Şimdi Ara

10 yıllık X4 Phenom 9850 bu performans gerçek mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
805
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 10 yıllık X4 Phenom 9850 bu performans gerçek mi?
    https://youtu.be/29xuHHIo4zo

Cpu kullanımı cidden bu seviyelerde mi?Fake video olma ihtimali var mı?Bendede phenom 9950b.e var cpu kullanımı genelde 60-70 arası oluyor oyunlarda[ekran kartı bottleneck yapıyor (gtx 650)]Gtx 1050mini 2gb ile kullanılır mı bu işlemci?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Tarihteki en iyi başarısı phenomdur amd nin.sonrasında fx çıkardılar. Yillar önce Iki pc topladik biri phenom x6 1090t digeride fx serisinin 6100 idi.hesapta ikiside 6 core idi.lakin phenomun gerek masaüstünde gerekse oyunlarda muazzam farkı vardı. Oyle ki hiç anlamayan biri bile pc yi kullanmaya başlayınca ayıkır cinsten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bana biraz enteresan geldi ancak şunu söyleyeyim.

AMD nin en iyi son nesil işlemcileri phenomlardır. Öyleki phenom un son serileri fx in ilk serilerinden çok daha iyi.

amd fx leri çıkardığında kendi eski işlemcilerinden geri kaldı. Özellikle serilik ve tepkime açısından. Şuan kullandığım şu bilgisayarda phenom x4 955 be var. Ve fx6100 ile bir çok açıdan kapışırım özellikle online oyunlarda. Ama şunu söylemek lazım ki biraz oc yapılmış bir phenomum son serileri fx lerin ilk serilerinden çok daha iyi performans gösterir. Bana öyle geliyor ki online oyunda oc yapılmış phenom x6 1090t stock fx8100 kadar iyi olabilir.

fx lere haksızlık etmeyelim. Onlar tam bir buldozer. Yavaş ilerliyor ama büyük bir iş yükünü hallediyor. Oyunlarda iyi olmamakla birlikte bazı işler için güç tüketimi dezavantajına rağmen tercih edilebilir.
  • 10 yıllık phenomx4 be 965 ten ryzen 3 1200e geçtim. phenomu scorpion soğutucu ile 3.7 de tutuyordum şuan ryzen'ı stock soğutucu ile 3.7 de tutuyorum. Performans olarak ryzendan memnunum. BE 965 beni gerçekten 10 yıl boyunca sorunsuzca idare etti teşekkürler phenom mühendisleri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Visam Lord -- 6 Şubat 2018; 8:14:29 >
  • 9850 nun dahil olduğu phenom buglı ve ultra verimsiz fakat amd işlemcilerin çoğu gibi h.transport nedeniyle intel muadilleirne oranla daha rahat çalışan seriydi.

o denli bir antipati yarattı ki devrim denilebilecek phenom 2 lerin kıymetinin bilinmemesine neden oldu.

phenom mimarisi sadece nm rik anlamda ufaltılsa muhtemelen fx serisinden daha performanslı olurdu.

amd nin üretim tarafında sorunları - geriden gelen antipatik duruma rağmen phenom 2 k8 in başarısı gibi devrimsel bir seridir.

şükür ki fx ile çuvallayan amd ryzen ile tarihi tekerür ettirip başarı sağlayabildi.

umarım hep böyle devam eder.

rekabet = kazanan tüketici
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.