Şimdi Ara

1. YIL Roaccutane Kullanıyorum Sürekli Gelişmeleri Bildiriyorum SS li. 1. YIL (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
135
Cevap
6
Favori
32.451
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sen bazı cahillerin yorumlarına aldırma, devam et, deri altındakileri de çıkardığı için daha çoğalmış gözüküyor. Tedavin tamamlandığında vücudunda sivilce kalmayacak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin cildin daha kötü olmaya başlamıs

Ne kadar kullanacaksin ilaci?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ilaç saç dökebiliyor mu ?

• Sanki daha cok artmis

• quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Nixon

Bu ilaç saç dökebiliyor mu ?
    Saçımın %40 ı gitti dılardan bakınca deri görünüyor o kadar seyrekleşti ya

• quote:

Orijinalden alıntı: Kanatlandırmayan_Redbull

Senin cildin daha kötü olmaya başlamıs

Ne kadar kullanacaksin ilaci?
    Bittiği yere kadar diyeyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Yirikalische

Sen bazı cahillerin yorumlarına aldırma, devam et, deri altındakileri de çıkardığı için daha çoğalmış gözüküyor. Tedavin tamamlandığında vücudunda sivilce kalmayacak.
    Girdik bu yol apes etmek yok gittiği ve bittiği yere kadar kullanıcaz

• quote:

Orijinalden alıntı: sosyalfacia22

Saçımın %40 ı gitti dılardan bakınca deri görünüyor o kadar seyrekleşti ya

Alıntıları Göster
    Başladığına pişman mısın?

Ben de seninle yaşıt olmama rağmen hala bu cilt sorununu yenebilmiş değilim. Ama ben başka alternatif çözüm denemedim hiç o yüzden buna başlamak için başka şeyleri önceden denemek lazım diye düşünüyorum.

Senin bu ilaçtan önce uyguladığın tedavi veya ilaçlar oldu mu ?

• yaşıt sayılırız.

ben lisedeyken çok çektim sivilceden.

doktorada gitmiştim ama basit bir krem verdi.o da işe yaramamıştı.

üzerinden yıllar geçti artık sivilce yüzümde hiç çıkmıyor gibi birşey .kurtuldum Allaha şükür.

fakat sırtımdaki sivilceler hala duruyor.O da çok önemli değil.

Yediğin yemeklere dikkat ediyor musun ? Tuz ve yağ çok etkiliyor sivilceyi.

Gerçi çıkacağı varsa her türlü çıkıyor namussuz :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 07kubi07 -- 23 Nisan 2018; 17:14:55 >
  • Bi bok gelişme yok boşuna kullanmışsın

• quote:

Orijinalden alıntı: MysticDesign

Bi bok gelişme yok boşuna kullanmışsın
    Evet yok çünkü daha 3 ay bitirdim kaldı 4 ay daha tedavinin yarısına gelmedik normal bence reçetesinde bile son 2 ay temizlenmeye başlar yazıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Oscar Nixon

Başladığına pişman mısın?

Ben de seninle yaşıt olmama rağmen hala bu cilt sorununu yenebilmiş değilim. Ama ben başka alternatif çözüm denemedim hiç o yüzden buna başlamak için başka şeyleri önceden denemek lazım diye düşünüyorum.

Senin bu ilaçtan önce uyguladığın tedavi veya ilaçlar oldu mu ?

Alıntıları Göster
    Yani bu soruya tedavi bitince cevap verebilirim şu an pek umudum yok ama hem 3 ay kullandım daha 4 ay car dozajda 40 mg yani 60 normal dozajı ben düşük alıyorum ve yarısına bile gelmedim

• Kardeşim inanamıyorum sana. Hem sivilce derdin var ,hem sakal bırakıyorsun. Tozu kiri çok tutar sakal. Ben üç gün bıraksam sivilce doluyor yüzüm. Kesince geçiyor. Bu arada çok geçmiş olsun. Umarım bir an önce sağlığına kavuşursun. Ha son anda aklıma geldi Sebamed sıvı sabun hangi arkadaşım denediyse çok işe yaradı. Ph düzgün olduğu için cildi kurutmuyor hem.
  • Hocam Roaccutane kullanırken zaten böyle oluyor benim bildiğim. Ben eczanede çalışırken verdiğimiz hastalarda hep önce aşırı sivilce çıkar sonra kaybolurdu. Yani başlarda zaten eski halinden çok daha kötü hale götürüyor. Ama sonradan düzeliyor. Kolay olmamasını anlıyorum ama bence kendinize güzel telkinler verin ve sabırla bekleyin. Ben düzeleceğine inanıyorum

• Doktorunuzun uyarılarına mutlaka uyun ve ilacı dikkatli kullanın.

7. Aydayim ve 6.aya kadar akne devam ediyordu.

1 aydır 1 tane bile çıkmadı.

Sabredin ise yarıyor

• Bu aylardan sonra azalmaya başlar merak etmeyin. Benim 6. ayım son paketi içeceğim ve bitiyor. Keşke orayı burayı okumayıp zamanında kullansaymışım boşuna dolaşmışım iltihaplı sivilcelerle.

• Evet arkadaşlar bende bu ilacı kullanmadan önce baya araştırdım sonra internet de yazılanlardan korktum ve ortalama 1,5 yıl kullanmadım.Ama sivilceler akneye hatta şiddetli akneye dönünce artık yapacak bir şey kalmadı dedim ve ilaca başladım.İlaca başlangıç tarihim 15.09.2017 yani ortalama 7 aydan fazla oldu günde 40mg olmak üzere 20+20 olarak alıyorum her ay kan tahlili olmadan doktorum yazmıyor.İlaç ilk 6 aya kadar yüzünüzdeki bütün sivilceleri çıkartıyor. Geçen hafta gidip son ilacımı da aldım.Bu ayda son kez kullanacağım ve sonrasında 3 ay doktorun vereceği bir kremi güneş kremi ile beraber kullanacağım.Size tavsiyem ortalama 6 ay süre içinde sivilcelere çare bulamayınca dermatologlara başvurun ve ilacı kullanırsanız sonuna kadar kullanın sakın bırakmayın tedavi bittiğinde insan keşke ilk zamanlar kullansaydım diyor.Hepinize iyi forumlar.
  • Sivilceleriniz için hiç elma sirkesi kullandınız mı ?

• Hocam 20mg kullanırken dudak kuruluğu ve 2 kere burun kanaması yaptı sonlara doğruda göz kuruluğu yaptı 1.5ayda bıraktım sizdede yan etki yaptı mı? ve kaç mg kullanıyorsunuz izleriniz geçti mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: uçankeko

Hocam 20mg kullanırken dudak kuruluğu ve 2 kere burun kanaması yaptı sonlara doğruda göz kuruluğu yaptı 1.5ayda bıraktım sizdede yan etki yaptı mı? ve kaç mg kullanıyorsunuz izleriniz geçti mi?
    hocam ilk başta yan etkiler evet zorluyor ancak vücudun bir adapte sistemi var ve bir süre sonr aalışıyorsn ben ilk 2 ay dudaktan çok çektim ama şu an sıkıtnmı yok alıştım burnunlada oynamassan ve içine hametan sürersen gece yatarken sıkıntı olmuyor açıkçası benim tek dert ettiğim saç dökülmesi yarısı gitti ya dotkra sordum sonra tekrar çıkacak ben 30 la başladım sonra 40*40* ve bu ay 50 kullanıcam
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.