Şimdi Ara

1080 ti ekran kartım var. i7 4790 işlemcim var. işlemci ve anakart tavsiyesi rica ediyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1080 ti ekran kartım var. i7 4790 işlmcim var. işlemci ve anakart tavsiyesi rica ediyorum.

maddi durumum iyi degil ona göre tavsiye verirseniz sevinirim. kartı 1-1,5 sene önce forum üzerinden 3,700 e almıstım. şimdi biraz para birktirdim. aslında amacım elimdeki ddr 3 ramlaride kullanmak ama yetmiyor. oyun oynarken fps alamıyorum çok oyunda. artık bu işlemci ve anakarttan kurtulma zamanı geldi sanırım. yardım edecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

• bütçe belirtmeden zor.

elde max ne kadar olur bir fıkır vermenız lazım.

• Maddi olarak sizi zorlayacaksa şu an değişiklik yapmanıza hiç gerek yok. İşlemciniz hala iyi. Bir sonraki nesle kadar sizi idare edecektir.

• Degiştirmeme gerek yok ben i7 2600k 4.4 ghz ve gtx1080ti kullanıyorum. 4k da zaten dar boğz yok. 2k da belki %10.
    Ama 1080p de darboğaz olur 200 fps alacağına 150 fps alırsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 18 Nisan 2021; 22:55:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10400f, b460 anakart ve ram değişikliği.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1080p ise En az bir 10400 geçmeye değer fark sunar.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Red_devil33 kullanıcısına yanıt

hocam dotada bile 80-90 fps "zor alıyorum. 144 hz ekranımda var ssd de kurulu oyunlarım. fallout 4 oynarken bile açık havada fps yerlerde hep.

• quote:

Orijinalden alıntı: picoskid

hocam dotada bile 80-90 fps "zor alıyorum. 144 hz ekranımda var ssd de kurulu oyunlarım. fallout 4 oynarken bile açık havada fps yerlerde hep.

Hocam sisteminizin geri kalanında bir sıkıntı olabilir mi...3060 ti bulabilmiştim geçenlerde amazondan ama hala takmadım kasaya şu an kasada 1070 ti ve i7 4790k var...2 k monitörde oynuyorum ne fallout 4 de ne de diğer oyunlarda fps sıkıntısı çekmedim...almış olduğum fps değerleri youtube da aynı bileşenlerle 1440p de oynayan diğer kişilerle aşağı yukarı aynı...Kısacası kasanın diğer bileşenlerini bir gözden geçirin derim ben

• Bence bir daha düşünün buradaki konfigürasyon sizin ekran kartınızdan daha iyi bir ekran kartı ve sizin işlemcinizden daha zayıf bir işlemci ile yapılmış. Yinede 10400f ile aralarında ahım şahım bir fark yok. Sizde 4790k var 400hz daha hızlı hemde 1080ti var daha yavaş bir kart. Buradaki az olan darboğaz sizde daha da az olacaktır. Sistem temiz kurulum yaptınız mı.

• Bir çok oyun oynadım. Fps sorunu yaşamadım. Hatta gpu ya overclolock yaptım.

• picoskid kullanıcısına yanıt

4770 ve GTX 1080 ile 6 ay öncesinde dotada 140 fps civarında alıyordum full ayarlarda. Sisteminizde başka bir sıkıntı olabilir mi? Bellekler çift kanal değildir, XMP açık değildir vs.

• quote:

Orijinalden alıntı: Flying Nimbus

4770 ve GTX 1080 ile 6 ay öncesinde dotada 140 fps civarında alıyordum full ayarlarda. Sisteminizde başka bir sıkıntı olabilir mi? Bellekler çift kanal değildir, XMP açık değildir vs.

işlemci throttling yapıyor da olabilir

• Ram çift kanal mı?
    işlemciye biraz hızaşırtma yapmayı deneyin. 300 megahertz de olsa yapılabilir. baseclock değeri ile oynayın. 110 115 gibi değerlere çıkmayı deneyin. 4790 hafife alınacak bir işlemci değil. bana kalırsa diğer bileşenlerde sıkıntı var. benim 4820k işlemci bile r9 290 crossfire ile sıkıntı çıkarmıyordu.

• 4790K dan 10400f e gectim. Darbogaz yok diye kendimi kandiriyormusum resmen. 2k 144hz monitor. Bakma sen burdakilere. Single oyunlarda bile yuzde 20-30 fps artisi ve shutter gitti. Kart rtx 2070. 1080p kullaniyorsan 3200mhz ram in altina dusmemen lazim. yok 2k ve uzeriyse cok problem olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 22 Nisan 2021; 8:17:13 >

Bf5 breakt moduna gir bakalım bide

• Bd5 te oynadım bf1 de ama single olarak. Sıkıntı olmadı

singlede sıkıntı olmaz multide %50 darboğaza girebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: rocky_balbao

singlede sıkıntı olmaz multide %50 darboğaza girebilir.

Multi de darboğaz olacağını biliyordum bunu bile bile aldım zaten 40 yaşındayım bu saatten sonra bf5 e girip multi oynayamam anında indirirler. Multi oynadığım tek oyun pes2021 ama harbi iyi oynarım

https://www.twitch.tv/turkdostclan

adam 50 yaşında bf5 cod warzone oynuyor  

• Red_devil33

vay vay 2600k 4.4 ve 1080 ti. Gerçeken uzun süre önce 2600k sistem dizip ekran kartı upgrade etmiş olmalısınız :)

Belliki 60+ FPS yetiyor ki bu yüzden de işlemciyi değiştirmediniz diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertcanJ -- 4 Ağustos 2021; 23:38:9 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.