Şimdi Ara

1.6M elektriklimi yoksa normal araç mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Geçen yıl foruma yine sormuştum. O zamanlar elimde yaris vardı, yaris satıp 3008, tucson arasında kalmıştım. Sonuca göre tucson almıştım. Şimdi diğer aracımı yenilemek istiyorum ve yine foruma danışmak istedim. Tucsondan aşırı memnunum. çocuk ile yolculuklar sorun olmaktan kalktı

Şimdi ise kendi aracımı yenilemek istiyorum bende e90 177hp 320d var 11yıldır kullanıyorum. Satıp ne alsam kararsızlığındayım. BMW de sevip sevmediğim onlarca özellik var. Sevmediğim şeyler ise çok fazla

Sevdiğim 1-2 şey

-Yalıtımı iyi

-Sürüş hissiyatı süper, yerdeki her şeyi direksiyondan hissediyorum (tucson, yaris, c200, elentra, corolla, passat, captiva bunlarda o his yok)

-güvende hissettiriyor frene basınca duruyor, gaza basınca gidiyor

Eksi yanları

-Sürekli sanayideyiz

-eşya gözü yok

-araç basık

-inmesi binmesi dert alçak

-cocuk ile sığması zor

-parçaları çok pahalı

-Artık yüzü vs çok eskidi

Bende aracı yenilemek istiyorum ne alacam karar veremedim. Yenileme sebebimde bu aracı 1-2yıla sattım sattım sonra yeni araçlardan dolayı bu araca bakan olmayacak

1) Evde bir adet suv var, o yüzden suv pek almak istemiyorum ama büyük araç istiyorum o yüzden suv mantıklı geliyor 4x4 yerine, 4x2 veya sadece ön çeker suv gibimside olabilir

2) 1.6m 2016 bmw ler var ama e90 kasa ve f30 kasa arasında fark yok yine aynı aracı almış olacağım

3)c200d alsam dedim 1.6 motor gitmiyor araç

4) yeni moda elektrikli araçlar çok ilgilimi çekiyor ama hiç kullanmadım. Böyle durumda artık bu araç evin şehir içi aracı olarak kullanacam ve apartmanda şarj yeri yaptırmam gerek

artık sadece tavanı farı dolu araca değil de, koltuk ısıtması, applecar play olan araç istiyorum tucson elit plus süper valla. Koltuk soğutma veya şerit takip şehir içinde pek gerek yok ama en azından ısıtma multimedya vb şeyler dolu olsa yeter bana. Ben al sat vs çok uğraşan biri değilim aldığım aracı 10yıl civarı kullanıyorum. Siz ne araç önerirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 18 Aralık 2023; 11:1:29 >

• bence yakıtlı araç yerine elektrikli almak mantıklı olur. şehir içi kullanımda yakıttan epey tasarruf edersiniz.

• Alacaginiz araci 10.yilin sonunda hurdaya ayiracaksaniz elektikli alin,her daim para etsin derseniz fosil yakitli alin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elektrikli alırım ama 1 yıl sonra çünkü katı hal bataryalar geliyor menzil çok daha uzun ve daha verimli olacaklar halihazirdaki menziller çok kısa

• Illa değişik bir teknoloji istereniz elektrik yerine hibrit de tercih edebiliriniz. Qashqai e-power veya corolla cross hybrid var mesela.

• sinoplu kullanıcısına yanıt

Sinoplum ulkede ekonomik kriz yok 1.6m yi arabaya sen verir misin yoksa ev mi alirsin ? Bizim burada hep 2.el araba dolu benim broadwayi gectim emekli yarbay var adamda megane 4 var onuda oyaktan taksitle almis zar zor tüplü boş paket 35 yil devlete hizmet et kalcasinda sarapnel parcalari var ben anlamadim.

Koskoca kara kuvvetleri tabur komutani megane 4 e zor biniyor yillardir kullaniyor elin sivilinde para var ki ekonomik kriz yok olsa yarbay gibi mevcut arabasina binerdi  

• Ne istediğinize bağlı hocam. Elektrikli arabaların en büyük iki handikabı var; şarj yeri ve menzilleri. Arabanın sabit bir yeri yoksa, hele ki wallbox taktırmak sıkıntı olacaksa hiç bulaşmayın. Avm avm gezmeniz işten değil. Menzil konusu da sizin için problem olmaz gibi, zaten ikinci araç var demişsiniz. Elektrikli aracın sürüş hissi de oyuncak gibi gelebilir belki sizi eğer normal SUVları beğenmiyorsanız, ha ama ivmelenme konusunda güzel ivmelenir. Bence bir elektrikli SUV deneyin, hoşunuza giderse alıp keyfini çıkarın. Yoksa Tuscon vs alıp geçin.

• @darthskywalker

bu konuda çok kararsızım teknoloji geçiş aşamasında olduğundan

@sinoplu

Türkiye'de yaşıyoruz her kesimden insan var, 50bin tl ucuza satarsın yine satarsın. Zaten sıfır değil 2.el araç bakıyorum.

11yıl önce 32bin dolara aldım aracı şuan 29bin dolar ediyor kaza vs yaptım, kaza yapmasam 33-34bin dolar civarında.

Dolar enflasyonunu saymazsan aynı para, dolar enflasyonunu sayacak isek. 2012deki 32bin doları ben daha rahat kazanıyordum alım gücüne ülke kuruna vs de bakmak gerek.

10yıl kullanılıyorum genelde ama elektrikli olursa 10yıl abartı olur 2-3yıla elden çıkartıp yeni teknoloji almaya bakarım. Şuan emekleme aşamasında sektör ama fosil yakıtlarında artık gelecekte yeri azalıyor

@Mand1ra_Hekimi

Umarım gelir hocam hatta yılbaşında gelir, bu teknoloji çok gelişiyor

@motograter

Ben genelde aracın toplam yürütme maliyeti ve kendisini 5yıllık hesaplayıp alıyorum. E-power çok pahalı gelmişti. Cross ise çok beğendiğim araç ama tucson almıştım onun yerine. Tucson hem daha büyüktü hem de daha donanımlıydı

@flyer_mig

Ben abd de yaşayıp belli süre sonra ülkeye geldim. Ülkelere sadece şirketler gibi bakmayı öğrendim. Dünyanın neresine giderseniz gidin, askerlerin gelir durumu çok iyi değildir. Hatta abd de insanlar salak çocukları adam olsun diye çavuş yaparlar. Subayları iyidir o ayrı ama genel olarak en alt tabaka askerdir. Askermiş sivilmiş vs vs parası olan alır, olmayan alamaz. Ülkede geçmişten günümüze herkes kendi kesimine para yedirmiş, kimsede itiraz etmemiş. Biraz ses çıkarsanız rahat edeceksiniz. Benim tuzum kuru sorun görsem atlar uçağa giderim, gelirim Türkiye'den değil, çocuk olduğundan bir süreliğine buralardayım.

Sunuda not ekleyim uluslararası ortaklı işlerde dünya şirketlerine çalışıyorum. Almanya çin amborgosunu nasıl deler veya rusya abd nasıl ortaklaşa, işine gelince çalışır çok iyi bilirim. Hiç bir devlete güven olmaz, akşam konforunuz yerinde ise orası ailenizle güvende olacağınız yerdir. Ben devletleri kafamdan sileli yıllar oldu. Savaş vs de politiktir, yaşlıların para kazanmak için gençleri sürdüğü alandır. Kimse içinde savaşmam. Devletlere değil kendinize güvenin. Tv izlemezseniz daha rahat hareket edersiniz, bütün dünyadaki sansürden kurtulursunuz.

@Şıh Hazretleri

Şuan Tucson var zaten hocam, onun yanına 2.araç düşüncem var. Bmw göre Tucsonun sürüş hissini pek sevmiyorum ama suv sonucta sınıfına göre gayet iyi.

Şuan elektrikli araç düşünmemim tek sebebi ötv %10. Satımı artsın bu ötv %20-25-30 diye artmaya başlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 20 Aralık 2023; 16:56:52 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.