Şimdi Ara

17 aydır geliştirdiğim çok oyunculu rekabetçi fps oyunu -Nokta (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
405
Cevap
30
Favori
30.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
781 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler hocam. Başarılar tekrardan

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Öncelikle sabrınız ve emeğiniz için sizi takdir ediyorum. Az buçuk ucundan bu işle ilgiliyim ama oyun geliştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Umarım istediğin noktaya getirirsin. Fikirlerini belirtenler olmuştur ama ben de ufak tefek videodan yola çıkarak belki fikir verir diye düşüncelerimi paylaşmak isterim.Eminim bir çoğunun farkındasınızdır;

-Yürürken silah sallanması garip geldi. Yavaş çekimde koşuyormuş gibi. Çok hafif bir animasyon olsa bile bence yeterli olur.

-Hasar verirken vuruş hissini pekiştirmek için düşmandan kan çıkabilir, COD'ta ki gibi çatlama sesi ve ya ona benzer bir ses ayrıca silah imlecinde kırmızı ile bir çarpı işareti olabilir.

-Hasar aldığımızı anlamak için ekran "abartı olmamak" şartıyla kırmızı olabilir ve sizden tek ricam lütfen ekran sallanmasın. En nefret ettiğim olay. Karşılık veremiyorsunuz çünkü rakibinize. Zırh filan olmadığında belki olabilir evet mantıklı ama abartı ekran sallanmaları gerçekten çok sinir bozucu.

-Hareket ve animasyon hızları ne çok PUBG ne çok COD olmaması,arada bir yerde olması çok güzel. Umarım bunu değiştirmezsin.

Daha çok yazılacak şey vardır ama dediğim gibi zaten bir çoğunun farkındasındır. Örnek oyunlar olarak;Enlisted, Insurgency ye bakılabilir. Başarılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rodin

Elinize sağlık eğer oyunu ciddi manada yayınlamayı düşünüyorsanız kapak çizimini ve oyun içinde bulunan ikonları tasarlayabilirim. Illustrasyon işiyle uğraşıyorum ben de ve daha önce bir kaç oyuna daha çizim yaptım.

Saolun hocam. Birkaç arkadaş vardı önceden konuştuğum wallpaper, icon için. Teşekkür ederim genede saolun.

• Yürüyüş ve koşu ile alakalı gerek fizik hareketleri gerek seslerine acilen el atmalısınız. En çok göze batan o bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SARIMSAKLI MAYONEZ -- 25 Mayıs 2021; 10:29:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: takami59

Öncelikle sabrınız ve emeğiniz için sizi takdir ediyorum. Az buçuk ucundan bu işle ilgiliyim ama oyun geliştirmenin ne kadar zor olduğunu biliyorum. Umarım istediğin noktaya getirirsin. Fikirlerini belirtenler olmuştur ama ben de ufak tefek videodan yola çıkarak belki fikir verir diye düşüncelerimi paylaşmak isterim.Eminim bir çoğunun farkındasınızdır;

-Yürürken silah sallanması garip geldi. Yavaş çekimde koşuyormuş gibi. Çok hafif bir animasyon olsa bile bence yeterli olur.

-Hasar verirken vuruş hissini pekiştirmek için düşmandan kan çıkabilir, COD'ta ki gibi çatlama sesi ve ya ona benzer bir ses ayrıca silah imlecinde kırmızı ile bir çarpı işareti olabilir.

-Hasar aldığımızı anlamak için ekran "abartı olmamak" şartıyla kırmızı olabilir ve sizden tek ricam lütfen ekran sallanmasın. En nefret ettiğim olay. Karşılık veremiyorsunuz çünkü rakibinize. Zırh filan olmadığında belki olabilir evet mantıklı ama abartı ekran sallanmaları gerçekten çok sinir bozucu.

-Hareket ve animasyon hızları ne çok PUBG ne çok COD olmaması,arada bir yerde olması çok güzel. Umarım bunu değiştirmezsin.

Daha çok yazılacak şey vardır ama dediğim gibi zaten bir çoğunun farkındasındır. Örnek oyunlar olarak;Enlisted, Insurgency ye bakılabilir. Başarılar.

Merhaba hocam, Saolun görüşleriniz için.

Özellikle animasyonlar için dediklerin yerlerde değişikliğe gitmeye karar verdim. Bayağı geri bildirimde bulunan arkadaş oldu oralarda.

Düşmandan kan çıkıyor ama daha da geliştirecem gibi.

Hasar aldığımızda ekranın sallanmasından o kadar nefret ediyorum ki ben de  Hasar aldığımzda UI da daha çok etkileşim göstermek plan. Extra şeylerde olcak onun için. Bunun içinde geri bildirim aldım.

Hocam bu dediğinize tamamen katılıyorum. Daha da ayar çekilmeye çalışılacak. Tam istediğim şey bu.

Aynen hocam. Şu oyun mekanikleri ve genel hissiyat, deneyim gibi fps'in en önemli unsurlar bitince daha farklı içerikler, modlar olabilir. Teşekkürler yorumunuz için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Humble -- 25 Mayıs 2021; 10:38:47 >

• Arayüz bana biraz dandirik geldi,bide ölmek çok düz olmuş eğer oyuncu ölürse böyle kollarını bedenini falan görse hoş olur onun dışında güzel olmuş bence

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Humble

Çok saolun hocam yorumunuz için. Kapalı gruplar hakkında, arkaşlarım ile oynayıp geri bildirim alıyordur bir ara. Çok yapmadık gerçi. Yatırım hakkında düşüncem daha oyun çıkmadan nasıl olur o durum çok bilgim yok. Genede yorumunuz için teşekkür ederim.

Alıntıları Göster

oyun çıkmadan da fikir hakkı,kaynak kod hakkı ve isim hakkı üstünüzde sonuçta.belki bu yapımı kendi düşündükleri bir projede kullanmak isterler.tek kişi olarak yaptığınız işi hafife almayın.yeterki kendinizden neler kattığınızı,nasıl piyasadaki rakiplerinden farklılaştırdığınızı ve nasıl bir kitleyi hedeflediğinizi iyi anlatın.fps'nin babası "wolfenstein 3d" de bir garajda 2 genç tarafından yaratıldı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycibin -- 25 Mayıs 2021; 10:50:16 >

• Ha birde hocam tek kişi yapmışsınız çok iyi bir oyun yapmışsınız ama oyun için bence bi ekip toplayın nede olsa oyun yapmak kolay bir iş değil iyi forumlar.

• Konuya tesadüfen denk geldim. Şahsen FPS oyunlarını çok sevsem de online hiç bir oyundan zevk alamıyorum. Örnek aldığın pubg hariç. O da bu aralar hile yüzünden çok sıkmaya başladı. Özetleyecek olursak türü ne olursa olsun Türk bir geliştirici kardeş ya da dost gördüğümde çok mutlu oluyorum. Ne kadar online oyun sevmesem de bir yerden başlanması gerektiği ve iyi, kötü bu işe emek harcayan dostların desteklenmesi taraftarıyım. Konu dışı olabilir ama daha dün Battlefield 1 oynarken elin adamları oyunu yapmış, kendilerini de övmüş derken aklıma şu takıldı. Biz de bu kadar destan efsane varken biz de niye iyi oyun yok? Tek bildiğimiz Crysis ve Farcry. Farcry'ı Ubisoft'a kaptırdık. Adamlar hala sömürüyor. Crysis ise bitti, şimdi de suyunu sıkmaya başladık. Çok uzattım kusura kalmayın ama arkadaşımız böyle güzel bir çalışma yapınca ister istemez duygulandım. Umarım başarılı olursun, umduğundan daha fazlasını kazanırsın ve ardından gelecek dostlara iyi bir örnek olursun ki ülke olarak oyun dünyasında artık sesimiz çıkmaya başlar. Tebrik ediyorum seni dostum. Başarılarının devamını diliyorum :)

• Öncelikle peşinen tebrik ederim, emeklerinizin karşılığını alıcaksınızdır diye düşünüyorum. Heyecanla bekliyorum.

• hocam elinize sağlıkta tek sorum var, madem imleç sağ tık yapmadan %100 isabette kalıyor, yani silah gez göz arpacık yapmadan tam isabetli ateş edebiliyor, neden sağ tık mekaniği var?

• Başarılar dilerim hocam, özellikle vuruş hissi gözüme çok hoş gözüktü, dinamikler güzel gözüküyor. Haritalar da güzel olursa her türlü oynanır bu oyun. Tekrar tebrik ederim.

• aline saglık AAA oyun olmus resmen ..

bazı oyunlarda uzak objeler bugulu gorunur yakınlastıkca netlesir buda (tanrı olan degil :) ) goz yorgunlugu yapar

tabı bunu makına performansı için yaparlar senın yaptıgında oyle bırsey gormedım gayet basarılı

nacızhane tavsiyen ..kafandakını yap yapıcı elestırıleri al ..kırıcı ve heves bıtıren elestırıleri okuma bile moralın bozulur

tekrar eline saglık ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qedo -- 25 Mayıs 2021; 12:0:13 >
  • Umarım guzel yerlere gelir oyun tebrik ediyorum

• Kardeşim yılmadan devam dahada güzel işler çıkaracağına inancımız tam.

• Cami yok, Türk bayrağı yok, Türk türküleri yok, duygu sömürüsü ve vatan millet Sakarya yok.

Olmamış bu oyun.

10 numara olmuş yalnız, videoyu izlemeden beklemiyordum bu kadarını.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tebrikler başarılarınızın devamını diliyorum.

• merhaba çok hoş olmuş. daha oynamasam bile videoyu izlemek keyif verdi

yapıcı bi öneri olarak: koşarken de çok yavaş gidiyor gibime geldi. tabi sadece bi görüş

• İyi iş hocam. Devamını bekliyoruz :)

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.