Şimdi Ara

11 Nisan A101 Finish 50’li 17.95 ₺ (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
3
Favori
7.251
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mintax tablet kullanıyorum.fairy kuantum gibi değil tabi ama memnunum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sertosman S kullanıcısına yanıt
    Yukarıda bir arkadaş bahsetmiş yüksek derecelerde kullanılıyorsa sorun yaratmayabilir. 1 saatlik program 65 derecedir mesela düzgün yıkayabilir. Ama asıl gücü 50 derecede belli olur. Ekonomik programda iyiyse sıkıntı yok bence.
    Birde suyun sertliği var tabi.suda kireç yoksa çoğu deterjan iş görüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Mintax tablet güzel tavsiye ederim. Şok ta satılıyor

• Alıp tabak çanaklarjnızı çizdirmeyin. Bedava verseler eve sokmaz anam:))

• Geçen sene 15 yıllık Arçelik makinemiz bozuldu Samsung aldık fakat annem hiç memnun değil sürekli lekeli çıkıyo bulaşıklar, fairy platinium kullanıyoruz bazıları kısa programa uygunluk vs. demiş acaba onla ilgisi var mıdır bilen var mı? 1 saat civarı süren bir program var onda yıkıyoruz diğeri 3 saate yakın sürüyo çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilkentli06

Geçen sene 15 yıllık Arçelik makinemiz bozuldu Samsung aldık fakat annem hiç memnun değil sürekli lekeli çıkıyo bulaşıklar, fairy platinium kullanıyoruz bazıları kısa programa uygunluk vs. demiş acaba onla ilgisi var mıdır bilen var mı? 1 saat civarı süren bir program var onda yıkıyoruz diğeri 3 saate yakın sürüyo çünkü.
    Uzun yıkamanın güzelliği tam da bugünler için düşünülmüş sanki, ekonomik programda çoğu makine alt / üst pervaneleri dönüşümlü olarak kullanıyor ve daha uzun süre kurutma yapıyor. Üstelik bulaşıklar % 100 olmasa da % 90 oranının üstünde bakteri ve virüslerden arınıyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben kullanıyorum memnunum. Evde 80liğinden 4 paket stok var

• Bulaşık makinesine yerleştirdiğiniz bulaşıkları önce bir sudan geçirmeniz gerek, yoksa lekeli kalır elbette, bosch makinem var, 15 yıldan fazla oldu makinayı alalı, daha lekeli veya kokulu tabak çanağım olmadı, tuz da hiç koymam, 2 ayda bir boş olarak makine temizleyici ile çalıştırırım, ayra bir orta kapağını çıkarıp kaynar suda yağlarını temizlerim, bimin dandik kendi markası dışında memnun olmadğım hiç olmadı, şu ilandakini de yıllardır kullanırım hiçbir sıkıntı yaşamadım, temizlemiyor diyenler makina temizlğini yapıyormu sormak lazım.
  • Ben mintax kullanmaya başladım hiçbir kalite farkı olmamasının yanında yarı yarıyadan daha ucuz.Üstelik mintax yerli ürün,hertürlü tavsiye ederim diğer yabancı markalara karşı.

• tonythetonguc kullanıcısına yanıt
    Standart olarak ekonomik programda kullanıyoruz 50 derecede 3saatten biraz fazlada yıkıyor.gerekirse diğerlerini kullanıyoruz.
    Pril gold kullanıyoruz memnunuz 2 kişiyiz zaten 2 3 günde 1 kere anca açılıyor makine.
    şimdi bunu alıp kullanmayı denesek 2 kere düzgün yıkamasa bitti gitti 38 kuruş hesabı.sadece bizim için değil herkes için. tekrar yıkama tekrar durulama üstüne binmiş olacak kullanıp memnun olanla varsa alabilir ama gördüğüm kadarı ile riske girmeye değmez.

herkese tavsiyem olabildiğince ekonomik programları tercih edin. hem elektrik hem su tasarrufu ayrıca daha önemlisi üstteki arkadaşta bahsetmiş diğer programlara göre daha sağlıklı yıkıyor. özellikle hanımların en sevdiği 1 saatlik programlara göre.
  • aldım deneyeyımm
  • quote:

Orijinalden alıntı: hareketliperde

Standart olarak ekonomik programda kullanıyoruz 50 derecede 3saatten biraz fazlada yıkıyor.gerekirse diğerlerini kullanıyoruz.
    Pril gold kullanıyoruz memnunuz 2 kişiyiz zaten 2 3 günde 1 kere anca açılıyor makine.
    şimdi bunu alıp kullanmayı denesek 2 kere düzgün yıkamasa bitti gitti 38 kuruş hesabı.sadece bizim için değil herkes için. tekrar yıkama tekrar durulama üstüne binmiş olacak kullanıp memnun olanla varsa alabilir ama gördüğüm kadarı ile riske girmeye değmez.

herkese tavsiyem olabildiğince ekonomik programları tercih edin. hem elektrik hem su tasarrufu ayrıca daha önemlisi üstteki arkadaşta bahsetmiş diğer programlara göre daha sağlıklı yıkıyor. özellikle hanımların en sevdiği 1 saatlik programlara göre.

Sizinde durumda bize benzer. Şöyle almanızı tavsiye ederim. rutubetli bir şehirdesinizdir, ve suyunuz yumuşaktır. ozaman iş görebilir ama 50 derecede de iş görebileir mi onu bilemiyorum, tableti 3 kuruş ucuz alacağım diye tabiki yüksek sıcaklığa getirmeye deymez kesinlikle haklısınız hem aynı paraya gelir hemde her seferinde yıkadımı yıkamadı mı derdiniz olur. Bizim makinenin en ekonomiği ve sürekli kullandığım program 55 derece (yaklaşık 8-10 yaşında bir makine) olduğu için bu deterjan yine kullanılabilir ölçüde yıkıyor, en azından bazen öyle bir bulaşık ile doluyorki öyle kurumuş veya dibi tutmuş tencere gibi ağır bulaşıklar olmuyor o zamanlarda kullanımı mümkün oluyor. Ağır kirli bulaşık olmasada arada bir yıkanmamış çıkıyor dediğim örnek veriyorum makine bitiyor bakıyoruz 2-3 tane çay lekesinin kuruduğu bardak kirli kalıyor, onları bırakıyoruz makinede yani genellikle önemsiz şeyler. Eğer makine içerisinde kurumuş yemek tenceresi vs. gibi bulaşıklar varsa evet bu durumda koskoca şeyi tekrar yıkamak bir maliyet bu sebeple böyle bulaşıklar var ise zaten fairy veya pril gold (ne varsa) onu kullanıyorduk.

Açıkçası denemiş biri olarak, ve makinemin en ekonomik ayarı 55 derece olduğu için iş görüyor az çok, alışveriş yaptığımda denk gelirse bende 1 paket almayı düşünüyorum bu tür durumlarda kullanmak için.

Sizin makineniz 50 derece ise riske girmenize değmez bencede.

Aslında verilen cevaplardan sonuç çok ortada kimisi çok memnun kimisi hiç memnun değil kimisi eh işte diyor. Burda tamamen kullanım ve makine özellikleri detaylarına göre değişiyor sonuç. Mesela annemin makinesi daha yeni oda sizinki gibi eko programı 45 veya 50 derece olması lazım birde onların sularıda biraz kireçli o da hiç beğenmemişti.

Ozaman sonuç: makine sıcaklık ayarı 55 ve üzerinde olanlar, arada bir kullanmak için alabilir

• İyi makinede en kotu tablet bile güzel yıkıyor

• matsipik M kullanıcısına yanıt
    harfiyyen katılıyorum

bizim makine profilo BM4223EG PRİL HEPSİBİRARADA 8 ETKİ tabletin yarısıyla evet yarısıyla bile gayet iyi yıkıyor

hergün akşam makine açılır bizde 6 kişilik ailenin bulaşığı

konudaki söz konusu finish tabletide kullandım hiç sorunla karşılaşmadık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibul_ihtiram -- 14 Nisan 2020; 13:59:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: matsipik

İyi makinede en kotu tablet bile güzel yıkıyor
    Ama kalıntı bırakıyor, çay kahve izleri de kalabiliyor kimi zaman...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 101'de bulamayan varsa Migros da karşı atak yaparak 42'lisini 15 TL'ye düşürmüş

• Bugün beyaz eşyalarımız kuruldu ve yanında önerilen ürün olarak bundan verdiler.

Yumuşak tablet kullanırken tuz kullanmamanız gerekiyor diye defalarca uyardı servis elemanı. Konuyla ilgili bilgisi olan var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 14 Nisan 2020; 21:17:12 >
  • fasakasa kullanıcısına yanıt
    Artık çoğu deterjanın içinde tuz olduğu için ekstra kullanmaya gerek yok. Tuz kullanırsanız özellikle bardaklarda cizilmeler bugulanmalar baslar

• fako38 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, görevli sert tabletlere ekleyebilirsiniz ama yumuşak tablette tuz kullanmayın dedi.

Bir de makineye yerleştirmeden önce su tutmayın peçete ile alın artıkları almak istiyorsanız dedi, aslı astarı var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fasakasa -- 14 Nisan 2020; 22:6:49 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.