Şimdi Ara

1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
135
Cevap
6
Favori
32.421
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkadaşlar 7 ay kullandım son 5 aydır bırakmış durumdayım bitirdikten sonra bir daha asla sivilce çıkmadı ancak hala ara ara kızarıp 1-2 saate geçiyor doktor etkisi bıraktıktan 1 yıl sonra tamamen geçer dedi ( ama ayda 1-2 defa oluyor oda önemsiz ) soğuktan etkileniyorum , diceğim odurki kesinlikle kullanın kimseyi dinlemeyin yok herkes bişey sallıyor her gün 5 sivilce çıkan ben 5 aydır hiç sivilce çıkarmadım ve aşırı yaplı yesem bile 0 ya hiç çıkmıyor ne güzel :)
    Resimleri koyuyorum ayrıca iz kremi falanda kullanmadım hiç bişey kullanmadım kullansam daha iyi olurduda yoruldum belki bu yaz lazer yapar baby face olurum ama böylede memnunum kimse içine girmedikçe farketmiyor sağlıxakla kalın lazer yaparsam onun sonuçlarınıda atarım buraya ama en az bi 6 ay sonra

EN ALTA DİKKAT

Evet 15 yaşımdan beri sivilcelerle uğraşıyordum aslında kendi haline bırakmıştım uğraşmıyordum taki geçen güne kadar dedim artık tedavi alıcam 6 aylık tedaviye başladım roaccutane ile
    Cilt tipim aşırı yağlı saçlarımda öyle
    Yaşım 22 kilom 72 boyum 181 kendi çapımda evde fitness yapıyorum

İlk aay 30 mg ve hametan adlı dudak nemlendiricisi kullanıcam resmin altına gelişmeleri yazıcam
    sivilce çok siyah nokta daha çok bakalım ilerde ne olucak

—————————

Evet bunlar 8. Gün pek bir değişim yok ancak havalar soğuk olduğu için galiba hava kuru baya ondan dolayı dudaklarım felaket kuruyor ve yanıyor bide bir gün yüz tenim bembeyaz bi gün kııpkırmızı galiba suyla alakalı içersem beyaz etki ediyor içmezsem kızarıyorum şu an için başka sorun yok gelişmede yok

—————-

14. Gün
    1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL
    1 haftada yüzüm iyice kötüleşmeye başladı dudaklarım aşırı kuruyor 10 dkda kuruyor direkt su içmeye çalışıyorum saçlarım artık yağlanmıyor 3 gün yağsız geziyorum
    Moralimi bozmuyorum çünkü yüzüm bundanda kötü olmuştu zamanında bu bir tedavi süreci sonunun güzel olduğunu hayal edip öyle idare edicem ayrıca kollarımda va de kuruma başladı yüzümde kuruyor ve pul pul dökülüyor mecburen yüzümede nemlendirici sürüyorum daha önce dediğim gibi eğer su bol içmezsem direkt yüzüm kızarıyor eğer içersem kızarıklık geçiyor daha beyaz bir ten oluyor ve gözlerimde kuruma var sürekli uyku var gibi hissediyorum 2 hafta sonra doktordan onun için sulandırıcı alıcam
    Böyle göründüğüne bakmayın belli etmeyen bir bb krem var dışarı çıkarken aşırılıklara sürüyorum bellide etmiyor bu kadar kötüde durmuyor başka gelişme yok kutular yarılandı bide burnumun içide kuruyor ancak kanama vs yok görüşmek üzere sorularınızı yazın cevaplarım asla motivasyonunuzu bozmayın bu işin sonu güzel olacak inanıyorum 6 ay sonra buraya güzel şeyler yazıcam

Evet 14. Günün resimlerinden 1 saat sonrası
    1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL
    Evet az önce çok aşırı kuru olduğu için ister istemez kızarmıştı nemlendiriciyi yüzüme sürdüm ve farkı görün diğerinden daha iyi bu kalan küçük yerlerede bb krem sürüyorum yüzüm normal sıradan oluyor bunu atmamın sebebi başlamayı düşünenler için resimler görüp korkmayın diye her şeyin çaresi su içsem neme gerek kalmazdı bugün 0.5 litre içtim normalde3 içmeliyimli nem dengesi bozulmasın sağlıcakla kalın

————- 26. Gün——

Evet zaman hızlı geçiyor komitem vardı baya stres oldum zaten kötü geçti yüzümün durumu böyle şu an

Göz kuruması falan olmuyor ama vucudumun heryer pul pul dökülüyor özelliklede yüzüm mecburen nemlendirici sürüyorum dışarı çıkarken yoksa berbat ayrıca saç derimde kuruyor ve kepeklenme başladı şampuan alıcam birde siyah noktalara değineym hissedilebilir şekilde dışarı çıkıyor siyah noktalar hızlıca geçiyorlar şu an için zaten reçetede %99 undan. En geç 6. Haftada bütün siyah noktalar geçer diyor dediği gibide oluyor gibi bakalım 2 haftaya yazarım yine onun dışında dudaklarım çok kurumaya devam ediyor hametanı basıyorum idare ediyoruz bi şekilde. Kaldı 5 ay inanıyorum oda geçecek sırtımdada çok vardı hepsi söndü kuruyorlar şu an . Takipte kalın iy günler
    Ayrıca 1 aydır 1 tane sivilce çıkmamıştı ilk defa 1 tane çıktı oda büyük baya ama geçer 1 haftaya

35. Gün
    Sivilcede kusma başladı galiba anlımda bi değişim yok ancak yanaklarım mahvoldu moralimi yüksek tutup sabır ediyorum umarım düzelir iyice kötü oldu çünkü .dudaklarım hala kuruyor özellikle kenarlar kuruyor ağzımı açamıyorum acıyor . Göz kuruluğu eklem ağrısı burun kanaması falan yok . Bi tek saçlarım yağlanmıyor onun dışında bir değişim yok şu an için .40 mg alıyorum 20-20 umarım düzelme moduna geçer

Onun dışında sırtımdaki ve omuzlaeımdaki sivilceler kurudu geçiyorlar .

—-45. Gün —-

Geriye doğru gitmeye devam ediyor daha kötü oluyor pes etmek yok moral yüksek bekleyecez 6. Aya kadae herşeye hazırlıklıyım cildimde kuruma var dudaklarım kuruyor başka yan etki yok göz kuruması burun kanaması va yok halsizlik ağrı vs yok 20-20 günde 40 mg alıyorum sormak istediğiniz varsa sorun

Bu arada böyle çıkmıyorum dışarı önce nemlendirici sürüuorum kızarıklığı alıyor üstüne bb krem var hafif makyaj gibi olmayacak şekilde sürüyorum %80 oranında kayboluyor

52. Gün
    1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL

Umutsuzum huzursuzum mutsuzum

Burnum ortasında dağ gibi yara oluştu ve geçmiyor doktora gittim aldıramassın lazer cerrahi vs yasak kim görse bu ne ne diyor
    Öte yamdan sivilcelerde artış ve hala azalma yok dudak burun göz kuruluğu var bugün sorsanız kullanmayın derim şimdide güneş geliyor ve hergün krem sürmek lazım bide onla uğraş bi gelişme olsa neyse dicwm oda yok

Bu arada saçlarım zaten seyrekti iyice döküldü ve %30 u gitti dışardan bakan deriyi rahat görüyor artık o derece kötü oldu ben mutsuzum şu an . Zaten ilacın depresyon etkisi var kimseyle konuşmuyorum evden çıkmıyorum 4 ay var daha sabır etmeye çalışıyorum tek yaptığım şey bu sorunuz olursa sorun
    26. Günü özlüyorum

-60. Gün 3. Aya giriyorum -

3. Aya girerken gözlerim mahvoldu kuruluk gözlerime burnuma ve dudağıma vurdu çok kötü oldum nemlendirici sürmekten kanser oldum ya sivilcelerde hala çıkmaya devam ediyor bakalım bi gelişme yok sormak isterseniz sorun

-90. Gün-

Evet zaman çok hızlı geçiyor 90. Güne geldim günde 40 mg alıyorum herhalde 2 gün sonra doktora gidicem 60 a çıkartır açıkçası sırtımda çok vardı hemen hepsi geçti ama yüzüm mahvoldu ve halada çıkmaya devam ediyor iz olaeak kalıyor şu an böyle berbat iyileşmeyi ne zaman göreceğim bilmiyorum ve hala sadece burnum ve dudaklarım kuruyor burun kanamasıda hiç olmadı bakalım ne zaman iyileşecek acaba

BU BURDA DURSUN çk olumsuz tepki verdiğiniz için atıyorum

normalde attığım resimler yüzümde 0 nem oranı ve 0 bakım halindeyken tabiki dışarı öyle çıkmıyorum
    erkekte olsam makyaj yapmıyorum tabi ama

önce nemlendiriciyi sürüyorum ardından farmasi bb krem var onu srüyorum ama sadece sivilceli yere yani %20 gibi bir kısmına sürüyorum o kırmızı bölge beyazlıyor yüzüm zaten beyaz bellide etmiyor ve en azından temiz olmasada çok dikkat çekmeyen bir yüz ile çıkıyorum dışarı alın buda 10 dk önce çektiğim bir resim

evet dışarı böyle bir yüz ile çıkıyorum bunlar teknolojini nimetleri işte

———125. Gün——-

Evet geldik 125
    Şimdiye kadar hiç sırt eklem ağrısı olmadı sadece dudaklarım kurudu yüzüm kurudu onuda nemlendirici ile çözdüm yüzüm beyaz sadece izler duruyor şu an sivilce çıkışı tamamen durdu hiç çıkmıyor çok aşırı kurutursam 1 tane çıkıyor 1.5 aydır en fazla 5 sivilce çıktı ki normalde günde 5 tane çıkardı şimdi ilzer kaldı 2 ay var daha bitöesine sivilce çıkmadan 2 ay kullanırsam izler de baya azalacakmış üstüne şu an kızarık biraz nemlendirince oda geçiyor ki ilacı bırakınca bu hassasiyet te kaybolacak şu an mutluyum açıkçası ara sıra pişman oluyordum ancak galiba değecek sonucu görmek için daha 5 ay var 2 ay ilaç bitiyor 3 ayda krem ile iz tedavisi %70 ilerleme olacak sabır diyorum sorusu olan varsa sorabiliri 50 mg alıyorum
    Görüdğünüz gibi boynum kızarmış ilacın etkisi bu bunlarda geçecek ki kızarmalar 2-3 saate geçiyor ilacı aldıktan sonra

Buda alnım alnım gayet temiz o 3. Ayda iyileşti sivilceliydi orasıda jet hızıyla temizlendi

190. Gün

Vay be bu konuyu açalı neredeyse 190 gün oldu
    Artık yan etiklerden bahsetmicem zaten tedavinin son 20 günü bu 40 mg alıyorum burun ve dudak kuruyor
    Güneşe 2 dk çıksam hemen güneş lekesi oluşuyor bu ilacı mümkünse ekimde başlayıp mayısa yakın bitirin kesinlikle yazın kullanmayın

Gördüğünüz gibi 2.5 aydır hiç sivilce çıkmadı hemde 1 tane bile çıkmadı anlım tertemiz ancak yanaklar kırmızı bunlarda tedaviden sonra yarısı geçecek ama yarısı kalacakmış onun içinde artık lazer vs herhangi bir tedavi düşünülecek bakalım zamanla belli olur eğer yaparsam onuda konuya eklerim
    Bugün sorsanız bu ilacı kesin kullanın derim ama yazın kullanmayın rezillik resmen

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sosyalfacia22 -- 28 Ocak 2019; 21:43:48 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Devam hocam uplayın konuyu gorelım bakalım ne etkı edecek

• Siyah noktam yok ama merak ettim takip.

Urun kac tl?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 11 52 7

Siyah noktam yok ama merak ettim takip.

Urun kac tl?

Reçeteli satılıyor genel olarak 40 tl

• siyah nokta dediğin bense etki etmez..farklı bir şeyse edebilir . geçmiş olsun.

• Merhaba hocam, ben yaklaşık 1sene kullandım bu ilacı. O fotoğraftaki gibi olan siyah noktalar bende de çok vardı geçti hepsi. Sizde de geçer diye düşünüyorum

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F01EF196DU -- 17 Temmuz 2021; 22:32:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avsarimsi

Bu Avrupa'da yasaklanmış İngiltere'de 20 can almış bir ilaçtır.

İntihara kadar götürebileceği kendi prospektüsünde yan etki olarak yazar

Son derece ağır yan etkileri olan bir ilaçtır

Bu ilacı KESİNLİKLE DOKTOR KONTROLÜ olmadan kullanmayın!!

Doktorunuz vermeden kullanmayın. Tahlille veriliyor ve doktor sürekli kontrol ediyor.

Aman diyeyim

Bugüne kadar 21 milyon kişi bu ilaçla tedavi olmuş normal zaten intihar eğilimi olan kişiler ediyor bende öyle bir durum kullanan çok arkadaşım var zaten doktor kontrolündeyim sıkıntı yok

• quote:

Orijinalden alıntı: FuzuIi_

Merhaba hocam, ben yaklaşık 1sene kullandım bu ilacı. O fotoğraftaki gibi olan siyah noktalar bende de çok vardı geçti hepsi. Sizde de geçer diye düşünüyorum

Resimdeki gibi aynen hocam çok fazla siyah nokta var peki izler olarak ne olur çukur kalırsa napıcam

• quote:

Orijinalden alıntı: sosyalfacia22

quote:

Merhaba hocam, ben yaklaşık 1sene kullandım bu ilacı. O fotoğraftaki gibi olan siyah noktalar bende de çok vardı geçti hepsi. Sizde de geçer diye düşünüyorum

Resimdeki gibi aynen hocam çok fazla siyah nokta var peki izler olarak ne olur çukur kalırsa napıcam

Hocam benim yüzüm de sizinki gibi hatta daha kötüydü ama şuan hiçbi iz miz kalmadı gayet temiz. İlaç nasıl bişeyse artık hepsini temizledi. Siz doktorun söylediklerini yapın, aylık kontrollerinize gidin hepsi geçer

• quote:

quote:

quote:

Hocam benim yüzüm de sizinki gibi hatta daha kötüydü ama şuan hiçbi iz miz kalmadı gayet temiz. İlaç nasıl bişeyse artık hepsini temizledi. Siz doktorun söylediklerini yapın, aylık kontrollerinize gidin hepsi geçer

Teşekkür ederim . Tedaviniz kaç ay sürdü ve iyileşme ne zaman başladı :) bu ikisini merak ediyorum

• 4 aydır kullanıyorum. İlk ayın sonunda bütün siyah noktalarım gitti. Bende tek yan etkisi gün içerisinde çok fazla uyku getiriyor. İstediğiniz kadar uyuyun ama uykunuzu alamıyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

4 aydır kullanıyorum. İlk ayın sonunda bütün siyah noktalarım gitti. Bende tek yan etkisi gün içerisinde çok fazla uyku getiriyor. İstediğiniz kadar uyuyun ama uykunuzu alamıyorsunuz.

Benim resimdekiler gibimiydi hocam? Onlar siyah nokta seğil mi

• sosyalfacia22 S kullanıcısına yanıt
    .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-F01EF196DU -- 17 Temmuz 2021; 22:33:5 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: The Loner

4 aydır kullanıyorum. İlk ayın sonunda bütün siyah noktalarım gitti. Bende tek yan etkisi gün içerisinde çok fazla uyku getiriyor. İstediğiniz kadar uyuyun ama uykunuzu alamıyorsunuz.

Benim resimdekiler gibimiydi hocam? Onlar siyah nokta seğil mi

Değil. Senin gözenekler büyümüş. İlacı kullanım esnasında gözenekler de küçülür ama bu küçülme oranı kişiden kişiye değişir. Benim burun çevresinde birazcık siyah nokta vardı hepsi gitti. Onun dışında cildimde sıkıntı yok.
  • Uppp

• The Loner kullanıcısına yanıt
    Hocam ben de 4.5 aydayim.40 mg kullanıyorum toplam.

Değişim yok hala akne çıkıyor ve yüzümde kırmızı kırmızı benekler duruyor

Sizde durum nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: floki20

Hocam ben de 4.5 aydayim.40 mg kullanıyorum toplam.

Değişim yok hala akne çıkıyor ve yüzümde kırmızı kırmızı benekler duruyor

Sizde durum nedir?

Bende kullandığım 2. ayın sonundan beri hiçbir sivilce çıkmadı. Şuanlık cildimde sorun yok. Sadece birkaç sivilce izi var onlarda geçiyor yavaş yavaş.
  • Up beyler sorun

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.