Şimdi Ara

1 Ekran Kartını 2 Cihazda Birden Kullanmak (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
26
Favori
6.885
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
137 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

kaydetmeyende ne bileyim

• İlk başta ne saçmalıyor diye bakmaya başladım ama olur bu olay.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hocam hep diyodumki at gibi masa üstü var mecburiyetten laptoplarda sürünüyoz masaüstünün gücünü laptopdan alabilsem ah derken bu konu çıktı ilk fırsat buldugumda deneyecegim eline emegine saglık

• temhem3838 T kullanıcısına yanıt

Usta eğer masaüstünü de kullanacak bir kişi yoksa, yani sadece mobil olduğu için laptopta takılıyorsan sanal makine kurmadan sadece parsec ya da moonlight+sunshine kurarak kontrol edebilirsin masaüstünü laptoptan, oyun vs. oynayabilirsin.

• Arkadaşlar neden konudaki resimler bulanık gözüküyor ama tıklayınca net gösteriyor? Düzeltemiyor muyuz onu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61desTRoyer61 -- 29 Kasım 2022; 1:19:53 >
  • Güzel rehber olmuş linus tech tips videosundan biliyorum bu olayı ama steam link kullanarak güçlü makinedeki oyunları güçsüz bilgisayardan veya telefondan oynamak daha kolay bir çözüm.

• Emeğine sağlık ama aşırı verimsiz ve boş bir yöntem. Bunun yerine doğru düzgün bir sistem kurup, @boomcu 'nun paylaştığı gibi sistem kaynaklarını paylaştıran bir yöntem ile daha verimli senaryolar üretebilirsiniz.

Sizin yöntem pc ve sanal makinede iki farklı bilgisayarmış gibi çalıştırmanız için verimsiz bir uğraş. Bunun yerine bilgisayarınızı private cloud server'a dönüştürüp, kullanmak daha mantıklı.

Emeğiniz için teşekkürler. Sizin bu mantığı zaten Knight Online tayfa yıllardır kullanıyor :D

• Bluepower kullanıcısına yanıt

Steam link de denemiştim ama sevemedim. Gecikme daha fazla sanki Parsec'e göre. Tabi isteyen kontrol uygulamasını sevdiği başka bir uygulama seçebilir ben mantığı anlattım :)

• Eline sağlık hocam +rep

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Kısa özet: iyi pc ye sanal makine kurup ekran kartını tanıtıp eski cihazdan remote atıyor.

hazırlamak için emek harcamış.

• Mesela oyun bilgisayarım var odamda, salonda da çok daha güçsüz media pc var tv'ye bağlı. Ben bu yöntemle tv'ye bağlı bilgisayarın üzerinden god of war oynayabilirim yani? Süpermiş. Stream ederken alacağım performansı merak ediyorum. Yalnız ben aynı anda iki bilgisayarda birden oyun oynamayacağım. Sanal makine kurmak yerine sadece parsec'le bilgisayarı stream etsem yeterli olur herhalde.

• cenk78 kullanıcısına yanıt

Evet sanal makine kurmana gerek yok bunun için, başkası da aynı anda kullanmayacaksa o güçlü PC'yi.

• Süper olmuş ilk boş firsatta deneyecegim ik adet taşınabilir bilgisayarim var. Biri cok eski digerinin de ana ekran kartı bozuldu. Bu sebepten çok efektif kullanamıyorum. Yeni topladığım masaüstü ile laptap vs ile işlerimi halledebilirim. Deneyecem

• Kısa özet ve çalışma mantığı:

1. Sanal Makine oluşturuyor. (Sanal Makinede işlemci ekran kartı ayırma ayarı vs. var, o şekilde kullanılabiliyor)
    2. Sanal Makineye parsec'le bağlanıyor ve istediği bilgisayardan oyun oynayabiliyor.

Kendi imkanınızla GeForce Now yapmak gibi bir şey yani.

Güzel.

• sedatistan kullanıcısına yanıt

aynen bunu yazmaya gelmiştim. ASTER iyidir.

• ilkekaratas İ kullanıcısına yanıt

Aster ile, aynı anda bir oyundan iki tane açmamıyoruz hocam, bildiğiniz bir yöntem varsa paylaşırmısınız?

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

Bu kodu ben de denemiştim ama bende stabil çalışmamıştı. En stabil çalışan ilk paylaştığım koddu, çok çok nadiren sıkıntı çıkarttı o kod. Zaten araştırdığımda da anlamıştım bazısında stabil çalışan bazısında o kadar iyi çalışmıyor sanırım. Ama Windows geliştirmeye devam ediyor bu olayı anladığım kadarıyla. Belki şuan daha stabildir bu kod da. Deneyeli baya oldu çünkü. Bir ara denerim yine ben de. Millet de bir denesin geri bildirimler gelsin. İstersen ana konuya da ekleyebilirim bu kodu.

Teşekkürler bu arada ekleme için :)

• Seto-Kaiba kullanıcısına yanıt

Hocam öyle olsa sanal makinede God of War çalıştıramazdım. Değerleri ne kadar arttırırsam stabilite o kadar bozuldu. Ama dediğim gibi farklı kartlarda değerleri yükseltmek belki de stabiliteyi o kadar bozmuyor. Ya da belki o sorunları kapattılar artık. Akşam eve gittiğimde değerleri yükselterek tekrar denerim ona göre değiştiririm kodları.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 61desTRoyer61 -- 29 Kasım 2022; 14:2:22 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.