Şimdi Ara

1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
6
Favori
32.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Suppose27now

Sivilceleriniz için hiç elma sirkesi kullandınız mı ?
    yüz aşırı hassas dokunsan kızarıyor elma sirkesi asidik direkt yakar :D gerek yok
  • upppppppppppppp mesajın sonuna dikakt edin
  • Az bir şey azalmış 90 gün eziyete gerek yok bunun için ümidini kırmış gibi olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-4C740587D -- 25 Nisan 2018; 23:40:20 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-4C740587D

Az bir şey azalmış 90 gün eziyete gerek yok bunun için ümidini kırmış gibi olmasın.
    Daha bi 90 günüm daha var

• Bıkmak yok up lan up

• Uoopppo

• Benim tedavide yeni bitti 7 ay kullandım.Sonuç mükemmel
  • quote:

Orijinalden alıntı: CardoMann

Benim tedavide yeni bitti 7 ay kullandım.Sonuç mükemmel
    İz tedavisi ? Aldınızmı son 2 ay nasıl geçti? Değişimi bu zamandamı gördünüz çünkü resimlerime bakarsan 4. Aya kadar sürekli geri gitti dah yeni yeni iyileşiyor

• sosyalfacia22 S kullanıcısına yanıt
    Bende 4. aydan itibaren sivilce çıkmadı.Kırmızı sivilce izleri vardı onlarda 5.aydan itibaren geçti şu an çok az var.Son 2 ayda burnum aşırı kuruma yaptı hala kuru ve sabahları kalktığımda burnum çok dolmuş oluyor sümkürdüğümde kanıyor.Krem sürmediğim için olabilir.Hametan kıllanma yapıyormuş ondan sürmedim birazda.
  • Hocam yaş aynı senle benim ve sivilcelerim iltihaplı hatta yüzümde bazen kıl dönmeli çıkıyorlar sırf eziyet. Çok sivilce ipleyen bi insan değildim şimdiye kadar ama artık uyurken bile rahat kafamı çeviremediğimi farkettim, şuan kafamı döndürürken bile acıyan sivilceler var. Daha önceden başlayıp 1. Ayda bırakmıştım 1.5 sene önce ne yapsam tekrar mı başlasam? Kan ve hormonlara etkisi ne kadar? Spora etki ediyor mu uzun vadede(en çok kafama takılan konulardan biri bu)?

• quote:

Orijinalden alıntı: ClassımDeğilsin

Hocam yaş aynı senle benim ve sivilcelerim iltihaplı hatta yüzümde bazen kıl dönmeli çıkıyorlar sırf eziyet. Çok sivilce ipleyen bi insan değildim şimdiye kadar ama artık uyurken bile rahat kafamı çeviremediğimi farkettim, şuan kafamı döndürürken bile acıyan sivilceler var. Daha önceden başlayıp 1. Ayda bırakmıştım 1.5 sene önce ne yapsam tekrar mı başlasam? Kan ve hormonlara etkisi ne kadar? Spora etki ediyor mu uzun vadede(en çok kafama takılan konulardan biri bu)?
    spor bu ilacı kullanırken önerilmez başlıca 2 sebebi var,
    ilki bu ilacı kullanırken özellikle belin her yerin şiddetli şekilde ağrır bu yan etki %80 de görülse de sende olmayabilir
    ikincisi biliyosundur her ay kan tahlili vermen lazım değerler yüksek çıkarsa dozu azaltır ya da 15 gün ilaca ara verdirir, yoğun spor yapmak da bu değerlerin artmasına sebep oluyor

• konu sahibi için de bir yorum yapmak istiyorum, baya bir gelişme var bundan sonra sivilce çıkmaz zaten ilaç biterken de izlerin büyük oranda geçer, geri kalan kısım da 3-4 ay içinde kendi kaybolur kremlerle de destekleyerek süreci kısaltabilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schizzo -- 8 Haziran 2018; 15:6:16 >
  • Geçen doktora gittiğimde roaccutane yazmıştı ama aynı gün tahlilde karaciğer sonuçlarım baya bi yüksek çıkmıştı. 3 farklı tahlil daha verdim ve normale düştü değerlerim 2 hafta içinde. Bugün doktor 40 mg yerine 30 mg yazdı.

Kan tahlilini ramazandan önce vermiştim ve spor yapıyordum. Bir iki gün içinde üst üste tahlil sonuçları yüksek çıktı, ramazan geldi, üyelikte bitince ara verdim ama ramazandan sonra tekrar başlayacaktım. Doktorla konuşayım bu konuyu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Köylü Çiftçi

Geçen doktora gittiğimde roaccutane yazmıştı ama aynı gün tahlilde karaciğer sonuçlarım baya bi yüksek çıkmıştı. 3 farklı tahlil daha verdim ve normale düştü değerlerim 2 hafta içinde. Bugün doktor 40 mg yerine 30 mg yazdı.

Kan tahlilini ramazandan önce vermiştim ve spor yapıyordum. Bir iki gün içinde üst üste tahlil sonuçları yüksek çıktı, ramazan geldi, üyelikte bitince ara verdim ama ramazandan sonra tekrar başlayacaktım. Doktorla konuşayım bu konuyu.
    hocam toz alıyorsan değerler uçar zaten ayrıca yağlı yemende çok arttırır dikkatli ol şekerden biraz uzak dur değerler sıkındı olmaz
  • 3 yıl önce zoretanin kullanmıştım roaccutane ile aynı etken maddeye sahip bir ilaç.6 ay sürdü tedavi şükür sivilcelerden kurtuldum bir daha da çıkmadı.Konuyu görünce duygulandım biraz.
    Yanlış hatırlamıyorsam ilk 3-4 ay doğru düzgün etki etmedi birden etki bir başladı hızlıca temizlenmişti yüzüm(Değişik bir ilaç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Judoo -- 10 Haziran 2018; 2:14:51 >
  • baya baya temizlenmiş yüzün
  • Hocam güzel toparlamışsın maşAllah devam et bu şekilde.
  • 190.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F01EF196DU

.
    Bu ilacı kullandıktan sonra ülseratif kolit hastalığı çıktı %50 engelli raporum var o kadar ağır hastalık ülseratif kolit sakın bu ilacı kullanmayın kullandırmayın !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: Xecutioner_QQ

Bu ilacı kullandıktan sonra ülseratif kolit hastalığı çıktı %50 engelli raporum var o kadar ağır hastalık ülseratif kolit sakın bu ilacı kullanmayın kullandırmayın !!!

Alıntıları Göster
    Geçmiş olsun bende tıp fakültesinde öğrenciyim ülseratif kolit bağırsağa giren bazı bakteri veya virüs türlerinin yüzünden olur otoimmün hastalıktır ve pek roaccutane ile alakası olmaz
    Ama şöyle bir durum var accutane bağışıklılık sistemini biraz zayıflatıyor sizde bu virüsü kapınca bu hastalığa yakalanmışsınız demekki ilaç bağışıklılık sisteminizi aşırı zayıflatmış muhtemelen kan testlerinizi düzenli yaptırmadınız eğer yaptırsaydınız bu gerçekleşmezdi

Kan ve karaciğer testleri normal oldukça bu ilaç zarar vermez zaten her ay rutin alınır bu testler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyalfacia22 -- 9 Ağustos 2018; 23:19:8 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.