Şimdi Ara

: 0xc00000e9 BEKLENMEYEN G/Ç HATASI !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
94.148
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar 1 ay önce asus n series marka bir laptop aldım
    bilgisayar açılırken şu mesaj çıkıyor:

windows, bilgisayarınıza bağlı bir aygıtla iletişim kurma hatasıyla karşılaştı.
    bu hata dış usb sürücüsü gibi bir aygıtın kullanımdayken çıkartılması veya bozuk olan sabit sürücü veya cd-rom sürücüsü gibi çalışmayan donanım nedeniyle oluşabilir. kaldırabilir depolama birimlerinin düzgün bağlandığndan emin olun, ardından bilgisayarınızı yeniden başlatın.
    bu hata iletisini almaya devam ederseniz donanım üreticisine başvurun.
    durum:0xc00000e9
    bilgi: beklenmeyen G/ç hatası oluştu.

arkadaşlar bu hatayı verdiğinde bilgisayarın sabit diskinin bulunduğu yerden sesler geldi ve dışarıdan herhangi bir harici hardisk usb lere bağlı değildi. acaba bu benim hardiskimde problem olduğu anlamına mı geliyor. bu problemin bi çözümü var mı?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler....
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ozgur734
    Bu hatayı masaüstü açıldığında mı alıyorsunuz?Biraz daha detay lütfen.
  • hayır masaüstü hiç açılmıyor
  • mavi ekranda mı karşınıza çıkıyor bu hata iletisi?
    işletim sistemi ve sistem bileşenlerini yazar mısınız?
  • yok mavi ekranda değil bilgisayarın açılışında siyah ekranda çıkıyor bu hata bilgisayarın ilk açılışında
    windows dosyaları yüklüyor dedikten sonra bir siyah ekranda çıkıyor
    mesajı açan windows önyükleme yöneticisi
    windows 7 işletim sistemi
    core 2 dou p8700 (2.5 ghz)
    4gb ram
    500 gb ddr2 hdd
    1 gb nvidia geforce gt 220 m ekran kartı
  • Sabit diskinde bad sectör olabilir. Başlat-çalıştır-cmd-chkdsk yapıp sabit diskinizde bozuk kesim olup olmadığını arastır kardeşim
  • masaüsütü açılmıyor dediğini yapamam
  • Ben bu uyarıyı format aşamasının başlangıcında alıyorum ve format atamıyorum.
  • arkadaşım problemin harddisc'ten kaynaklanıyor. xp sonrası işletim sistemlerinde yalnızca 2 sebepten dolayı mavi ekran hatası alırsınız, 1. si ram, 2. si ise harddisc'tir. senin pc'de windows önyükleme açılıyorsa -ki seçim yapmana izin veriyor, tek problem harddiscten kaynaklanıyor. deneme açısından masaüstü herhangi bir pc'de harddisc'ini bağlayıp bilgisayarımdan bozuk olan harddisc'in zelliklerinden disk düzeltmeli format çekmendir. muhtemelen sorununun çözülmeyeceğinide belirtmek isterim. bilgilerini kesinlikle kurtarman gerekiyorsa da bi uzmanına göstermen gerekir
  • quote:

Orijinalden alıntı: cortextm

arkadaşım problemin harddisc'ten kaynaklanıyor. xp sonrası işletim sistemlerinde yalnızca 2 sebepten dolayı mavi ekran hatası alırsınız, 1. si ram, 2. si ise harddisc'tir. senin pc'de windows önyükleme açılıyorsa -ki seçim yapmana izin veriyor, tek problem harddiscten kaynaklanıyor. deneme açısından masaüstü herhangi bir pc'de harddisc'ini bağlayıp bilgisayarımdan bozuk olan harddisc'in zelliklerinden disk düzeltmeli format çekmendir. muhtemelen sorununun çözülmeyeceğinide belirtmek isterim. bilgilerini kesinlikle kurtarman gerekiyorsa da bi uzmanına göstermen gerekir

Anakart arizasi nedenli bir suru mavi ekran veren anakartim var sizinle paylasmak isterim. Hele ekran karti 8mb voodoo banshee nin tnt2 olarak bios degistirilen versiyonu da direk mavi ekrana gider.

Arkadasim sana da gelince. gonder garantisine daha 1 aylik urun. Degistirsinler diskini... ne ugrasiyosun buralarda. 3 gun kaybedecegine garantiyi kaybedeceksin.

• Cevap için teşekkür ederim bana benim pc dizüstü başka hdd bağlayamam ki. ama disk düzeltmeyi deneyeceğim.
  • garanti cözümünü bilmiyoru ama pc acilmayip bu hatayi alanlar hdd nin fislerini cikarip takin pc acilacaktir.
  • Bencede garantiye yollaman uygun olacaktır
  • Aynı hatayı bende netbookta harici sürücüden alıyordum ama usb kablo değişikliği yapınca düzeldi,şu varki sürücü olarak pioneer sorunsuz ve hatasız yapıyor bütün işlemleri...Önerim farklı bir sürücüde denemen...
  • Benim notebook ta önyükleme ekranından sonra reset atıyor..Format atmak istedim bu hatayı verdi..Harddiskin içinde önemli bilgiler var nasıl kurtarabilirim arkadaşlar? ve bu sorunun çözümünü bilen var mı?
  • Mrb. Beyler benim bayağı eski bilgisayarımda da aynı sorun var. Format atsak düzelir mi ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende bir hdd ye format buna benzer bir hata almıştım g ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi bilgisi olan var mı ?
  • Mrb. Beyler benim bayağı eski bilgisayarımda da aynı sorun var. Format atsak düzelir mi ki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hala bu sorunla karşılaşan arkadaslar
    hdd.nizi baska pc.ye baglayıp içindeki bilgilerinizi yedekleyıp biçim atın daha sonra hdd.yi tekrar hata veren pc.ye takım format atın düzelecektir ben öyle hallettim...
  • - Güvenli Modda açin Başlat > Çalıştır > msconfig > Başlangıç Yapılandırılması Yap

Olmassa Sistemi Onarma yap
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.