Şimdi Ara

16 Yaşından Sonra Boy Uzaması hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
90.781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    16 yaşındayım, annem 158, babam 164 cm ancak annem en fazla 160, babam ise 168 cm olmuş. Dayım 1.83. Ancak onun dışında ailede 170 santimetrenin üzerinde kimse yok. Benim boyum şu anda 170 cm. Vücüdumda sakal ve göğüs kılı dahil tüm ergenlik göstergeleri ortaya çıktı, ancak tabiiki babam kadar sakalım yok.
    Size sorum bugüne kadar böyle bir durumdan çıkıp 5-10 cm uzamış kimseyi tanıdınız mı, kısacası boyumun uzaması mümkün mü?

Şimdiden teşekkür ederim.

• Eskiden bu tür sorulara rağbet çoktu, şimdi ise tek cevap dahi yok. :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mopneet

Eskiden bu tür sorulara rağbet çoktu, şimdi ise tek cevap dahi yok. :(
    barfiks çekersen uzayabilir =)
  • quote:

Orijinalden alıntı: benefsaneyim

barfiks çekersen uzayabilir =)

Alıntıları Göster
    boyunun uzaması tabi ki mümkün. yaşının 16 olması itibariyle 1-2 yıl daha boy atabilirsin. 175-180 civarı olabilme ihtimalin var. İyi beslen. Uyku düzeni de önemli. Ancak genede 170 gayet iyi tr şartlarında. 165 de olabilirdin. Ne kısasın ne de uzun. Boy uzunluğu çok da önemli bir şey değil bence. Kolay gelsin sana...
  • quote:

Orijinalden alıntı: girişimci07

boyunun uzaması tabi ki mümkün. yaşının 16 olması itibariyle 1-2 yıl daha boy atabilirsin. 175-180 civarı olabilme ihtimalin var. İyi beslen. Uyku düzeni de önemli. Ancak genede 170 gayet iyi tr şartlarında. 165 de olabilirdin. Ne kısasın ne de uzun. Boy uzunluğu çok da önemli bir şey değil bence. Kolay gelsin sana...

Alıntıları Göster
    Ya çok kısa olmadığımı biliyorum zaten ama okuldakilerle kıyaslıyorum kendimi tabiiki benden kısalar da var ama nerdeyse %80 benden uzun. Gözüm çok yüksekte değil, 1.90 olamayacağımı biliyorum zaten ama 1.76-1.78 falan olsam çok iyi olur. İnşallah dediğin çıkar, çok teşekkürler.

Barfiks konusuna gelince de yaklaşık 2 ay önce kapı barfiksi aldım, çekebildiğim kadar çekiyorum ancak kilolu olduğum için 5 barfiksi geçemedim henüz. Bu yaz sıkı diyet yapıp 85 kilodan 75 kiloya düşmeyi planlıyorum. Bol bol yüzeceğim.

Beslenme konusunda da şöyle özetleyeyim, boool bol kırmızı et ve tavuk yiyorum, süt ve süt ürünlerini çook tüketiyorum, her gün 2 kapsül (2g) balık yağı hapı içiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mopneet -- 2 Haziran 2012; 21:54:26 >

• quote:

Ya çok kısa olmadığımı biliyorum zaten ama okuldakilerle kıyaslıyorum kendimi tabiiki benden kısalar da var ama nerdeyse %80 benden uzun. Gözüm çok yüksekte değil, 1.90 olamayacağımı biliyorum zaten ama 1.76-1.78 falan olsam çok iyi olur. İnşallah dediğin çıkar, çok teşekkürler.

Barfiks konusuna gelince de yaklaşık 2 ay önce kapı barfiksi aldım, çekebildiğim kadar çekiyorum ancak kilolu olduğum için 5 barfiksi geçemedim henüz. Bu yaz sıkı diyet yapıp 85 kilodan 75 kiloya düşmeyi planlıyorum. Bol bol yüzeceğim.

Beslenme konusunda da şöyle özetleyeyim, boool bol kırmızı et ve tavuk yiyorum, süt ve süt ürünlerini çook tüketiyorum, her gün 2 kapsül (2g) balık yağı hapı içiyorum.

dostum bu arada zayıflarsan kendini daha uzunmuş gibi hissdersin. Okuldakilerle de kıyasa girme. Bak şöyle düşün senin yaş grubunda kızların %95 inin boyu 170 in altındadır. Kıyas yapacaksan kızlara bakarak yap. İlerde sorun çıkacağın kızlarla olur ...

• quote:

Orijinalden alıntı: girişimci07

quote:

dostum bu arada zayıflarsan kendini daha uzunmuş gibi hissdersin. Okuldakilerle de kıyasa girme. Bak şöyle düşün senin yaş grubunda kızların %95 inin boyu 170 in altındadır. Kıyas yapacaksan kızlara bakarak yap. İlerde sorun çıkacağın kızlarla olur ...

Alıntıları Göster
    Kız konusunda haklısın ancak en yakın arkadaşım 1.90 olduğu için ister istemez bir moral bozukluğu oluyor. :)

• quote:

Kız konusunda haklısın ancak en yakın arkadaşım 1.90 olduğu için ister istemez bir moral bozukluğu oluyor. :)

Alıntıları Göster
    Bu konu hk. fikri olan başka kimse yok mu? Bir umut verecek kimse. :D
  • quote:

Bu konu hk. fikri olan başka kimse yok mu? Bir umut verecek kimse. :D

Alıntıları Göster
    up
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F003D65FB

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    5 cm daha uzasa yetecek ama, hayırlısı. :D
  • Eger vucudun killiysa bilki ergenligin buyuk bir bolumunu tamamlamissin demektir.Cunku erkeklik hormonun salgilanmaya baslamis.Bu yuzden bundan sonra boy u zaman en fazla 2 cm ile sinirli olacak uzgunum
  • quote:

Böyle devam ettir, boyun alır başını gider benden söylemesi...

• quote:

Orijinalden alıntı: octawa

Eger vucudun killiysa bilki ergenligin buyuk bir bolumunu tamamlamissin demektir.Cunku erkeklik hormonun salgilanmaya baslamis.Bu yuzden bundan sonra boy u zaman en fazla 2 cm ile sinirli olacak uzgunum

22 yte kadar uzar insan 150 metre adamın 175 oldugunu gördüm ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: vega56

quote:

Böyle devam ettir, boyun alır başını gider benden söylemesi...

İnşallah.

• Bol süt meyve ve basketbol ile 5 cm daha uzarsın diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dukagjini

Bol süt meyve ve basketbol ile 5 cm daha uzarsın diye düşünüyorum.
    Burada konu ile ilgili garantili bir yöntemden bahsediliyor.. Dilerseniz bir göz atın..

İlgili yazı >> boy nasıl çabuk uzar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisever -- 11 Ağustos 2012; 15:32:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

Burada konu ile ilgili garantili bir yöntemden bahsediliyor.. Dilerseniz bir göz atın..

Bunun gerçekliği hakkında bilgi verebilecek kimse var mı? Denemiş olan vs? :/
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mavisever

Bunun gerçekliği hakkında bilgi verebilecek kimse var mı? Denemiş olan vs? :/

Alıntıları Göster
    Selamun Aleyküm bn yeniyim beyLer Benimde boy kısa 1.68'im yaş 16
    Baba : 1.69 Dayı : 1.80 :) Acaba ben 1.90 olabilirmiyim yani 18 yaşına kadar senede 10 cm filan . . ?

• quote:

Orijinalden alıntı: katibinim

Baba : 1.69 Dayı : 1.80 :) Acaba ben 1.90 olabilirmiyim yani 18 yaşına kadar senede 10 cm filan . . ?

Sen biraz abartmışsın hocam. :D 16 yaşından sonra senede 10 cm uzaman imkansız denebilecek kadar zor. En fazla 178 falan olabilirsin ama o da "en" fazla. :(
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: katibinim

Sen biraz abartmışsın hocam. :D 16 yaşından sonra senede 10 cm uzaman imkansız denebilecek kadar zor. En fazla 178 falan olabilirsin ama o da "en" fazla. :(

Alıntıları Göster
    Ama hergün düzenli yoğurt yiyorum spor hergün yapıyorum hergün 50 kere zıplıyorum durmadan :D
    1.90 en büyük hayalim .s

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.