Şimdi Ara

05 mayıs ve kçö ödemeleri (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
4
Favori
7.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sevemem1985

Bu sene 4100 TL sigorta yatıyordu arkadaşlar . Geçen sene 3600 TL . Ortalama 3850 desek bunun brutu 5300 yapıyor . Bunun da yüzde 60 olarak hesaplasak 3180 TL ödemeleri gerekmez mi . Bana ödenecek 2000 TL gözüküyor . Ben yanlış mi biliyorum hesaplamayı
    Sigortaya yatan brüt ücret zaten, siz onun üstüne de ücret eklemişsiniz.

Özeti

Hizmet dökümünde Prime Esas Kazanç kısmında yazan tutar ne kadar ise

Örnek her ay 4000 tl

4000*0.60=2400 dür. Ufak da bir kesinti var damga vergisiydi sanırım.

Ortalama 5000 ise x%60 = 3000 civarı para alacaktınız.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yattı baba çok güzel bir hismiş devletten para yatması :D
  • vodafoncu V kullanıcısına yanıt
    Patron başvuru yaptı İŞKUR’a bazı arkadaşlarımızın hesabına yattı para bende anlamadım bu işi

• 22 Nisanda yatırıldı bizede.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Hesaplama öyle mi acaba, çalışmadığın gün sayısına göre değil mi?
    Kaç gün çalışmadı isen?

Alıntıları Göster
    Dediğiniz gibi zaten çıkan parayı gün olarak hesaplayıp çalışmadığınız gün sayısı ile hesaplayacaksınız
  • vodafoncu V kullanıcısına yanıt
    Firma sağlamlık değil uğraşmış en azından bizdekiler ise uğraşmıyor sanki peçete misali silip atıyor aslında zorluğu yok sen erkenden başvur gerisini biz bekleyelim ama sen başvur yeter ki... Demekki bazılarına uğraşmak zor geliyor yada onlar için gelip geçici personeliz...
  • İş ahlakıyla da alakası var tabi...
  • 2 haftadır aynı ne ödeme var ne bişey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 05 mayıs ve kçö ödemeleri

• quote:

Orijinalden alıntı: undermunder

Nisan'da 1 hafta çalıştım
    Haziran ayı işe gidebilirim

Alıntıları Göster
    Bu KÇÖ değil hocam. işsizlik maaşı ödemesi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bennett.antony

şirketi zorlayınca şunu öğrendim 1nisanda başvuru var 16 nisanda işkur listeyi yanlış yaptıkları için geri dönmüş ardındam tekrar liste yapılmış ama sonrası yok
    bugün ayın 5. bitti ve maaş ortada yok
    şirkete mi söveyim işkuramı bilmiyorum

Alıntıları Göster
    Dediğim gibi olmuş kısaca. Yahu işkur sitesine girin bakın o kadar basit bir form var ki, ilkokul çocuğu eksiksiz doldurur o derece ama işte ne diyelim. Geçmiş olsun umarım yetişmiştir.
  • Bizim 05,05,20 gözüken ödeme, işkur da iban bilgisi mevcut , 4nisanda işyeri başvuru yapmış ve bilgileri vermiş. Ptt ye gittiğimizde kayıt bile yok diyorlar, ibana da halen yatmadı .TAKİPTEYİZ, BİZDE BEKLİYORUZ. E devletten baktığımda ödeme tarihi 05,05,2020 gerçekleşme tarihi 06.05.2020 yazıyor acaba gidip ptt ye baksak mi ?alan arkadaşlar da ne yazıyor acaba baktılar mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi by_ncd -- 7 Mayıs 2020; 6:19:6 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: by_ncd

Bizim 05,05,20 gözüken ödeme, işkur da iban bilgisi mevcut , 4nisanda işyeri başvuru yapmış ve bilgileri vermiş. Ptt ye gittiğimizde kayıt bile yok diyorlar, ibana da halen yatmadı .TAKİPTEYİZ, BİZDE BEKLİYORUZ. E devletten baktığımda ödeme tarihi 05,05,2020 gerçekleşme tarihi 06.05.2020 yazıyor acaba gidip ptt ye baksak mi ?alan arkadaşlar da ne yazıyor acaba baktılar mi ?
    Gerçekleşme tarihi tam onaylandığı tarih olabilir. Neden derseniz benim bu tarih farklıydı ilk önce 26 Nisan gibi birşeydi, daha sonra firmadan ödemenin ekran görüntüsünü istediler onu gönderdim. Aynı gün bir işlem yapılmış olacakki 3 Mayıs olarak değişti bu bölüm ve 5 inde para yattı. Sizinki eğer 6 Mayıs yazıyorsa bugün veya yarın yatacaktır diye tahmin ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi impact_24 -- 7 Mayıs 2020; 7:36:20 >
  • İşkur ve e devlet üstünde 05.05.20 tarihli ödemem çıkmasına rahmen henüz bir mesaj gelmedi,

çalıştığım şirket 200 kişilik ve çoğu arkadaşın hesaplarına paralar yattı ki hepimiz için aynı gün başvuru yapıldı

bu şekilde olan bir arkadaş var mı veya nasıl bir yol izlemeliyim muhasebede ki LAVUĞA soruyorum cevap bile vermiyor.

Bugün öğlene kadar bir haber olmaz ise bu muhasebede cevap vermeyen adamla sağlam kavga edeceğiz.

Bundan sonra da hiç bir bankanın (ENPARA HARIÇ) ne kredisini kullanırım ne de kartını 24 saat telefonla mesajla tacizlerinizden bıktım artık.

bu zamana kadar 1 gün geçikmemiş kredilerim 3 gün gecikti diye dünyayı yakıyorsunuz allahsız kitapsız herifler

Edit: Bazı arkadaşlara PTT'den alacaksınız diye mesaj geldi ama bana ne bir mesaj ne de bir bilgi geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultrAs28 -- 7 Mayıs 2020; 8:50:2 >
  • Hesapta bizim iş verende başvurdu buna. Ev adresini felan istedi benden. 1 ay oldu. Ne e devlette nede iş kur sitesinde sorguladığımda kayıt bulunamadı diyor. Nasıl iş bu. Bu ayda geçti gitti sanırım. Zaten 1 bucuk aydır işe gitmiyoruz.

• ultrAs28 kullanıcısına yanıt
    Dostum bizim durumda öyleydi bu sabah yatmış para bir kontrol et istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: by_ncd

Bizim 05,05,20 gözüken ödeme, işkur da iban bilgisi mevcut , 4nisanda işyeri başvuru yapmış ve bilgileri vermiş. Ptt ye gittiğimizde kayıt bile yok diyorlar, ibana da halen yatmadı .TAKİPTEYİZ, BİZDE BEKLİYORUZ. E devletten baktığımda ödeme tarihi 05,05,2020 gerçekleşme tarihi 06.05.2020 yazıyor acaba gidip ptt ye baksak mi ?alan arkadaşlar da ne yazıyor acaba baktılar mi ?
    hocam bizimde iban bekliyoduk ama ptt sorduk aldık ptt bakın derim
  • Hocam iban numaranızı işkur sisteminden kontrol etmek fayda var; destek ödemenizi yoksa ptt sistemine yatıyor.
  • costanT14 kullanıcısına yanıt
    Mesaj geldi hocam gidicem ptt'den alıcam ama muhasebedekilere çok güzel girdim öğlen vakti.

Yüzleri var ise gider patrona şikayet ederler bi analarına sövmediğim kaldı.
  • Arkadaşlar aynen dediğiniz gibi oldu. 6 sında onaylandı ve bugün hesabıma geldi. Bilgilendirmeler için teşekkür ediyorum. Seviyorum bu forumu ya. Yıllardır hangi konu olursa olsun . Donanım haber ve değerli üyeleri bir başka...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.