Şimdi Ara

Tepe Çıkış Desteği

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3
Cevap
1
Favori
22.053
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracımda ( 2011 glx) bazen '' TEPE ÇIKIŞ DESTEĞİ DEVRE DIŞI'' uyarısı alıyorum.Bunun sebebi nedir acaba?

• Araç yokuş yukarıyken boşta ya da 1. vitesteyse frenden ayağını çekince devreye girer, ancak sen geri vitese alırsan ya da el frenini bir tık bile olsa çekersen devreden çıkar. Aynı zamanda bir süre beklersen de devreden çıkar. Yokuş aşağı da geri viteste aynı şeyler geçerli. Biraz fazla hassas geldi bana bu zımbırtı, bazen rahatsız edebiliyor ve ufaktan öne ivmelenme olmadan bırakmıyor, normalde kalkacağımdan bir tık sert kalkıyorum, bazen geri geri arabayı rampa aşağı bırakarak gidebilecek yerlerde sinir ediyor ama el frenini bir tıklatarak hallediyorum onu. İyi şöförler için çok çok gerekli bir donanım değil hatta ufaktan sinir bozucu ama kapatılabiliyor, pederle ben kullanıyoruz ikimize de gereksiz bir özellik, el freni de yarım debriyaja yüklenme de yapmadan yıllarca takoz arabalara alışığız ama kapatmadık, alışınca sıkıntısı yok hatta 1 cm bile kaymadan kalkması güzel bir şey :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: asi_gitarist

Araç yokuş yukarıyken boşta ya da 1. vitesteyse frenden ayağını çekince devreye girer, ancak sen geri vitese alırsan ya da el frenini bir tık bile olsa çekersen devreden çıkar. Aynı zamanda bir süre beklersen de devreden çıkar. Yokuş aşağı da geri viteste aynı şeyler geçerli. Biraz fazla hassas geldi bana bu zımbırtı, bazen rahatsız edebiliyor ve ufaktan öne ivmelenme olmadan bırakmıyor, normalde kalkacağımdan bir tık sert kalkıyorum, bazen geri geri arabayı rampa aşağı bırakarak gidebilecek yerlerde sinir ediyor ama el frenini bir tıklatarak hallediyorum onu. İyi şöförler için çok çok gerekli bir donanım değil hatta ufaktan sinir bozucu ama kapatılabiliyor, pederle ben kullanıyoruz ikimize de gereksiz bir özellik, el freni de yarım debriyaja yüklenme de yapmadan yıllarca takoz arabalara alışığız ama kapatmadık, alışınca sıkıntısı yok hatta 1 cm bile kaymadan kalkması güzel bir şey :)

+1907

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.