Şimdi Ara

1.0 Skoda TSI Fabia DSG uzun yol değeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
0
Favori
7.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sabah 5 de İstanbul dan Akçay'a depoyu doldurup yola çıktım.normal hiç kasmadan geldim,TSI motorlar çok tartışma oluyor bence fena değil. Düzeltme Not : araçta eşim ve kızım vardı.klima sürekli açıktı. Değerin mükemmel olduğunu ben de düşünmüyorum ama LPG ye göre iyi bir alternatif turbo benzinli. Yanılıyor muyum.?

1.0 Skoda TSI Fabia DSG uzun yol değeri

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 7 Temmuz 2019; 12:27:27 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ortalama hıza bakarsak gayet kasılmış görülüyor.90 km hız civarı gidilmeye çalışılmış belliki.Birçok motor günümüzde bu şartlarda aynı yakacaktır.
    Ben bu araçtan yaklaşık 400 kg daha ağır 500 cc daha büyük 136 hp lik arkadan itiş benzinli aracımla 95 ortalama(110 120hızlarda) hızla 5.3 gördüm mesela.

Sakin gidince çoğu turbo benzinli araçlar az yakıyor hakikatten.
  • uzun yolda 1.2 tsi rapidle de benzer tüketimlere ulaşılabiliniyor.
    yeni emisyon şartları gelince tüm markalar 1.3 litre ve altı motorlara yönelecekler zaten.
  • çanakkaleden gittiyse iyi bence ama osmangazidense o tempoyla 15 yıl öncesinin 1.3-1.4 atmosferikleri de benzer yakıyor.

tsi'ların düşük yükde bsfc dizel ayarında ama yüksek yük altında verim düşüyor, hacim küçüldükçe hepden düşüyor.
  • Çok iyi

• Akçay nasıl gideri var mı :)

• Bu ortalama hız ile yollardaki bütün motorlar benzer yakar tsi msi ayırmıyorum tüm motorlar diyorum. 4 ileri atmosferikler hariç
  • Ortalama hıza bakarsak gayet kasılmış görülüyor.90 km hız civarı gidilmeye çalışılmış belliki.Birçok motor günümüzde bu şartlarda aynı yakacaktır.
    Ben bu araçtan yaklaşık 400 kg daha ağır 500 cc daha büyük 136 hp lik arkadan itiş benzinli aracımla 95 ortalama(110 120hızlarda) hızla 5.3 gördüm mesela.

Sakin gidince çoğu turbo benzinli araçlar az yakıyor hakikatten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ex_silver -- 10 Temmuz 2019; 22:48:47 >
  • Biraz fazla yakmış
    Benim polo 1.0tsi o hız ortalamasıyla 3.8 yakıyor.

• Bu motorlar kasarak kullanınca uzun yolda gerçekten az yakiyor. Benim başka marka turbo benzinli aracım asla az yakmiyor , bende mi bir sorun var acaba sadece :)

Bir de pompada ölçmek lazim yol bilgisayarı özellikle VW ve türevlerinde çok sapma yapıyor

• 400 kilometreyi 5 saate gitmek kasmak değil zaten koklattıra koklattıra gitmişsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kerotobil

400 kilometreyi 5 saate gitmek kasmak değil zaten koklattıra koklattıra gitmişsiniz.
    1 saat mola verdik kahvaltı için. Az yaksin diye inanın bir çabam olmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi montaj34 -- 7 Temmuz 2019; 13:56:3 >
  • Ben de aynı ortalama hızda, 1.6 dizel otomatik aracım ile 4 kişi+klima ile 4.1 yakmıştım, git gel ortalama.

Araç içindekiler sıkıldı ama canım tüketim kasmak istemişti

1.0 motorlu b segment hafif bi araç için normal bi değer 4.6

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 7 Temmuz 2019; 13:57:56 >
  • montaj34 kullanıcısına yanıt
    Mola verirken motoru açık mı bıraktınız da süreyi saymayı devam etti?

• Yüksek

Millet yakıt üretiyor Tiesayla
  • Bendede 2018 model fabia 1.0 tsi dsg var.Uzun yolda yakıt tüketimleri 3-4-5 arası görüyor değişken olarak.Yani değer olarak gayet iyi.Bizim araçların eksi yönü şehir içi trafikte diğerlerine nazaran dsg'den dolayı biraz daha fazla yakıyor ..
  • 2 hafta once aynı guzergahı ben de kullandım. Gıderken bursadan gıttım, donerken canakkaleden dondum. Benım aracım ortalama 7lt yaktı. Eskı aracım leonla bu degerı yakalardım yol kondısyonunu goz onune alırsam

• 19can84 1 kullanıcısına yanıt
    4 kişi ve bagaj kapanmayacak şekilde doluluk ile 140 170 bandında seyrederek 650 km lik yolda 6.2 lt yaktım. Basmadan aynı yolda 4.8 yakıyordum. Araç 1.2 TSI DSG Leon

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok yakmış burda o yolu benzin tüketerek değil üreterek -5 litre ile gidenler var. Hehey be.

Şaka bir yana ortalama 90 km hız ile 98 model 1.6 8v aracımlar 6 litre cıvarı tüketiyor. Benzin değil bu arada lpg.

6x3.20 desek 19.2

20 kuruş diyelim bide klima açık 😲

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.