Binbaşı
11 Mart 2007
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
17 üye
Görüntülenme
Toplam: 273 (Bu ay: 1)
Gönderileri

Sol vdsl 35mb aboneliğim varken akşam saatlerinde frankfurt pingim 100ms’yi geçiyordu ve online oyun oynayamıyordum. Sorunun çözümü için, firmanın kendisine, btk’ya, şikayet var’a vs yazmadığım yer kalmadı. Sorun bizden kaynaklı değil diyerek tüm şikayetlerimi kapattılar. Biz türk telekom alt yapısını kullanıyoruz diyerek topu onlara attılar ve çözüm için hiçbirşey sunmadılar. En son aboneliği iptal ederken ekip gönderelim dediler fakat sorun ekiple çözülecek bir sorun değildi, tracert değerlerine baktığınızda daha data çıkar çıkmaz 60 küsür ms’ye vuruyor bırakın yurt dışını.


Neyse, ttnet’e geçmem de kolay olmadı, boş port olmadığından talebimi aldılar ama aboneliğimi başlatamadılar. Birkaç yere yazı yazdım, dilekçe verdim vs neyse dün bağlantım yapıldı.


Aynı bölgede ttnet’in alt yapısını kullanıyoruz, sorun ttnet’te diyen sol’a, aşağıdaki görseller gelsin   Online oyun için kesinlikle önce ttnet yada turknet gibi sağlayıcıları deneyin, 2017’den beri sol kullanıyordum ama bir daha bedava olsa kullanmam.


Sol 35mb vdsl-speedtesti;

Sol 35mb vdsl-CMD testleri;

TTNET 24mb vdsl-speedtesti;


TTNET 24mb vds-CMD testleri;

Superonline vdsl 35mb abonesiyim. Akşam saatlerinde frankfurt pingim 110 civarlarına çıkmakta, İzmir içi ping bile 50 civarına gelmekte, aynı zamanda download hızım düşmekte. Gündüzleri böyle bir sorun yaşamıyorum. Arıza kaydı bıraktım, gelen dönüşte binaya gelen bağlantıda sorun olmadığı, benim bina için kabloları yenilemem gerektiği belirtilmiş.


Benim modem değerlerim bu şekilde. Pingin arttığı zaman da bu değerlerde değişme olmuyor.


Eğer kablolarda sorun olsa özellikle snr değeri bozulmaz mıydı ? Bana boşu boşuna masraf olacak eğer sorunumu çözmezse ayrıca duvar vs deleceğiz yeni kablo çekmek için.


Bilen biri yorumlarsa sevinirim.

Sol 35mb vdsl abonesiyim, akşam saatlerinde pingim 2 kat artmakta (20:00-01:00). Değerlerim aşağıdaki gibidir, ekran resminde sağ altta saat'te yazmaktadır. Belirttiğim zaman aralığında değerlerim bozuluyor. Bunun için ne yapabilirim ?
Akşam 20.00-01.00 saatleri arasında pingim 2 katına çıkarken download hızımda %30-40 düşmekte. Tarifem sol vdsl 35mb. 25mb hızdan buna yükselttim, bu sebep olmuş olabilir mi acaba ? Müşteri şikayetleri kısmına yazdım, bina içi tesisat vs anlatmışlar birşeyler hiçbirisi kafama yatmadı. Bina içi tesisat kötüyse, sadece belirttiğim saatlerde olup, günün geri kalanında düzeliyor mu anladım ? Bunun teknik açıdan açıklaması olabilir mi ?


1 Kasım 2021'de yani geçen ay taahhütü yenilediğim internet için 1087 TL cayma bedeli çıkardı. 2 ay kullanım için cayma bedeli abartı değil mi ? Bunun da detayını istedim, gönderecekler bakalım.

-Açılım yapacağım diye pkk ile masaya oturdu (işin sonunda bir sürü şehit verdik).

-Şehide kelle, Apo’ya sayın dedi.

-Çiftçiye al ananı da git dedi.

-İşsize, herkes iş bulacak diye birşey yok dedi.

-Fetö ile el ele vererek, TSK’nın şerefli subaylarını zindanlara attılar, bazıları ise intihar etti (Ali Tatar)

-Yine fetö’nün ajanları TSK’nın kozmik odasına girip, ülkenin savaş halinde uygulayacağı planları ele geçirdi. O dönemde Bülent Arınç biz istediğimiz yere gireriz dedi.

-Fetö’yü o kadar güçlendirdiler ki (ne istediler de vermedik), TSK’nın içindeki yapılanma darbe yapma cürretini bile gösterdi.

-Darbenin olmasında kendilerinin de payı olmasına rağmen mağduru oynayıp bunu da lehlerine çevirdi.

-Ülkenin kurucu değerlerine hakaret etti (iki ayyaşın yaptığı yasa)

-Cumhuriyet tarihinin en çok dini kullanan siyasetçisi oldu.

-Kardeşim Esad, katil Esad’a döndü.

-Siyasal islam zihniyetiyle ülkenin çıkarları değil, ideolojilerinin çıkarları gözetilerek Suriye’nin bölünmesi hızlandı.

-5 milyon suriyeli, 1 milyon afgan ve diğer ülkelerden gelen, toplam yaklaşık 6 milyon ne olduğu belli olmayan mültecileri ülkeye doldurdu.

-Suriye konusu için kendisi 4-5 yıl önce 30 milyar dolar harcadığını söyledi. Şu an ne kadar harcanmıştır siz düşünün.

-Ülkenin satılmadık değeri kalmadı. 70 milyar dolar ile Cumhuriyet tarihinin en fazla özelleştirme yapan iktidarı oldu.

-Başkanlık sistemi ile tüm yetkileri kendinde topladı. (Düşünün maaş artışını kendi belirleyebiliyor)

-Bütün muhalifleri içeri tıktı.

-Soma maden kazasında 300 kişi öldü, acılı protestocuları yerlerde tekmelediler.

-Kebapçıya kadar terörist ilan etti.

-Merkez bankasını oyuncağı yaptı.

-Faiz %16, dolar 9,5, euro 11 tl oldu.

-Ülkenin %50’sinden fazlasını asgari ücrete mahkum etti.

-Açlık sınırı 2.900 TL yoksulluk sınırı 9.900 TL oldu.

-Fene bilime yatırım yapmak yerine ülkeye zerre faydası olmayacak imam hatipleri heryere doldurdu.

-Yabancı yatırımcıyı kaçırdı.

-Orta direği yok edip fakirliği tabana yaydı.

-5’li çeteyi milyar dolarlık zengin etti.

-Yap işlet devret ile yapılan yollarda astronomik rakamlar ile geçişleri sağladı (300-400-500 TL)

-Yollara geçerken ödenen paralar yetmedi, bir de garanti araç sayısı oluşmayınca dolar üzerinden anlaşılan farkı devlet hazineden verdi (tüm ülkenin parasından)

-Millet geçim sıkıntısı ile uğraşırken kendine milyarlık saray yaptırdı.

-12 tane uçaktan oluşan filo kurdu.

-İslamik first lady, 50 bin dolarlık çanta takarken millete porsiyonlarınızı küçültün tavsiyesi verdi.


Tüm bunları kronolojik şekilde yazmaya çalıştım. Hiçbir yere de bakmadım hepsini aklımdan yazdım. Daha fazla olay eklenebilir siz de yazın hatırlayalım.

Bir de, bunları okuyupta hala oy vereceğim diyen varsa ona diyecek birşey bulamıyorum.

Yorumsuz olarak videoyu buraya bırakıyorum;


🎙Muhbirtwitter
“İYİ Partili İlay Aksoy, Türkiye istikametindeki Afganların görüntülerini yayınladı. https://t.co/AwfwTM825I”
https://twitter.com/AjansMuhbir/status/1420614703500431360?s=20

Yeni aldığım pc'de tuhaf bir sorunla karşılaştım. mouse'u hareket ettirdiğim zaman kasadan elektrik cızırtısı gibi bir ses geliyor. ses sadece mouse'u oynatınca geliyor başka şekilde herhangi bir ses yok. var mıdır çözümü ? tüm parçalar garantili, servislik durum varsa gönderebilirim.

Diğer konsolu işin içine katmadan (seviye kanalizasyona düşüyor). Xbox series x'in neden bazı çıkış oyunlarında bekleneni veremediği ile ilgili makale vari bir yazı buldum. Önemli yerleri kabaca çevirdim. Aşağıdaki kaynaktan yazının tamamına ulaşabilirsiniz.Call of Duty: Black Ops Cold War also demonstrates the differences between these consoles. It shows an advantage for Xbox Series X in ray tracing performance, but Microsoft’s console falls behind in the 120fps mode. Black Ops Cold War includes ray-traced shadows, which aren’t as demanding as ray-traced reflections, but they add some depth to scenes. The PS5 drops to 40fps in some scenes with ray tracing, where the Xbox Series X holds 60fps.


Genel olarak yazının ana odağı; Xbox series x’in bazı oyunların bazı modlarında ps5’ten kötü performans verdiğinden bahsediyor (örneğin cold war’da rtx’li performansta series x daha iyi iken 120 fps modunda ps5 daha iyi).


Microsoft only allowed developers to submit games for Xbox Series X certification in June, after delivering an update to its Game Developers Kit (GDK). That followed the company’s rather tight schedule for dev kit allocations, all while I’ve been consistently hearing that many developers had access to PS5 dev kits far in advance of Xbox versions.


Ms series x game developer kit (gdk)’i Haziran ayında oyun geliştiricilerine sunarken ps5 gdk’ları çok daha önce geliştiricilere vermiş.


These performance gaps, weird bugs, and differences between the Xbox Series X and PS5 versions of games look like issues related to the games rather than a platform problem for the Xbox. If Microsoft delivered dev kits and tools far later than Sony, then it could take creators more time to optimize further for Xbox. It may also explain why we didn’t see a lot of Xbox Series X gameplay in the months ahead of launch, but Sony was happy to regularly deliver PS5 gameplay.


Görülen performans sorunları donanımdan ziyade oyunlar ile alakalı olduğu görülüyor. Eğer series x gdk’ları ps5’ten önce geliştiricilere sağlansaydı, optimizasyon sorunlarının yaşanmayacağından bahsediyor. Ayrıca konsol çıkışı öncesi aylarca series x gameplay’i neden görmediğimizi de açıklıyor.


Microsoft also hasn’t explained why it waited for full RDNA 2 support from AMD for the Xbox Series X. Xbox chief Phil Spencer revealed to The Verge recently that Microsoft started manufacturing consoles in late summer. “We were a little bit later than the competition, because we were waiting for some specific AMD technology in our chip,” says Spencer.


Ayrıca ms’un neden RDNA 2 full desteği için beklediğini açıklamadığını yazmışlar. Spencer ise rekabette zaman olarak geride kalmalarını AMD’nin bazı özel teknolojilerini beklemek durumunda kalmasından kaynaklandığını söylemiş.


Microsoft may have been beating its chest about 12 teraflops and the “world’s most powerful console,” but that hasn’t materialized yet. Despite this, I understand Microsoft is still quietly confident that bigger and more obvious performance gains will appear on Xbox over time, thanks to full RDNA2 support and its maturing developer tools.


Son olarak microsoft’un dünyanın en güçlü konsol sloganını şimdilik kanıtlayamasa bile kendilerine son derece güvendiklerinden bahsetmiş. İlerki dönemlerde full RDNA 2 desteği ve oturan geliştirici kitleriyle bu farkı ortaya koyacağı söylenmiş. 


Kaynak: https://www.theverge.com/21718936/xbox-series-x-ps5-performance-game-comparison

Arkadaşlar iş ekonomik krizden, ekonomik buhrana doğru gidiyor. Temel gıda fiyatlarını işim gereği biliyorum. Ayçiçek yağı Ocak’tan bu yana %40’dan fazla arttı. Un %35’den fazla arttı. Keza makarna %30’dan fazla arttı. Bu saydıklarım en temel gıdalar.


Şimdi önümüzde iki seçenek var. Birincisi; faiz artmayacak dolar önce 9 sonra 10 olarak sürekli yükselecek, buda bir sürü firmanın batışı demek ve yeni işsizlikler demek. İkincisi faiz artacak, zaten durağan olan piyasa iyice resesyona girecek, 5.000 TL ve üzeri aklınıza gelecek her türlü harcama kalemlerinde satış kayıpları olacak. Bu da yine firmaların küçülmesi veya batması demek.


Gördüğünüz üzere 2 senaryonun da sonu kötü. Bu saatten sonra tek kurtuluşumuz erken seçim yapılarak İMF ile anlaşmak olur. Fakat bunun olacağını sanmıyorum.


Kısa çalışma ödeneği altında verilen 1.000 lira civarı para şu anki kurla 122 dolar civarı yapıyor. Bu parayla survivor yaşarsınız.


Bu sebeplerden dolayı toplumda iyice gerilmeler olacak. Özellikle trafikte dikkat edin neyin nerden geleceği belli değil. Sakin kalın, eyv diyip geçin. (Eve varamamaktan iyidir)


Özellikle genç ve orta yaşlılarda psikolojik sorunlar çoğalacak (major depresyon- anksiyete vs)


Malesef kadınlar arasında fuhuş artacak. Yine hırsızlık olayları artacak. Bakın artabilir demiyorum, artacak diyorum. Devlet geçen yıllara göre suç oranlarını açıklasında görelim.


Neyse ben kendime bir çay koyayım. Henüz çayı alacak maddi gücümüz varken.

Bilal Erdoğan; “Herkes bir playstationu olsun ister. Ama herkesin alabileceği şeyler değil.


Kaynak: https://onedio.com/haber/bilal-erdogan-herkes-bir-playstation-i-olsun-ister-ama-herkesin-alabilecegi-seyler-degil-936878

Hakkında
Konum: İzmir
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 21 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 21 sa.
Mesaj Sayısı: 1.988
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 3.046
İkinci El Bölümü Mesajları: 235
Konularının görüntülenme sayısı: 92.050 (Bu ay: 374)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 4.689 (Bu hafta: 9)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.