Şimdi Ara

14k şimdilik monitorsuz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.233
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    14k şimdilik monitorsuz

ses işleme yapayım diyorum, 4k film ve belgesel izliyim istiyorum. arada birde oyun oynuyayım diyorum. fazla oyun düşkünü değilim.
    sizce uygunmudur bu bilgisayar. kasayı renksiz parıldamayn ışıksız birşey istedim. daha uygun varsa söyleyebilirsiniz.
    powerı 750w seçtim.

monitor istiyorum 27" olabilir. 4k film izlemek için 4k ekran almak gerek değil mi? tüm önerilere açığım.

• kasa power daha iyisi yapılabilir buyur incele

sistemi görüntülemek için linke tıkla
    https://ibb.co/qg0QQBp

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 6 Eylül 2019; 13:27:23 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    benchmark sitesinde ekran kartı performansı daha düşük 2070in. bi de kasa çok renkli. ışıksız sade birşey istiyorum.
  • yusufbby Y kullanıcısına yanıt
    Işıksız sade birşey için niye 1100TL veriyorsun? HDD'yi 7200rpm seçmen daha iyi olur.
    koydugum kart 2070 süper yanlız yeni model bir 2070 süper i bir incele

birde devir degişti artık 3tb hdd külliyen gereksiz

2 tane 1 tb ssd her işini görür

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 6 Eylül 2019; 13:41:7 >
    https://gpu.userbenchmark.com/page/captcha?dest=https%3A%2F%2Fgpu.userbenchmark.com%2FCompare%2FNvidia-RTX-2070-Super-vs-AMD-RX-5700-XT%2F4048vs4045

arada Türkiyede fiyatla 1600 tl fark var. değer mi sizce ?
    bilmediğim için soruyorum. tartışmak için değil.
    şu sekilde söyliyim 5700xt daha avantajlı ama msı yeni custom modelleri oldugu için ne kronik problemi vs varmı bilmiyorum ilk parti ürün sonuçta muhakkak 2.yada 3. parti custom 5700xt leri beklemek gerek bana göre ama

5700xt ve 2070 süper yeni driver ile daha fazla performans vermekte + olarak 2070s de rtx açma avantajın olacak o kadar

he bunun için extra 1500 tl verilirmi tartışılır
    https://www.youtube.com/watch?v=9pj4F8qUBEw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 6 Eylül 2019; 14:13:4 >
  • monitor olarak önerisi olan var mı?
  • aynı kafayız hocam. Rgb ışıklandırmalı kasalardan nefret ediyorum.

Ayrıca anakart ateş pahası. Onun yerine x470 model bir anakart al daha ucuza gelir.
    Anakartın günlük kullanımda performans farkı yaratacağını sanmıyorum.

Anakarta vereceğin parayı monitörün parasına eklersin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 6 Eylül 2019; 14:34:37 >
  • 3700x
    X570 auros master
    5700xt pulse
    16gb 3200mhz ram
    650w 80gold psu
    F/p kasa
    480gb ssd

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 14k şimdilik monitorsuz
    son böyle sekillendirdim. işlemciden kısmak istemiyorum 300 400 tl oyuno.
    anakart diğerlerine göre ucuz ve kaliteli.
    ramlerde herkes hemfikir bence
    ekran kartı F/P için çok iyi youtubede 2070 ve 2080 karşılaştırmalarını izleyebilirsiniz
    eski tarz hd 7200 istedim. ssd de ekledim ucuzundan :)
    kasa pahalı gibi ama mantıklı bi seçimi olan verse sölesin
    power çok iyi rakam
    soğutucu da iyi gibi

Monitor önerisi olan :) film izlicem daha çok. 4k düşünüyorum.

aynen bende katılıyorum kristal serisi güzel
  • Bence değişiklik yapmana gerek yok ben beğendim sistemi.
    RGB istemiyorum diyorsun, RGBli RAM için fazladan para veriyorsun.

Gigabyte Aorus Elite şu anda piyasanın F/P X570 anakartı olarak görülüyor. Ama o ASUS'u alma da diyemem.

Referans 5700 XT pek önerilmiyor; ısı ve ses değerleri yüksek. Ama custom 5700 XTler de henüz piyasaya tam giriş yapmadı; Türkiye'ye gelenler ise saçma sapan fiyatlara satılıyor. 1-1,5 ay kadar bekleyebilirsen o zaman al derim.

850W PSU gerçekten gerekiyor mu? 750W da yetecektir diye düşünüyorum.
  • İlgili sistem gayet tatminkar olmakla birlikte bu bütçeye gold sertifika psu daha iyi giderdi.

• Olmamış sistemler ve ihtiyacın olmadığı halde almaya kendini zorladığın gereksiz parçalar yuvası olmuş bir araya getirdiğin parçalar.

3800X işlemci seçmişsin, piyasadaki en mantıksız Zen işlemci. Ölümüne de zorlasan 3700X'den taş çatlasa 100Mhz daha fazla OC olur.

X570 anakart seçmişsin sözde "kaliteli", yanında 3200 Ram var. 3600 Ram almayacaksan CPU OC'de B450 Tomahawk ile arasında %5 dahi oynama olmaz. X570'in şu an en büyük olayı 3600 Ram çalıştırması.

Ramler gereksiz abart modeller, Onun yerine 3600 CL16 bellek kovalaman lazım %100 başarım elde etmek istiyorsan X570'de. Şahsi fikrim yine B450+3200'ün mantık çerçevesi dahilinde daha iyi olduğu yönünde.

Depolama sana kalmış ihtiyacına göre şekillendir.

Oyun düşkünü değilim diyip 5700XT koyman da pek akıl karı değil, 4K H265 encode/decode işin varsa bu kadar yüklü kartlara ihtiyacın yok.

Eğer hem 4K H265 akıcı olsun hem de 4K oyun deneyimim baltalanmadan orta şeker bir sistemim olsun dersen şu parçalara yönel:

B450 Tomahawk
    R5 3600
    2X8 16GB 3200Mhz CL15 Ram
    RTX 2070S/2080

Neden bunları önerdin dersen işlemci 6/12, günlük işler ve ses işlemede sana yetecektir. Ekran kartını minimum bunları önermem artık Youtube bile 4K decode işlemini GPU'ya yüklüyor, bu bağlamda işlemcinin pek bir işlevi kalmıyor rip ile uğraşmıyorsan. Bir sebebi de 4K iddialı bir çözünürlük 2070S/2080 altı bir kartla oyunlarda keyif alamazsın.

Edit: Son olarak 27" gibi komik bir boyutta 4K panel alma hiç bir anlamı yok çünkü. 32" üstüne çık ki kıymeti olsun. Çünkü o boyutta 1080P/4K PPI farkı gözle görülebilir kadar uçurum değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lana-Del-Rey -- 7 Eylül 2019; 19:33:15 >

• Lana-Del-Rey kullanıcısına yanıt
    seninde tavsiyenle,
    şöyle birşey topladım. ekran olarakta 32" viewsonic 3211 4k modelinden aldım.
    bilgisayarıda bugun alayım diyorum. eğer farklı bir önerin yoksa. 2070s/2080 ekran kartları en az 1000tl pahalı 5700xt ye göre.
    14k şimdilik monitorsuz

**DİP NOT, RAMLER UYUMSUZ GÖZÜKÜYOR, 3200 MHZ BİR RAMLE DEĞİŞTİRCEM :)

Bikaç küçük değişiklik yapılmış son hali. bunu sipariş geçeyimmi sizce?

14k şimdilik monitorsuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yusufbby -- 1 Ekim 2019; 11:1:37 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.