Şimdi Ara

110 bg ile 90 bg arasında yakıt tüketimi açısından cok fark olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
61.611
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar ben connect combi 110 bg glx almak istiyorum.Aslında 90 bg de yeter bana fakat fındık kahve sadece 110 bg de var ve diğer renkler pek hoşuma gitmiyor.Benim öğrenmek istediğim 110 bg ile 90 bg arasında yakıt tüketimi açısından cok fark olur mu?(Kendi değerlerinizi de yazarsanız çok sevinirim)

Teşekkürler...

• en fazla 1 litre fark olur 110 lık daha az yakar örne 90 8 lt yakarsa 110 luk 7 lt yakar tahmini
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakbolat

en fazla 1 litre fark olur 110 lık daha az yakar örne 90 8 lt yakarsa 110 luk 7 lt yakar tahmini
    90lık en çok yakanı 110luk en az yakanı
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesbeyter

90lık en çok yakanı 110luk en az yakanı

Alıntıları Göster
    2012 model almayı düşünüyorum sitesine baktım 110 bg ortalama yakıt tüketimi daha az..Benim için önemli olan şehir içi yakıt tüketimi..
    Acaba şehiriçinde de 110 luk daha mı az yakar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashanozkan

2012 model almayı düşünüyorum sitesine baktım 110 bg ortalama yakıt tüketimi daha az..Benim için önemli olan şehir içi yakıt tüketimi..

sitede gördükleriniz ortalam değerler.şehir içi dışı farketmez sıralama aynıdır.
    yani 110luk şehir içi de daha az yakar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enesbeyter -- 15 Temmuz 2012; 14:39:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: enesbeyter

quote:

Orijinalden alıntı: hashanozkan

sitede gördükleriniz ortalam değerler.şehir içi dışı farketmez sıralama aynıdır.
    yani 110luk şehir içi de daha az yakar.

Alıntıları Göster
    110 ile şehir içinde 100 km'de tükettiği yakıt miktarı 7.1 litre

saygılar

• İlk önce alacağın araba hayırlı olsun ben bu hafta sonu bodrum bursa ya gittim hiç basmadm 4.8di 110luk benim ki de sedigin gibi findik kahvesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: armagan037

İlk önce alacağın araba hayırlı olsun ben bu hafta sonu bodrum bursa ya gittim hiç basmadm 4.8di 110luk benim ki de sedigin gibi findik kahvesi
    şu araçların yakıtlarından emin olsam alacağımda.. yakıtı çok düşündürüyor :D
  • Karavana_Sam52 kullanıcısına yanıt
    110 luk şehir içi 7.3 bu aralar malum trafik çok yoğun dur kalkta böyle daha uzun yolda denemedik
  • 2009 model 110'luk connecti alalı bir hafta kadar oldu ancak yol bilgisayarındaki ortalama tüketim (şehir içinde) 11-12 litre arası gösteriyor. Bildiğim kadarıyla 5.000 km önce yağ, yağ filtresi de değişmiş ben de bir hafta önce hava filtresini değiştirdim. Tüketim değerimin yüksekliğinin başka bir nedeni olabilir mi yoksa araca karşı kullanımda acemiliğimiz mi var? Sizce tuketimin yüksek olmasının başka bir nedeni olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: f_tanriyar

2009 model 110'luk connecti alalı bir hafta kadar oldu ancak yol bilgisayarındaki ortalama tüketim (şehir içinde) 11-12 litre arası gösteriyor. Bildiğim kadarıyla 5.000 km önce yağ, yağ filtresi de değişmiş ben de bir hafta önce hava filtresini değiştirdim. Tüketim değerimin yüksekliğinin başka bir nedeni olabilir mi yoksa araca karşı kullanımda acemiliğimiz mi var? Sizce tuketimin yüksek olmasının başka bir nedeni olabilir mi?
    2007 90bg deluxe connectim vardı. daha sonra serviste 2010 model 110 bg plus paketli olanı sıfır aldım. yakıtı 90 lığa göre az geldi bana ancak şu an satmaya niyetlendim herkes 110 luk çok yakıyor diyor yav araba ağzına kadar donanım dolu halbuki şu an aynı model 90 lık boş olanı daha iyi satılıyor anlamadım gitti
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakanoguzkorkmaz

2007 90bg deluxe connectim vardı. daha sonra serviste 2010 model 110 bg plus paketli olanı sıfır aldım. yakıtı 90 lığa göre az geldi bana ancak şu an satmaya niyetlendim herkes 110 luk çok yakıyor diyor yav araba ağzına kadar donanım dolu halbuki şu an aynı model 90 lık boş olanı daha iyi satılıyor anlamadım gitti

Alıntıları Göster
    connect 90'lık mı connect 110'lık mı daha az yakar arkadaşlar.kafam karıştı.bazıları 90'lık bazıları da 110'luk daha çokyakıt yakar diyor.sıfır 2012 model connect veya doblo veya fiorino almayı düşünüyorum.fiorino en az yakıt yakanı diyorlar.ama connect kadar sağlam değilmiş.bu konuda tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kencovi

connect 90'lık mı connect 110'lık mı daha az yakar arkadaşlar.kafam karıştı.bazıları 90'lık bazıları da 110'luk daha çokyakıt yakar diyor.sıfır 2012 model connect veya doblo veya fiorino almayı düşünüyorum.fiorino en az yakıt yakanı diyorlar.ama connect kadar sağlam değilmiş.bu konuda tavsiyelerinizi paylaşırsanız memnun olurum.

110luk bulursan kaçırma. Bu araçlarda yakıt tamamen kullanıma bağlı ama uzun yolda 110luk 0.5lt kadar daha az yakabiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: batkent

quote:

Orijinalden alıntı: kencovi

110luk bulursan kaçırma. Bu araçlarda yakıt tamamen kullanıma bağlı ama uzun yolda 110luk 0.5lt kadar daha az yakabiliyor.

Alıntıları Göster
    Bende 110 lık var plus paket. Bir depo ile 600 650 km yapıyorum. Arkadaşda 90 lık aldı. Daha 500 km i görememiş. Araçlar 2013 modeldir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sesveren

Bende 110 lık var plus paket. Bir depo ile 600 650 km yapıyorum. Arkadaşda 90 lık aldı. Daha 500 km i görememiş. Araçlar 2013 modeldir.

Şefim siz bu arabalari sürekli şehir içinde tam gaz mı kullaniyorsunuz ?
    60 litre depo nasıl 600km gidebiliyor 10lt yapar 100km'e
  • quote:

quote:

Şefim siz bu arabalari sürekli şehir içinde tam gaz mı kullaniyorsunuz ?
    60 litre depo nasıl 600km gidebiliyor 10lt yapar 100km'e

Alıntıları Göster
    Şehir içi şehiir dışı karışık olarak kullanıyoruz. Yakıt ikaz lambası yanınca full leyince 200 ila 210 liraya doluyor. Daha fazla dolduramıyorlar tabanca atıyor zaten.. Saygılar.

• quote:

Şehir içi şehiir dışı karışık olarak kullanıyoruz. Yakıt ikaz lambası yanınca full leyince 200 ila 210 liraya doluyor. Daha fazla dolduramıyorlar tabanca atıyor zaten.. Saygılar.

Yakıt ışığı yaninca içinde 12lt'e yakin mazot kalıyor efendim
  • quote:

quote:

Yakıt ışığı yaninca içinde 12lt'e yakin mazot kalıyor efendim

Alıntıları Göster
    10 litre yakmıyor o zaman. 100 km de. 7,2 litre yakıyor yani km 32,5 kuruş (eski parayla 325 bin lira) saygılar

• quote:

10 litre yakmıyor o zaman. 100 km de. 7,2 litre yakıyor yani km 32,5 kuruş (eski parayla 325 bin lira) saygılar

Alıntıları Göster
    110 luk çok yakar 75lik gitmez 90lık en iyisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazozvar

110 luk çok yakar 75lik gitmez 90lık en iyisi.

Alıntıları Göster
    enaz yakan 110..en çok yakan 90..orta seviye 75 lik...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.