Şimdi Ara

05 mayıs ve kçö ödemeleri (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
4
Favori
7.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim elemanlardan bazılarına işsizlik fonu işkur üzerinden para yatmış 545 TL gibi bir rakam yalnız bana yatmamış o ne oluyor bilgisi varmı acaba tam olarak ve bana neden yatmadı anlamadım.?

Şirketi gidip bombalayasim var arkadaş Bir işi beceremiyorlar basvurunca sanki bunlardan para gidiyor arkadaş Yok böyle vicdansizlik hala daha bekliyoruz ayağı yapıp duruyorlar tren bekliyorlar sanki 😡😡😡

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba. İşyeri 27.03.2020 de başvuru yapmış. E-devletde öyle gözüküyor.

Bizi 9 kişi ücretsiz izine yolladılar. Bir aydır çalışmıyoruz.Maaşlar asgari ücret üzerinden yatıyor ve kçö 1.000 tl. aldık. Çalışma günü neden mayıs19 -haziran20 -temmuz17 gün olarak gözüküyor. Bu muhasebecinin işgüzarlğı mı yoksa normal mi ?

Ve kçö alan birisi günlük ücret desteği de alabilirmi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: vodafoncu

Alo 170 tatminkar değil; kçö den faydalanamıyorum bana yaptıkları açıklama şu ücretsiz izin ödeneğinden de faydalanamazsınız dediler oda şundanmış: 23 mart 2020 tarihinde ücretsiz izne ayrıldık ancak kanunen 17 nisan 2020 tarihinden sonra ayrılmak lazımmış çok saçma değil mi; şuan 5 mayıs 2020 tarihi itibari ile halen ücretsiz izindeyim; ben ücretsiz izin ödeneğinden faydalanamam mı?
    Seni zaten ücretsiz izne 17 nisandan önce ayıramazlardı, kanunen suç olması lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: first9

Arkadaşlar merhaba, işveren yatan bu kısa çalışma ödeneğini talep ediyor. Maaş tam yattı, çalışma saatlerinde kısalma olmuştu ilk başta ama şu an neredeyse normal. Böyle bir hakkı var mı?
    Benzer bir durum bende de oldu ben henüz iade etmedim.
    İşkurdan iade talebi için gelen belgeyi talep ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sevemem1985

Bu sene 4100 TL sigorta yatıyordu arkadaşlar . Geçen sene 3600 TL . Ortalama 3850 desek bunun brutu 5300 yapıyor . Bunun da yüzde 60 olarak hesaplasak 3180 TL ödemeleri gerekmez mi . Bana ödenecek 2000 TL gözüküyor . Ben yanlış mi biliyorum hesaplamayı
    Senin maaşını düşük gösteriyor olabilirler belki muhasebecilerin veya insan kaynaklarının değişik işleri işte..
  • quote:

Orijinalden alıntı: korayakbiyik

Arkadaşlar merhaba. İşyeri 27.03.2020 de başvuru yapmış. E-devletde öyle gözüküyor.

Bizi 9 kişi ücretsiz izine yolladılar. Bir aydır çalışmıyoruz.Maaşlar asgari ücret üzerinden yatıyor ve kçö 1.000 tl. aldık. Çalışma günü neden mayıs19 -haziran20 -temmuz17 gün olarak gözüküyor. Bu muhasebecinin işgüzarlğı mı yoksa normal mi ?

Ve kçö alan birisi günlük ücret desteği de alabilirmi ?
    Mayıs 19 gün çalışıp kalan günleri size işe çağırması ve çalıştırması lazım veya çalıştırmadan parasını işveren ödeyecek diğer aylarda aynı şekilde olacaktır.
  • Xzbith X kullanıcısına yanıt
    19 gün gözüktüğüne göre 11 gün çalışmayacakmıyım?

05 mayıs ve kçö ödemeleri

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şirket başvuru yapmadı bizim için bir nevi ölüme terk etmış gibi resmi yazı olmadığı için başvuru olmayacak dedi çıktı işin içinden varmı böyle bir durum beyler ben bu şirketi kime şikayet etsem acaba?
  • ICromwelleI kullanıcısına yanıt
    Bunun insanlıkla alakası yok.

Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığına şikayet edin.

• quote:

19 gün gözüktüğüne göre 11 gün çalışmayacakmıyım?

Ters yazmışım kardeim 19 izinli 11 çalışma aynen
    Peki şirket bir bahane bulup ödemek istemezse ?

• quote:

Peki şirket bir bahane bulup ödemek istemezse ?
    170 i arayıp bilgi alın şirket belirliyor bu 19 gün 11 gün olayını mesela bazı şirketler 21 gün kçö 9 gün çalışma bazıları 25 gün kçö 5 gün çalışma bazıları 30 gün kçö başvuruyor sizinki ödeyecek demek ki 11 gün çalıştırmak istemiş..
    Anladım. İlginiz için çok teşekkür ederim.

• evet hocam alo 170 arayın bilgi açısından yardımcı oluyorlar.
  • Bende halen kayıt bulunamadı diyor. İptalmi ettiler nabtılar.

• Ayın 8 gibi 545 TL Bir para yattı nakdi destek olarak bu ne oluyor tam olarak peki arkadaşlar ve ücretsiz izin parası 1179 TL degilmiydi aslında o yatması gerekirken niye böyle bir şey yattı? Şirket başvuru yapmadiysa nasıl yatıyor acaba bilen varmı?

• Merhabalar. Çalıştığım restaurant KÇÖ’ne başvurmuştu ve başvuru 18.05.2020 tarihinde olumlu sonuçlandı ve E-Devlette aşağıdaki gibi 3 dönem görünüyor. Herkes 5 Mayıs’ta aldı fakat bizim başvurumuz henüz onaylanmadığı için biz alamamıştık. Geçen ayın (Nisan) ödemesini ve Mayıs ayının ödemesini beraber mi alacağım?

05 mayıs ve kçö ödemeleri

• Vodafone fiber ve vodafone mobil hat geçişi konusunda da yardımcı olabilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vodafoncu -- 25 Mayıs 2020; 19:5:23 >
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.