Şimdi Ara

Fiat Palio 1.6 99 Model Kronik Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
19.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamınaleyküm. Hayırlı Ramazanlar Herkese. Doğru yerdemiyim bilemedim ama fikirlerinize ihtiyacım var. Fiat Palio 1.6 99 Model aracım var. Araç dururken sürekli titriyor motor sanki yerinden kalkıp gidecek. Araç gazda iken harika çalışıyor ama benzinde gitmek bilmiyor. Pedala sonuna kadar basıyorum önce duracak gibi oluyor sonra bir anda hızlanıyor eksoz patlata patlata gidiyor. Önceleri debriyaja basınca stop ediyordu . Bujiler, Buji kabloları, Bobin değişti. Kelebek ve Boğaz temizlendi. Motor takozu ile şanzıman takozuna bakıldı. Stop etme sorunu gitti ama gazdan ayağımı çekip tekrar basınca kerkilme sorunu ve titreme ve gitmeme soruni çözülemedi. Fikri olan varsa Allah rızası için yardımcı olsun şu an satıp üzerine para koyup alacak bir durumda yok fikri olan varsa Teşekkür ederim şimdiden

• Kelebek boğazı ve enjeksiyonluysa hava akışmetre
  • benzin pompasından olur mu onu baktırdınız mı
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    Enjeksiyonlu arabada karbüratör olmaz ki hocam
    Benim gördüğüm gerçi birçoğu 16v ler hep enjeksiyonlu idi ama 8v karbüratörlü varsa olabilir
  • Karbüratörlü değildir 1.6 HL mi araç ?
  • Aynen hl ler 16v ve enjeksiyonlu
  • Aynen onlarda yok karbüratör @babapars

Hocam tüp yeni mi bu arada ?
  • Tüp 2013 de takılmış araba enjeksiyonlu 1.6 16 valf enjeksiyonları değişmedim ama temizellettim. Benzin pompasına baktırmadım hiç.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uqursenel55 -- 2 Haziran 2018; 22:50:50 >
  • uqursenel55 U kullanıcısına yanıt
    2001 clio 1.4 8v sahibiyim hocam aynı sorun bende var. LPGde araç mükemmel sıkıntısız ama benzine alınca tuhaflaşıyor titreme silkeleme başlıyor bende stop etme yok hocam ama ilk marşta çalışmama vardı.

Buji buji kablosu bobin değişti boğaz kelebeği temizlendi titreme benzinde çekiş düşüklüğü değişmedi.

En son benzin pompasını değiştirdim sabahları geç çalışma ve ilk marşta çalışmama çözüldü ama hala titreme gaz yememe çekiş düşüklüğü mevcut.

Son olarak enjektör temizletme yada değiştirme işine girecektim param bitti :) (öğrencilik zor)

Hocam takipteyim çözüm bulursanız bilgilendirirseniz sevinirim.
    Bu araç 1.6 105 beygirlik 16 vaflik Fiat enjeksiyonlu motor hocam senin o dediklerin 1.2 65 beygirlik olan ile 1.4 77 beygirlik tek nokta enjeksiyonlu motor bu 1.6 olanlar tam enjeksiyonlu !!!
    Karbüratörlü dediğin 1.4 el modelidir tek nokta enjeksiyonlu motora sahiptir 1.6 motor 16v çok nokta enjeksiyonlu marea motoru olarak da bilinir.
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Aracınız eski tip motor öncelikle enjeksiyona baktırın daha sonra karbüratörü elden geçirtin uzun süre benzinle binilmediyse ayar bozuyor.
  • Ya elektrik_elektronik arizası var sensör akışmetre beyin gibi ya da araç sente atlattı.
    Bu araçda karbüratör yok hocam modern 103 beygir 16 valf injeksiyonlu performaslı bir araçtır 9 saniye gibi kısa zamanda 100 km hıza çıkabiliyor
  • Bende de 2001 siena 1.6 16v var aynı sorunlar var stop etme çiğ yakıyor benzin de ve lpg de gazda aşırı şekilde tekliyor yazı sabit 2000 devirde felan tutunca benzinde çok hafif silkeliyor şuan lpg yi söktürdüm sorunu anlamaya çalışıyoruz iletleme kaydederseniz haberleşelim
  • Araç enjeksiyonlu hocam
  • A.Kadir50 A kullanıcısına yanıt
    Hego sensörü boğaz kelebeği sensörünü ve krank pozisyon sensörünü inceleyin ayrıca aracın beynini sıfırlatarak 70 80 km benzinde binin son olarak emme manifoldunun contalarına bakın araç hava alıyor yüksek ihtimalle.
  • Material-Engineer kullanıcısına yanıt
    Pardon farklı bir arkadaşa yazacakken size yazmışım 1.4 eski paliolar karbüratörlü diye belirtecektim.
  • Sıkıntı yok hocam eyvallah
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.