Şimdi Ara

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç (40. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
950
Cevap
82
Favori
122.647
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle şunu söyleyeyim; yApI kRedi baNKası'nın bilgisayar altyapısı çok sıkıntılı, hem ben hem de çevremdeki pek çok kişi Yapı Kredi ile sıkıntı yaşadık.. Ben kendim İş Bankası'nı kullanıyorum. Ülkedeki ekonomi ne kadar kötü olursa olsun -BDDK ve TMSF tarafından diğer özel bankalara el konulduğu dönemlerde bile- hiç bir zaman sıkıntıya girmeyen öZel banka İş Bankası..

Ayrıca genel olarak bankaların çağrı merkezinde çalışan personel müşteri bilgilerini dışarıya sızdırabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serdarski -- 11 Temmuz 2017; 9:42:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugun benim basima geldi yurt disi kaynakli birden fazla sirket parca parca kartimdan 2800 tl lik 100 200 400 300 parca parca kusuratli bunlar para cekmis ve bankamiz uyuyo bir tane 30 tl ceksek marketten hemen 3 taksit alisveris size ait degilse arayin yada sifre gelir adamlar karti bosaltmis bankada tik yok ve isin garip tarafi kartimi 7 haziranda aldim ve hic kullanmadim zarftan aldim cuzdana koydum suriyede gorevde oldugum icin kullanma firsatim olmadi ama bizim kart bilgileri nasil oldusa birine gecmis bakin bankamatige bir pos makinesine bile gormedi kart demekki garantinin icinden biri bu bilgileri sizdiriyo yada garanti bankasindan veriler calindi bakalim itiraz edicez nasil sonuclanicak. Gerekiyosa birlikten suriyede olduguma dair yazi alip bankaya dilekce vericem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu sıralar kredi kartı dolandırıcığı bir hayli arttı sanırım. Garanti Bankası kredi kartımdan "VODAFONE FATURA IVR" ile haberim olmadan 90 liraya yakın çekim yapılmış. Vodafone'nin (ve benzer iş yerlerinin) bu açığından yararlanarak "3D Secure" kodu kullanmadan, kart bilgileriyle son 1 yılda sayısız dolandırıcılık yapılmış. Buna rağmen söz konusu açık ne şirketin ne de devletin yetkili kurumlarının umurunda. Vodafone bugün arayıp "Bizim yapabileceğimiz bir şey yok, itirazı bankanıza yapın" dedi. Be utanmaz, bu güvenlik zaafiyetinde hem senin, hem de bankanın suçu var. Şimdi her iki taraf birbirini suçluyor. Aklı olan doğru düzgün yasalar çıkıncaya kadar kredi kartı falan kullanmasın. Yoksa ocağınıza incir ağacı dikecekler.
  • £rturk £ kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, bankanız iade edecektir bu çekimi.
  • serdarski S kullanıcısına yanıt
    Bilgilerin sızmasında bir de şöyle bir yol olduğunu, Yeniçağ'dan Remzi Özdemir isimli yazar anlatıyor:

18.01.2016 Kredi Kartı dolandırıcılığı ve sonuç
  • Ckmz17 kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun hocam, kartı kullanıp kullanmamak da fark etmiyor. Tahmin ettiğiniz gibi ya içerden sızdırılıyor ya da çalınıyor.
    Tek çare kartı internet / Mail-Order ve Telefon Bankacılığı işlemlerine kapattırıp sadece Sanal kart Kullanmak.
    Zaten BDDK kararıyla 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm fiziki kartlar internet alışverişine kapatılacak.
    Tabi isteyen geri açtırabilir ama Sanal Kart varken riske girmeye gerek yok doğrusu. Hatta Sanal Kartın içinde de para bırakmamak gerekiyor.

Halen Suriye'de görevde iseniz Telefonla bankaya bilgi vermişsinizdir herhalde. Birlikten yazı alıp imkanınız varsa onu da bankaya fakslamak da iade işleminizi hızlandıracaktır.
    Paranızı son kuruşuna kadar geri alacağınıza dair kuşku yok.
    İyi görevler diler, eğer hala Suriye'de iseniz sağ salim sevdiklerinize kavuşmanızı dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 13 Temmuz 2017; 1:34:39 >

• penguin P kullanıcısına yanıt
    Size de geçmiş olsun, bankanız iade edecektir parayı.
    Tek çare kartı internet / Mail-Order ve Telefon Bankacılığı işlemlerine kapattırıp sadece Sanal kart Kullanmak. Hatta Sanal Kartın içinde de para bırakmamak gerekiyor.

Zaten BDDK kararıyla 17 Ağustos 2017 tarihinden sonra tüm fiziki kartlar internet alışverişine kapatılacak.
    Tabi isteyen geri açtırabilir ama Sanal Kart varken riske girmeye gerek yok.
  • Sabit Fikir kullanıcısına yanıt
    Hocam cvp icin cok tskr ederim malesef suriyedeyim ve baya bi surede burda olucam o yuzden giris cikis biraz zor oluyo herzaman bi yere gidemiyorum elim kolum bagli bakalim insallh bugun gidicem tr ye bakalim subeyle gorusucem itiraz edicem dediginiz gibi burda gorevde olduguma dair bir yazida alicam cok sagolun iyi niyetleriniz icin

Teşekkür ederim. Banka "inceleme başlatılmıştır, tarafınıza bilgi verilecektir" diye mesaj gönderdi. Sanırım 20 gün içerisinde sigorta fonundan zararımı karşılayacaklar. Artık kredi kartlarının kesinlikle güvenilir olmadıklarını düşünüyorum. Bence hiç çıkartılmamalı. Çıkartılsa da, tüm uzaktan ödemelere kapatılmalı. Çünkü "3d secure" kullanımı henüz bir zorunluluk değil ve elde edilen kart bilgileri kullanılarak kolayca soygun yapılabiliyor. Para iadesi de buna karşın hiç kolay değil ve bir hayli uzun sürüyor. Danıştığım banka personeli sanal karttan da soygun yapılabileceğini, düşünüldüğü kadar güvenli olmadığını söyledi. Limiti sıfırda tutarken bunu nasıl yapıyorlar ben de anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi penguin -- 13 Temmuz 2017; 12:48:58 >
  • Ckmz17 kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, lehinize sonuçlandığında (Dediğim gibi, buna şüphe yok) bizleri de haberdar edin
  • penguin P kullanıcısına yanıt
    Rica ederim, zaten 17 Ağustostan sonra tüm banka ve kredi kartları internet alışverişine kapatılacak.

Banka personelinin sanal kart'ta dolandırıcılık yapılabilir derken kastettiği konu şu anladığım kadarıyla: Nasıl ki Kredi kartı bilgileri sızdırılabiliyor ya da Hacker'lar tarafından çalınabiliyorsa aynı durum sanal kart için de geçerlidir.
    Nitekim, bu konunun önceki sayfalarında bir arkadaşımız sanal kartında az bir bakiye varken o anda işi çıkması üzerine o miktarında çalındığını anlatmıştı.

Öncelikle, sanal kart bilgileri birinin elinde olsa bile bakiye sıfırsa bir şey çalınamaz. Eksi bakiye olayı yok.
    Daha da önlem almak istiyorsak, her alışverişten önce sanal kart tanımlayıp işimiz bittikten sonra o sanal kartı iptal ediyoruz. Bir çok banka buna izin veriyor internet bankacılığı üzerinden.
    Şimdilik en güvenli yöntem bu görünüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sabit Fikir -- 13 Temmuz 2017; 18:13:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: valihalil

bu gece 3 gibi denizbonus kartımı patlattılar

6 ayrı amerika ve kanada işlemi yapılmış

mesaj atarak 3 ünü iptal ettirdim

3 üne de mail attım sonuç bekliyorum kartı iptal ettirdim

toplam meblağ 85 dolardı

30 u gitti kaldı 55 dolar

yoğun mesai harcayarak denizbanka yardımcı oluyorum

banka harcama itiraz formu gönderdi onu doldurup bugün göndereceğim

ilk yüksek melağ denemişler 3d şifresi gelince 1dolar 10 dolar ve 30 dolarlık işlemlerle yetinmişler

utah arts festival den 3 adet bilet alınmış onlar geri geldi

boxed.com ve probiller.com siteleri mail attım bekliyorum

kendi çabalarımla boxed.com hariç tüm işlemleri mesajla iptal ettirmiştim

boxed içinde itiraz dilekçesi gönderdim

6 ay üstüne itiraz sonuçlanmış ve denizbank paramı iade etti

3-4 kez aradım nafile süreci hızlandırmadılar

bu konuda en yavaş ve sorumsuz banka denizbank

Gelismeleri burda paylasicam tsklr bankaya gidemedim malesef gidemiycemde heralde internetten doldurdum itiraz formunu bakalim hayirlisi.

• Benimde 4saat önce 56₺ ve 56,25₺ olmak uzere 2adet ttnet fatura odemesi yapilmis, kartim enpara, hemen arayip kapattirdim karti, odeme en kisa zamanda iade edilir umarim.

Her zaman ozenli kullanmisimdir, hep ekran klavyesi kullanirim vs. ama nafile demek ki.

Yarin pcye bir format atmam gerek yoksa icimde hep suphe olacak keylogger mi var diye

• quote:

Orijinalden alıntı: Nickim Minaj

Benimde 4saat önce 56₺ ve 56,25₺ olmak uzere 2adet ttnet fatura odemesi yapilmis, kartim enpara, hemen arayip kapattirdim karti, odeme en kisa zamanda iade edilir umarim.

Her zaman ozenli kullanmisimdir, hep ekran klavyesi kullanirim vs. ama nafile demek ki.

Yarin pcye bir format atmam gerek yoksa icimde hep suphe olacak keylogger mi var diye

crackli windows office vb yazılımlar kullanmayın derim
    o crack yazılımlarını neden yapıp dağıtırlar yoksa ücretsiz karşılıksız
  • Tam az önce ENPARA'da TTNET para çekiyor diyen bir başlığa yazarken babam aradı ulan dedim inşallah aklıma gelen olmaz diye dedi telefonuma mesaj geldi kartınızdan 576 Dolar para çekildi haberiniz var mı diye. 3D siz yapmışlar alışverişi. 3D olmasına imkan yok çünkü babamın telefonu eski model android vs. değil bildiğin 1200.Hani güvenli olmayan uygulama indirsek de 3D şifresini otomatik alsa diyeceğim imkansız o da. Kart kopyalanmış büyük ihtimalle. Ve şu an sanıyorum ki bir çok kişi muzdarip.

"optfcspl..." diye bir şirket ismi yazıyormuş.

İşin garibi burada konuya yazarken babamın araması oldu. Kart iptal edildi 3D olmadığı için 1-2 haftaya iade yapılır diye sanıyorum.

Kart YapıKredi World.
  • alpmirza kullanıcısına yanıt
    bu pos cihazlarına yzılım yada virus yukleyip ordakielri bile kopyalıyo olabilirler diye dusunuyorum artık
  • Başka bir ihtimal yok şu an için. Ya ATM (bence daha kuvvetle ihtimal) ya da işgüzar bi elemanın işi.
  • valihalil V kullanıcısına yanıt
    Sizin sorunu hatırladım: "Adamlar çerezini alıp sanat festivaline gitmişler" diye yazmıştım.
    Geçmiş olsun ama gerçekten, 6 ayda çözüm nedir ya?

Çok eskiden bu banka bana talebim olmadan kredi kartı göndermişti ve daha ilk ekstrenin bana son ödeme tarihinden sonra geldiğini görünce gidip münakaşa edip kartı kapattırmıştım.
    Tabi o zaman internet bankacılığı, cep telefonu filan yoktu ve sadece mektupla ekstre gelirdi ve bunun gibi kötü niyetlilerin çalıştığı kimi bankalar postaya geç verip faiz ödetirlerdi ve o dönem çok şikayet konusu olurdu bu husus.

Sonuç hakkında bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim, tekrar geçmiş olsun.
  • Kart bilgileri çalınan arkadaşlar, kartlarınız visa mı mastercard mı? Okuduğum kadarıyla visa'da ciddi bir güvenlik açığı mevcut. Rastgele denemelerle kart bilgilerini tutturabilme imkanı var.
    http://securityaffairs.co/wordpress/54036/hacking/distributed-guessing-attack.html
    http://shiftdelete.net/kredi-kartlarinda-guvenlik-zaafiyeti-77472

• 
Sayfa: önceki 3839404142
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.