Şimdi Ara

05 mayıs ve kçö ödemeleri (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
4
Favori
7.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Nisan ayı için çalıştığım fabrika 20 gün yararlanmıştı kısa çalışmadan.

Fakat bizim 20 günlük çalışma ödeneği Nisan'ın 21 inde kendi maaş hesaplarımıza yatırıldı bile çoktan.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • first9 kullanıcısına yanıt
    Kısa çalışma ödeneği yapılırken sizin sigortanızı doğal olarak stopajı da yatırmıyor. Sizin gss devlet tarafından ödeniyor. Siz çalışmıyorsunuz diye devlet size hak tanıyor, sizi çalıştırmıyorsa size maaş vermemsi gerekir, yok çalıştırıyorsa o parayı niye devletten alma girişiminde bulundu. Valla müfettişler bunu tespit ederlerse o şirkete sağlam ceza keserler. Sizden para isteme hakkı yok.
  • ege1903 E kullanıcısına yanıt
    Madem elemanı çalıştıracaktı niye başvuruda bulundu. Neyin hakkını istiyor. yatırmadığı sigortaya saysın.
  • İşkur kaydı yoksa evraklar dikkate alınmayıp şirkete bilgi veriliyor işkur numaranızı yanlış yazdınız veya işkur numaranız budur diye. Kaydı yoksa muhasebecisi açacak 10 dakikalık iş ona bile üşenmesinler bari.
  • vodafoncu V kullanıcısına yanıt
    Bu ekrandan girince haketmemiş yazıyor. Sebep olarak ise son 3 yılda 450 gün işsizlik sigorta primi ödenmemiş. Zaten şu an çalıştığım iş yerine 6 ay önce girmiştim. Şirket geçenlerde yatırması gereken parayı yatırdı. Ne olacak şimdi, devletin yatırması gereken parayı alamayacak mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheOnu -- 5 Mayıs 2020; 22:29:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheOnu

Bu ekrandan girince haketmemiş yazıyor. Sebep olarak ise son 3 yılda 450 gün işsizlik sigorta primi ödenmemiş. Zaten şu an çalıştığım iş yerine 6 ay önce girmiştim. Şirket geçenlerde yatırması gereken parayı yatırdı. Ne olacak şimdi, devletin yatırması gereken parayı alamayacak mıyım?
    Hocam yatan para ne; şuan resmi olarak çalışıyor musun?
  • Bu sene 4100 TL sigorta yatıyordu arkadaşlar . Geçen sene 3600 TL . Ortalama 3850 desek bunun brutu 5300 yapıyor . Bunun da yüzde 60 olarak hesaplasak 3180 TL ödemeleri gerekmez mi . Bana ödenecek 2000 TL gözüküyor . Ben yanlış mi biliyorum hesaplamayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

%60 3120Tl ediyor buna göre kaç gün çalışmadı iseniz o parayı hesaplaya bilirsiniz
    Hesaplama öyle mi acaba, çalışmadığın gün sayısına göre değil mi?
    Kaç gün çalışmadı isen?

• quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

Bu sene 4100 TL sigorta yatıyordu arkadaşlar . Geçen sene 3600 TL . Ortalama 3850 desek bunun brutu 5300 yapıyor . Bunun da yüzde 60 olarak hesaplasak 3180 TL ödemeleri gerekmez mi . Bana ödenecek 2000 TL gözüküyor . Ben yanlış mi biliyorum hesaplamayı
    Asgari bürüt ücretinin %50 tutarını geçmiyor verilecek para isterseniz 10000 lira maaş alın.
  • eşimin şirket dediklerine göre 1 ay önce başvurdu ama ne başvuru görünüyor ne de yatan para. şirkete soruyoruz yanıt yok işkura zaten ulaşmak imkansız
    bu ne salak şey ya
    başına böyle şey gelen var mı

• quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

eşimin şirket dediklerine göre 1 ay önce başvurdu ama ne başvuru görünüyor ne de yatan para. şirkete soruyoruz yanıt yok işkura zaten ulaşmak imkansız
    bu ne salak şey ya
    ayni durumdayiz

• quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

eşimin şirket dediklerine göre 1 ay önce başvurdu ama ne başvuru görünüyor ne de yatan para. şirkete soruyoruz yanıt yok işkura zaten ulaşmak imkansız
    bu ne salak şey ya
    En yoğun istanbul sanırım ortalama bir değer verirsek 1 ay önceki başvurunun sonuçlanmaması tamamen şirketin ve muhasebecinin hatasıdır. Yani evrak eksiktir, bilgiler eksiktir. Yoksa eksik olmazsa anında müfettişe gidip sonrasında değerlendirmeye alınıp onaylanıyor. Başvuru yaptıklarına dair mail örneğini isteyin oradaki tarihi görürsünüz. Burada işkura topu atmanız yanlış olur, çünkü onların bir kabahati yok zaten yeterince koşturuyorlar (nereden biliyorsun diye soran olmuş cevaplayayım, biliyorum işte :D memur değilim ama) Heryer kapalıyken sağlık çalışanları bir de işkur personeli şubesine gidip çalışıyor biliyor musunuz, özel izin çıkartıldı onlara sırf bu işler aksamasın diye.

• Benimki de yatmadı bugün, umarım yarın yatar..
  • Hesaba yatan para yok şuan için, büyük bi ihtimalle PTT’den parayı çekicez.

• quote:

Orijinalden alıntı: delikanli53

En yoğun istanbul sanırım ortalama bir değer verirsek 1 ay önceki başvurunun sonuçlanmaması tamamen şirketin ve muhasebecinin hatasıdır. Yani evrak eksiktir, bilgiler eksiktir. Yoksa eksik olmazsa anında müfettişe gidip sonrasında değerlendirmeye alınıp onaylanıyor. Başvuru yaptıklarına dair mail örneğini isteyin oradaki tarihi görürsünüz. Burada işkura topu atmanız yanlış olur, çünkü onların bir kabahati yok zaten yeterince koşturuyorlar (nereden biliyorsun diye soran olmuş cevaplayayım, biliyorum işte :D memur değilim ama) Heryer kapalıyken sağlık çalışanları bir de işkur personeli şubesine gidip çalışıyor biliyor musunuz, özel izin çıkartıldı onlara sırf bu işler aksamasın diye.

Alıntıları Göster
    şirketi zorlayınca şunu öğrendim 1nisanda başvuru var 16 nisanda işkur listeyi yanlış yaptıkları için geri dönmüş ardındam tekrar liste yapılmış ama sonrası yok
    bugün ayın 5. bitti ve maaş ortada yok
    şirkete mi söveyim işkuramı bilmiyorum

• bennett.antony B kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun haziranın 5ine kaldı gıbı

• Deep~DarkNeSs kullanıcısına yanıt
    İban güncel değilse olabılır ptt den alım

• quote:

Orijinalden alıntı: delikanli53

Asgari bürüt ücretinin %50 tutarını geçmiyor verilecek para isterseniz 10000 lira maaş alın.

Alıntıları Göster
    Nisan'da 1 hafta çalıştım
    Haziran ayı işe gidebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi undermunder -- 25 Haziran 2020; 12:50:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firma sağlam demekki

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.