Şimdi Ara

1.4 TSI 122 HP motorlar için % 100 LPG ile çalışan VIALLE LPdi (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
725
Cevap
12
Favori
270.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dakturk

Dogrudur vardır ama ben bursa ve yalova da bulamadım, aracım 160 lık dsg, sanayi benim için çoktan bitmiştir ne okadar zenginim me de fakir

Sanayide her gün öpüleceğime, tek seferde doğuş öpsün taktığı parçanında km garantisini versin yeter diyorum
    Gene yanluşım varsa aydınlatın arkadaşlar, yani biliyorsanız ustaların ıstasını yazın ismini bizlerde öğrenelim ben gitmem de arkadaşlar faydalanabilir

Şehir içi ortalamam 6 -6.5 lt fazla basmıyorum lasmadan klima açık geziyorum lpg taktirsak ne olacak beleş mi gidecez 7000 tl kendini çıkarmaz değerlerim dizele yakındır,

bence kandırmaca fiyatlar yerine insanlık namına fiyatlarla firmalar kendilerini kanıtlaayabilirler

Markalaşmak için yurt dışından bir firma olup fiyatı yüksek tutmakla kalite olmaz, viallenin bir sürü geç çalışma ve soğuk havada zor çalıma gibi abuk subuk sorunları var gaz ayarı cartı curtu bana göre çok sıkıntılı bütün lpg ler sıkıntı, bence araba az yakıyorsa sinekten yağ çıkartmamak lazım aylık 2000 km benzinle yapıyorum baya geziyorum
    Lpg de 7000 lira verikirse kendisini amorti etmiyor diyorum,
    6 lt yaksam 2000 km de 29 krl dan 580 lira para öderim
    Gene yanlışım varsa aydınlatın da aydınlanalım

Şehir hangi şehir ortalama resmini atarmısınız?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba,

Ben de "dakturk" arkadaşımın yetkili servis yada sanayideki usta konusundaki fikir ve düşüncelerine %100 katılıyorum.

Sanayilerde çok çok kaliteli ustalar olabilir, işlerini çok iyi yapıyorlar da olabilirler. Yeni alınan bir aracın bakımlarını, yada sorunsuz bir aracın yıllık periyodik bakımlarını yapmada şüphesiz daha ucuzlar ancak bu işlemler için ustaların ustası olmaları gerekmez. Zaten ortada rutin bir iş vardır.
    Durmu arızalı bir araca geldiğinde değişir. Hele ki bu arıza kronik bir arıza ise yerkili servis bu arızayı çözemese dahi sorup yardım alabileceği 10 larca şehiriçi servisi 100lerce ülke servisi hatta dünya üzerindeki 1000lerce servisten destek alabilir. Yetkili servislerde yapılan her işlem bir database kayıt olur. Aynı sorun başka bir araçta tekrarlanınca önceki örnekler emsal teşkil eder ve çözüme daha çabuk ulaşılabilir. Ancak sanayideki usta, ki kesinlikle kötü gözle bakmıyorum onlara, bu tip arızalarda ne denli yardımcı olabilir? Deneme yanılma yöntemini ile çözmeye kalkacaklarından belki de 4-5 defa aynı sorun için o ustaya gitmen gerekecek. Ve her defasında da bizden para alacak o usta. Ama yetkili servise bir sorun ile gittiğinde o sorun ortadan kalkana kadar sadece 1 defa para ödersiniz.

Benim düşüncelerim de bu şekilde, saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kutri -- 21 Haziran 2015; 12:54:29 >

• toutonic T kullanıcısına yanıt
    aracım golf 6 HIGLINE 1.4 tsi 160 PS DSG 141.000 Km de
  • calamityeas kullanıcısına yanıt
    YAlova - Bursa arası bu değerleri yakalıyorum , sakin kullanıyorum cruise controll ile gidiyorum genelde ortalamalar bu şekilde , 110 sabit klima açık fotoğrafları paylaşmama gerek yok zaten internetten de araştırabilirsiniz , saygılaımla
  • quote:

Orijinalden alıntı: dakturk

YAlova - Bursa arası bu değerleri yakalıyorum , sakin kullanıyorum cruise controll ile gidiyorum genelde ortalamalar bu şekilde , 110 sabit klima açık fotoğrafları paylaşmama gerek yok zaten internetten de araştırabilirsiniz , saygılaımla

Yukarıda şehir içi yazmışsınızda o yüzden sorma gereği duydum.

• calamityeas kullanıcısına yanıt
    aslında şehir içi ve dışı karma oluyor , istanbul - yalova da aynı , mesela daha yeni antalyadan geldim antalya yalova klima çık hız 140 çoğu yerde radarlarda 110 -120 , 5.8 Lt ortalama ile geldim , yalova - antalya giderken çok radar vardı 5.4 Lt ortalama ile gittim

istanbul sıkışık trafikte de 7-8 LT değerlerinde , yalova şehir içi de zaten trafik olmuyor ama olduğunda da 6.2 - 6.5 Lt

bursa da şehir içi 6.5 - 7 Lt değerlerinde kullanıyorum 2 yıldır aynı ,

atmosferik motorlar bu değerlere ulaşamıyorlar sebebi ise , turbo olmaması , 122 Hp TSI motorlar da aynı şekilde veya yakın değerlere ulaşabiliyorlar

genel olarak baktığımızda olay benzili arabanın şu kadar bu kadar yaktığı değil , ben zaten kendi arabamı , yakışına göre almadım konfor , güç ve rahatlığını bildiğim için aldım , yakma değerleri o kadar önemli değil sonuçta belli bir şey yakacak , aslında konu lpg nin hem masraflı hem de ileriki zamanlar da , çok ciddi sıkıntılar çıkarması ve bir de bu türden ürünlerin ilk kullanım taktırma maaliyetlerinin de bayaa yüksek olması

tabi ki bir dizel araba kadar yakıt tasarrufu yapmaz

tabi ki bir lpg kadar ucuza gitmez

tabi ki

ama benzinli araçlar da daha yüksek teknoloji ile üretilir ve benzinli aracın keyfini yukarıdakilerin ikisi de vermez , hele yakıtıda makul denilecek kadar iyiyse de tadından yenmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dakturk -- 22 Haziran 2015; 13:04:41 >

• SELAMÜN ALEYKÜM
    BEN FORUMA YENİ KATILDIM. 2011 OCTAVIA TSI DSG LPG LI ARAÇ ALDIM.LANDİ RENZO SİSTEM TAKILI ARAÇ GAYET PERFORMANSLI LPG DE HİÇ BENZİNİ ARATMIYOR. DAHA ÖNCE DİZEL KULLANIYORDUM ÇEKİŞ OLARAK
    HİÇ ARATMIYOR. FAKAT ARACIM ŞEHİR İÇİNDE DURMA VE KALKIŞ ARASINDA BAZEN D KONUMDAYKEN STOP EDİYOR. LPG SERVİSİNE GÖTÜRDÜM BİLGİSAYRA BAĞLADI BAKIMSIZ DEDİ ENJEKTÖR TEMİZLİĞİ VE LPG FİLTRESİNİ TEMİZLEDİ
    2 GÜN SORUN YOK ŞİMDİ TEKRAR AYNI SORUNU VERMEYE BAŞLADI. BENZİNDE YAPMIYOR. BUNUN GİBİ PROBLEM YAŞAYIP KURTLAN VARSA DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞABİLİRMİ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ayguler28

SELAMÜN ALEYKÜM
    BEN FORUMA YENİ KATILDIM. 2011 OCTAVIA TSI DSG LPG LI ARAÇ ALDIM.LANDİ RENZO SİSTEM TAKILI ARAÇ GAYET PERFORMANSLI LPG DE HİÇ BENZİNİ ARATMIYOR. DAHA ÖNCE DİZEL KULLANIYORDUM ÇEKİŞ OLARAK
    HİÇ ARATMIYOR. FAKAT ARACIM ŞEHİR İÇİNDE DURMA VE KALKIŞ ARASINDA BAZEN D KONUMDAYKEN STOP EDİYOR. LPG SERVİSİNE GÖTÜRDÜM BİLGİSAYRA BAĞLADI BAKIMSIZ DEDİ ENJEKTÖR TEMİZLİĞİ VE LPG FİLTRESİNİ TEMİZLEDİ
    2 GÜN SORUN YOK ŞİMDİ TEKRAR AYNI SORUNU VERMEYE BAŞLADI. BENZİNDE YAPMIYOR. BUNUN GİBİ PROBLEM YAŞAYIP KURTLAN VARSA DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞABİLİRMİ?

Aleyküm selam dostum forumumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz bende ilk üye olduğumda büyük punto harflerle yazıyordum beni arkadaşlar niye böyle yazıyorsun diye sordular arkadaşlar sormadan önce ben söyliyeyim dedim kendi seçimin ama hakikaten küçük punto harfler daha kibar ve şık duruyor

• Ölü doğmuş bu konu

• Değerli arkadaşlar wolswagen cc'ye 1.4 tsi 160 beygirlik araca uygun ve kaliteli bir LPG sistemi taktırabilir miyim Konya ve çevresinde tavsiye edebileceğiniz yetkili bir servis var mıdır bu işlem kaç tl'ye mal olur sistem garantili ve Güvenlimidir yakıtı tassarufu yüzde kaç olur teşekkürler selamlar

• quote:

Orijinalden alıntı: oguzhand09

Değerli arkadaşlar wolswagen cc'ye 1.4 tsi 160 beygirlik araca uygun ve kaliteli bir LPG sistemi taktırabilir miyim Konya ve çevresinde tavsiye edebileceğiniz yetkili bir servis var mıdır bu işlem kaç tl'ye mal olur sistem garantili ve Güvenlimidir yakıtı tassarufu yüzde kaç olur teşekkürler selamlar

lpg konusunda ne karar verdiniz ben de aynı düşüncedeyim
  • Yıl olmuş 2016 hala çözüm yok hala çözüm yok...

• Selamin aleykum arkadaslar 2 ay once 2009 model superb 1.4 tsi benzinli ambition paket bir arac aldim sizlere bir kac sorum olacak yardimci olursaniz sevinirim :) 

1.si aracima lpg taktirmak istiyorum sordurdum motor numarasina gore araca atiker marka lpg takiliyor yani uyumlu fiyatda 1500 lira... 

2.si taktiran arkadaslar varsa eger superb ye uyumu ve performansi nasil aracda cekisden dusme herhangi bi ariza falan gibi seyler soz konusu mu ? 

3.su ise ben aracimi sehir ici kullaniyorum yilda bir sefer memlekete gidersem gidiyorum geri kalan surekli sehir ici yollardayim 315 lira depom ful doluyor ve ortalama bir depo ile 530-540km yol yapabiliyorum buda km de 585-595kurus yapiyor ozellikle istanbulda tuplu sekilde kullananiz varsa tup taktirinca sehir ici kac kurus yakiyor bilmek istiyorum... 

Simdid3n herkeze cook tesekkur ederim cevaplarinizi bekliyorum...

• erdil83 kullanıcısına yanıt
    Yıl olmuş 2020 hala çözüm yok hala çözüm yok...:)
  • Aslında LPDİ haricinde Prins'in VSI-2 modeli uygulanıyor (candan müh. videoları var), başarılı da görünüyor.

Fakat foruma düşmedi gitti bu konuda yeterli bilgi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkeril

Aslında LPDİ haricinde Prins'in VSI-2 modeli uygulanıyor (candan müh. videoları var), başarılı da görünüyor.

Fakat foruma düşmedi gitti bu konuda yeterli bilgi :)
    Aracımda var ( 1.4 TSI BMT Passat) 180 binde çook uzun süredir kullanıyorum :)

• hocam detaylı bilgi verebilir misin ? uyum durumu nasıl ? çekişte fark ediyor mu ? ne kadar ücret ödediniz ? 100 km deki yakıt tüketimi kaç lt dir ?
  • oguzhand09 kullanıcısına yanıt
    prins vsi2 . ben kullanıyorum çok memnunum
  • quote:

Orijinalden alıntı: fotografya

hocam detaylı bilgi verebilir misin ? uyum durumu nasıl ? çekişte fark ediyor mu ? ne kadar ücret ödediniz ? 100 km deki yakıt tüketimi kaç lt dir ?
    -İlk çalıştırmada %2 benzin harcar sonrasında hiç benzin harcamaz
    -Çalışmasında hiçbir değişiklik olmadı asla titreme yapmadı
    -Çekişi aynı hiç fark göremedim yokuşta bayılma felan yapmıyor
    -yakıt tüketimi şehir içi ve dışı olarak değişiyor şehir içinde sürekli dur kalk ve oturduğum yer dağlık olduğu için 8-10 litre arası,şehir dışıda basmanıza göre 5den 7-8e kadar çıkıyor en son 1300 km'lık bir yol yapmıştım ortalama 250 260 liralık lpg harcamıştı.

Ben aracı aldığımda üzerinde vardı aldığım kişi çok uyguna taktırmıştı şuan 10 bin üzeri fiyat istiyorlar sanırım.

• prins vsi2 sistemi karma sistemdir. 1.4 tsi 160 beygirlik aracımda 1 yıldır kullanıyorum. istanbul şehir içinde 100 km de yaklaşık 10 lt gaz 1 lt civarı benzin kullanır. şehirler arası yolda hızınıza göre değişir ama sabit ve 120 nin üzerine çok çıkılmadığı sürece şehirler arasında benzini yok denecek kadar az kullanır. ben 1 yıl önce 8.000 tl ye taktırmıştım. sorusu olan olursa cevaplayabilirim
  • 
Sayfa: önceki 3334353637
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.