Şimdi Ara

1991 Doğan'dan neye geçmeli??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.330
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, baya uzun zamandır gerek accent era, blue, gerekse yeni aveo üzerinde yoğunlaşmıştım ki bir arkadaşla aramızda geçen konuşma sonrasında fikrim tamamen değişti gibi..
    Öncelikle ticaretle uğraşıyoruz ve uğraşanlar bilirler sermaye olmazsa olmazdır, benin de son düşüncelerime göre minimum 40-45 bin lirayı sıfır arabaya vermek yerine işte kullanmak daha mantıklı..
    Altımdaki araç 1991 model orjinal doğan L, tüp bile takılmadı siz düşünün içtiği benzini
    Biliyorum ki bu aradadan inip yeni model hangi arabaya binsem uçak gibi gelecek
    Bu arada şunu da söyliyim normalde hız tutkunu bir insanım, honda600rr sahibiydim ama onu sattım, ilk günlerde motorsuz kaldığım için yerine süratli birr araba almayı düşünüyordum ama sonradan vazgeçtim.
    şu anki arabam 7buçuk 8bin civarı eder diye düşünüyorum, bunu satıp üstüne bir miktar koyup özellik olarak da klima ve dizel, az yakan bi araç bir araç almayı düşünüyorum..
    İnternetten baktım da 13-14bin liraya clio lar var 2005 modellerde. fiyatı bana çok uygun geldi. Bu arada almak istediğim araç tipi sedan.
    arkadaşlar ne alabilirim ekonomik bir araç var mı aklınızda veya altınızda kullandığınız?

• babamda opel corsa 2005 dizel var ve 1.3 cdti motorlar gayet iyi yalnız araba ekonomı arabası 1-2-3-4 vitesi çok hızlı atak çıkarsın ama 5.vitese gelince arabaya uyuşukluk geliyor 4 veya 5. vites farketmıyor sankı aynı devır aynı hız :) ama çabuk hızlanmayı kaçmayı sevıyosan onerebılırım, ama 160üstü sürücem 200 falan dıyosan hec bulasma :))
  • Kamyonet düşünürseniz şu an piyasada kılimalı,lüks paket camlı ve koltuklu birçok FORD CONNECT 10 - 15.000 arası fiyatlarla satılık mevcut..Kamyonet istemiyorum derseniz 10 - 15 arası DİZEL ALBEA bakın...Kolay gelsin..
  • Hepsini unutun bir tane doğan 1.6 ie alın 11-12 ye rahat bulursunuz . 3-4 bin 'de motor modifiyesi için harcadığınızda tadına doyum olmaz ;)
  • Hiç düşünme 15.000 tlye 2003 -2005 model fiat albealar var onlardan al daha yeni aldı arkadaşım 15 milyara araba sıfır gibi.
  • @Mefta046 opel corsa pek beğenmiyorum çok küçük geliyo gözüme, malum boy da uzun :)

@taşkafa connectin sıfırlarına bakmıstım ama senin dediğini düşünmemiştim hocam bakayım bi kamyon da değişik bişey olabilir albea ların fiyatlar ucuz mu o kadar

@baskentkral yok abi ben kurtulmaya çalışıyorum sen hala doğan diyosun :)
  • Hocam albea al pişman olmassın.Temiz olmak şartıyla.
  • Bizde de doğan L var miss gibi. 7.5 - 8 edebiliyorsa satalım biz de...
  • Tam olarak kriter belirtmemişsiniz. Ama 2002 sonrası 2000 motor TDCİ bir Mondeo alabilirsiniz. Gemi gibi...
  • ediyo hocam iş gereği sanayideyiz zaten, hastası çok çıkıyo o paraları veren
  • quote:

Orijinalden alıntı: kajmer88

Tam olarak kriter belirtmemişsiniz. Ama 2002 sonrası 2000 motor TDCİ bir Mondeo alabilirsiniz. Gemi gibi...

hocam o da çok yakar tahminimce ben başlarda performans performans diyip duruyordum ama sonradan sonradan işin ekonomi boyutuna bakmaya başladım. ondan dolayı az yakan bir araç arıyorum, genel olarak aradığım özellikler klima, dizel motor, az yakması.. olursa da tipi biraz iyi olsun bana yeter şimdilik
  • Amaç ekonomiyse (ve çok iri yarı birisi değilseniz) dizel clio symbol iyi olur..
    Alternatifi 1.3 multijet albea..

Era bu saydıklarımdan bir gömlek üstündür ama dizeli bunlardan biraz daha fazla yakar(mış), o yüzden önermiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djoz -- 3 Temmuz 2012; 21:46:57 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha yeni albea aldı arkadaşım benzinli 1.2 motor çok az yakıyo.Hemde performansıda çok iyi 1.2motor olmasına rağmen 4-5 kişi otursakda yokuşlarda canavar gibi yardırıyo.Klima,abs,İki tane airbag.
    Hem eli yüzü düzgün gençlerede çok iyi gider.Hem de ekonomik bir aile arabası.
    Benim r 19 u satarsam alıcam bitane.
  • 1.3 Multijet Albea
  • senelerdir doğan bine bine fiat markasından soğudum açıkcası, onun için de albea direk itici geliyor :)
    aslında dediğiniz gibi multijet gayet ekonomik, az yakıyor.. 15-16bin liraya klimalı temiz bir modeli bulunabilir mi acaba arkadaşlar?
    benim de kafamdan geçen araba clio symbol, boy kilo olarak da normalim 186 boy 90kg sığmayacağımı düşünmüyorum clio'ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: A_AYDIN

senelerdir doğan bine bine fiat markasından soğudum açıkcası, onun için de albea direk itici geliyor :)
    aslında dediğiniz gibi multijet gayet ekonomik, az yakıyor.. 15-16bin liraya klimalı temiz bir modeli bulunabilir mi acaba arkadaşlar?
    benim de kafamdan geçen araba clio symbol, boy kilo olarak da normalim 186 boy 90kg sığmayacağımı düşünmüyorum clio'ya

Daha yeni aldı arkadaşım Tabikide bulunuyor Bak buna 2006 model yeni kasa hemde 57 binde.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cok-temiz-44-000-km-de-2006-model-1-2-active-albea-48107043/detay/

• Hocam Doğan'ınız orjinalse yani modlanmış trafikte kötü şekilde sırıtan araçlardan değilse ve güzel bir renkse (bordo , mavi vs vs.) güzel bir gaz kiti takın kullanmaya devam edin. Ticaretle ilgilenen biri olarak ben sizin yerinizde olsam öyle yapardım. Alacağınız clio symbol , albea falan doğan'ınızdan yeni olmakla beraber çok daha güzel araçlar değil inanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exit to DOS -- 4 Temmuz 2012; 19:50:09 >
  • doğan olmayan herhangi bir araç olabilir (güvenlik açısından)
  • quote:

Orijinalden alıntı: A_AYDIN

senelerdir doğan bine bine fiat markasından soğudum açıkcası, onun için de albea direk itici geliyor :)

Valla bence sınırdasınız..
    Ben 1,87 boy 80 kiloyum.. Symbol taksimiz vardı, bir omuzum şöföre diğer omuzum direğe değerdi.. Geçende de komşumun yeni symbolünü azıcık ileri almam gerekti, o da aynı şekilde küçücük, sanki çukura düşüp sıkışmışım gibi hissettim..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• benim araba mavi renk, güzel de rengi, ama ne bileyim lpg olayına pek sıcak bakmıyoruz ailecek
    albea veya symbol tabi ki o kadar iyi araçlar değil ama kışın idare edilse de yazın çekilmiyor sıcaklarda, hele bir de çarşıda işler oldu öğlen vakti arabayla gitmek ayrı dert, park etmek ayrı dert, işini halledip geldikten sonra içi 50 derece olmuş arabaya binip nefes alması ayrı dert :)
    güvenlik olarak da çok haklısınız hiç güvenmiyorum allah korusun bir kaza yapsam sağ çıkma ihtimalim bayağı bi düşük..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.