Şimdi Ara

1984 mü Hayvan Çiftliği mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
6.715
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, şu anda Victor Hugo'nun "Bir İdam Mahkumunun Son Günü" kitabını okumaktayım, ondan sonra ise "İnsancıklar'ı" okuyacağım, bittikten sonra başlıkta ki iki Orwell romanından birini almayı düşünüyorum, ilk hangisini alayım sizce?

• quote:

Orijinalden alıntı: Bleeeed

Selamlar, şu anda Victor Hugo'nun "Bir İdam Mahkumunun Son Günü" kitabını okumaktayım, ondan sonra ise "İnsancıklar'ı" okuyacağım, bittikten sonra başlıkta ki iki Orwell romanından birini almayı düşünüyorum, ilk hangisini alayım sizce?

1984 neden dersen bende oyle denk gelmisti farketmez al birini gec
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-9D1F6CB07

quote:

Orijinalden alıntı: Bleeeed

Selamlar, şu anda Victor Hugo'nun "Bir İdam Mahkumunun Son Günü" kitabını okumaktayım, ondan sonra ise "İnsancıklar'ı" okuyacağım, bittikten sonra başlıkta ki iki Orwell romanından birini almayı düşünüyorum, ilk hangisini alayım sizce?

1984 neden dersen bende oyle denk gelmisti farketmez al birini gec
    Hayvan Çiftliği'ni oku. Zaten anlarsın, ama sonra da hayvanların kimleri simgelediğini öğren.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whyayca

Hayvan Çiftliği'ni oku. Zaten anlarsın, ama sonra da hayvanların kimleri simgelediğini öğren.

Alıntıları Göster
    İkiside mevcut 1984 'ü okudum gerçekten verdiğin zaman değiyor. Hayvan Çiftliğini okumadan öncede Stalin dönemi hakkında bilgi sahibi olmak lazım ondan sonra okuyacağım onuda.

Kısaca 2 kitabı da edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Oze -- 16 Eylül 2013; 18:00:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K.Ozan

İkiside mevcut 1984 'ü okudum gerçekten verdiğin zaman değiyor. Hayvan Çiftliğini okumadan öncede Stalin dönemi hakkında bilgi sahibi olmak lazım ondan sonra okuyacağım onuda.

Kısaca 2 kitabı da edin.

Çok ayrıntılı bilgi edinmenize gerek yok aslında kitap her şeyi açıklıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: AyHoştUlan

quote:

Kısaca 2 kitabı da edin.

Dönem hakkında bilgi sahibi olmak alacağım keyfi arttırır diye düşünüyorum en azından bi göz atarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: K.Oze

quote:

quote:

Kısaca 2 kitabı da edin.

Dönem hakkında bilgi sahibi olmak alacağım keyfi arttırır diye düşünüyorum en azından bi göz atarım.

Alıntıları Göster
    Önce 1984 sonra Hayvan Çiftliği.Ama ikisi de mutlaka okunmalıdır.İki eser de diktatör idare sistemlerini eleştiren güzel eserler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6055013EF

Önce 1984 sonra Hayvan Çiftliği.Ama ikisi de mutlaka okunmalıdır.İki eser de diktatör idare sistemlerini eleştiren güzel eserler.

Alıntıları Göster
    Valla Orwell'in o iki kitabıda çok metediliyor. Ben 1984 ü okumayı düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çaylanan Adam

Valla Orwell'in o iki kitabıda çok metediliyor. Ben 1984 ü okumayı düşünüyorum.

Alıntıları Göster
    ikisinide al.1984 biraz arak bir eser olasa da güzeldir(aslı Yevgeni Zamyatin'in Biz adlı kitabı).Bu 2 si haricinde y azarın paris ve londra'da beş parasız adlı kitabınıda es geçme derim
  • quote:

quote:

quote:

Kısaca 2 kitabı da edin.

Fazla bişey fark etmez hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: DegmesinYagliBoya

quote:

quote:

quote:

Kısaca 2 kitabı da edin.

Fazla bişey fark etmez hocam

Alıntıları Göster
    hayvan çiftliği su gibi geçer çok sürükleyici bir kitaptır.

• quote:

quote:

quote:

Kısaca 2 kitabı da edin.

İyi okumalar.

• Hayvan Çiftliği biraz daha mecazi bir anlatım,masal tarzı.1984'te ise insanlar üzerinden anlatılıyor.İkisini de al derim,harika iki Orwell başyapıtı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tornacı-veysel

Hayvan Çiftliği biraz daha mecazi bir anlatım,masal tarzı.1984'te ise insanlar üzerinden anlatılıyor.İkisini de al derim,harika iki Orwell başyapıtı.
    Daha önce yazıldığı için önce Hayvan Çiftliği'ni okumanı öneririm. Yazara dair kazandırdığı perspektifle okursun 1984'ü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: karafeneri

Daha önce yazıldığı için önce Hayvan Çiftliği'ni okumanı öneririm. Yazara dair kazandırdığı perspektifle okursun 1984'ü.

Alıntıları Göster
    hayvan çiftliğini okuduğumda daha 10-11 yaşındaydım.o kitabı masal havasıyla okumuştum.ondan sonra anladım işin ne olduğunu
  • Ben ikisini de ayni anda almistim ama simgeleri tam yakalamak icin stalin donemine goz atmak ve marx in eseri manifestoyu biraz okumak gerekiyor bence. Sistemi savunmus fakat devrim sonucu tekrar burjuva sinifinin olustugunu gostermis orwell.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Billy Pilgrim

Ben ikisini de ayni anda almistim ama simgeleri tam yakalamak icin stalin donemine goz atmak ve marx in eseri manifestoyu biraz okumak gerekiyor bence. Sistemi savunmus fakat devrim sonucu tekrar burjuva sinifinin olustugunu gostermis orwell.
    İkisini de yakın zamanda okudum. Hayvan Çiftliği diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kalemistik

İkisini de yakın zamanda okudum. Hayvan Çiftliği diyorum.

Alıntıları Göster
    "1984", herkesin okuması gereken mükmmel bir eserdir.
    "Hayvan Çiftliği" ise tam bir "fabel" olmasına rağmen inanılmaz akıcı ve çarpıcı bir kitaptır, tavsiye ediyorum ikisini de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jaddeth

"1984", herkesin okuması gereken mükmmel bir eserdir.
    "Hayvan Çiftliği" ise tam bir "fabel" olmasına rağmen inanılmaz akıcı ve çarpıcı bir kitaptır, tavsiye ediyorum ikisini de.

Alıntıları Göster
    Peki hali hazırda konu varken sorum var.Orwellin kitaplar ve sigaralar,neden yazıyorum kitapları nasıldır ? elimde hayvan çiftliği var,sipariş listemde ise 1984 var ancak bu sorduğum iki kitap bana ticari amaçla yazılmış kitaplar gibi geldi ?

• Hort iki kitabida aldim biraz once ilk hangisini okuyayım?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.