Şimdi Ara

05 mayıs ve kçö ödemeleri (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
4
Favori
7.433
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • trakyAli-1986 kullanıcısına yanıt
    evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: first9

Arkadaşlar merhaba, işveren yatan bu kısa çalışma ödeneğini talep ediyor. Maaş tam yattı, çalışma saatlerinde kısalma olmuştu ilk başta ama şu an neredeyse normal. Böyle bir hakkı var mı?
    Fazlasını bir daha ki sefere kesmek için istiyorlar. Muvafakat name imzaladınız mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Arkadaşlar merhaba, işveren yatan bu kısa çalışma ödeneğini talep ediyor. Maaş tam yattı, çalışma saatlerinde kısalma olmuştu ilk başta ama şu an neredeyse normal. Böyle bir hakkı var mı?
    İşveren neyi talep ediyor anlamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: impact_24

İşveren neyi talep ediyor anlamadım.

Alıntıları Göster
    yatmış olan kısa çalışma ödeneğini.
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    %60 3120Tl ediyor buna göre kaç gün çalışmadı iseniz o parayı hesaplaya bilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 6 Mayıs 2020; 12:36:40 >
  • elninoisback kullanıcısına yanıt
    85 - 90 TL günlük saatlik ücret baz alınarak hesaplanmış.

%60 i 50-55 TL yapıyor.

• first9 kullanıcısına yanıt
    öyle bi hakkı yok kimin parasını kimden talep ediyor ?
  • quote:

yatmış olan kısa çalışma ödeneğini.

Alıntıları Göster
    Sebep ne peki çok merak ettim.

• first9 kullanıcısına yanıt
    anladığım kadarıyla işveren işçisinin maaşını yatırmış kçö'den önce. kçö'yü o sebeple istiyor haklı olarak.
  • quote:

Sebep ne peki çok merak ettim.

Alıntıları Göster
    maaş nisan ayı için tam yattı. mağaza çalışma saatleri kısaldı ve sokağa çıkma yasağında mağaza kapalıydı. bu sebepten ötürü istiyor. bu kısıtlamalara rağmen sektörden dolayı hem daha yoğun bir çalışmamız oldu ve önceki aylara nazaran daha çok gelir bile oldu ama işte...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ege1903

anladığım kadarıyla işveren işçisinin maaşını yatırmış kçö'den önce. kçö'yü o sebeple istiyor haklı olarak.
    Muhtemelen; kurumsal büyük yerlerde bu tür olaylar pek yaşanmıyor...
  • Şirket başvurdum diyor.

Sistemde kayıt bulunamadı yazıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-6D7247931

Şirket başvurdum diyor.

Sistemde kayıt bulunamadı yazıyor.
    https://esube.iskur.gov.tr/ buradan e-devlet şifreniz ile giriş yapın

resimdeki kırmızı işaretli sorguyu seçin 05 mayıs ve kçö ödemeleri

onaylanmış bildirge ara05 mayıs ve kçö ödemeleri

• quote:

maaş nisan ayı için tam yattı. mağaza çalışma saatleri kısaldı ve sokağa çıkma yasağında mağaza kapalıydı. bu sebepten ötürü istiyor. bu kısıtlamalara rağmen sektörden dolayı hem daha yoğun bir çalışmamız oldu ve önceki aylara nazaran daha çok gelir bile oldu ama işte...

Alıntıları Göster
    Firma işkur a çalışma saatlerinizi bildirmek zorunda, çalışılan saatleri işveren, çalışılamayan saatleri işkur ödüyor. Buradan yola çıkın. Eğer tam ücret aldıysanız firma gerçek dışı beyan vermiştir. Hiçbir hak talep edemez, aksine ceza yer. Sizden para isteme gibi bir lüksü yok firmanın.

• quote:

Firma işkur a çalışma saatlerinizi bildirmek zorunda, çalışılan saatleri işveren, çalışılamayan saatleri işkur ödüyor. Buradan yola çıkın. Eğer tam ücret aldıysanız firma gerçek dışı beyan vermiştir. Hiçbir hak talep edemez, aksine ceza yer. Sizden para isteme gibi bir lüksü yok firmanın.

Alıntıları Göster
    Saten işkur tarafından ödenek alan işçinin çalıştırılması; yasal değil ve cezası var diye biliyorum...
  • ScriptKidie kullanıcısına yanıt
    Siz birşey tanımlamıyorsunuz. Tüm işlemi şirket evraklarında yazıyorlar. Dilekçe 2 tane form onu bile eksik göndermeseler herşey tamam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vodafoncu

Saten işkur tarafından ödenek alan işçinin çalıştırılması; yasal değil ve cezası var diye biliyorum...

Alıntıları Göster
    4 gün ve altında çalışma yapılırsa da oluyor.

• hebalci kullanıcısına yanıt
    Kısa çalışma başvuru ve başlangıç tarihi dikkate alınıyor. Yani işyeri sizi ayın 1inde çıkarttı ama evraklar ayın 30 unda onaylandı 30 günün parasını veriyorlar. Başvurular şu şekilde işleniyor; şirket/muhasebe evrakları mail ortamında gönderiyor (kesinlikle elden evrak teslim alınmıyor virüs yüzünden) evraklar memurlar tarafından inceleniyor sonra müfettişlere gönderiliyor. Evraklarda eksiklik varsa cevap yazılıyor tamamlanması isteniyor. Fakat bu tamamlanma sürecinde maillerin en dibinde kalıyor işlem yani mailler geliş sırasına göre bakılıyor işveren sırasına göre değil.
  • Benim hala yatmadı.. aynı durumda olan var mı ??

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.