Şimdi Ara

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
301
Cevap
1
Favori
6.622
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: OnrbK

THY Yolları Yönetimi Grev nedeniyle eğitimini tamamlamamış stajyer pilotlarla uçakları kaldırıyor

Diğer konuya da yazdım buna da yazayım bu doğru mu yoksa tivitır efsanesi mi ?

öyle bi iş töbe olmaz, iyi sallamış kim salladıysa
  • quote:

Orijinalden alıntı: derebeyi01

quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

madem memnun degiller gidip kamyon şoförü olsunlar o zaman...Türkiye'de kamyon şoförleri ne zaman iş bırakıp grev yapıp millet mağdur etti??

bu da baska bir gerip insan. sanarsin kamyon soforu, memur, pilot, doktor, ogretmen filan bu milletten degil. protesto eden direk millete karsi gelmis sayiliyor bu ulkede anasini satayim. adam hakkini ariyor, aramayan enayiler de isimiz gorulmuyor yeaaa diye ortalikta geziniyor. yarin sen de protesto edince ne olacak? ne bencil insanlar var bu ulkede anasini satayim.

• quote:

Orijinalden alıntı: sekoya81

sağlık konusunda bir şey diyememde,ama işleri gezmeleri sekteye uğradığı için ,hakkını arayanlara saldıran,sermaye ağızlı ,çıkarcı köpeklerin ağzını burnunu ... istiyorum.

+1
    ayrıca doktorlar ameliyata uçakla mı gidiyo sağlık konusunu anlamadım.hasta olan yakınının yanında olmak içinse bu yaygara oda çok hayati bi durum değil sanıyorum.
  • 444 0 849'u arayıp. Grevi desteklediğimizi belirtip yüzlerine kapatalım lütfen. Duyarsız olmayın.
  • bebeler konuda, niye grev yapıyorlarmış diyorlar bir de. beter olsun thy, elin adamına milyonlarca euro ödeyip bedava taşımasını biliyor ama.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jeolog.

444 0 849'u arayıp. Grevi desteklediğimizi belirtip yüzlerine kapatalım lütfen. Duyarsız olmayın.

aynen aklıma getirdiğin çok iyi oldu,şimdi arıyorum
  • Bu arada olayın maaşla ilgilisi olmadığının meclise sunulan yasayla kaybedilecek haklar olduğunun bilincinde olun . Olun ki aptal aptal 4 bin lira aliyörlar beğenmiyörlar gibi boş boş laflar etmeyin.
  • üç kez aradım meşgul hep ?
  • Arayanlar varsa yada olduysa hattı kapatmışlardır belki de. Twitter da da çok geçti çünkü arayın destek olun diye. Cepten deneyeyim bende.
  • Vaybe demek 1 haftadır yok sezeryandı yok kürtajdı diye muhabbetlerinin sebebi dikkatleri başka yere çekmekti
    ama olmadı destek lazım bu insanlara.Artık uyanma vakti geldi.
  • ulaştım suan,tum hatlar dolu ...

ulastim,umarım sonucunu alirlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FnL -- 29 Mayıs 2012; 15:19:36 >
  • ÖKÜZLÜK!
    Ormanın birinde Aslanlar toplanmış. "yahu" demişler, "hesapta kralız,
    açlıktan öleceğiz arkadaş ....
    Maymuna saldırsak, ağaca kaçıyor;
    Fillere saldırsak, fazla büyük...
    Ceylanlar hızlı, yetişemiyoruz; kuşa dalsak, uçuyor,
    Ee balık yakalayacak halimiz de yok...
    Ne yapsak? "
    Bir tanesi "en iyisi, öküzlere saldıralım" demiş,
    "iri yarı görünüyorlar ama ne pençeleri var, ne dişleri diş... Tam dişimize göre!"
    olur mu? Olur.
    Hücum!
    Ama evdeki hesap çarşıya uymamış;
    Öküz, öyle yabana atılacak hayvan değilmiş meğer...
    Organize oluyorlar, topluca savunma yapıyorlar, püskürtüyorlarmış.
    Aslanlar hala aç
    Ne yapsak, ne yapsak?
    "tilkiye danışalım" demişler.
    Tilki "kolay" demiş,
    "beni, öküzlerin yaşadığı zengin otlakların prensi yapın, işinizi halledeyim..."
    Kabul etmişler.
    Tilki, elinde beyaz bayrakla öküzlere gitmiş,
    "saygıdeğer öküzler" demiş,
    "aslında aslanlar uysaldır, sizi de çok seviyorlar...
    Ama; Şu aranızdaki sarı öküz var ya, sarı öküz, işte sorun o...
    Görünce tahrik oluyorlar, canları çekiyor, verin şu sarı öküzü,
    Kurtulun kardeşim, huzur içinde yaşayın! "
    Öküz heyeti düşünmüş taşınmış,
    "bAna dokunmayan yılan bin yaşasın" Mantığıyla,
    verivermişler sarı öküzü...
    Aslanlar da afiyetle yemiş.
    Bir gün, iki gün ....
    Tilki gene gelmiş.
    "bakın gördüğünüz gibi, saldırılar kesildi, mutlu mutlu yaşıyorsunuz" demiş
    Ve eklemiş:
    "ama şu var ya benekli öküz, benekli öküz,
    O burada olduğu sürece size rahat yüzü yok arkadaş,
    Canları çekiyor, verin, kurtulun!"
    Öküz heyeti düşünmüş,
    "otlağın selameti için"
    Teslim etmiş benekli öküzü...
    Üç gün, dört gün...
    Tilki gene gelmiş.
    Kuyruğu uzun olanı...
    Burnu beyaz olanı...
    Tombul olanı...
    Tek tek alıp, gitmiş.
    Otlak seyrelmiş.
    Semirmiş aslanlar.
    Günlerden bir gün... Artık tilki gelmemiş!
    Gerek kalmamış çünkü.
    Doğrudan aslan gelmiş.
    "hanginizi istiyorsam,
    Canım hanginizi çekiyorsa, onu vereceksiniz,
    Adamı hasta etmeyin" demiş.
    Otların arasında tir tir titreyen, tek tük kalmış öküzler,
    "keşke sarı öküzü vermeseydik" demiş ama iş işten geçmiş.

* * * *

İşte Öküzlük böyle bir şeydir...

* * * *

Bu hikaye sebebiyle,
    dünyaca ünlü alman şair ve tiyatro yazarı Bertolt Brecht akla geliyor...
    Bir şiirinde aynen şunları yazmıştı:
    "Naziler önce komünistleri tutukladılar;
    Komünist değilim diye ses çıkarmadım.
    Sonra Yahudileri tutukladılar,
    Yahudi değilim dedim, sesimi çıkarmadım.
    Sosyal demokratları tutukladılar,
    Savunmak bana mı kaldı dedim, sesimi çıkarmadım.
    Sıra bana geldiğinde;
    Etrafta tutuklanmama ses çıkaracak kimse kalmamıştı!"

Şimdi bakın çevrenize.
    çevrenizde ses çıkartacak kimse kaldı mı?
    Umarım sıra size gelmez!..

ALINTIDIR...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x2y -- 29 Mayıs 2012; 15:27:32 >

• grev degil is yavaslatma yapiliyor, tamamen yasal cerceve icerisinde, dava ac diyenlere duyrulur.

Bu arada adamlar hakli, helal olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EFLORD

AÇIKÇASI BEN KINIYORUM ALDIĞIM ASGARİ ÜCRET MAAŞ BABAM YOK ANNEM VAR YAŞLI ÇALIŞMIYOR BUNLARIN ALDIĞI EN AZ 1.500 TL BİRDE İŞ BEĞENMİYORLAR O MAAŞLA ONUN YERİNDE ÇALIŞACAK MİLYONLARCA İNSAN VAR KİMSE KUSURA BAKMASIN BUNA HAK DENMEZ AÇ GÖZLÜLÜK DENİR

Kalifiye eleman farki deniyor buna. Ben yillarca okuyum dirsek curuteyim para harcayayim kendimi gelistireyim sonra ben asgari ucret aliyorum o 1500 aliyor yok oyle bir dunya.
  • up.Duyarsız olmayalım arkadaşlar.
  • Yil 2012 olmus hala doktor eylem yapinca o maasa tav etmiyor millet asgari ile geciniyor, onlarinki ac gozluluk falan diyorlarya gelde kufretme.
    Neyse siz devam edin butun maaslari asgari ile karsilastirip insanlari yadirgayin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ertanunver

quote:

Orijinalden alıntı: derebeyi01

quote:

Orijinalden alıntı: onr4249

104 UÇAK SEFERİ İPTAL EDİLDİ!!!

madem memnun degiller gidip kamyon şoförü olsunlar o zaman...Türkiye'de kamyon şoförleri ne zaman iş bırakıp grev yapıp millet mağdur etti??

bu da baska bir gerip insan. sanarsin kamyon soforu, memur, pilot, doktor, ogretmen filan bu milletten degil. protesto eden direk millete karsi gelmis sayiliyor bu ulkede anasini satayim. adam hakkini ariyor, aramayan enayiler de isimiz gorulmuyor yeaaa diye ortalikta geziniyor. yarin sen de protesto edince ne olacak? ne bencil insanlar var bu ulkede anasini satayim.

ya o bu degilde kalkıp kıskanacak kamyoncuları mı buldular..olacak iş değil...

• quote:

Orijinalden alıntı: Dion

quote:

Orijinalden alıntı: EFLORD

AÇIKÇASI BEN KINIYORUM ALDIĞIM ASGARİ ÜCRET MAAŞ BABAM YOK ANNEM VAR YAŞLI ÇALIŞMIYOR BUNLARIN ALDIĞI EN AZ 1.500 TL BİRDE İŞ BEĞENMİYORLAR O MAAŞLA ONUN YERİNDE ÇALIŞACAK MİLYONLARCA İNSAN VAR KİMSE KUSURA BAKMASIN BUNA HAK DENMEZ AÇ GÖZLÜLÜK DENİR

Kalifiye eleman farki deniyor buna. Ben yillarca okuyum dirsek curuteyim para harcayayim kendimi gelistireyim sonra ben asgari ucret aliyorum o 1500 aliyor yok oyle bir dunya.

Maaş yüzünden grev yapmıyorlar zaten
  • O kadar yerden yorum okudum yine de en mantıklı cevaplar dh de. Avrupadaki adam da fabrikada çalışıyor ancak dublex bahçeli evinde oturup kirasını ödeyebiliyor ve bir müddet sonra ev sahibi olabiliyor. Eğer işten çıkartılırsa işsizlik maaşı alıyor. Neyse konumuz türkiye. Konu bugün havacılık. Eğer ki insanlar haklarını aramazlar ise yarın aldıkları 4000 maaş 3000 olacak ertesi gün 2000. Bunun yanında mesele maaş değil. Çalışma saatlerinin ve izinlerin daraltılması. Buradaki okuyan ya da çalışan arkadaşlar. Okuyorsunuz niye ileride şu mesleği yaparsam şu şekilde yaşarım. Farz et ki doktor oldun adamlar senin haklarını elinden almaya çalıştı seni yordu da yordu olsun karnım tok yeter mi diyeceksin. Pazar günü tatili olan asgari ücretle çalışan arkadaşım işveren derse ki nasıl olsa 800 le yaşıyorsun 600 le de yaşarsın gel pazar günü de çalış sen de olur tabi mi diyeceksin. Malesef ülkemizde senin ve iş arkadaşlarının aldığı eksik ücretin toplamını bir vatandaş alıyor sen de aa bizim patron x6 aldı floryada 3 milyonluk evde otuuryor diye hava atarsın. Kaldı ki bugün orada o insanlar maaşı düşünmeden onu kaybetme pahasına gittiler. Uzun zamandır kabin memuru ya da pilotluk için uğraşıyorum. Üniversite meuznuym ingilizce ve japoncam var ama eğer ki işten çıkarma olur da yerine adam alırlarsa normalde bedavaya bile çalışacak ben o işe başvuru yapmıycam.

• ilk 10-20 mesaji okuyunca vay dedim dh emekcinin yaninda sasirdim. Sonrasina geldigimde parazitleri gordum bosuna sasirmisim.
    En az 1500 aliyomusmusta nie grev yapiomus. Be akilli kardesim 20000 alsan 20saat calissan hos mu. Ordaki adamlar 12-14 saat calismak zorunda birakiliyolar, haklarini istiyorlar.
    Ayrica yolcu magduriyetine sebep emekci calisanlarin grevi degil, onlari greve surukleyen firmadir, acgozlu patronlardir.
    Bizleri sevdiklerimize ulastiran marka ve ucaklar degil, emekcilerdir!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.