Şimdi Ara

100 bin dolar büyük para mi (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
6.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1 milyona (100K dolar) İzmir'de 5 tane 1+1 ev alıp kiraya versen yaklaşık 7 bin lira civarı kira toplarsın, ana paranda (evler) her zaman değerini korur hatta değeri artar.

Bugün Türkiye'de çok şanslı değilsen, istediğin kadar eğitimli ol 7K maaş ile işe başlaman bile mucize. Dolayısıyla 100K dolar büyük bir para olmamakla birlikte Türkiye için iyi paradır.

• oozgur16 kullanıcısına yanıt

Çok doğru bir tabir.  

İstanbul da büyük bir para değil ama Anadolu da bir yerde yaşayan için fena bir para sayılmaz. İstanbul da yaşayan için ise evi varsa, aracı varsa, borcu da yoksa kullanabileceği, değerlendirebileceği tatlı bir paradır.

• O parayla ne yapacağına göre değişir.

İş yapacak insan için çoğu zaman o paranın yarısı bile gayet iyi para olabiliyor mesela.

Araba alacaksan da bence gayet yeterli bir bütçe.

Ev için de fena sayılmaz.

Ama tabi bunlar hep orta standartlar için geçerli.

Bu para ile yapılacak olan iş fabrika kurmak olmayacaktır mesela,

Veya alacağın araç ferrari olmayacaktır,

Alabileceğin ev de denize sıfır bir yalı olmayacaktır.

• 300.000€ var bende bence büyük para değil.

• x3x kullanıcısına yanıt

1 milyona izmirde 5 tane 1+1 ev bul bana 1 tane ben de sana alayım hocam hediye

• Eisenmate E kullanıcısına yanıt

Ben bu mesajı 3 hafta önce yazmışım. 3 haftada un ve yağ fiyatları bile 2x yaptı. Şu an herhalde bulunmaz o paralara.. O gün 1 milyon 100k dolardı, bugün 77k dolar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x3x -- 30 Kasım 2021; 9:23:41 >

Son 6 aydır 350 binin altında 1+1 yok onlar da kötü mahalleler

• Eisenmate E kullanıcısına yanıt

Valla bilmiyorum 2-3 ay öncesine kadar 180-250K arası bir sürü ilan vardı, Buca'da üniversite yakını. Fake ilanlarsa bilemeyeceğim..

Buca'da olabilir ama onların da ağzına sıçıyorlar kirayı yiyor resmen

• Evet büyük para.

• yoo değil 3 tane dolu paket polo bile alamıyosun o paraya burada.

• ahaha babasından harçlık dilenen adamlar 1.5 milyonu beğenmiyor . şuraya yazanların t.c leriyle birlikte fotoğraflarını ifşa başlığı açmak lazım.

• Burnumu bile silmem o parayla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 milyon doların olacak ev araba alman gerekmeyecek.

o zaman ehhh işte diyebiliriz.

• Bildirim geldi,yazdığım yorumu gördüm ve tekrardan onayladım

2010lu yılların başında büyümenin en hızlı olduğu dönemde insanlar kur 2 civarıyken 200 bin lira borca girip daire alıyordu,100 bin dolar yapıyordu o para.Haliyle çok büyük bir rakam değildi,elde edilebilirdi ya da bir şekilde toparlanabilirdi.Şu anda kur 16 17 olduğunda kura güvenip 1.6 milyon kredi çekebilecek babayiğit var mıydı bilmiyorum.Pandemi ile birlikte dünya insanı paralarının satın alma gücünü kaybetti,Türk insanı da paraları olmadığı için bu paraları çok daha büyük görmeye başladı.

• Herkes ev araba almaktan bahsetmiş ,bence o para ile rahatça dünyayı gezebilirsiniz 👍 yeniliklere açık olun

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • BekirARSLAN kullanıcısına yanıt

Sivaslılar kızmasın ama sivasta yaşıcan o parayı sana tırink havale yapıcaz deseler bile kabul etmem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ortalama bir muhendisin yillik maasi

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.