Şimdi Ara

amd e450 bu kadar düşük performanslı mı? (iade için fikir)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
7.109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

gün itibariyle amd e450 dual core işlemcili asus k53u notebook aldım 719 tl ye. yaklaşık 5 saattir kullanıyorum. fakat bilgisayar acayip yavaş sadece internet kullanımında dahi 4. sekmede donuyor kapatmaya çalışıyor ki tarayıcı da chrome. tamam bu fiyata bu bunun bilincindeyim zaten oyun hiç oynamam ama bu kadar belirgin yavaş olması canımı sıktı iade hakkım var 27 sine kadar iade etmeli miyim? yoksa kullandıkça açılması gibi abes ama ihtimalce bir durum olur mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: bjknn

arkadaşlar iyi forumlar.

gün itibariyle amd e450 dual core işlemcili asus k53u notebook aldım 719 tl ye. yaklaşık 5 saattir kullanıyorum. fakat bilgisayar acayip yavaş sadece internet kullanımında dahi 4. sekmede donuyor kapatmaya çalışıyor ki tarayıcı da chrome. tamam bu fiyata bu bunun bilincindeyim zaten oyun hiç oynamam ama bu kadar belirgin yavaş olması canımı sıktı iade hakkım var 27 sine kadar iade etmeli miyim? yoksa kullandıkça açılması gibi abes ama ihtimalce bir durum olur mu?

Bence iade edin, E-450 çok berbat bir işlemcidir, bütçeniz var ise en azından i3'lü bir notebook alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _MaxPayne_

quote:

arkadaşlar iyi forumlar.

Bence iade edin, E-450 çok berbat bir işlemcidir, bütçeniz var ise en azından i3'lü bir notebook alın.

gerçekten böyle mi almadan önce haliyle baktım ama hiç kötü yorum görmemiştim yani oyun beklentisi hariç hep olumluydu benim de oyun beklentim zaten yok olunca aldım ama çok şaşırmış ve üzülmüş vaziyetteyim
  • quote:

quote:

quote:

arkadaşlar iyi forumlar.

gerçekten böyle mi almadan önce haliyle baktım ama hiç kötü yorum görmemiştim yani oyun beklentisi hariç hep olumluydu benim de oyun beklentim zaten yok olunca aldım ama çok şaşırmış ve üzülmüş vaziyetteyim

Ya aslında çok berbat bir işlemcidir fakat ayrıntılı okudum da 4.sekmede donacak kadar da kötü değil yani isterseniz bir servise gönderin laptop'u veya sadece chrome'da mı yapıyor bunu başka tarayıcılarda da deneyin.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

arkadaşlar iyi forumlar.

Ya aslında çok berbat bir işlemcidir fakat ayrıntılı okudum da 4.sekmede donacak kadar da kötü değil yani isterseniz bir servise gönderin laptop'u veya sadece chrome'da mı yapıyor bunu başka tarayıcılarda da deneyin.

şöyle bir durum da var internette değilken avg yi kurarken de 2 kez dondu kaldı daha gün değil saatlik bilgisayar ama öyle böyle bir donma değil kağıt üstünde çok daha düşük donanımdaki bilgisayarlarda çok daha ağır işlemlerimde hiç böyle donma ile karşılaşmadım ki çaresizlikten aç kapa yapmak zorunda kaldım kafam çok karıştı uyku yok bana belli oldu bütçemi iyice zorlayıp adam akıllı bişeyler almak lazım gibi
  • quote:

şöyle bir durum da var internette değilken avg yi kurarken de 2 kez dondu kaldı daha gün değil saatlik bilgisayar ama öyle böyle bir donma değil kağıt üstünde çok daha düşük donanımdaki bilgisayarlarda çok daha ağır işlemlerimde hiç böyle donma ile karşılaşmadım ki çaresizlikten aç kapa yapmak zorunda kaldım kafam çok karıştı uyku yok bana belli oldu bütçemi iyice zorlayıp adam akıllı bişeyler almak lazım gibi

Sizin bilgisayarda bir sorun vardır büyük ihtimalle o kadar yavaş olamaz. Çok eski Celeron'lu, 1 GB RAM'li bilgisayarım bile yapmıyordu böyle bir şey. Onu isterseniz teknik servise gönderin, ya da uğraşmam derseniz teknik servisle, ürünü iade edin.
  • işlemci gücü olarak zayıf ama 4 sekmede donacak kadar değil ve kaldı ki işlemci ağır diye donmada olmaz..farklı bir sorun vardır yazılımsal yada donanımsal..oyun oynamıyorum demişsiniz,aldığınız cihazıda pil ömrü vs için seçmediyseniz bence iade edip intel pentium b940-950,960 işlemcili bir laptop alın(kişisel fikrim elbette)
  • E-450 netbook, HTPC ve giriş seviye dizüstü sınıfı için biçilmiş kaftandır ve Intel cephesinde rakibi yoktur. Berbat olarak tanımlamadan önce biraz durup düşünmek gerekir çünkü 717 liraya Intel daha fazla performans veremez. Ancak Atom alıp kafanızı duvarlara vurursunuz.

Yaşadığınız sorunların kaynağının işlemci olduğunu sanmıyorum. Bence servise yollayın.
  • Atom N450 ile bile bi dünya sekme açılıyor. Sorunu usb2.0'ın dediği gibi başka yerlerde arayın. 4 sekme dediğiniz ne içeriyor mesela. Atom ile 10 tane inceleme sitesine girince yine kasılmıyor ama atıyorum dizihd vs. gibi yerlere girince makinanın anası ağlıyor.

Konuyla alakasız olarak e-450'nin esas yeri netbook ve htpc tarzı yerlerdir. Bunu alıp 15.6 ekran notebook'a koydun mu farklı bi klasmana çıkartıyorsun. Kullanıp memnun olanlar da var sizin gibi beklentisi daha yukarıda olanlar da var. Dediğim gibi sıradan web sayfalarına giriyorsanız başka sorunlar olması lazım, işlem gücü yiyen servis , av. gibi.

Çok kabaca B960 ile e-350 arasında şuna benzer fark var :
    http://www.anandtech.com/bench/Product/328?vs=407
  • quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

işlemci gücü olarak zayıf ama 4 sekmede donacak kadar değil ve kaldı ki işlemci ağır diye donmada olmaz..farklı bir sorun vardır yazılımsal yada donanımsal..oyun oynamıyorum demişsiniz,aldığınız cihazıda pil ömrü vs için seçmediyseniz bence iade edip intel pentium b940-950,960 işlemcili bir laptop alın(kişisel fikrim elbette)

ben de bu kadar düşük olmamalı diye düşünüyorum hatta kesin eminim iade için işlemleri başlattım artık bu arada program listesine baktım bi dünya program vardı asus da baya kasmış makineyi aslında onlar silinse kendine gelebilir ama o riski alamam iade edip şunu alma fikrindeyim:

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/acer-i3-2-53ghz-4gb-ram-500gb-hdd-61005543

@Foxbat işlemcinin bana rahatlıkla yeteceğini düşünüp tercih ettim aslında üstte örnekte verdiğim bilgisayarı hakkıyla kullanmam sanırım gerçi fiyatı iyi gibi zaten ama benim kullanımım internet + ingilizce için programlar ve fazlaca office oyun hiç yok ki en çok zorlayan durum bu olur bilgisayarı düşününce bu durumda e450 bana yetmeli aslında ama artık içim rahat değil ya

@Rubisco son derece normal siteler vardı biri translate, livemocha tabiki dh gibi chrome kendini iki kez kapattı bi dünya kez kalakaldı

cevaplar için teşekkürler umarım doğru olan budur kargo parası geçecek yapacak bişey yok, içim rahat olsun bu önemli
  • Atom bile daha iyi.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: usb2.0

işlemci gücü olarak zayıf ama 4 sekmede donacak kadar değil ve kaldı ki işlemci ağır diye donmada olmaz..farklı bir sorun vardır yazılımsal yada donanımsal..oyun oynamıyorum demişsiniz,aldığınız cihazıda pil ömrü vs için seçmediyseniz bence iade edip intel pentium b940-950,960 işlemcili bir laptop alın(kişisel fikrim elbette)

ben de bu kadar düşük olmamalı diye düşünüyorum hatta kesin eminim iade için işlemleri başlattım artık bu arada program listesine baktım bi dünya program vardı asus da baya kasmış makineyi aslında onlar silinse kendine gelebilir ama o riski alamam iade edip şunu alma fikrindeyim:

http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/acer-i3-2-53ghz-4gb-ram-500gb-hdd-61005543

@Foxbat işlemcinin bana rahatlıkla yeteceğini düşünüp tercih ettim aslında üstte örnekte verdiğim bilgisayarı hakkıyla kullanmam sanırım gerçi fiyatı iyi gibi zaten ama benim kullanımım internet + ingilizce için programlar ve fazlaca office oyun hiç yok ki en çok zorlayan durum bu olur bilgisayarı düşününce bu durumda e450 bana yetmeli aslında ama artık içim rahat değil ya

@Rubisco son derece normal siteler vardı biri translate, livemocha tabiki dh gibi chrome kendini iki kez kapattı bi dünya kez kalakaldı

cevaplar için teşekkürler umarım doğru olan budur kargo parası geçecek yapacak bişey yok, içim rahat olsun bu önemli

http://denek333.blogspot.com/

Atom N450 ile açtım bu 18 siteyi. Öyle zort diye açmıyo tabi ama diğerlerini açarken birini okuyup kaydırabiliyorsunuz. AMD e-450 ile haylı hayli daha iyisi olması lazım.

@khanjui Atom bi tarafını yerden kaldırsın da sende öyle yaz daha iyi faln diye.
  • E-450 ile oyun bile oynanıyor.Sorun yazılımsal olabilir.
  • İşlemciden önce 10 tane sebep var bunu yapabilicek.Yeni alman tabiki donanımsal bir sorunu olmicak anlamına gelmiyor.HDD test et bakalım yapamıyosan bile en azından sistem kasarken hdd lambasını incele.Yazılımını tekrar cd lerden kur(içindeki recovery sorunlu olabiliryor bazen)
    İşlemcin bakıcağın en son yer olmalı.Benim 10 senelik p3 notebook um var teyzem kullanıyor. çok rahat facebook dan flash oyun bile oyuyor biraz kassada.
  • bence de sizin makinede sorun vardı eski p4 işlemcili notebooklar bile kullandım onlar bile idare ediyordu.
    sizin işlemci en üst seviye olmasada anllatığınız gibi olmaması lazım bence o makineyi iade edin hatta mümkünse
    iade ederken açıp laptop'u karşınızdaki kişiye de gösterin sorunu.
  • Bence Güç seçeneklerinden Yüksek Performansı seçmedi arkadaş. Sorun bu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaC07

Bence Güç seçeneklerinden Yüksek Performansı seçmedi arkadaş. Sorun bu.

bu şekilde bir ayar olduğunu bilmiyordum belki de sorun buydu ama son durumum şu artık bilgisayar satıcıda bir iki güne ücret iadesi gerçekleşecek haliyle yeni laptop bakacağım uygun fiyatlı i3 işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorum belki ihtiyacımdan fazlasını sunar i3 ama içim rahat etsin zaten 900tl civarına bulunabiliyor gibi
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MaC07

Bence Güç seçeneklerinden Yüksek Performansı seçmedi arkadaş. Sorun bu.

bu şekilde bir ayar olduğunu bilmiyordum belki de sorun buydu ama son durumum şu artık bilgisayar satıcıda bir iki güne ücret iadesi gerçekleşecek haliyle yeni laptop bakacağım uygun fiyatlı i3 işlemcili bir bilgisayar almayı düşünüyorum belki ihtiyacımdan fazlasını sunar i3 ama içim rahat etsin zaten 900tl civarına bulunabiliyor gibi

Simdiden hayirli olsun :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgisayara format atmadıysanız içinde bir sürü gereksiz program aktif şekilde gelir, bu programlar işlemciyi meşgul tutuyor olabilir. İşlemcinin tam modeli

http://www.cpubenchmark.net/midlow_range_cpus.html dekihttp://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+E-450+APU ise gerçekten puanı çok düşükmüş, p4 seviyesinde bir işlemci.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 2 Ağustos 2012; 11:35:10 >
  • arkadaşlar işin içinden çıkamadım bu saat oldu uyumadan araştırdım akşama kadar almam lazım ama hangisini

1-) en mantıklı görünen lenovo fakat menteşe ve servis sorunu önemli handikap servis neyse de menteşe kırılması korkutucu açıkçası ama fiyat/performans çok iyi bir de usb 3,0 olmayan tek seçenek http://pcdepo.com/lenovo-g580-59-332765-notebook-urun7893.html

2-) dell için ısınma sorunu var gerçi servis genelde iyi ama risk almak zor fiyatı da idare eder http://pcdepo.com/dell-inspiron-5110-b35f23-notebook-urun7298.html

3-) asus geri gönderdiğim için aklımda yoktu ama diğerleri sorunlu olunca tekrar baktım nasıldır pek anlayamadım http://pcdepo.com/asus-x54hr-sx118d-4gb-notebook-urun8042.html

edit: bunun fiyatı da baya uygun aslında:http://pcdepo.com/lenovo-g560-59-339553-notebook-urun8079.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bjknn -- 3 Ağustos 2012; 7:20:18 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.