmaya karar verdim.onun yerine bir araç alıp bu süreci motor kazasında ölmeden atlatmak istiyorum.Üstüne para koymadan max 85kya kadar bu 2 araçtan birini alacağım.Aşağıda göreceğiniz üzere 2 aracın da özellikleri neredeyse birebir aynı.

Daha önce motor kullandığım ve çokca sollama yaptığımı belirtmek isterim.Bu iki araçtan hangisi şehir trafiğinde aşırı apaçi olmadan verimli kullanabileceğim sollamayı rahatça yer yer yapabileceğim parçası da iyi kötü bulunan az yakan araçtır.Yorumlarınızı bekliyorum.

kıyaslama sitesinin linki:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi byns -- 16 Temmuz 2022; 0:1:33 >

• kıyaslama sitesinin linki:

• Makyajlı kasa hem 98 model XR 1.8 16 valf hem de 2001 Platinum 1.6 aracımız olmuştu.Özellikle XR olana hastaydım çocukken,donanımları bir garipti onu hatırlıyorum,airbag yoktu ama yağmur sensörü vardı,ABS vardı,4 disk freni vardı,4 cam otomatikti vs çok güzel kaliteli arabaydı ancak fransız klasiği olarak elektronik arızası çoktu.İmkan varsa 1.8 16 valf XR,yoksa 1.6 8 valf bakılmalı bence.Bu karşılaştırmada ise Clioyu kesinlikle elerdim ben,çünkü aynı segmentte bile değiller 306 C segment bir araç.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 6-7 senedir 99 clio var evde. 1.4 otomatik 4 ileri vites.

geçen sene biraz uğraştırdı. motora giden büyük su borusu dibinden çürümüş. abim de farketmiyor. hararet yaptırıyor. conta yakmış. kapak yapıldı araca. en büyük sıkıntısı bu oldu. birde krank sensörünün kabloları sıkıntılı. adam akıllı çözemedik o sorunu henüz. o sorun biraz bizle alakalı ama. üstüne düşmedik.

arayıp da bulamadığımız parçası olmadı henüz. en basit kıyıda köşede olan renocularda bile var parçası.

arabada 4 kişi yoksa çekişi gayet yeterli. 4 kişi olunca da gidiyor tabiki ama biraz hantal kalıyor gibi. 160 a kadar rahat çıkıyor. sonrasını denemedim. kullanımı rahat sürüşü kolay.

peugeot u hiç kullanmadım yorum yapamayacağım o nedenle. clio tercih edilebilir bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muthisbishi -- 16 Temmuz 2022; 1:59:32 >
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt

hocam yanıtınız için teşekkürler. 1.8 le kıyaslamak yanlış olur diye düşünüyorum.Aralarında tork ve hız olarak bariz farklar var.

• eyw hocam.şuan ikisine de eşit mesafedeyim.ncap çarpışma testlerinde clio önde.ama 306 1.8 de aranılan herşey var gibi.gönlüm biraz ona kaydı şuan.

ncap test sonuçları:

• byns kullanıcısına yanıt

bence buna çok takılmayın. sonuçta bu araçlar ilk çıktığı kondüsyonda değiller. 22 23 yaşındaki araçlardan çok güvenlik beklememek gerekli günümüz araçları gibi. metal yorgunluğu..

• doğrudur hocam.zaten airbagleri varsa bile o kadar yıl sonunda işlevsizleşmişlerdir.segmentleri de farklıymış dikkat etmemiştim.amacım ayağımı yerden kesmesi ve sollamalarda sıkıntı çıkartmaması.büyüklere de soracağım bakalım.(geneli eski modellerde toyotacılar1998 clio 1.4 RT hatchback 5 kapı vs 1998 peugeot 306 1.4 XR )

neyde karar kıldınız?

• Sydro kullanıcısına yanıt

bilmiyorum hocam.henüz karar vermedim.eski peugeut alınmaz diyenler var.al birşey olmaz diyenler de.motorumu satayım elime para geçsin bakacağım.şuan clioya daha yakınım çünkü eskiden sigorta şirketi sahibi olan dayımın uzmanlık alanı renault.

https://forum.donanimhaber.com/1998-fransiz-renault-clio-mk1-detayli-incelemesi-bol-ss-li--78384906

• clio

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.