Şimdi Ara

170 Tl civarı PSU Tercihi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
1.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi akşamlar arkadaşlar yeni bir PSU almayı düşünüyorum.Ayırdığım bütçe 150-170 Tl arası.600 W. civarı kaliteli bir PSU.80 veya üzeri verimliliğe sahip bir PSu olursa iyi olur.Aklıma takılan 3 PSU var.Sizce hangisi daha mantıklı olur.

HIGH POWER Performance 600 Watt (HP-600-G12S)
    OCZ StealthXstream 600 Watt (OCZ600SXS-EU)
    OCZ Fatal1ty 550 Watt (OCZ550FTY-EU) (Modüler PSU)

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 13 Haziran 2010; 20:34:58 >

• OCZ Fatal1ty 550 Watt
  •  170 Tl civarı PSU Tercihi
  • fiyatı biraz yüksek ama şunu da bir değerlendir istersen
    http://www.netsiparis.com/detay/14233470002/COUGAR-CM-700W-POWER-SUPPLY
  • Sayın @ftrzk ve sayın @No Way Out ikinizinde tercihi Ocz 550 W. Fatal1ty'den yana.Bu psu 550 W. diğerleri 600 W.Peki 600 Watt almak dah mantıklı olmaz mı?

Sayın @ooppss COUGAR CM 700W POWER SUPPLY önermişsiniz.Fakat birincisi benim icin fiyat fazla; ikincisi Cougar markasını ilk defa duyuyorum acaba güvenilir bir firmamıdır?Değerleri şişirip koruma devresi olmayan Psu satan birçok firma var.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 20 Mayıs 2010; 18:44:02 >
  • Ocz fatal1ty 550w etiketlenmiş olmasına rağmen 650w gücü çok rahatlıkla verebilmektedir. 12v 25amper olması da ayrıca artı yönü diğerleri 600w ama ocz 12v 18a 4 kanala ayrılmış high power da aynı şekilde. Modüler olması ve 12v de yüksek verim ocz 550w fatal1tyyi ön plana çıkarıyor

İncelemesi de burada var
    http://www.darkhardware.com/inceleme/psu_test-ekim09-04
    http://www.pclabs.com.tr/2009/12/08/ocz-550w-fatal1ty-moduler-guc-kaynagi-incelemesi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Humboldt -- 20 Mayıs 2010; 19:14:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasenk

İyi akşamlar arkadaşlar yeni bir PSU almayı düşünüyorum.Ayırdığım bütçe 150-170 Tl arası.600 W. civarı kaliteli bir PSU.80 veya üzeri verimliliğe sahip bir PSu olursa iyi olur.Aklıma takılan 3 PSU var.Sizce hangisi daha mantıklı olur.

• StealthXstream 500 Watt Kullanan biri olarak
    Fatal1ty 550 Watt Öneririm

StealthXstream kötü olduğundan değil Fatal1ty modüler olması en büyük artısı
  • Bu kadar kişi OCZ Fatal1ty 550 Watt diyorsa vardır bir bildikleri herhalde
    Benim esas çekincem fanın gürültüsü ve vaadettiği gücü verip verememesi.
    Yani bence modüler olması veya Ledli olması önemli değil.Benim kasam Cooler Master RC 690 yani Psu alt tarafta ve fan altta kalıyor.Ledli olması bana bir artı değil.Ayrıca parlak ışıklar saçan şeyleride pek sevmem.
    Bunca kişi OCZ Fatal1ty dediğine göre Tercihim bu yöne kayıyor.
    Saygılar.
  • Kesinlikle çok sessiz ve vaadettiği güçü sağlayan bir ürün 1 yıldır kullanmaktayım ve fazlasıylada memnunum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ooppss

fiyatı biraz yüksek ama şunu da bir değerlendir istersen
    http://www.netsiparis.com/detay/14233470002/COUGAR-CM-700W-POWER-SUPPLY

Bu Psu oldukça kaliteli.Gerekli araştırmaları çok ekz yaptım.
    Çıkan sonuç : Bu ifyata bu psu Rakipsiz.

Yok bunu alamam diyorsanız digerleri arasında zaten Fatalty.

• @skid_row yorumun için teşekkürler.Sessiz olması önemli çünkü 5-6 saat kadar hemen yanımda bir traktör çalıştırmak istemem
    Ürün için 650 W. bile etiketlenebilecek bir ürün diye bahsediliyor bazı yerlerde.Umarım sistemi dar boğaza düşürmez.

@Chris Brown önerdiğiniz ürün benim için pahalı.Benim hedefim maksimum 170 tl.Birde donanım işine pek uzak bir insan değilim buna rağmen Cougar diye bir PSU markasını yeni duyuyorum.Ne kadar güvenilebilir acaba.PSU denince insanın aklına enermax , corsair , silverstone , highpower , ocz gibi markalar geliyor.

İlginiz için teşekkürler.

Halen siparişi veremedim.Çünkü sonradan pişman olmak istemiyorum.Aldığım zaman beni 4-5 sene idare etmeli.Tabii arıza durumları hariç.Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 21 Mayıs 2010; 22:48:00 >

• Ben HI-Power kullanıyorum, hiç sorun çıkarmadı şuana kadar gayet memnunum.
  • http://www.vatanbilgisayar.com/corsair-cmpsu-550vx-cmpsu-550vx-550w-120mm-fanli-80-plus-guc-kaynagi/productdetails.aspx?I_ID=40866

hocam bütceyi biraz aşar ama ömürlük olsun dersen corsair 550W ı al derim

Yok biraz daha f/p yönü de olsun istersern xilence,high power,fsp gibi markalara bakabilirsin.

• @DAY_WaLkeR HI-Power derken sanırım "High Power" kastettiniz.Gayet memnun olduğunu belirtmişsiniz.Fakat benim öğrenmek istediğim şu; üzerinde belirtilen değerler doğrumu? yani vaadettiği değerleri stabil olarak verebiliyormu?, verimliliği nasıl?, ses durumu nasıl?
    Yani şuan bende kullandığım power'den memnunum fakat sistemim pek memnun değil gibi

@şifacı daha önceki mesajımda da belirttiğim gibi PSU markası olarak Türkiye'de ilk Enermax ve Corsair akla geliyor.Fakat sizinde belirttiğiniz gibi bütçeyi biraz aşıyor.Ben daha çok fiyat-performansı iyi bir PSU almak istiyorum.PSU'yu aldıktan sonra ortalama 4-5 sene kafam rahat olmalı.Power yüzünden anakartım yanar mı? ekran kartım yanar mı? diye düşünmemeliyim. Tabii bu arada fan gürültüsü ile kafamda şişmemeli.

Gidipte 1200 W.'lık PSU almak gereksiz bence çünkü benim sistemim hiçbir şekilde o kadar güç tüketmez.İleri dönük al denebilir ama zaten bir PSU'nun ömrü zaten 5 seneyi geçmez.(İstisnalar kaideyi bozmaz.) Zaten seneler geçtikçe fan gürültüsü artıyor ve verimlilik düşüyor.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hasenk -- 23 Mayıs 2010; 22:15:20 >

• OCZ Fatalt1y. İmzamda ana konu mevcuttur. Aklınızda FATALT1Y ile ilgili tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Detaylı konudur.
    quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

quote:

Orijinalden alıntı: Hasenk

İyi akşamlar arkadaşlar yeni bir PSU almayı düşünüyorum.Ayırdığım bütçe 150-170 Tl arası.600 W. civarı kaliteli bir PSU.80 veya üzeri verimliliğe sahip bir PSu olursa iyi olur.Aklıma takılan 3 PSU var.Sizce hangisi daha mantıklı olur.

Çektiğim fotoğrafı koyduğunuz için teşekkürler.
    quote:

Orijinalden alıntı: No Way Out

170 Tl civarı PSU Tercihi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 25 Mayıs 2010; 1:08:13 >

• pek araştırmadan xilence xp600 modelini almıştım. memnunum ama ocz fatality baya iyiymiş, bilseydim fatality alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SPETNAS

pek araştırmadan xilence xp600 modelini almıştım. memnunum ama ocz fatality baya iyiymiş, bilseydim fatality alırdım.

Hocam senin PSU da kötü değil hani bence hiç üzülme
  • @dj gamer
    quote:

OCZ Fatalt1y. İmzamda ana konu mevcuttur. Aklınızda FATALT1Y ile ilgili tüm sorulara yanıt bulabilirsiniz. Detaylı konudur.

Zaten sizin açtığınız konuyuda inceledim.Kafamda alacağım PSU netleşti gibi zaten.Sadece şu soru var almışken 600-650 W. almak daha mantıklı olmaz mı?

@SPETNAS sizede hayırlı olsun güle güle kullanın.Alınmış alınmıştır.Gözünüz arkada kalmasın.

Saygılar.
  • Zaten 550w Fatal1ty 600-650w verebiliyor.

etikette 550w yazsın. etikette 600-650w yazınca ne olacakki. önemli olan genelde nasıl bir psu. Sisteminizde CF-SLi yoksa 550w her türlü yeter

Modüler olması çok önemlidir. Ya da benim için öyle.

Ben sadece 6pin pci-e & sata2 power. bunları kullanıyorum. Gerisi çantada dolaba koydum. Kasa içi ferah oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sadece Sürücü -- 25 Mayıs 2010; 22:23:37 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.