Şimdi Ara

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç (42. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
950
Cevap
82
Favori
122.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bankaya gittim dilekçe doldurdum hesap hareketlerini aldım savcılığa gidip suç duyurusunda bulundum pazar günü bankayı aradım dilekçe olumsuz dediler... bende BDDK ve TBB bireysel müşteri temsilcisine şikayet dilekçesi dolduracağım... banka böyle bir dolandırıcılık olayı olduğunu 3 ay evvelden biliyor ama biz müşterilerine bilgi ve uyarıda bulunmuyor... 3 kuruş için günde 20 sefer arayan mesaj atan banka bu olayı bildiği halde oralı bile değil... bana ulaşmak isterseniz Ertaç kopuz facebook tan ulaşabilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı olay benim başıma geldi,suç duyurusunda bulundum,banka inceleme yapıyor,siz bir sonuç alabildiniz mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim anlamadığım bilgiler ele geçirenler daha fazla para vardı başka bi işlem ile hepsini çekebilirdi,bu QR kod işlemindeki açıklığı farkedip günlük çekim limitini alabildiler anladığım.banka müşterilerini hiç bir uyarı yapmıyor güvenlik zaafı var arkadaşlar,iade yapılmaz ise bankayı dava edeceğim,bir günüm bu iş için koşturmakla geçti,ticaret ile uğraştığım için iş kaybım oluştu siniri cabası

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Wolverin82 W kullanıcısına yanıt
    Acik oldugu ortada ve hala facebookta bu dolandiricilarin linkleri var.surekli paylasim yapiyorlar ve bankada hala hicbirsey yapmiyor.

Siz bankaya dilekce verdinizmi?suc duyurusunda bulunuldugunda calanlar icin bulunmus olmuyormuyuz?yani parayi calanlar icin bir sikayet banka icin degil.

Ben bddk nin e sikayet dilekcesine yazdim,ordan cevap bekliyorum simdi.dediginiz gibi is guc yuzunden vakitte olmuyor surekli bankaya gidelim arayalim.

• Yapı Kredi QR kod ile para çekme dolandırıcılığı via @SikayetvarCom

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/9138594

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverin82 -- 15 Ağustos 2017; 0:11:53 >
  • Burdan da şikayet edelim arkadaşlar

• https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=104618986930437&id=104320556960280

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wolverin82 -- 15 Ağustos 2017; 0:12:33 >

• İnsanları dolandırmaya devam ediyor orospu çocukları

• Sabah telefonuma msj gelmiş uyandım harcama size ait değilse müşteri hizmetlerini arayın diyor.

Baktım hemen cep şubesinden 60 TL Telekom ödemesi yapılmış gece saat 03:13'de.
    Kartı kapattırdım,dilekçe yazdım iadesi için falan ama bakalım ne olacak.

Üstelik kart PARACARD olarak geçen maaş kartı...

Halkı bulunursam 180 gün içinde iade edilirmiş bankaya gittim kendim de muhasebeciyim para Pos makinesinden şifre kullanılarak çekilmiş ben uykumdayken.

Yani internete kapamayla sanal kart kullanmayla alakası yok benimkinin bildiğin kartı kopyalamış adamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rene54 -- 14 Ağustos 2017; 13:46:51 >
  • cgty89 C kullanıcısına yanıt
    15/08/2017 tarihinde bende internet bankacılığına girmeye çalıştım. tc ve şifre girdim sonra akıllı sms ekranı geldi telefonuma gelen şifreyi girdim sayfa ilermedi. Şüphelendim bankayı aradım banka hesabımdan 2 adet 1500 tl nin QR para çekme yapıldığını söyledi. Bunların bana ait olmadığını söyledim. Şubeye gitmemi ve itiraz dilekçesi yazmamı söylediler. Şubeye gittim itiraz dilekçesi yazdım savcılığa gitmemi ve hesap ekstresi ile şikayet etmemi söylediler. Savcılığa şikayetimin bir örneğini getirmemi söyledi şube aldım ama bankanın kapanışına yetişemedim yarın sabah ilk işim bankaya savcılığa vermiş olduğum ifademin kopyasını bankaya vermek olacak. 18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç bu dolandırıcı site resmi adres satırında isime 2 adet " i "koymuşlar . Mağdur olduk bir aylık maaşımız gitti bir umut olursa birbirimiz bilgilendirelim.

•  18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç

Bddkya etrigim e sikayete banka tarafindan gelen cevap.saka gibi.

QR ile para çekimde benim telefonum olmadan nasıl çekebiliyorlar. Qr para çekme için atm de ki görüntüyü telefonumdan okunması gerekmiyormu bu nasıl iş dakikalar içinde benden aldıkları şifreyle atm den nasıl Qr para çekme yaptılar müthiş dolandırıcılık
  • quote:

Orijinalden alıntı: kozmo43

QR ile para çekimde benim telefonum olmadan nasıl çekebiliyorlar. Qr para çekme için atm de ki görüntüyü telefonumdan okunması gerekmiyormu bu nasıl iş dakikalar içinde benden aldıkları şifreyle atm den nasıl Qr para çekme yaptılar müthiş dolandırıcılık

dolandırıcıların sistemine bilgilerini girdiğinde bu şerefsizler orjinal sayfadan bilgileri giriyorlar.sonrasında sistemden para göndermek için işlem yapıyorlar o sırada bizim telefona sms geliyor.sen onu dolandırıcıların sitesine girdiğinde,onada erişmiş oluyorlar.Sözde QR kod güvenli.bankanın burada bariz eksiği var ama banka kabul etmiyor.neymiş efendim ben telefona gelen smsi girmişim.ulan beni zaten işlemden 10dk sonra arayıp bilgilendiren,bankanın risk merkezi.sen olayın sıkıntılı olduğunu anlıyorsunda niye benim parama sahip çıkmıyorsun?

Bende olaydan sonra dilekçe verdim bankaya paranın iadesi için ama onaylanmamış yukarıda yazdığım sebepten.sonrasında BDDK ya şikayet yazdım ama bir önceki mesajımdaki ekran görüntüsündeki cevabı vermiş.iş gereğide şehir dışına çıkmam gerekmişti dilekçe sonrasında.savcılığa suç duyurusunda bulunamamıştım.yarın işlem ekstresiyle gidip başvuru yapıp sizden istedikleri gibi tekrardan bir dilekçe vericem.Gerekirse tüketici hakem heyetinede gidicem.

Buradan bu olay başına gelmiş her arkadaşta bu şikayetleri yaparsa belki sesimizi duyurabiliriz.Yoksa hem bu şerefsiz banka hemde bu şerefsizlerin yanına kar kalacak.Bankanın güvenlik açığının tek sorumlusu tüketici olamaz.

olay şöyle bana gelen akıllı smsde mobil şubeye giriş için tek kullanımlık şifre diyor. peki para göndermek içinde bana şifre sorması gerekmiyormu? ayrıca Qr para çekimi atmden yapılmış yani herhangi bir telefondan tc şifre ve mobil şubeye giriş akıllı sms si girildiği zaman atm den resmi tarayıp işlem gerçekleştirebiliyormu?
  • kozmo43 K kullanıcısına yanıt
    QR kodla sende birine para yollayabiliyorsun sanırım.bu şerefsizlerde bu açığı kullanmakta zaten.Bankanın açığı burada.sen giriş için işlem yapıyorsun,adamlar bilgilerini alıp sistemden qr kod la para gönder diyor.biride atmden çekiyor(benimkini istanbul bağcılardan çekmişler)hesaba havale yapsalar zaten hesaba bloka koyulur vs daha kolay ulaşılır.Burada bankanın buna engel olmak için QR kod işlemlerinde sms bildirisi yapması gerekiyor.yoksa bir şekilde bilgilerine ulaşan herkes senin ruhun duymadan paranı çeker.garantide falan kartla bile işlem yapsan işlemin tutarı ve bilgisi gelir.bu sözde güvenlikli yapıkredinin şirket kartını kullanıyorum(malesef maaş hesabımız olduğundan) onda bile 100tl üstü işlemde işlmei şu kadar farkal taksitlendir diye sms atmayı biliyorlar ama böyle şeylerde tık yok.
    atm nin kamerasına bakacaklar tek umut o ama dolandırıcıları yakalasan bile ne olur para gitti sanırım . tek umudum banka karşılar diye düşünüyordum . Sana gelen cevaptan sonra o da bitti . bu dolandırıcılara tek diyeceğim haram zıkkım olsun . o paralar çoluk çocuğumuzun nafakasıydı.
  • Hala bi önlem almıyorlar hergeçen gün Yeni birilerini dolandırıyorlar,hesabı bloke etmeye gittiğim vezne bile resmî site diye giriş yapmış sonrasında farkediyor şifresini değiştirmiş hemen düşünün bankanın çalışanı bile farketmiyor banka Facebook a dava açsın kardeşim bizim ne suçumuz var

•  18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç devam ediyorlar hiçbir önlem alınmıyor

• kozmo43 K kullanıcısına yanıt
    Malesefki banka hatasini kabul etmiyor.

Bugun savciliga suc duyurusunda da bulundum fakat ordaki gorevliye sordum,bu basvuru suclularin yakalanmasi icin yapilan bir basvuruymus.banka boyle biyle diyor parayi vermiyor dedim.o zaman hukuktan dava acabilirsiniz dedi.

• Bir bilgi öğrenmek istiyorum istiyorum. Benim hesabımdam QR para çekme işlemi 3 dakka araile kayseri ve hatayda yapılmış. Yapı kredi mobil uygulamasına aynı anda farklı telefonlardan tek bir akıllı sms ile gelen Mobil şifre ile girmek mümkünmü. bilgisi olan varsa cevap verebilirmi?
  • 
Sayfa: önceki 4041424344
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.