Şimdi Ara

106 GTİ - 207 RC-GTİ KULLANAN TAVSİYE YORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
1.995
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yakın zamanda araç almayı düşünüyorum ama iki araç arasında kaldım gönlüm 106GTİ diyor ama anlayan veyahut bir kaç uzmanlık sorusu sormak istesem yardımcı olabilecek birileri varmı bana , şimdiden teşekkür ediyorum.

• 2012-2013 yıllarında 98 model 106 gti sahibiydim. Sunroof + Deri koltuklu full modeliydi. O zaman bile kazasız temizini bulmak çok zordu. Şimdi nasıldır durumları düşünmek bile istemiyorum..
  • 1 yıldır 206 gti kullanıyorum.Yeri geliyor 1500 liralık bakım yaptırıyorum.Sonuçta 15-20 yıllık araçlar.Bu tarz araba alacaksan boya ve değişene takılma çünkü hepsi patlak.Benim aracımda çok değişen ve boya var ama km düşük ve içi temiz diye aldım.Birde gaz takarım normal araba binerim diyosan hiç bulaşma.Bunların keyfi benzinde çıkıyor.
  • İlla alacaksan 306 Gti almanı öneririm.Alternatif olarak Xsara Vts de pekala olabilir.
  • 207 gt yi dusunuyorsaniz 106 gti 'i eleyin derim. Arada 2 jenerasyon var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Peki arkadaşlar atmosferik bir saxo hakkında düşünceleriniz nedir? Kronik sorunları vs üzer mi nasıldır?
  • 207 RC ihtimal dahilinde ise 106 GTI düşünmeniz ilginç geldi. Zaten orjinal hali 175 ps 207 RC , birde chip ile 200'ü geçer. Çok daha güncel , tasarımı daha iyi ve güvenli bir araç almış olursunuz.
  • Deranzo kullanıcısına yanıt
    Zorlarsam Rc alırım hocam ama bi yandan kendimi kasmak istemiyorum, alternatif gibi düşünün :) Saxo veya Gti arasında kaldım birtane Saxo Atmosferik var 190 Hp tatmin edermi diye düşünüyorum sürüşü vs nasıldır kronik sorunları varmıdır :/
  • 190 Hp atmosferik , 950-1000kg araçta çok eğlencelidir kesinlikle. Hatta RC'den çok daha hızlı olacağına eminim. Ama , 18-20 yaşındaki bir araç ne kadar verimli olur tartışılır. Şimdi merak edip sahibinden'e girip baktım 106 gti fiyalarına. Döküntüler 15 , eli yüzü düzgün görünenler 25-30 civarı yazılmış. Ortalama 22-23 ödeyeceğinizi varsayarsak , bence değmez. Hali hazırda 207 1.4 trendy kullanıcısı olarak aracı tavsiye ederim. Ama benimki gibi 90 hp olanını değil tabii ki :)
  • Saxodan turbo olmadan 190 beygir çıkmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hellori Hazretleri kullanıcısına yanıt
    PT 52 egzantirik

11.5 PİSTOn

SPARK 2 ECU

BOBİN

KISA SANZUMAN Saxo'da yapılan işlemler atmosferik araçlarda sıkıntı çıkarır mı piston kırması vs gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: senzu

PT 52 egzantirik

11.5 PİSTOn

SPARK 2 ECU

BOBİN

KISA SANZUMAN Saxo'da yapılan işlemler atmosferik araçlarda sıkıntı çıkarır mı piston kırması vs gibi

zaten stock halde bile çok zorlayınca conta yakıyor çoğu araç. üstüne birde bu setupla 150.000 km deki araç ne kadar sağlıklı olur bilemiyorum..
  • Valla ne alacağımı şaştım reyis piyasa çok döküntü
  • 106 GTI ve Saxo VTS'ler, kendi sınıflarında herzaman en uygun fiyatlı modeller oldular. Bu durum ikinci elde de hep böyleydi.

Bu nedenle, bu araçları alanların geneli bütçe odaklı ama keyfinin de peşinde olan sürücüler olduğundan, araçlarının canını çıkarana kadar ve mümkün olduğunca ucuza kaçan maliyetlerle sorunları çözerek yürüten kişiler oldular.

Buna bir de 15-20 yıl boyunca trafikte olduklarını eklersek, alacağınız araçtan beklentilerinizi yüksek tutmamanızı öneririm.

Hele ki kazasız ya da hasarsız araç peşindeyseniz, piyasadaki en yanlış araçlara bakıyorsunuz demektir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.