Şimdi Ara

Stepne havuzu göl olmuş (Kaynağı Bulundu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
5.731
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Stepne havuzunda en az 2 cm su var. Bagaj içi kuru, dosemelerde herhangi bir islaklik yok kontrol ettim. Bagaj çevresinde tahliye gideri denebilecek bir şey yok, tavanda da yok keza. Videosunu yükledim, stepne havuzunun çevresinde suyun nereden geldiğini gösteren su izi bile yok kafayı yiyeceğim. 

Bu suyun kaynağı ne olabilir? Araç 2012 508.

süphelendiğim bir yer sağ köşede metalin alt kısmına dokunduğumda ıslaktı biraz:

Edit: Bugün uğraştım biraz kaynağını buldum. Umarım başka bir yerden daha sızıntı yoktur. Videoya çektim birisine faydası olur belki. Pabuçların contası yok uygun conta da bulamadım, ben de silikonladım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugatti1907 -- 23 Şubat 2021; 22:25:45 >

• 23-25 saniye arasındaki görüntü çatlak gibi duruyor video da detaylı baktınız mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserkang

23-25 saniye arasındaki görüntü çatlak gibi duruyor video da detaylı baktınız mı ?

Hocam orası sacların birleşim yeri, aralarında çok hafif boşluklar var ama alttan yukarı o kadar su giremez herhalde.

• O miktarda su olması çok enteresan hakkaten. Yoğuşma kaynaklı bir nem olabilir belki ama su miktarı biraz fazla.

bence o suyu bir temizleyin. Sonra aracı yıkayın hortumla. Ara ara bakın nerden geliyor.

• 3 arkadas belirli araliklarla 307 almistik. Ucumuzunkide bu sekilde su aliyordu. Fitil, stop vs denemistik ise yaramamisti.

• Bende de 307 var bir kaç ay önce arkadan arabaya vurmaları sonucu tampon ve stoplar değişti . Kazadan sonra fark ettim aynı şekilde havuzda su olduğunu en sonunda 2 gün önce iyice baktığımda tampon kısmından suyu havuza sızdırdığını gördüm. Arabayı yıkadığında veya üstünde su olduğunda araba suyu üstten aşağı tahliye ederken havuza sızdırıyor. Durum birebir aynı. Sizde aynı şekilde arabaya su tutturun ve arka koltuğa geçip bagaj kapağı iç taraflarını gözleyin nerden su girdiğini görebilirsiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: aserkang

O miktarda su olması çok enteresan hakkaten. Yoğuşma kaynaklı bir nem olabilir belki ama su miktarı biraz fazla.

bence o suyu bir temizleyin. Sonra aracı yıkayın hortumla. Ara ara bakın nerden geliyor.

Bunu deneyeceğim hocam, komple bagaj trimlerini söküp koltukları yatırıp ben içinde oturacağım. Dışarıdan da arkadaşa arabayı yıkatacağım, bu şekilde çok net ortaya çıkar herhalde.

• quote:

Orijinalden alıntı: S£rkAn

Bende de 307 var bir kaç ay önce arkadan arabaya vurmaları sonucu tampon ve stoplar değişti . Kazadan sonra fark ettim aynı şekilde havuzda su olduğunu en sonunda 2 gün önce iyice baktığımda tampon kısmından suyu havuza sızdırdığını gördüm. Arabayı yıkadığında veya üstünde su olduğunda araba suyu üstten aşağı tahliye ederken havuza sızdırıyor. Durum birebir aynı. Sizde aynı şekilde arabaya su tutturun ve arka koltuğa geçip bagaj kapağı iç taraflarını gözleyin nerden su girdiğini görebilirsiniz .

Hocam sizin tampon kısmından derken, sac yamulmasından mı ya da yırtılma vs mi yapmış?

• Petrole çekeceksiniz, aracın içine birisi geçecek, bol suyu vereceksiniz aracın arka tarafından şüphenilen yerlere su nereden alıyor bulursunuz böylece.

• bugatti1907 kullanıcısına yanıt
    Yok hocam. Ben de şimdi biraz araştırdım tampon sökülünce ortaya çıkan bir havalandırma kanalı var ordan giriyormuş genelde. Benim arabada bu kronikmiş ama kazadan önce böyle bir sorunum yoktu darbe aldıktan sonra orası açılma filan yapmış olabilir çünkü aynı bölgeden giriyor bende de su.
  • Benimde başıma gelmişti aynı durum. Kova kova su cikardigimi bilirim. Hatta arka koltuğum bile ıslanmıştı su oraya kadar akmis. Ustalara danistigimda genelde arka stopların oradan sızdığını, kuru havada su dökerek sizmanin nereden geldiğini bulabileceklerini söylemişlerdi.
    Bir gün sanayide tanıdığım ustayla konuştum normalde kendi alanı değildi elektrikçiydi kendisi, başka birine yönlendirdi kaportacıya. Ama bakinirken bagaj kapağının kapanırken çok fazla aşağı indiğini farketti. Tampon üstünde bulunan bagaj kapağı menteşesini hafif gevşetti. belki bundan oluyordur demisti. Sonuç evet bundanmis. mentese aşağıda kalınca kapak kapanması için daha aşağı iniyor ve lastiği eziyor. Ezilen lastikte işlevini yerine getiremiyordu. Bir deneyin isterseniz arka tampon dan darbe almıştı eski sahibinde araba. Yaparken çok sikmislar. Resimde bahsettiğim yer.
    Stepne havuzu göl olmuş (Kaynağı Bulundu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi broker3443 -- 27 Ocak 2021; 0:0:23 >

• Opsiyon olabilir mi ?
  • Araçta darbe kaza var mı önceden

• broker3443 kullanıcısına yanıt
    Bazı markalarda o kilit tokasını kapatan yaylı plastik bir kapak oluyor ama sizinki ayarsızlık nedeniyle olmuş gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Araçta darbe kaza var mı önceden

Çok ufak vardı arka tampon demiri çok az yükselmişti o kadar. Duzelttiler onu da, stepne havuzunda vs işlem yok ama gayet düzgün.
  • Bende kar zamanı Linea satın almıştım. Araba kar altında kalmış ve kar yüzünden 15 gün hiç ellenmemiş. Apartman otoparkı yaklaşık 20 derece yukarı doğru bayırdı. Ben de yeni hevesle karı ayağımla kazıyıp arabayı zar zor çıkarmayı başardım. Aldığımın ilk günü akşam yedek lastiğe bakmak aklıma geldi ve havuz yarısına kadar su doluydu. Süngerle çektim ve 5 sene boyunca bir daha böyle birşey yaşamadım.
    Kısaca kar veya yağmur altında düz olmayan bir yerde arabayı uzun süre park ettiyseniz ufak ufak sızmış olabilir.
    Kafaya takacak birşey olmayabilir.

• Ben de 307 sahibiyim. Aynı şekilde stepne kısmında sizinki kadar olmasa da su vardı. Tamponu söküp havalandırma için bırakışan plastik aksamları söküp temizledim. Tekrar taktıktan sonra etrafına silikon cektim. Su sorunu çözüldü.

Ek olark su sebebiyle paslanmalar oluşmuşsa zımparalayıp boyamanızı tavsiye ederim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.