Şimdi Ara

1000 liraya patlayan ÇUKUR !! EDİT ÇÖZÜLDÜ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
74
Cevap
1
Favori
2.521
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aracım toyota auris ilk kasa kasa 1.4 d4d

aracımda hiçbir sorun yoktu maşallahı vardı

kışın geniş bir sokaktan geçerken önüme derin bir çukur geldi solundan geçecekken karşıdan arabanın hızla geldiğini fark edip hemen sağa kırdım çukura girdim çıktım hızım 30-40 km flandı

çukur maşallah o kadar derinmiş ki zıplamamla kafam nerdeyse tavana çarpacaktı

lastik patladı hemen sağa çektim lastiği değiştirdim yola devam ettim

araba sağa çekmeye başladı

önlere 2 yeni lastik aldım

babam bi ustaya götürmüş 400 500 liraya ön takımları yaptırmış

sonra ben özel bi servise götürdüm şaside bişey yok lastiklerin tabanlarında hata var dediler

lastikçiye gittim lastiklerde hata yok dedi

bi rotçuya gittim türkiyede yollar sağa meyillidir sağa çekmesi normal gibi absürd trajikomik bir açıklama yaptı :D

sanayide adı bilinen bi rotçuya gittim şase yamuk ön sol teker 6mm geri basılacak falan dedi

geçenlerde şaseciye gittim bıraktım arabayı , patlayan tekerin jantı da yamulmuşjant ve şase düzeltmeye toplam 400 lira verdim

ordan çıktım araba yine sağa çekiyor rotçuya gittim rot baans ı yaptı tüm değerler normal şase düzeltildi artık sağa çekmeyecek dedi

pek inanasım gelmedi ama hadi hayırlısı dedim çıktım yola yine sağa çekiyor

yani anlayacağınız bin liradan fazla para döktüm

auris gerçekten çok güzel araba (ilk arabam astra idi ) ama bu olaydan arabadan soğudum arabayı satayım dedim

sonra bu şekilde satamam dedim ha satsam kesin satılır çünkü adamın 130-140 km ye çıkıp direksiyonu tutmaması gerekiyor sağa çektiğini anlaması için

neyse velhasılı şimdi de şaseciye gidip direksiyon kutusuna baktırcam

arabanın sağa çekmesi eğimli yolda çok oluyor mesela sağa dönen virajda yol eğikse (ralli pistlerindeki gibi) direksiyon çok fazla sağa dönüyor , dz yolda çok hafif dönüyor ama o zaman da 140 km hızda olduğunuz için 5 saniyede 3 şerit değiştirecek bir sapma oluyor

başına böyle bir olay gelen var mı önerileriniz nedir?

NOT: bundan önceki astrayı 3 ay kullandım bunu 8-9 aydır kullanıyorum araba konusunda hiç bilgim yok daha yeni yeni öğreniyorum

EDİT ____

evet arkadaşlar sonunda çekme problemini hallettik

ROTÇU SADULLAH KÜÇÜKKÖY

en son şasiciye gittim ön tekerleri sağ sol yaptı bu sefer araba sola çekti dedi sorun kesinlikle lastiklerde fabrika hatası var

lastikçiye gittim önlere michelen performance mı ne onları taktı bu sefer araba yine sola çekmesi gerekirken ya da düzelmesi gerekirken sağa çekti

lastiklerde sorun olmadığını anlayınca bana ROTÇU SADULLAH a git dedi

gittim adam yarım saat bişeyler yaptı uğraştı artık çekmez dedi

inanmadım tabi dedim gezelim beraber en az yarım saat gezdik otobanda şehiriçinde vs hiç çkme yok 0 çekme .

dedim allah razı olsun :D ben aylardır uğraşıyorum çözdüremedim

tam 4 kez şaka değil 4 kez farklı rotçu ayar yaptı ve hiçbiri becerememiş YAZIKLAR OLSUN

40 liraya çözdük sonunda problemi adma belki şasiyi düzelttirmene de gerek yoktu belki yamuk da değildi baştan gelseydin keşke dedi

evet arkadaş istanbulda yaşayanlar için kesinlikle ve kesinlikle öneriyorum ROTÇU SADULLAH KÜÇÜKKÖY

herkese iyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kueens -- 11 Mayıs 2016; 20:01:20 >

• Aynı çukura birde diğer tekerden girin düzelir muhtemelenGeçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Musbab -- 27 Nisan 2016; 14:29:33 >
  • Doblo ile babam da cukura girdi gece giderken 80 km ile sag aks rotlar disk fren kaliper salincak amortisor degisti sag sol olarak 850 tl gitti 250 tl tamirciye aks kisa geldi arac titredi 60 km sonra 2 gun aks aradik sonra yan sanayi taktik oldu parcalar bile uyumsuz alayi yan sanayi arac sag cekiodu ve ses yapiodu
  • Musbab kullanıcısına yanıt
    mükemmelsiniz , teşekkürler
  • sessizlerin_umudu kullanıcısına yanıt
    benim biraz daha harcamam gerekiyo anlaşılan :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: sessizlerin_umudu

Doblo ile babam da cukura girdi gece giderken 80 km ile sag aks rotlar disk fren kaliper salincak amortisor degisti sag sol olarak 850 tl gitti 250 tl tamirciye aks kisa geldi arac titredi 60 km sonra 2 gun aks aradik sonra yan sanayi taktik oldu parcalar bile uyumsuz alayi yan sanayi arac sag cekiodu ve ses yapiodu
    Yollar genelde sağa meyilli doğru. Aracın göğsüne giderken bakın görürsünüz. Bence sizin araçta bir sorun yok daha önce dikkat etmediğiniz için şimdi sıkıntı yapıyosunuz. 120 130 ile giderken direksiyonu bırakırsanız tabi direksiyon sağa yamulur. Normal
  • evet bir psikolog olarak psikolojik olma (algıda seçicilik , obsesyon) olma ihtimali olduğunu düşündüm ama çok kez denedim psikolojik olmadığına ve gerçekte varolduğuna kanaat getirdim
  • quote:

Orijinalden alıntı: kueens

evet bir psikolog olarak psikolojik olma (algıda seçicilik , obsesyon) olma ihtimali olduğunu düşündüm ama çok kez denedim psikolojik olmadığına ve gerçekte varolduğuna kanaat getirdim
    benim önceki aldığım goodyear ug8 ler de de sağa doğru çekme vardı. Michelin yazlıklarını takınca olmuyordu . Kışlık lastikleri değişince düzelmişti ama sizin lastiklerden değil sanırım. O kadar da özel servis sanayi uğraşmışsınız birde yetkili servisi deneyin isterseniz. Jant düzeltmeyi de çok iyi olduğunu söylemiyorlar genelde jantın değiştirilmesi öneriliyor. Ayrıca şaşeyi düzelten kişilerde önemli. İlgisi yokmuş gibi duruyor ama amortisörlere filan da baktırın bence. Birde tekrar rot balans isteyebilir. Zor bir durum bir sürü yere gidilip sorunun çözülememesi, kolay gelsin ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 27 Nisan 2016; 14:57:40 >

• quote:

evet bir psikolog olarak psikolojik olma (algıda seçicilik , obsesyon) olma ihtimali olduğunu düşündüm ama çok kez denedim psikolojik olmadığına ve gerçekte varolduğuna kanaat getirdim

Hocam o zaman OKB var sizde :) takmayın kafanıza benim arabamda öyle bilgisayarlı rot balansta ok veriyorsa yoldan inanın buna. Ama bariz bir dalma varsa obu konuşalım
  • Birebir aynı sağa çekme takıntısı bende de var. Servise götürünce tekrar soracağım ama 'birşey yok' diyecekler. Absürd diye nitelediğiniz rotçunun beyanı çoğu yollar için doğru. Dikkatli bakarsanız sağa ince ve bazı yollarda bariz eğim var. Ama şu var: referans aldığınız ve kazadan önce kesinlikle sağa çekmediğinden emin olduğunuz tam düz bir yolda artık sağa çekiyorsa, bir terslik var demektir.
  • kafama takmıyorum çekme var buna eminim temin en düz eğimsiz yerlerinde deniyorum çekiyor OKB öyle basit bişey değil dostum :D
  • mob411 kullanıcısına yanıt
    normalde şase düzelttirme de hiç önerilmiyor aha doğrusu bi işe yaramıyor deniliyor istanbulun en iyi şasecisine yaptırdım yetkili servislerin yaptırdığuı yere , ismini vermeyim herkes bilir türkiyede çok şubesi varmış , aynen sıkıntılı olan birçok ustadan geçip birçok para harcanıp sorunun düzeltilmemiş olması , dediğim gibi yetkili servis de benim gittiğim şaseciye veriyormuş arabayı
  • programmer_onur kullanıcısına yanıt
    evet hocam tamirciler sana takıntılı gözüyle bakıyor :D kesinlikle eminim çekme olduğundan bir kere eğimde direksiyon kendisi dönüyor sağa doğru ve yoldaki gidişimden diğer araçların gidişine bakarak anlayabiliyorum ne kadar zigzag çizdiğimi
  • quote:

normalde şase düzelttirme de hiç önerilmiyor aha doğrusu bi işe yaramıyor deniliyor istanbulun en iyi şasecisine yaptırdım yetkili servislerin yaptırdığuı yere , ismini vermeyim herkes bilir türkiyede çok şubesi varmış , aynen sıkıntılı olan birçok ustadan geçip birçok para harcanıp sorunun düzeltilmemiş olması , dediğim gibi yetkili servis de benim gittiğim şaseciye veriyormuş arabayı
    insanlar takıntı, yol yamuk ondan vs... demişler de. ben inanıyorum çektiğine. benim de başıma gelmişti. sıfır aracım sola çekiyordu. her servise götürdüğümde rot-balans yapıp gönderiyorlardı. lastikler eskidi, değiştirdim ve düzeldi. sıfır lastikler hatalıymış. öne aldığın 2 yeni lastik hatalı olabilir. başka bir sürü şey de olabilir. aracını yetkili servise götürseydin ve düzelmeden teslim almasaydın. bu gidişle daha çok para dökersin. adamı bir oraya bir buraya gönderirler maymuna çevirirler. malesef farklı yerlerden hizmet aldın mı böyledir. ha servis çok mu iyi. o da iyi değil. yukarda başıma gelen servisteydi.

• geçmiş olsun hocam
  • beyinsis B kullanıcısına yanıt
    çok sağolun hocam şaseci tekrar baksın olmazsa yetkili servisten başka yer kalmıyor zaten , lastiklerle alakalı olduğunu düşünmüyorum çünkü stepne ve ilk lastikle de sağa çekiyordu önleri arkaya arkaları öne takma falan filan yaptık yine çekme yaptı , teşekkürler yorumunuz için
  • Tıpatıp aynı sorun soldan başımda. Benim araç da sizinkinin aynı davranışını tam sol olarak mevcut. Ben de hala çözebilmiş değilim. İllet bir şey.
  • teşekkürler hocam
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    siz neler yaptırdınız aracınız nedir ?
  • quote:

siz neler yaptırdınız aracınız nedir ?

Akşam eve gidince detaylı olarak yazayım hocam
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.