Şimdi Ara

110 bg ile 90 bg arasında yakıt tüketimi açısından cok fark olur mu? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
2
Favori
61.612
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 75 lik 2005 / 90 lık 2009 / 110 luk 2009 ve 2010 olmak üzere model 4 Connect kullandım. 110 luk aracım halen durmakta.

Bu 3 araç içerisinde en çok yakan 75 lik modeliydi. Belim doğrulmadı ona mazot almaktan. Az bastım yaktı, çok bastım yaktı. Delux modeliydi.

90 aracım 75 likten sonra gerçekten beni ferahlattı. Az basıyorum yakmıyor, çok basıyorum iyi kaçıyor yinede 75 likten kat ve kat az yakıyordu. Caddysi olan bir arkadaşıma kızdım sattım.

2012 yılında 2009 model eski kasa bir 110 luk aldım. 90 lıktan fazla yakar diye düşünüyordum çünkü deli gibi gidiyordu. 90 lıktan az yaktı, oldukça iyide geçiniyorduk keratayla : ). Paraya sıkıştım 1 sene binemeden sattım. Sonrasında Honda Jazz / Opel Corsa / Toyota Corolla 1.4D / Peugeot 106 kullandım ama hep o 110 luk Connectimi aradım.

Geçen sene ortalama bu zamanlarda Connect hasretimi 2010 model bir GLX ile sonlandırdım. Şu an kullanıyorum, 1 deposu ortalama 185 / 195 tL arasına doluyor. Full kliması açık kullandığım zaman 700 km ibreye bakmadan gidiyor. Sanırım kliması kapalı fazla fazla gider.

En az yakandan en çok yakana sıralama yapmak gerekirse;

1* 110 (En az yakan)
    2* 90
    3* 75

Uzun lafın kısası; 110 luk en az yakan modeldir. "90 lık az yakar" diyen adam; ya hiç Connect kullanmamıştır, ya da kulaktan dolma millete yanlış bilgi satma çabasındadır ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ToTeM -- 27 Temmuz 2014; 20:13:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ToTeM

75 lik 2005 / 90 lık 2009 / 110 luk 2009 ve 2010 olmak üzere model 4 Connect kullandım. 110 luk aracım halen durmakta.

Bu 3 araç içerisinde en çok yakan 75 lik modeliydi. Belim doğrulmadı ona mazot almaktan. Az bastım yaktı, çok bastım yaktı. Delux modeliydi.

90 aracım 75 likten sonra gerçekten beni ferahlattı. Az basıyorum yakmıyor, çok basıyorum iyi kaçıyor yinede 75 likten kat ve kat az yakıyordu. Caddysi olan bir arkadaşıma kızdım sattım.

2012 yılında 2009 model eski kasa bir 110 luk aldım. 90 lıktan fazla yakar diye düşünüyordum çünkü deli gibi gidiyordu. 90 lıktan az yaktı, oldukça iyide geçiniyorduk keratayla : ). Paraya sıkıştım 1 sene binemeden sattım. Sonrasında Honda Jazz / Opel Corsa / Toyota Corolla 1.4D / Peugeot 106 kullandım ama hep o 110 luk Connectimi aradım.

Geçen sene ortalama bu zamanlarda Connect hasretimi 2010 model bir GLX ile sonlandırdım. Şu an kullanıyorum, 1 deposu ortalama 185 / 195 tL arasına doluyor. Full kliması açık kullandığım zaman 700 km ibreye bakmadan gidiyor. Sanırım kliması kapalı fazla fazla gider.

En az yakandan en çok yakana sıralama yapmak gerekirse;

1* 110 (En az yakan)
    2* 90
    3* 75

Uzun lafın kısası; 110 luk en az yakan modeldir. "90 lık az yakar" diyen adam; ya hiç Connect kullanmamıştır, ya da kulaktan dolma millete yanlış bilgi satma çabasındadır ...

enaz yakan 110,ondan sonra 75,en çok yakan 90 lık olduğunu belirteyim.(fabrika verileri).sizin kıyaslamanızda biraz haksızlık var gibi...2005 modelden bahsediyorsunuz elbette çok yakar(2005)..çünkü motorlar farklı yapıda,yani biri c.rail yakıt sistemi 2005 klasik kütük enjektör sistem...
    sonuç 75 lik 90 lıktan az yakar.. ben malımın düşmanı deyilim 2009 90 lık connect kullanıyorum.sıfır aldımdı..

• quote:

Orijinalden alıntı: hezerfen

enaz yakan 110,ondan sonra 75,en çok yakan 90 lık olduğunu belirteyim.(fabrika verileri).sizin kıyaslamanızda biraz haksızlık var gibi...2005 modelden bahsediyorsunuz elbette çok yakar(2005)..çünkü motorlar farklı yapıda,yani biri c.rail yakıt sistemi 2005 klasik kütük enjektör sistem...
    sonuç 75 lik 90 lıktan az yakar.. ben malımın düşmanı deyilim 2009 90 lık connect kullanıyorum.sıfır aldımdı..

Haklı olabilirsiniz fakat taktir edersiniz ki ben kıyaslamayı kendi kullandığım araçlar arasında yaptığım için bu sonuç ortaya çıkıyor.

Tabii daha adil bir kıyas için dediğiniz gibi teknoloji şartlarını da işin içinde tutmak gerekiyor ...

• 2006 model 90 beygirlik delüks depoyu fulledim 100 km boyunca klima açık istanbul trafiği arada otoban basmaca
    140 kmyi de istanbul izmit sonra yalova boyunca gittim otobana girmeden rampalarda basmaca ve ışıklarda hızlı kalktım çünkü arabayı yeni almıştım kmde 28kuruş yaktı tekrar fulledikten sonra sürekli sabit hızla gittim 250 km kadar neredeyse hiç 90ı geçmedim 22 kuruş yaktı şehir içinde daha deneyemedim ama tahminim 35 kuruş yakar gibi
  • s.a aranıza yeni katıldım.2 aydır siteyi takip ediyordum nasip bu güneymiş.2008 110 ps stil paket connect sahibiyim.aracımı 2 ay önce 66 bin km de satın aldım 23 bine araçta hata boya değişen yok.ekstra tavan barı yan ve arka marşpiyer var.2 aylık süre içinde çok memnunum.bu arada uzun yolculuğumda oldu ist-trabzon arası 80-120 km arası sollamalar hariç ışık yandıktan 20 km sonra 1060 km yol geldim.yakıtından ve performansımdan son derece memnunum.hatta bi ara adapazarı-bolu yolunda hafif meyil vardı bi deniyim hemde kurum var ise atsın dedim gazı kapattım 207-208 km hıza ulaştı 4500 devirde
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.