Şimdi Ara

1,2 TSI DSG GOLF 7 araç teslim alındı detaylı inceleme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
184
Cevap
2
Favori
10.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar,uzun bir bekleyişin ardından 1,2 tsı dsg yeni golf'ü teslim aldık.

Aracın geç teslim edilmesinde ki sebep bizim ısrarla kırmızı renk istememiz oldu.

Araç park sensörü, trafik sigortası dahil 52,500 tl'ye geldi bize (2013 model araç)

İlk önce aracın iç tasarımından bahsetmek istiyorum.

Araç, bir önceki kasaya göre biraz alçaltılmış.İç mekan genişlemiş,diz mesafesi bir önceki kasaya göre artmış. (a180,1,16'dan daha geniş )

İç mekanda kullanılan malzeme kalitesi çok çok kaliteli değil yada benin beklentim daha fazla idi.

Özelikle belirtmek istiyorum bir önceki kasa GOLF'de bulunan koltuk kalitesi bu araçta maalesef yok.

Çok net bir görüş açısı var araçta; kör nokta neredeyse yok diyebilirim.

Yol bilgisayarı gayet başarılı ve kullanışlı.Direksiyon simidi yeni kasada çok başarılı olmuş, artık sıkılmıştık direksiyon tasarımından.

Dış tasarım olarak,aman aman bir değişim yok. Klasik golf zaten belirli bir müşteri profili vardı aracın dışından çok içinde değişikliğe gitmişler.

Comfortline araç sipariş verecek olacak arkadaşlar kesinlikle XENON fark ekletsin bence.

En büyük değişim aracın yol ve rüzgar sesinde olmuş eski kasa zaten bu konuda çok iyiydi. Yeni golf ise bence ses yalıtımı konusunda çok çok iyi 130 km hıza kadar ses neredeyse hiç kabin içine sızmıyor.

Kullanışlı bir bagajı var: ne çok küçük nede çok büyük.

Comfortline donanımda maalesef CC yok eb büyük eksiği kesinlikle. Bu benim ekleme şansım olmadı kırımızı araba özelikle istediğim için ama mutlaka eklenmeli diye düşünüyorum.

Ve en önemlisi bence VW DSG şanzıman da ufakda olsa bir revizyon yapmış. Benim leon'da azda olsa bir kararsızlık vardı ama GOLF'de DSG mükemmel çalışıyor, çok daha net vites geçişi var.

Yakıt konusuna gelirsek motora yada araca b... atmak istemiyorum.

Araç daha otoban görmedi. istanbul şehir içi kullanıldı hep 100 lira benzin aldım 225 km yol yaptım.

Daha aşağı düşer belki ama teknik veriyi şehir içi için İstanbul'da yakalamak bence zor: 8 litrenin altını biraz zor iner.

Genel olarak,beğendiğim bir araç donanım hariç bir eksik yanı yok gibi.

Bağımsız süspansiyonun olmayışı kesinlikle araçta hissediliyor bir birimizi kandırmanın bir anlamı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cihanair -- 27 Mart 2013; 0:11:50 >

• hayırlı uğurlu olsun. Kızına da uzun ömürler dilerim.
  • Hayırlı olsun kazasız belasız kullanın kızınız da çok tatlıymış Allah nazardan saklasın.
  • Hayırlı olsun,kırmızı çok yakışmış araca..
  • Tekrar hayırlı olsun,Berenair'a Maşallah. :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayırlı uğurlu olsun yazıyı tamamen okudum ama ta ki en son resime kadar dikkatimi çeken bişey olmamıştı:)
  • Kızınıza maşallah Bu arada abi 2 ayda bir araba alıyosun.Jetta pert oldu, volvo seat vw.Ne iş abi

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

Kızınıza maşallah Bu arada abi 2 ayda bir araba alıyosun.Jetta pert oldu, volvo seat vw.Ne iş abi

Ferit emmi tr'nin nasıl en zengini oldu sanıyorsun
  • Hayırlı olsun.Park sensörü her şeyi mahvetmiş maalesef.

Beren çok güzel maşşallah.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: gokhannnn_taz

Kızınıza maşallah Bu arada abi 2 ayda bir araba alıyosun.Jetta pert oldu, volvo seat vw.Ne iş abi

Ferit emmi tr'nin nasıl en zengini oldu sanıyorsun

Krediyi de garanti bankasından çektiysen tam olmuştur

• quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Hayırlı olsun.Park sensörü her şeyi mahvetmiş maalesef.

Beren çok güzel maşşallah.

Boyası elimde hazır var boş bir zaman boyamayı düşünüyorum
  • Hayirli olsun gule gule kullanin.

Cc sonradan taktirilmiyor mu ? Benim bildigim yarin gitseniz ucretini verip ekletebilirsiniz.mesela attraction a3 lerde(eski kasa) 300 euro ya sonradan taktirilabiliyordu.Kolu yoksa da takiyorsu servis.bi arastirin derim.

• Hayırlı olsun aracınız. 9,4 lt yaktırmışsınız şehir içinde. bu araç için fazla bence. 6,5-7 lt yakması lazım normalde.
  • Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: !sTaNbLuE

Hayirli olsun gule gule kullanin.

Cc sonradan taktirilmiyor mu ? Benim bildigim yarin gitseniz ucretini verip ekletebilirsiniz.mesela attraction a3 lerde(eski kasa) 300 euro ya sonradan taktirilabiliyordu.Kolu yoksa da takiyorsu servis.bi arastirin derim.

Açıkçası sormadım ama ileride takılabilir diye düşünüyorum
  • hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.
    Kızınızı da Allah analı babalı büyütsün.
  • hayırlı olsun..güzel renk, alacak olsam ben de kırmızıyı tercih ederdim.
    koltuk döşemelerinde haklısınız, b7 passatta da koltuk döşemeleri b6lara kıyasla kötü.
    yakıt tüketimi için konuşmak çok erken bence..
    ben nedense yeni golfteki direksiyonu beğenmiyorum. özellikle piyano black kaplama beni öldürüyor.
    dsg probleminin tamamen çözüldüğüne emin olursam ileride benim de listemde olacak golf 7 (ama bi-xenon ve park sensörü ile birlikte)
  • 100 Liraya 225 km dediniz çekindim şimdi ya. 1.2 TSI DSG siparişi vermeyi düşünüyodum şimdi ki arabam zaten bu kadar yakıyor. 7 - 7.5 lt yakar diye düşünüyodum.

hayırlı olsun bu arada.
  • Hayırlı olsun dostum. Kırmızı çok yakışmış bence yeni golfe.

Allah bağışlasın kızını maaşallah

• hayırlı olsun .

araba daha çok yenı yakıt tüketimi düşecektir yenı arabanın lımıtlerı merak konusu oldugu ıcın zorladıgınızı düşünüyorum tüketim bundan kaynaklı bıraz yuksek cıkmıstır .

park sensörü-hızsabitleyici-xenon olmazsa olmaz bunları ekletırsenız 54.500 olacaktı galiba .
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.