Şimdi Ara

12V 150 AH / 20 HR jel akü 2 tane kaç kw oluyor ???

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
7.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar elimde 12V 150 AH / 20 HR jel akü var 2 tane bunlar dolu olduğunda kaç w demek oluyo ve nasıl hesaplıyosunuz iyi günler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak01_ -- 7 Ocak 2017; 20:38:5 >

• Hocam çok merak ediyorum wat'ı ne yapcaksın . Elektrık cıhazlarının birim zamanda çektiği güce wat denir . Aku bir güç kaynağıdır . Wat = Gerilim X Akım :)
  • 12x150 yaparak mı wattı öğreniyoruz yani ya bu 2 akünün içinde nekadar enerji oluyo full dolu olunca onu öğrenmeye çalışıyorum
    @LaOtzi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burak01_ -- 7 Ocak 2017; 20:47:28 >
  • burak01_ kullanıcısına yanıt
    wat dedıgım gıbı çekılen güçtür . Örneğin wat şu durumda karşımıza çıkar=5 volta çalışan bır alet akuden 1 Amper çekiyor bu durumda bu aletın kaç wat çektiğini bulmamız için o formülü kullanıyırız yanı 1 X 5 = 5 W çekıyormus Ama akude aslında senın wat dıye bahsettiğin akım diye düsünüyorum . örneğin akuye bir motor baglayacaksın oda 10 Amper çekiyor 150 amper akun varsa 10 amperden 150/10 = 15 saate bitirir bu motor akuyu :) anlamışsındır insallah .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LaOtzi -- 7 Ocak 2017; 23:59:35 >
  • Akünüz ortalama saatte 150A veriyor desek; kabaca hesaplıyorum kesin değil >>>
    W = VxI bundan yola çıkarak, 12v x 150A = 1800 Watt.

Kablolarla cihazlarla kayıplarla 1500 W diyebiliriz..

Diğer akü ile beraber 3000 W..

Paralel bağlanması önerilmez, paralel bağlanması için, üretimi, şarj seviyeleri, kimyasal yıpranma oranları aynı olmalı,, çünkü diğer akü önce dolarsa, diğeri hep dolmadan onu seyrederek dibi boylar ve ölür..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.