Şimdi Ara

#13 TEMMUZ GÜNCEL# 800mb Ram Kullanan W10, 600mb Ram W8.1, 3.5GB Yer Kaplayan Windows Lite #

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
402
Cevap
100
Favori
37.628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 hafta
  • Cevaplayan Üyeler 111
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 59
  • Ortalama Mesaj Aralığı 23 saat 55 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 48
  • Favoriye Eklediklerim 100
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • cohannan (59 mesaj) zn_volkan (19 mesaj) sanjii (18 mesaj) JINTON (17 mesaj) KimBuGamzeli (15 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (271 mesaj) Mobil (72 mesaj) Mini (22 mesaj) Uygulama (37 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> İşletim Sistemleri ve Yazılımlar >> Windows İşletim Sistemleri >> Windows 10 >> #13 TEMMUZ GÜNCEL# 800mb Ram Kullanan W10, 600mb Ram W8.1, 3.5GB Yer Kaplayan Windows Lite #
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7564 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
      Ağırlıklı olarak Teamos üzerinde oluşturulan hazır ISO'ları deneyimledim. Buradaki paylaşımların tamamı deneyim niteliğindedir. Lisans satın alıp Windows Lite sistemlerin aktivasyonunu yapabilirsiniz. İndirmek istediğiniz ISO'nun ismini Google'da aratarak ulaşabilirsiniz.

Test bilgisayarının özellikleri: Dell 7559 i7 6700HQ + GTX 960m + 250GB m.2 Sata SSD + 16GB DDR3 Ram

NOTLAR:

1.) Dil değiştiremediğiniz sistemler için Türkçe Q klavye:https://yadi.sk/d/24XCI8z1VTR5pQ

2.) Windows 7-8-8.1 sistemleri USB'ye yazdırdıktan sonra aşağıdaki dosyayı Sources klasörüne atarsanız Windows 10'da olduğu gibi kurulum sırasında key sormaz. Kurulum bittikten sonra lisansınızı Windows üzerinden girebilirsiniz.
      https://www.dropbox.com/s/36fs9qhhaxwda89/ei.cfg?dl=0

Sistem 1: WINDOWS 10 2004(19041.264) MSDN(Microsoft'un sitesinden indirilen) Dokunulmamış

• Kullanılan alan: 24.5GB
    • Kullanılan bellek: 1.9GB
    • ISO boyutu: 4.58GB

Sistem 2: Oprekin_Windows 10 Pro 1909.753 Lite

• Kullanılan alan: 20.5GB
    • Kullanılan bellek: 1.1GB
    • ISO boyutu: 1GB

Sistem 3: 1903Pure&Lite

• Kullanılan alan: 8.28GB
    • Kullanılan bellek: 1.3GB
    • ISO boyutu: 1.47GB

Sistem 4: Extreme10_MPB_TC&AXE_x64

• Kullanılan alan:14GB
    • ISO boyutu: 1.26GB

Sistem 5: MPB Gamer Elegant Edition

• Kullanılan alan: 14GB
    • ISO boyutu: 1.31GB

Sistem 6: MPB Pure

• Kullanılan alan: 14.2GB
    • ISO boyutu: 1.29GB

Sistem 7: W10_RS5_LTSC

• Kullanılan alan: 14.3GB
    • ISO boyutu:1.31GB

Sistem 8: Baydewey Win_8.1_Pro_Lite_2019

• Kullanılan alan: 7.65GB
    • Kullanılan bellek: 0.7GB
    • ISO boyutu: 1.2GB

Sistem 9: ReviOS - 1709 S1.0
      https://sites.google.com/view/meetrevision/revios/download

ReviOS - 1709 S1.0 için Türkçe dil desteği(windows tuşuna basıp lpksetup yazarak kurabilirsiniz):
      http://download.windowsupdate.com/d/msdownload/update/software/updt/2017/10/lp_2917d79e4cac9220860613715063cd1b5dfa221b.cab

• Kullanılan alan: 7.30GB
    • Kullanılan bellek: 0.8GB
    • ISO boyutu: 2.44GB

Sistem 10: AmendOS_3.0_Ready_x64

• Kullanılan alan:20.3GB
    • Kullanılan bellek: 1GB
    • ISO boyutu: 1.26GB

Sistem 11: UnifyOS_1.5_Ready_x64
      https://sites.google.com/view/meetrevision/unifyos/download

• Kullanılan alan: 9.37GB
    • Kullanılan bellek: 0.6GB
    • ISO boyutu: 1.83GB

i5 3210m + 8GB ramli farkı bir bilgisayarda:

Sistem 12: Windows 10 20H1 Version 2004 Pro GHOST SPECTRE Superlite [Build 19041.264 X64]

• Kullanılan alan: 6.82GB
    • ISO boyutu: 2.37GB

Sistem 13: Windows 10 Pro 2004 V19041.264 Maksimum Performans Türkçe

• Kullanılan alan:18.7GB
    • ISO boyutu: 3.06GB

Sistem 14: Windows 10 Compact & Lite [19041.264] Store - Xbox

• Kullanılan alan: 5.59GB
    • Kullanılan bellek: 1.4GB
    • ISO boyutu: 2.68GB

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• snomask kullanıcısına yanıt
    snomask demiş ki;
    Mesajı Yerinde Gör
    quote:

Orijinalden alıntı: snomask

Sistemler arasında günlük kullanımda farklar var mı? daha yavaş yada hızlı diyebilir misiniz?
    MSDN ile diğer sistemler arasında günlük kullanımda da fark var. Resmen sistemin rahatladığını, akıcılığını hissediyorsunuz. Ram kullanımı noktasında 16GB ram olduğu için çok etkisini hissedemedim. Ama 2GB/4GB ramli bir makineye kurarsanız mutlaka farkı hissedersiniz. Windows 10 20H1 Version 2004 Pro GHOST SPECTRE Superlite [Build 19041.264 X64] sürümü hem güncel, hem güncelleştirmeleri alıyor, hem Türkçe dil desteği sorunsuz çalışıyor, hem de stabil. Daha önce modlanmış sistem kurmadıysanız bu sürümü tavsiye ederim.
    Ya beyler cidden merak ediyorum akıl sağlığınızda sorun mu var? Şu ne olduğu belli olmayan saçma sapan her şeyi silinmiş kapatılmış asla stabil olmayan sırf ram az kullansın diye sistemin içine eden windowsları ne akılla kuruyorsunuz bilgisayarlarınıza? Yıl 2020 oldu artık ne windows yüklerseniz yükleyin oyum oynayacaksanız en az 8 gb ram MECBUR. Yok sistem 800 mb kullanıyormuşta 1 gb mışta. Ya arkadaşım sen o rami kullanmadıktan sonra windows 100 mb ram kullansa ne olur? Böyle saçma sapan şeyleri yükleyip bilgisayarınızı mining işine bile sokuyor olabilirsiniz Arka planda neler dönüyor bilemezsiniz.

Yükleyin orijinal windows isosu ile windowsu kendiniz neyi kapatıp açıyorsanız yapın.

Ben kendim windows 10 64 bit home sl kullanıyorum sadece telemetryi kapatıyorum sistem boşta 1.5 1.7 ram kullanıyor. İstesem 1 gb kullanıma düşürürüm ama sistem asla stabil ve akıcı olmuyor.
    Çorbada tuzumuz olsun, Ghost Spectre isimli kanaldan gereksiz özellikler çıkarılmış versiyonu çok az yer tutuyor.

Gamepass ile forza horizon 4'ü bitirdim mağazayı ve windows uygulamalarını isteğe göre kendiniz indirebilirsiniz.

kardeş çok zekisin de bu başlık zaten güncel pc sahiplerine değildir, benim yıllardır kenarda kalan bir netbookum var mesela 2gb ddr2 ramli atom işlemcili, xp desteği bitti bu tarz hafif bir şeyler yükleyebilirim mesela çöpe atmaktansa.
    Beyler bu modlu sürüm gerçekten %100 temiz mi ve elimizdeki OEM Win10 hazır key'leri (örn Pro) kullanılabiliyor mu bunda?

Bir de normal MSDN sürüme nazaran bu kadar büyük bir Ram ve depolama kullanımı farkı sadece Defender vs. gibi üç beş program kırpılarak olmaz. Sıralı tam liste gibi birşey var mı nelerin kaldırıldığı hakkında?
    Birincisi uğraşmamış oluyorsunuz, ikincisi bazı şeyleri yönetici izniyle dahi silemiyorsunuz, üçüncüsü de bu sistemleri hazırlayarın uzun yıllar edindiği tecrübeler var. Amatörseniz kapattığınız bir servis ileride sıkıntı çıkaracaktır. Servisler birbiriyle bağlantılı olduğundan bir servisi tekrar açmak için diğer servisleri de açmanız gerekiyor. Uzun ve uğraştırıcı. Ben birkaç farklı denemede bulundum fakat ram kullanımı bu kadar düşük yapamadım.
  • Binbaşı
    1336 Mesaj
    Sistemler arasında günlük kullanımda farklar var mı? daha yavaş yada hızlı diyebilir misiniz?
    quote:

Orijinalden alıntı: snomask

MSDN ile diğer sistemler arasında günlük kullanımda da fark var. Resmen sistemin rahatladığını, akıcılığını hissediyorsunuz. Ram kullanımı noktasında 16GB ram olduğu için çok etkisini hissedemedim. Ama 2GB/4GB ramli bir makineye kurarsanız mutlaka farkı hissedersiniz. Windows 10 20H1 Version 2004 Pro GHOST SPECTRE Superlite [Build 19041.264 X64] sürümü hem güncel, hem güncelleştirmeleri alıyor, hem Türkçe dil desteği sorunsuz çalışıyor, hem de stabil. Daha önce modlanmış sistem kurmadıysanız bu sürümü tavsiye ederim.

İlgimi çekti ama nereden nasıl temiz versiyonunu bulacağım?
    |
    |

Orijinalden alıntı: cohannan

Alıntıları Göster
    Hocam benim merak ettiğim bu işletim sistemleri ne kadar güvenlidir? Kart bilgileri, kişisel dosyalar oluyor sonuçta

• Er
    10 Mesaj

Modlu versiyonlar için güvenilir bir download portalı/sitesi/release grubu var mı? (xda-developers tadında forum vs.)
    Yoksa gizli botnet mininge devam mı üstatlar?
    quote:

Orijinalden alıntı: colacierman

Modlu versiyonlar için güvenilir bir download portalı/sitesi/release grubu var mı? (xda-developers tadında forum vs.)
    Yoksa gizli botnet mininge devam mı üstatlar?
    TeamOS var

Banka hesabınıza telefona kod gelmeden giremezsiniz. İnternet üzerinde her yerde sanal kart kullanın. Kişisel dosyalara gelecek olursak
    https://www.youtube.com/watch?v=BHyqhWkbnfo&feature=youtu.be&t=144
    |
    |
    isforyou kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam saolasın, forumun pırlantasısın
    cohannan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu versiyonu indirip kurdum. İçinde gelen driver boosterı kullanınca windows çöktü. Tekrar kurdum manuel kuruyorum driverları şimdilik iyi gibi.

Windows 10'u sevmiyorum 8.1'e göre çok yavaş ama buna bi şans vereyim dedim. 1 hafta kullanıp ya win 8.1'e geri dönerim ya da buna devam ederim.
    Üstteki versiyonu dün gece denedim. Gerçekten güzel mod hazırlanmış.
    Driver, Yazıcı vs. sorun çıkarmadı. Sadece belirli güncellemeler grup ilkesi olarak engelli halde modlanmış.
    Sisteme yük bindiren bir çok öge kaldırılmış, temiz arayüz.
    Ek olarak driverlar için iki seçenek ile geliyor sistem, ben her zaman snappy kullanıyorum.
    Paylaşım için tekrar teşekkürler hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colacierman -- 26 Eylül 2019; 16:35:24 >

Paylaşan arkadaşa teşekkür ederim. Hocam sanal makinede windows bendede çöktü Driver Boosteri kullanınca :) Sonra Vmware Tools ile kurup kendi araçlarından driverları kurunca sıkıntı kalmadı. Lakin Türkçe yüklememe rağmen görev çubuğu ayarları gibi birkaç yer ingilizce kalıyor.Sizdede öylemi acaba ?
    |
    |
    Maskeli Bilo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    quote:

Orijinalden alıntı: erdsavas

Uefi yerine mbr olarak yazdırsam usb ye çalışmaz dimi hocam? Uefi desteği yok sanırım anakartımın; Gigabyte P35c-ds3r anakartım
    Legacy(mbr) yazdırmak için YUMI LEGACY aracını kullanabilirsiniz:https://www.pendrivelinux.com/downloads/YUMI/YUMI-2.0.6.8.exe
    |
    |

win8.1 i seven biri varmış, ms sana ödül vermeli hocam :)
    |
    |
    Maskeli Bilo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

KALBİMİZDESİN PİLOT ALPER

GALATASA|RA|Y
  • Binbaşı
    1994 Mesaj

Link verir misiniz?

|
    |
    colacierman kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Sistem:
    Ryzen 1700x @3,5 ghz , gtx1080, 16 gb ddr4 3200 ramler, bir de SSD mevcut.
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: :::LOSTPLANET:::

Peki bu, oyun oynama aynı zamanda obs'te bunu twitch gibi ortamlarda canlı yayınlama ve oynadığın görüntüleri bilgisayara kaydetmede sistem performansı olarak fark oluşturur mu?
    Sistem:
    Ryzen 1700x @3,5 ghz , gtx1080, 16 gb ddr4 3200 ramler, bir de SSD mevcut.
    Ram ve işlemciyi işinize yaramayacak Windows uygulama ve hizmetleri kullanmayacak, tüm kaynakları istediğiniz bir noktaya kanalize edebileceksiniz. Sisteme kurup, deneme yayını açarak farkı gözlemleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cohannan -- 26 Eylül 2019; 23:8:4 >
    |
    |

Ben de Windows 8.1 i sevdim ama bu daha çok Pc'nin kararı gibi. Kafasına estiği işletim sistemi ile arkadaş oluyor , esmezse trakyalılar gibi bir türlü kaynaşamıyor.

Mesela Benim makine az eski, windows 7 kurdum ekranda yırtılmalar çizgiler aldı başını gitti. Win 10 kurdum ekran parlaklığı full açık , ayarlanıyor tekrar bozuluyor falan fistan kazak goynek derken, Laptopun tripleri yüzünden Windows 8.1'i mecburen sevmek zorunda kalıyoruz.

Bir topikteki yorumda kısmen çözüm buldum, şimdi Windows 10 kullanıyorum, Windows 10'un stabil sürümünü yüklediğinizde ve gerekli ayarları yaptığınızda kafanızın ağrıması için bir sebeb kalmıyor. Bu windows olmuş.

|
    |
    SPaCeLoRD kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Canlı Tv izle
kripto para haberleri
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.