Şimdi Ara

10 yıl kullanmak üzere bir araç alacak olsanız tercihiniz ne olurdu? (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
231
Cevap
3
Favori
11.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kia ya da Honda modellerinden birini tercih ederdim bütçeme göre. Sırasıyla 5 ve 6 sene, 150.000 km boyunca garanti sunuyorlar en başta. 10 sene bineceksem kendi aracına güvenen markaları tercih etmekte fayda var. Kia' ya daha yakınım çünkü Amerikan pazarı dahil dünya çapında yapılan tüm dayanıklılık ve güvenilirlik anketlerinde; incelemelerinde bu güney kore çocukları çoğu avrupa ve japon markasını geride bırakmaya başladılar.

Hadi Japonlar ile kafa kafayalar diyelim ancak onları da geçecekler gibi duruyor gelişlerinden.

Bu iki markada aradığımı bulamıyorsam Toyota ve Hyundai. bunlar da 3 ve 5 yıl garanti sunuyor ancak 100.000 km.

Orada da bulamadıysam kafama göre bir otomobil, AUDI, VW, VOLVO, MERCEDES, MAZDA, MİNİ gibi markalara bakardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 4 Ocak 2019; 11:55:23 >

• yeni s60
  • Srht73 S kullanıcısına yanıt
    11 yıldır tam otomatik Ford SMAX kullanıyorum sifir sıkıntı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Madem uzun süre kullanacağım bari tipi düzgün bir araba olsun der yine Civic alırdım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sepulnation S kullanıcısına yanıt
    Kaliteli Mitsunuzla keyifli yolculuklar dilerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Srht73

10 yıl sorunsuz binilen bir ford ve vw gordun mu hayatında?

Ama ben sana zibil gibi sanayiye uğramamış japon gosteriririm

Ayrıca bu markaların otomatigini onermemen de kendi içinde yaşadığın çelişkiyi gösteriyor .Sorunsuzsa bu arabalar otomatikleri ne diye sıkıntı?

Demek ki doğru düzgün sorunsuz araç yapamıyorlar

Mazda toyota honda

Al 10 değil 20 sene bin
    2007 fiesta vardı geçen sene sattık. Sıfır almıştık. 11 yaşında 110 bin km de sattık.

Filtreler hariç değişen hiç bir şey yoktu araçta. Sadece 1 kez akü bittiği için teklemişti.

Alan adamı görüyorum sanayide. Kapının önünde ilk günkü gibi yatıyor.
  • Acil Stop kullanıcısına yanıt
    Şu 1,5, 1,6 atmosferikleri ne büyüttünüz.. 2,5l 3.0l vs. olsa tamam haklısınız diyeceğim de.

Madem çok verimliler neden emisyon kuralları getirildiğinden beri araçlar turbo ünite ile üretilmeye başlandı, ya da hybrid kullanım oranı arttı? Bu kadar fanboy olmayın. Yine söylüyorum Hitler motor aracım var. Tek artısı Lpg ye uyumu, gerisi yok.

Lpg uyumu olmasaydı kaçınız aynı fiyat bazında turbo motor yerine atmosferik seçerdiniz? Dürüst olun.

İyi günler.
  • Türküdiyar T kullanıcısına yanıt
    Yazdıklarımı bir daha okuyup anlamayı deneyin .Abim kuzenim dayım amcam örnekleri bilimsel olarak bit kadar değeri olmayan örnekler.

Arıza istatistiklerini alıp sıralama yapan dünya çapında otoriter şirketler var .Git bak bakalım ilk 10 da alman markası görebilecek misin ?

Benim de 2 arkadaşım dsg arızası birisi volvo turbo arızası sebebiyle arabalarını sattiklarina şükretmiş durumdalar . hangimiz halkıyız şimdi?

• mlbozkurt M kullanıcısına yanıt
    Sorunsuzlugu tok kapı sesi zannedip elinde sanzumanlarla sanayi sanayi gezenlere ben laf anlatacak değilim

Diriymis?

Kullandığı celigi sorsam kopru diregi dersin

• Aslinda senin kalemin araba llrenault lagunaydi ama uretimi bitti suan megane derim ben askeriyede bile hala 2000 model megane lar var taş gibiler. Bide benzinli almak lazim bizde fluence var 2011 yilinda aldik 2011 model benzin+lpg li hic sorun cikarmadi maşallah malzemede kaliteli yedek parcasi bolca bulunabiliyor. Volvo mazda toyota da sorunsuz araclar uretiyor. Yollardaki arabalari gozlemle eski model arabalari en cok hangi markaların var ona gore alim yapilabilir

• Araçları en uzun süre güncelliğini yitirmeyen tek marka bana göre Mercedes...

Hem premium, hem uzun ömürlü hemde her modeliyle albenili...
  • Maddi açıdan rahatsan volvo kesinlikle.100 binlere çıkarsan jeep renegade.

Bu fiyatların altındaki arabaların kaliteleri artık hemen hemrn aynı.reno fiat harici istediğini al

• Toyota, Honda, Mazda, Subaru.

https://www.youtube.com/watch?v=xnWKz7Cthkk

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Orta segment araç olarak söyleyeyim. Mitsubishi Lancer diyorum. Uzun süredir kullanıyorum sanayiye göndermedi şükür.
  • 10 yıl binmeyi düşünürsem kesinlikle yeni çıkan VOLVO S60 beklerdim.
  • 7 sene B2 kasa 2001 model vectraya bindim sorun yaşamadım. Şuan üst modeli olan insignia kullanıcısıyım 2011 model 3 senedir sorun yok çok şükür. 10 senede 2 opel aracım oldu henüz düzenli bir ustam dahi yok. Sorunsuz biniyorum. Yağ değişiminden yağ değişimine sanayiye giriyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2004 model Honda Jazz'a biniyorum. Bugün araba alacak olsam yine gider Japon arabası alırım.
  • toyota corolla var tanıdıklarımda 2010 da almıslardı araç hala taş

toyota honda mazda hyundai

hyundai dememin sebebi taksicilerdeki accentler vs ler kaç senelik ve çok fazla hırpalanmış araçlar hala daha taş gibi gidiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: alpikom

türkiye şartları için soruluyor anladığım kadarıyla.millet teneke falan dese de tartışmasız renault un bütün araçları dayanıklılık ve mükemmel servisler başka hiç bir markada yok.kullandığımız araçları sayıyım size 1973 reno12 tam 17 sene 440bin km ve rektifiye görmedi.reno9 1985 model 9 sene 180 bin km kullanıldı,reno19 europa tam tamına 21 sene 220 bin km kullanılıp geçen sene satıldı..şu anda da 2009 clio3 kullanıyorum 101 bin km de.birde tabiki toyota tavsiye ederim ve hyundai tavsiye ederim bu araçlarda uzun yıllar sorunsuz kullanılıyor.
    Renault 12 tx babamda vardı. Müfettiş olarak görev yaptığından aracın ülkede gitmediği yer kalmamıştır. Halk arasında katır reno (yolda kalmaz, her yere gider anlamında ) olarak tabir edilen bu araç, ailemize uzun yıllar sorunsuzca hizmet etmişti. Bu aracın yeri bende bir başkadır.

Bir dönem corolla kullanmıştık ama buğu çözemiyordu. Kaç yere gösterdiysek sorunun nereden kaynaklandığını bulamamışlardı. Ama sanırım bu sorun sonradan ortadan kaldırıldı.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.